Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Věra Čáslavská: Semlela mě až bezmocnost bojovat za vlastního syna

"Patnáct let mě dusili komunisti a patnáct let jsem se dusila sama," říká ve své žensky silné zpovědi sportovní ikona naší země, olympionička Věra Čáslavská. Ustála nejrůznější oběti a ústrky, ale zlomila ji až rodinná tragédie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

virena

jen doufám

Jen pevně doufám, že paní Čáslavská nebude číst diskusi pod článkem. někteří z přispěvovatelů - a zřejmě ti, kteří v životě ničeho nedosáhlli- si s chutí přisadí. To je k pozvracení. Paní Čáslavská prožila obrovskou rodinnou tragedii, která se může přihodit komukoliv na tomto foru, ale kolik z nás udělalo tak obrovské renomé této zemi ?? Nikdo ! Byla úspěšná a s pusou dokořán jsme ji sledovali na olypmpiádě v TV a ani čas neumenšuje její slávu a umění. Jen závistivci o ní mohou mluvit pejorativně. Paní Čáslavská, děkuji za vše a držím palce ať se vám už jenom daří !

0/0
22.7.2012 14:05

+palič+

Re: jen doufám

Dává pár medailí právo na generální pardon na uplácení svědků, když její syn zabije vlastního otce?

+4/−1
22.7.2012 18:15

Shikula

Re: jen doufám

tak a kde je pravda?

0/0
5.10.2012 15:49

halowen

výsledek

Ano, to je tak, když se dá přednost medailím před výchovou vlastních dětí. Paní Čáslavská toho ve sportu dokázala hodně, ale jinak všechno ztratila.Vyplatilo se jí to?Teď bude jen plakat, že jí celý život někdo ubližoval.A co takhle zamyslet se nad sebou a svým podílem?

+2/−1
22.7.2012 11:10

virena

Re: výsledek

to by nikdo nesměl sportovat, věnovat se vědě, psát knihy, scénáře, dělat filmy atd...To je přeci úplná hloupost, co haloween napsal/a

+1/0
22.7.2012 14:06

+palič+

Divím

se že tu pravdu, co jsem napsal smazali až dneska. Vydžela tady dlouho, celé 4 dny.

+1/−1
21.7.2012 10:12

Shikula

Re: Divím

Ja tu vasi pravdu necet... Opakovat? :D nebo odkaz ;)

0/0
5.10.2012 15:50

Iaara

Už to chce příběhy jiné generace

Tihleti lidé, co v sobě budou až do hrobu žmoulat nenávist k "bolševikovi", ti už za uplynulých 22 let svoje řekli - a nebylo toho málo. Nevím, jestli chápou, že jejich svědectví jsou zneužívána k legitimizaci současnosti. Už je třeba přestat omílat fráze o "komunistickém pekle", "šedivé normalizaci" apod. Dnes nás čekají jiné boje!!

Nežijeme ve skutečné svobodě, jedno z hlavních lidských práv - na práci a důstojný život - je trvale pošlapáváno; demokracie není demokracií, ale kleptokratickou oligarchií, a to i na Západě. Přestaňte kecat o tom, co by kdyby, jak prý komouši mohli někoho postřílet 17. listopadu, dívejte se na dnešek, na mediální mlčení, na novinářské děvky, co drží hubu a krok, jak jim mediální magnáti nakazují! Teď třeba ve Španělsku rozhánějí demonstrace horníků slzákem, obušky a gumovými projektily. Kde je angažované zpravodajství? Ticho... Zas je předhozen další článek, abychom si vážili dneška, kdy už se (údajně) nesemílají lidské životy, nikdo není dušen poměry...

+8/−1
21.7.2012 5:59

Kai-ten

Re: Už to chce příběhy jiné generace

Jistě! Nejlepší je staré chyby zapomenout, abychom je mohli slavně zopakovat.

0/0
21.7.2012 11:41

Iaara

Re: Už to chce příběhy jiné generace

Takto to rozhodně nebylo myšleno. Mimochodem, ani přes veškeré vzpomínání a připomínání nevidím, že by se staré chyby neopakovaly, naopak! "Dějiny lidstvo učí, že lidstvo se z dějin nepoučí."

+2/−1
22.7.2012 12:59

jekkal

Vážená paní Čáslavská,

opravdu je Vám zapotřebí pronášet o panu Odožilovi to co je tu napsáno (pokud nejde o novinářský výplod), uvědomte si, že otce jste svým dětem vybrala Vy. A co se stalo doopravdy možná ani neví ti co tam byli (alkohol je démon a zkresluje) a Vy jste tam nebyla. Došlo k nevratné a jistě nechtěné tragédii, pan Odložil by jistě nechtěl , aby jeho syn skončil ve vězení, takž prezidentská milost byla v pořádku, protože trauma z tohoi co se stalo bude mít Váš syn Martin do konce svého života. Doporučoval bych Vám dopřát mrtvému klid a věnovat se dětem, příp. vnukům, co se stalo se stalo, je třeba žít dneškem. Přeji klidný život Vám i Vašim blízkým.

+2/−1
20.7.2012 13:08

virena

Re: Vážená paní Čáslavská,

Ale ne ! nemlčet, i když jde o mrtvého. Paní Čáslavskou NIKDO NEŠETŘIL !

+1/−1
22.7.2012 14:08

Kasoun

Smutná dohra

Celá léta čtu jak je paní Čáslavská hrozná a skoro až nesvéprávná a její děti jsou takměř démoni......znám všechny osobně a dnes už toho mám fakt dost.....

Martina znám léta a moc dobře vím jaký je....a jaký býval.....víte, on má síly za pár slušně rostlých pořízků a postavu kterou by mu i dnes mohla závidět většina chlapů....býval bouřlivák, ale dnes je to neobyčejně skromný a pracovitý kluk a pořád můj kamarád...kdyby někoho chtěl praštit tak to udělá rukama. Boxer je pro chudáky a to Martin i v dobách svých největších výstřelků mládí nikdy nebyl. Zvedá se mi žaludek nad neustálou masírkou a štvanicí kterou pořádá rodina xy pod všemožnými nicky i na této diskuzi.

TO, že to byla tragedie pro všechny je nepochybné, ale i mne se dotýká ta neuvěřitelně promyšlená mašinerie lži, vykonstruovaných pomluv a svědectví z "první ruky ".

+2/−1
19.7.2012 22:17

Rosomak

Re: Smutná dohra

A viděl jsi tvář jeho otce, díky statečnosti jedné lékařky vyfocený, protože byl mocnými vydán zákaz jakéhokoliv focení? Pitevní zprávu bez fotografií? Ztracené CT snímky? Propadl Martin Odložil z maturity?

Myslím, že touto medvědí službou jeho matky - kdy se čím dál více lidí dovídá jak to asi bylo - se jen zvyšují výčitky Martina Odložila - má polovinu genů svého otce, stejně jako matky, ale "vychovala" jej matka.

Skus si někdy přečíst co prohlásil - "Já zabil svého otce a mámu dostal do blázince"

http://sport.lidovky.cz/panbicek-je-horsi-nez-havel-porad-me-tu-nechava-f44-/ln-sport-ostatni.asp?c=A110505_155803_ln-sport-ostatni_pks

Mám několik kamarádů co vyrůstali jen s matkou, pro které byl podle matky otec jen gauner. Jeden to zjistil ještě za jeho života, další až po jeho smrti, někteří si to prostě nepřipustí, že jim matka lhala či lže.

+2/−1
19.7.2012 23:01

Gmurr

Re: Smutná dohra

Satecnost lekarky? Spis hyenizmus, fotitv tomhle okamziku. To snad neudelanikdo.

Propadl Odlozilz maturity? Dneska propadlo asi 17 % maturantu, NO A?

Jak zemrel otec Odlozil se nikdy moc neprislo ani nezkoumalo. Pochopte, ze ho zabit nechtel. O tom je ten clanek.

O vase kamarady zrivna nejde.

0/0
20.7.2012 20:58

_m-

Re: Smutná dohra

Nejde o to, že propadl, propadne víc lidí a nemusí to být ani z důvodu neznalosti, stačí nervy. Jde o to, že paní Čáslavská v tomhle článku tvrdí, že Martin žádné problémy neměl, tudíž s ním otec neměl co řešit. Martin problémy měl a paní Čáslavská.....nemluví v tomto bodu pravdu.

Jak zemřel otec Odložil se zkoumalo velmi - jinak by soud neměl z čeho vycházet. Že ho Martin nechtěl zabít víme všichni a věděl to i soudce - jinak by nedostal 4 roky za neúmyslné zabití, ale mnohem víc za vraždu.

+2/−1
20.7.2012 22:56

_m-

Re: Smutná dohra

Nenapadne vás, že krom rodiny xy se kterou se rodina yx (zcela pochopitelně) nenávidí, existují v téhole zemi i na téhle diskuzi taky  lidé, kteří mají na celou kauzu svůj názor aniž by byli s oběma rodinami nějak spojeni. Ten názor se většinou utváří na základě vyjádření paní Čáslavské, kdyby ona nevytahovala mrtvého z hrobu tak by nikdo necítil potřebu ten svůj názor říct. Ani její nekritičtí zastánci, ani její nekritiční odpůrci, ani ti ostatní.

+3/−1
20.7.2012 9:21

Rosomak

Dehonestující kampaň graduje - kdo ji platí?

Úplně stejné věty, to se přeci nedá říci úplně stejně.

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/75499/vera-caslavska-promluvila-o-zivote-s-tyranskym-manzelem.html

Už je to zaindexováno, vážení...

Čáslavská by mohla spíše promluvit o uživání alkoholu ve spojitosti s V.H. a některými akcemi, jak se vypořádal její partner Jiří Křižan, poradce prezidenta s nařízenou omluvou a pokutou 50.000 Kč (v roce 1990 to odpovídá 500 tis. současných), které měl zaplatil za veřejnou urážku Odložila...

Ještě určitě Čáslavská doloží, jak její syn neměl problém s maturitou a jaký to byl vzorný student, kolik středních škol navštěvoval, jaké všechny sporty dělal když požadoval individuální studijní plány, jak se dostal na plzeňské práva. Také určitě vysvětlí, proč skončil jako lesník...

+4/−1
19.7.2012 17:18

_m-

Re: Dehonestující kampaň graduje - kdo ji platí?

Ale, to tě nenapadlo, že AHA  prostě opisuje?

Ovšem věta že Martin byl náhodou přítomen při potyčce, při níž jeho otec zemřel mě - navzdory pochmurnosti tématu - rozesmála.

+2/−1
19.7.2012 17:24

Rosomak

Re: Dehonestující kampaň graduje - kdo ji platí?

Těžko mohlo opisovat, když to Aha uveřejnilo před dvěma dny.

No, ono stačí si přečíst vyjádření spolku Šalamoun (to jsou Ti, co bojovali za Škrdlovou) a zkonfrontovat to s druhou stranou.

http://www.spoleksalamoun.com/view.php?cisloclanku=2004071914

No a právník mocných Jiří Teryngel jako obhájce jejího syna....

0/0
19.7.2012 22:39

_m-

Re: Dehonestující kampaň graduje - kdo ji platí?

Neznáš AHA?

0/0
20.7.2012 9:21

587

Re: Dehonestující kampaň graduje - kdo ji platí?

Tady článek vyšel 16.7. a v AHA to bylo 17.7. 

AHA  opisuje i z jiných časopisů, třeba Instinkt apod.

0/0
20.7.2012 8:23

Rosomak

Re: Dehonestující kampaň graduje - kdo ji platí?

Máš pravdu, je tam posun v čase, zmátlo mne zde umístění na titulku.

Prostě ta věta: "Přitom Martin neměl s maturitou nejmenší problém." mi utkvěla v paměti.

0/0
20.7.2012 9:57

papaya.

smutné..

paní olympionička má smutkem zcela změněnou podobu.

0/0
19.7.2012 16:03

osvetiitell

Vera Caslavska podobne jako Marta Kubisova si zaslouzi

obdiv , uctu a respekt od vsech Cecho - Slovaku , zato jak  Cechoslovaky proslavila po celem svete  a za svuj charakterni postoj behem te okupace  a  tez behem te    "normalizace". Vera Caslavska zustane navzdy zapsana vsrdcich  vsech Cechoslovaku kteri tu dobu prozili a nesouhlasili s tou okupaci ! A nic natom nikdy nezmeni jeji rodina tragedie  pri ktere prisel o zivot jeji ex manzel. Kazda matka haji sve deti  a kdyz ne kazda , tak urcite drtiva vetsina a ja natom nevidim nic divneho.[>-]VR^

+10/−1
19.7.2012 8:11

+palič+

Re: Vera Caslavska podobne jako Marta Kubisova si zaslouzi

;-D;-D;-D

+2/−1
19.7.2012 9:44

My socani vás rozkradem, vyblbci

Svatozář stále stoupá podle toho,

jak se časem příběh stále vylepšuje. Což nic nemění na základním faktu, že jako rozvedená štvala syna proti exmanželovi (jeho otci), až z něj vychovala otcovraha. Tak běžně postupuje většina rozvedených "matek", kterým je po rozvodu naší feminizovanou justicí svěřena výchova dětí. Ně vždy to naštěstí končí otcovraždou.

+14/−1
18.7.2012 22:41

Gmurr

Re: Svatozář stále stoupá podle toho,

Odporny prispevek.

+3/−1
20.7.2012 21:00

vedoucí oddělení cenzury ÚV ČSSD

Re: Svatozář stále stoupá podle toho,

Mnozí nechtějí slyšet pravdu.

+1/−1
22.7.2012 12:01

virena

Re: Svatozář stále stoupá podle toho,

souhlasím, ubohý příspěvek

0/0
22.7.2012 14:10

hňup

Re: Svatozář stále stoupá podle toho,

no jo, pro tak odpornou pravdu posílali i na hranici....

0/0
22.7.2012 15:04

vojtech.maly

Krásná dáma

Věra Čáslavská se mi moc líbila už v době aktivního sportování a musím říct, že je krásná i nyní v 70ti. Má šarma a šmrnc. Klobouk dolů  R^

+2/−1
18.7.2012 11:21

DrID

Jestli nebožtík mlátil děti...

...hlavně dcerku tak, jak to VČ píše, tak skončil přesně, jak si zasloužil! Nevím o ničem hnusnějším, než mlátit bezbranné dítě!!!!!!!!!!!!!!

+6/−1
18.7.2012 10:13

_m-

Re: Jestli nebožtík mlátil děti...

Pan Odložil byl cholerik a rozhodně si nemyslím, že děti nikdy neuhodil. Ale pokud to došlo tak daleko, že dítě odkonce muselo být hospitalizováno, jak paní Čáslavská tvrdí, tak proč s tím nepřišli adovkáti u soudu s mladým Odložilem? Proč to paní Čáslavská vytahuje až teď, skoro 20 let po tragédii?

+7/−1
18.7.2012 10:18

vojtech.maly

Re: Jestli nebožtík mlátil děti...

1000% souhlas !!

+1/−1
18.7.2012 11:29

sorgedoktor

Celý článk není moc důvěryhodný,

ono jestli syn zabije   vlastního otce, je tío k zamyšlení!!!!!!

+4/−1
18.7.2012 14:48

vojtech.maly

Re: Celý článk není moc důvěryhodný,

Já bych násilníka, který ubližoval mámě zabil taky

0/0
18.7.2012 14:53

_m-

Re: Celý článk není moc důvěryhodný,

Po deseti letech? Neexistují jiné způsoby, jak tuhle situaci vyřešit?

0/0
18.7.2012 16:04

Zirkon

mlčeti zlato

Nepochybně  ji úcta  patří za ty  medaile.

Kdyby se  ale k  té otcovraždě  ( nějak zapomněla  vysvětlit proč synáčka  tak nespravedlivě odsoudili, kvůli švagrové ? )  a protekční milosti nevracela, tak by  si zachovala  větší vážnost.

Komické mi nedávno přišlo Klausovo  osočování kvůli milostem. Dává jich 10 x méně než Havel a, na rozdíl od něho, osobním přátelům nikdy.

+7/−1
18.7.2012 0:30

Rosomak

Re: mlčeti zlato

ale ano.

http://zpravy.idnes.cz/omilostnenou-univerzitni-reditelku-pojily-vztahy-s-klausovou-pwu-/domaci.aspx?c=A120217_102403_domaci_hv

+2/−1
19.7.2012 17:21

furtkecal

pravda je jenom jedna !

A TU MÁM JÁ !!!:-P

+2/−1
17.7.2012 15:52

Lži jsou sladké, pravda je hořká

...

Napsal bych pravdu, ale stálo by mě to zablokování účtu, stejně jako když jsem napsal pravdu o Havlovi. Rv

+8/−1
17.7.2012 14:52

FanFanTulipan

Re: ...

Otázka je, jestli o ty vaše "pravdy" někdo stojí...:-/

+6/−1
17.7.2012 14:55

Lži jsou sladké, pravda je hořká

Re: ...

ovce rozhodně né ty mají vymyté hlavy propagandou ;-D ;-D ;-D

+9/−1
17.7.2012 14:59

kOBLICH

Re: ...

Já něco vím, ale ne.. a ne... a neřeknu! 8-o

0/0
17.7.2012 15:06

silver.bullet

Re: ...

Tak aspoň naznačte...

0/0
17.7.2012 15:13

Shikula

Re: ...

My nesmime ani naznacovat....

0/0
5.10.2012 16:02

tinwe666

..

no jo, pravdu asi nezná nikdo z nás, takže soudit bychom neměli..ale já vždycky zastávala názor, že se člověk pozná podle obličeje, zejména v pokročilém věku.. tahle pani se mi nelíbí, nejde o to, že je ošklivá, ale připadá mi zlá..

+4/−1
17.7.2012 14:48

_m-

Re: ..

Především je hluboce nešťastná i když se navenek tváří jak je na tom fajn. To se taky podepíše

+3/−1
17.7.2012 15:11

Zirkon

Re: ..

My nesoudíme. Mladého  odsoudil, soud. Jako otcovraha.

Mamina  ale u  Havla zařídila  milost.

Známosti jsou známosti.

+3/−1
18.7.2012 0:25mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.