Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Plavání s kojenci? Podle odborníků hlavně zábava pro maminky

Chodit plavat s miminky je dnes móda. Kdejaká matka může propadnout pocitu, že nesmáčí-li svého drobečka hned od narození v bazénu, o něco ho ochuzuje. Opak je pravdou. Mnozí odborníci poukazují na fakt, že zmíněná aktivita může být pro některé děti dokonce riziková.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

panda75

a písek neškodí?

Z článku bych si moc nedělala. A co říkají "mnozí" odborníci na pískoviště?Někomu prostě voda nesedne - moje dcera měla z bazénu mykózu(!)., syn po první lekci ekzém. Na pískovišti pak měli ekzém oba. Co říkají mnozí odborníci na písek, z něhož může být astma?A když vidím na rozpálené silnici děti v igelitových vozících za kolem - to je téma na článek, dítě v pařeništi v koncentrovaném  smogu! Co je teda módní? A co se peněz za plavání týká - mnohé maminky se tak dostanou ke sledování nabídky zdravotních pojišťoven - která nabízí plavání - a třeba je osloví i jiné bonusy!My jsme se takto dostali k 211 - studováním kvůli plavání jsem zabrousila do celé jejich nabídky, máme tři děti a zjsitili jsme, že můžeme mít víc než plavání.Pro podobně hledající jenom připomenu, že k přesupu pro příští rok/ke každé jiné pojišťovně/ je nutné podat přihlášku do 30.62012. Sportu zdar, plavání zvlášť, při hledání čehokoliv šťastnou ruku

0/0
31.5.2012 9:43

wagnerka1

Dcera plave od 3,5 roku

Chodím s dcerou na plavání od 10 měsíců, dřív jsem v tom neviděla smysl, stále spala a neměla pevný režim. Byla baculatější miminko, vůbec nelezla.  Plavání jí velmi s motorikou pomohlo, do 3 let nebyla nemocná, ve 3 letech začala plavat sama, dnes je jí 5 a plave kraula, znak, potápí se, skáče šipky, při dovolené tráví de facto den ve vodě, či pod vodou - vodu miluje, nebojí se jí. Oproti svým vrstevníkům,  kteří na podobné kurzy nechodili vidím velký rozdíl. Článek je jednoznačně  lehce štvavý a neobjektivní. Média jsou v tomto ohledu někdy až nebezpečná - stačí jeden "blbý" článek a aférka a hysterie je na světě.  Ať si každý vybere, jaká aktivita se mu líbí a co si myslí, že je pro mimčo vhodné. Já jsem jednoznačně pro plavání - myslím, že přispěje k otužování dítěte, seznámení se s vodou.  Myslím si, že každá pohybová aktivitak, která je přiměřená věku dítěte (jízdy v cyklosedačce a ve vozíku naprosto odsuzuji - pro dítě to žádný efekt nemá) je super a prospěšná. Sportu zdar!!

0/0
29.5.2012 10:26

Piskworka

My plaveme rádi

Můj syn je prostě cachtal - protože se v porodnici osypal a nějak se to nechtělo pustit, museli jsme koupat každý den. Na vodu si rychle zvykl a má ji rád. Stačí mu říct, že jdeme dělat cachty, chachty a okamžitě přestane řvát. Ve vaničce se ráchá tak, že za chvíli máme z koupelny rybník. Takže mi přišlo logické jít zkusit plavání - ano, byla tam masáž z porodního kurzu, dostala jsem spoutu letáčků a doporučení od všech kolem, ale důležité pro mne bylo to, že celou první lekci ani jednou neplakal. Začali jsme chodit v březnu, jakmile dosáhl 3. měsíců, a za tu dobu nebyl ani jednou nemocný - žádná rýma, žádné nastydnutí, odsavačku jsem ještě ani nevybalila. A je silné, zdravé a svalnaté miminko. Ale nejdůležitější je, že nás to baví - oba dva. On se rád koupe a já mám radost, že si to užívá. A cena za to všechno je 200 korun - když si odpustím jedno kafe s kamarádkami, tak to skoro vyjde a ještě zhubnu, protože si nedám svoje oblíbené presso s mlékem a čtyřmi cukry + dva zákusky :-)

0/0
29.5.2012 9:15

treseno

Jak se chová rodič potom i dítě

Nelíbí se mi jak něktěré maminky a i tento článek jsou jednostranné. Nedivme se, že potom i naše děti jsou přehnaně agresivní, negativně naladění. Podle mě je důležité jak to bere maminka a pokud ona v tom vidí přínos je v pohodě a potom je v pohodě i dítě. Vždyť je to jen nabídka a my zákazníci jsme ti co si máme vybírat,ale ne,český národ je to stádo které koupí vše za jakoukoliv cenu. Mrzí mě, že si nevážíme svých peněz více. Já na kurzy plavání chodím a jsem velmi spokojená a pro mě osobně to jsou dobře vynaložené peníze v dobrém kolektivu.

0/0
28.5.2012 22:38

fantomas2000

ještě něco

Zajímavé je, že plaváním s kojenci se zabývají studie slovutných vědátorů a všemožně ho pitvají. Ovšem nikde nečtu žeby se někdo pitval v tom jak zdravé je pro dítě jízda v sedačce u kola jak se mu v ní dobře asi spí když mu lítá hlava ze strany na stranu na hrbolech v době kdy nemá vyvinuté zádové svalstvo, jak mu asi je ve vozíčku za kolem s nosem na úrovni výfuků? Asi je to ohromně prospěšné. Místo toho čtu neustále jak plánovat cyklovýlety s nejmenšími dětmi a jak je to pro ně přínosné. Zde bych opravdu řekl že to je zábava pro rodiče s velmi diskutabilním dopadem na dětské zdraví. Toto se o plavání nedá říct ani náhodou.

+1/0
28.5.2012 22:01

fantomas2000

Nesmyslný článek

Chodili jsme s dcerou od 6ti měsíců zima nezima. Je jí nyní 8 je dle mého díky tomu super otužilá takže jí nedělají potíže přechod zima / teplo. Normálně se koupe na Vysočině koncem září v rybníku. Od 3 umí sama plavat, nikdy neměla rukávky, kolo jen pro legraci. Od 4 skáče po hlavě do vody šnorchl brýle taky zhruba od toho věku. Vše vcelku sama bez větší asistence okolí. Nyní klidně šnorchluje v moři třeba hodinu.Vlny vítr bez problémů. Nevím jak se na tom podepsaly ty kurzy ale rozhodně jí k tomu daly super základ. Po této zkušenosti chodíme se synem od necelého roku taky a myslím, že vývoj to má podobný. Voda ho baví nemocný ještě nebyl a je mu 19 měsíců.

0/0
28.5.2012 21:09

EvaP.

Naprostý souhlas

Maminky se nudí, proto různá centra, plavání, dětské kluby.... Tohle kojenci vážně k životu nepotřebují.

0/0
27.5.2012 22:05

wimpy67

Re: Naprostý souhlas

Nechtěl bych eliminovat vývoj dítěte pouze na to, co potřebuje k životu :-)

+1/0
27.5.2012 23:26

EvaP.

Re: Naprostý souhlas

Pletete dvě věci dohromady. Plavání kojenců s vývojem dítěte určitě nesouvisí.

0/0
28.5.2012 6:19

Allexx

Re: Naprostý souhlas

??? ... za vývoj pokud vám toto slovo do věty nesedí si dosaďte cokoliv  - život, činnost ...

0/0
28.5.2012 10:14

wimpy67

Re: Naprostý souhlas

Tady se velmi mýlíte. Tyto "zkušenosti" dítě nesporně rozvíjí a obohacují ho. Já v tom článku mohu souhlasit maximálně s rizikem, spojeným s citlivostí na chlor, jinak je to úplně neskutečnej žvást.

+1/0
28.5.2012 10:18

Anejka

Zúčastnila se někdy autorka článku lekce "plavání kojenců" ?

Připadá mi, že spíše ne, protože by pak nemohla sepsat takový článek o ničem. Že některým dětem to prospívá , zatím co některým dětem ne. Že některé kurzy můžou být dobré, zatím co jiné být dobré nemusí... Tomu se opravdu říká jít do hloubky. A názor "odbornice" paní doktorky, že dřív děti taky plavat nechodily, mi přijde už úplně scestný. To máme celé jejich dětství prosedět doma, protože dřív taky nebyly sedačky na kola, nebyla mateřská centra, nejezdilo se s dětmi na dovolenou,...??? To snad nemůžou ani myslet vážně.

Co se mě týče, absolvovala jsem s dcerkou už 20 lekcí "plavání" a pro sebe si rozhodně dovedu představit lepší zábavu, ale malá je ve vodě ve svém živlu. Od 7mi měsíců se i "potápí". Celou dobu, co jsme v bazénu, se směje. Rozhodně je to pro ní aktivita jedna z nejmilejších a rozhodně bych to všem doporučila. A nebyla nemocná ještě ani jednou!

+1/0
27.5.2012 21:18

čirokéz

Re: Zúčastnila se někdy autorka článku lekce

Příště zkuste třeba Baby bungee jumping. Prý je to teď in.

0/0
28.5.2012 10:03

Allexx

Re: Zúčastnila se někdy autorka článku lekce

to, že je plavání kojenců in a módní tu čtu pouze od odpůrců této činnosti a vypadá to, že je to hlavní důvod proč je to špatné ... a srovnávat plavání s bungee jumping? 8-o

+1/0
28.5.2012 10:12

chlupatá kráva

Re: Zúčastnila se někdy autorka článku lekce

hm, ono je pro mimčo jistě hrozně zábavné když jede na sedačce u kola, nedejbože ve vozíku napojeném na kolo Rv

0/0
28.5.2012 14:55

IfčaX

Re: Zúčastnila se někdy autorka článku lekce

Nebo v kočárku nebo v sedačce auta nebo když leží v postýlce... hmmm... co vy vlastně provozujete s mimčem, abyste to uznal za pro ně dostatečně zábavné?

+2/0
28.5.2012 15:12

bambi-budik

NEVÍTE NĚKDO?

kolik může být pravdy na tom, že to plavání by mohlo být spouštěčem astmatu u predisponovaných dětí????

0/0
27.5.2012 20:46

Hooky

vodu si spolu užíváme

Plaveme s prvním synem od jeho cca 6 měsíců, tedy už téměř 2,5 roku. Teď už dokonce plave bagra s pásem = kraul ;-D, Syn si vody užívá, i když určitě z ní má i respekt, ví, co je to spadnout do vody, učil se záchranu při náhodném pádu do vody, umí poslouchat lektora, je otužilý, zapojuje se s ostatními dětmi v kolektivu ... co se týče ekzémů, žádný problém jsme neměli, faktem je, že plaveme ve slané vodě... ale asi to chce si opravdu vybírat, dát na reference, příp. dát najevo nespokojenost.

0/0
27.5.2012 18:10

RonnieV

Co bylo nejdůležitější pro mě

bylo to, že se všechny děti naučily, jak se ve vodě chovat, to jest nezačít řvát a nenadechnout se, zorientovat se a v případě pádu do vody se vyhrabat na hladinu a udržet se tam dost dlouho, aby pro ně stačil někdo skočit. Výrazně to přispělo k mému klidu při dovolených nebo u příbuzných s bazénem na zahradě. A ať si plavání s kojenci pomlouvá kdo chce jak chce, i kdyby nepřineslo nic než tohle, je to dost (nehledě k tomu, že plavání báječně srovnalo mého prvorozeného "hadráčka", což si pochvalovala i neuroložka, ke které jsme chodili, protože syn byl hypotonický a následkem toho pohybově opožděný)

+3/0
27.5.2012 17:51

Tina 13

chodili oba

synové, oba to moc bavilo a oba se krásně a nenásilně naučili chovat ve vodě...a o to podle mého jde u plavání s takto malými dětmi především. Umí se potopit, vyplavat, nepanikařit, nebulet, když si trochu loknou...jsem hrozně ráda, že jsem s oběma mohla na plávo cca od půl roku do dvou, resp. do dvou a pul let chodit.

Co se ceny týče, jsou v našem městě levnější i dražší, stačí jen pohledat a informovat se :P ... pokud má někdo problém s nepříjemnými instruktorkami, měl by se ozvat a ne si nechat s.át za ty nehorázný prachy - o kterých tu píšete- na hlavu :P

0/0
27.5.2012 16:46

Booboo

Nesouhlasím...

Se synem jsem chodila na podobný kurs loni na jaře, až bylo hezky. V zimě si nedokážu představit ty teplotní výkyvy. Doma, auto, bazén, ven, auto..... Byl mu tehdy rok. První tři hodiny občas plakal, bál se neznámého prostředí. Pak to bylo super. Užívali jsme si to oba. A výsledky byly vidět v létě u moře na dovolené. Nebál se, měl vodu rád. Letos jsem proto zvolila stejný scénář. Chodíme opět na kurz, ať si to v létě u moře užije a nebojí se. Bylo to naprosto stejné. První dvě lekce občas zabrečel a pak paráda. Pokud nemá dítě zdravotní problémy, proč nechodit. Ale teda důvod, že tam chodí děti souseda nebo kolegy mi přijde docela blbý :-)

+1/0
27.5.2012 13:57

mamina2

Re: Nesouhlasím...

Jasně, může to být fajn zábava, ale rozhodně nepaltí, že dítě, které na takové kurzy nechodilo, se bude bát v létě vody a naučí se později plavat.

0/0
28.5.2012 8:30

wimpy67

Re: Nesouhlasím...

Ve srovnáním s dítětem, které tyto kurzy absolvovalo, bude mít pravděpodobně ve vztahu k vodě určitý handicap. Pokud se k ní samozřejmě nedostalo s rodiči jinak. Samozřejmě pak záleží na osobnosti každého dítěte a většinou se to rychle srovnává. Na vlastní schopnost naučit se plavat je pak ten vliv kurzů asi nulový, protože o to v něm vůbec nejde.

0/0
28.5.2012 10:38

olínek

další kontroverzní článek...

typu-jen ať všechny nes.....eme! ;-€

To nemáte lepší téma pro psaní? ..nebo že by si někdo zaplatil?!? V "normálních"  bazénech se má plavat až od 6 měsíců, do té doby max. doma ve vaně! Z vlastní zkušenosti mohu kojenecké "plavání" jen doporučit-je velkým přínosem pro motorický vývoj! Sloučeniny chloru ve vzduchu se v bazénech měří a třeba u nás v bazénu (kde také mrňata plavou), dopadlo lépe než dobře:-)

Kolik lidí si naopak zaplatí rozbor vody ve svých zahradních "loužích" u baráků, kam sypou chlor na kila, aby se voda nekazila?? ...možná pár jedinců a jen jednou do roka, těžko tak pravidelně jako kontroluje bazény hygiena.

A že se někomu objeví ekzém-to se může stát i bez plavání! Souhlasím s dr. Cabrnochovou-pokud to dítě baví a líbí se mu to-hurá na plavčo...;-D

0/0
27.5.2012 13:25

Hoa.Mai

bože to je zase blbost

a)plavání miminek není novodobá záležitost, se sestrou jsme chodily obě dvě a je nám přes 20

b)pochybuju,že si někdo rozumně uvažující myslí, že se miminko naučí doopravdy plavat, ale uznejte, že název "ráchání miminek" nebo "čvachtání miminek" zní poněkud blbě, tak proto se to asi jmenuje plavání

c)svoje miminkovské plavání si samozřejmě nepamatuju, ale pamatuju si plavání své mladší sestry, na které jsem ji s mámou doprovázela. Užívaly jsme si to obě, po hodině plavání v dětském bazénku jsme vždycky s mámou šly ještě do velkého bazénu. Psychické ani fyzické problémy z toho nemáme, vidíme normálně, dýcháme normálně, celý život do vody s radostí chodíme a z vlastní zkušenosti vím, že i se sklony k ekzému a alergií na chlór (má je partner) se v pohodě koupat dá (po plavání osprchovat a namazat krémem, potápět se a plavat pod vodou s brýlemi a není problém).

0/0
27.5.2012 11:42

Hoa.Mai

Re: bože to je zase blbost

Lidi, začněte používat mozek a řiďte se jednoduchým pravidlem - místo všeobecné hysterie nad každým žbleptem v novinách si uvědomte: baví to miminko? baví to mě? - Ano, super, budem chodit plavat. - Ne, nevadí, chodit plavat nebudem.

Mimochodem - naše máma nás ráchala ve vodě svou "intuitivní technikou", nepotřebovala na to žádné kurzy vaničkování a podobně, a já jsem za to moc ráda, protože to byla legrace a jedna z mnoha věcí, díky kterým jsme měli dobrý vzájemný vztah a veselé dětství.;-)

+2/0
27.5.2012 11:42

wimpy67

Re: bože to je zase blbost

Chodil jsem na ně se synem, kterému je dnes 18, ještě k zakladatelce paní Kiedroňové. Vztah k vodě tím nesporně získal a vztah s rodiči to určitě taky posílilo. Proti "intuitivní technice" samozřejmě nic nemám, ten kurs znamenal hlavně pravidelnost a dovolené. Prostě se člověk dokopal a neodložil to na zítra...

0/0
27.5.2012 23:25

babička_Boženy_Němcové

další článek typu

"ať si matky v diskuzi trochu vjedou do vlasů" :)

0/0
26.5.2012 22:57

kat.s

Jsme stádo,

plavání, in-line brusle, kola. Lidi jou jako stádo, je to zrovna in, tak to všichni dělají. Pochybuju že s radotí :-) , dělá to soused, kolega z práce tak já musím taky.

+3/0
26.5.2012 20:39

chudejklukzvesnice

Re: Jsme stádo,

Plavání je nejlepší cvičení pro tělo. Zatěžuješ a používáš při něm všechny svaly přirozeným způsobem. Lepší a zdravější půlhodinka v bazénu, než dvě hodiny v posilovně na nesmyslných strojích.

O kojencích nevím nic.

0/0
26.5.2012 22:11

kat.s

Re: Jsme stádo,

Já plavu moc ráda. Jenom mám pocit, že lidi dělají bez radosti  hlavně to co dělají všichni kolem. A pak půl národa jezdí na kole (hlavně mít drahé kolo a  oblečení :-) , na bruslích a každá mamina musí chodit na plavání, aby neměla pocit, že nedělá dost pro svoje dítě, jenže těm dětem je to úplně fuk, jde spíš o čas a pozornost, který tomu dítěti dáme.

Posilování, ale není tak špatné, pokud tě baví a děláš to pro radost z pohybu a nejíš k tomu nějaký sračky, aby bylo co nejvíc vidět svaly tak proč ne.

+1/0
26.5.2012 22:31

Yanajedna

Re: Jsme stádo,

Tuhle jsem zkoušela cyklistiku bez kola a oblečení, ale nebylo to ono.

+3/0
27.5.2012 0:00

l.z.s

Re: Jsme stádo,

tak pisatelka nad vámi asi chtěla říct, že se spousta lidí chce hlavně předvést před ostatníma. Když vidím, že dobrá polovina cyklistů je navlíknutá v upnutejch dresíkách, kolo poslední značky, jedou hlavně na výkon, lidi okolo je nezajímají, tak musím jedině souhlasit. Třeba na modřanskou cyklostezku snad nemá ani cenu chodit - horší než na Václaváku. In-linesti jsou zahledění jen do sebe, jedou jak magoři, člověk, kterej si přijde normálně zabruslit, nemá šanci. Sport by měl bejt o radosti, ne?

+4/0
27.5.2012 0:41

Yanajedna

Re: Jsme stádo,

Upnutej dresík stojí doslova pár stovek, nebude to o nic moc dražší, než kvalitnější triko. Upnuté plavky taktéž. Kolo poslední značky nepoznám, nemohu soudit :)

ALe když už sportuju, koupím si vybavení. Kolo, brusle vydrží roky, není důvod kupovat nejhorší herku na trhu jenom proto, aby si sousedi nemysleli, že se vytahuju ;-)

Takže ano, běhám v botách, které nejsou ze stánku, jezdím na kole, které možná vypadá jako poslední značky, přestože není. Upnutý cyklodresík se po měsících ježdění bez dresíku ukázal jako nejpraktičtější řešení, jde to i bez něj, ale v něm je to pohodlnější.

A oni i ti inlajnisti, co jedou jako magoři, si přišli normálne zabruslit :)

+4/0
27.5.2012 1:03

l.z.s

Re: Jsme stádo,

vy furt na všechno jdete přes peníze. Je jedno, kolik stojí. Tím upnutým dresíkem se vyjadřuje sounáležitost ke stádu. Když budu mít upnutej dresík, tak jsem ten správnej cyklista, zapadnu do davu. Já bych to na sebe v životě neoblíkla. Nejen že by mi to bylo nepříjemný, ale i právě z toho důvodu, abych nepatřila ke stádu.

+3/0
27.5.2012 12:11

IfčaX

Re: Jsme stádo,

To je legrační životní postoj. V zimě chodíte v sandálech, jen abyste nepatřila ke stádu? ;-D

+3/0
27.5.2012 13:13

l.z.s

Re: Jsme stádo,

vy všechno překroutíte a postavíte na hlavu. Já mluvím o něčem jiným, ale s váma to fakt nemá cenu rozebírat. Mluvím o lidech, kteří za každou cenu podléhají módě, nemyslí, musí být in. A druhou stranu o lidech, kterým je značka, módnost ukradená a sport nebo cokoli jinýho dělají prostě pro zábavu, že je to baví. Ne proto, aby se v práci, u sousedů, mezi kamarádama mohli věčně chlubit.

+3/0
27.5.2012 17:16

IfčaX

Re: Jsme stádo,

Já mám dojem, že všechno na hlavu stavíte vy. Já prostě neznám nikoho, kdo by dělal nějakou činnost, která ho nebaví, jen proto, že je moderní. Docela by mě zajímalo, v jakých kruzích se pohybujete... 8-o A když už dělají tu činnost, která je baví, tak samozřejmě i vybavení k ní volí adekvátní. Nikdo snad není ani takový blázen, aby dělal věci, které ho nebaví, ani k své činnosti nebude naschvál používat nevhodnou výbavu, jen aby se mohl chlubit, že nepatří ke stádu... Oboje je přece úplně střelené... 8-o

+2/0
27.5.2012 20:56

Allexx

Re: Jsme stádo,

jenomže život není tak černobílý, jak to tady vypadá z vašich příspěvků - ne každý kdo si pořídí upnutý dres, to dělá protože je to v módě, jsou i lidé co je to baví a dres jim přijde praktický ... a že je něco módní ještě neznamená, že to lidé začnou dělat právě kvůli té módnosti, jen tím, že se o tom např. více píše se lidé dozvědí o sportu/činnosti apod., která je zaujme a chtějí to vyzkoušet, pak je to buď chytne a zůstanou u toho a baví je to a nebo zkusí něco jiného (tak to mám teda spoň já, "módnost" a co tomu řeknou sousedi je mi fakt ukradená) ... nedokážu si představit, že by většina lidí dělala něco jenom protože je to módní a ne protože je to baví

+1/0
28.5.2012 0:01

RonnieV

Re: Jsme stádo,

Takže i když budete víc a pravidelně jezdit na kole, tak se radši necháte odřít obyč tričkem, než abyste si koupila tričko pro cyklistiku určené a tudíž "patřila ke stádu"? Tak to mi fakt hlava nebere.

+1/0
27.5.2012 17:55

wimpy67

Re: Jsme stádo,

l.z.s, opravdu nevidíte, že tenhle přístup okázalé nestádnosti je taky stádní? :-)

+3/0
28.5.2012 0:20

Allexx

Re: Jsme stádo,

R^vidím to stejně

0/0
27.5.2012 23:54

Toranoko

Re: Jsme stádo,

jo, taky jsem si rikala, ze je to blbost, ale inliny jsem poridila, a jsem moc rada. Kolo mam starsi, a zatim vypujcene, ale kdybych jezdila castej, asi radej investuju do kvalitnejsiho.. tam se ty investice vraci roky.

Vybaveni neni jen o mode, ale i o funkcnosti, takze jde spis o to, umet si vybrat mezi modnimi (a nefunkcnimi) a sice novinkami, ale funkcnimi - to na prvni pohled stejne nepoznate.

Dalsim problemem je, ze v ramci konzumu firmy prestavaji delat i ac levnejsi a starsi, tak ozkousene modely, a tudiz je pak uz nesezenete.

Jezdim treba na vandry, a fakt se vyplati si sehnat specialni damskou krosnu, at je to in nebo ne. Stejne tak kvalitni spacak, atp. Uzitek se neda zaplatit.

0/0
27.5.2012 21:36

Allexx

Re: Jsme stádo,

pokud to  máte takto nastaveno, tak to vás dost lituju

0/0
27.5.2012 23:51

barnaked

Mym detem to neublizilo a desitkam dalsich taky ne

Moje dcery "plavaly" obe od 4 mesicu, pak se pomalu naucily plavat, ackoliv tady pisou, ze 4lete dite se nenauci plavat, ale obe v te dobe plavaly, tj. udrzely se samy na vode a nedokanalym prsarskym stylem uplavaly cca 15 m. Nikdy jsme do vody nenutili, ale presto obe plavaly zavodne. Dneska je pro ne voda docela dost dobry, sportovnim spolecnikem, nejen plavani, ale i jine vodni sporty jsou pro ne jako druhy zivel. A kolik jim je 21 a 19. Zadny exem a nachlazeni nemely a hlavne byly a jsou zdravsi nez ostatni vrstevnici.

0/0
26.5.2012 18:08

Pájuš

Dobrý byznys....

.... ostatně jako spousta jiných "veledůležitých" činností pro kojence. Máme sedmiměsíční dceru a tato aktivita za nějakých 5000 Kč (10 lekcí) nás absolutně neláká - ačkoliv nám všichni rodiče okolo, jakož i naše dětská lékařka, tvrdí, že se bez toho dcera pomalu neobejde...

+7/0
26.5.2012 17:02

Přezdívka1

Re: Dobrý byznys....

Evidentně chcete, ale nemáte na to peníze. Bylo by dobré si to férově přiznat a nelhat si do kapsy.

+1/0
26.5.2012 18:50

l.z.s

Re: Dobrý byznys....

co to povídáte? Myslíte si, že každej musí bejt zblblej touhle módou? A když má někdo negativní postoj, ať už z jakýhokoli důvodu, tak je to proto, že po tom touží, ale nemá na to? Mimochodem - jestli je pravda, že 10 lekcí stojí 5000 Kč, tak to se vám zdá v pořádku???

+2/0
26.5.2012 19:45

trenchard

Re: Dobrý byznys....

R^děláte to dobře, vy jste rodič! ať si každej hledí svých dětí ...

0/0
26.5.2012 20:15

Přezdívka1

Re: Dobrý byznys....

Prostě na to nemá, to je celé. Jinak by tak nemlela o penězích a řešila argumenty proti, které nakonec ani nemá.

0/0
26.5.2012 20:35mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.