Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Očkování je velký podvod, říká bývalý farmaceutický magnát

Přezdívá se mu zrádce farmaceutického průmyslu. Čtyřicet let pracoval v oboru a přiznává, že sám korumpoval lékaře, vědce i vlády. Teď o tom všem napsal knihu, která se okamžitě stala světovým bestsellerem. "Největším podvodem farmaceutického průmyslu je očkování," říká John Virapen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

heck

Je to hrdina, ze se neboji mluvit

To je svet korporaci - to je svet, kde se lide berou jen jako polozky zisku ci ztraty. Korporace a banky tak spolu s jejich loutkami - politky, ovladaji svet. Ale svet se zacina menit, a diky takovym lidem se nam vsem oteviraji oci. Moc zisku a penez slabne.... ;-)

+1/0
29.6.2011 22:18

heck

Re: Je to hrdina, ze se neboji mluvit

Doporucuju dokument Korporace http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika/korporace-the-corporation

"Dokument komplexně odkrývá hrozbu, kterou korporátní prostředí ve formě fiktivních "právnických osob" s lidskými právy představuje pro naší budoucnost. Velmi odborně, informovaně a systematicky vysvětluje příčiny jejich jednání a důsledky v dopadu na naše společenské zřízení i nás samotné. K tématu promlouvá řada zvučných jmen, za všechny Milton Friedman, a přispívá k ilustraci závažnosti ekonomických, ekologických i sociálních dopadů. Také špatného právního zachycení korporací, v důsledku něhož se již téměř vymykají kontrole vlád a moci úřední. Je-li korporace právně osobou, naskýtá se otázka, jakou má vlastně osobnost? Po důkladném zvážení vlastností a psychologickém rozboru film přichází s jednoznačným závěrem: korporace vykazují všechny známky psychopata."

0/0
29.6.2011 22:32

bez_cenzury

zapadní medicína v koncích

západní medicína je docela zoufalá. Jediná prevence je očkování a to je dost pochybné. Vše ostatní se léči až pak. 6ádná prevence. Hromady prášků na něco o čem nevíte, že jste měli. Dostanete prášky u doktora a k tomu prášky, aby vám nebylo špatně, pak prášky, aby nebolela hlava, pak prášky, aby se ředila krev, další, aby se nevyskytla aritmie atd atd. Je to kolotoč, který už neskončí. A jediný, kdo na tom vydělá je výrobce léků.

Je to ale také naše vina, protože za většinu nemocí si mlůžeme sami svoým životním stylem, leností a nenažraností.

+1/0
23.3.2011 8:53

čudla_1

Re: zapadní medicína v koncích

R^

0/0
23.3.2011 10:33

emailnapicu

Re: zapadní medicína v koncích

http://www.youtube.com/watch?v=TahhRYpJY7Q

0/0
23.3.2011 11:05

venenum

Re: zapadní medicína v koncích

Arytmie se píše s tvrdým "y" ( je to porucha rYtmu srdce) a žádné "zředění"krve vám léky nezpůsobují - pouze zabraňují jejímu srážení (mechanismus tohoto srážení je poměrně komplikovaný). Ale jinak souhlasím s tím, že lidé těch léků často berou víc, než je zdrávo. Odejít z ordinace bez receptu je pro ně nemyslitelné...

0/0
23.3.2011 22:01

čudla_1

Re: zapadní medicína v koncích

Podstatou příspěvku nebyl pravopis:-P Nejsme ve škole

0/0
23.3.2011 22:13

venenum

Re: zapadní medicína v koncích

bohužel

0/0
24.3.2011 12:38

Vladob

Re: zapadní medicína v koncích

jsou ale urcite meze, ne? Arytmie se nepise s "i", debil se nepise s "y" a tak

0/0
25.3.2011 16:47

Vladob

ten indian pusobi od pohledu extremne duveryhodne

tomu bych neveril ani nos mezi ocima

0/0
25.3.2011 16:48

Juraj 1

Re: zapadní medicína v koncích

Zdá se, že popisujete svoje dojmy a že o věci celkem nic nevíte. Navštěvujte více obrazárny, tam se to hodí

0/0
31.3.2011 20:12

.:palič

-

Očkování ANO

"alternativní pitomci" NE

0/0
23.3.2011 8:52

Mysel

Re: -

Tak, tak!

0/0
23.3.2011 10:13

Juraj 1

svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Příklad zdánlivě mimo. Jdete po ulici a uvidíte,že si nějaký neznámý člověk chce ublížit skokem z Nuseláku. Přejdete kolem nevšímavě, pobídneteho ke skoku nebo mu budete bránit? To si řešte každý sám, je to otázka Vašeho svědomí. Příběh B Jdete ulicí a vidíte dospělého, jak se brutálně snaží ublížit (svému) dítěti. Co uděláte? Budete ho pobízet? Budete mu bránit? Kazatelé nové víry v rámci své psyché a odporu proti všemu mají dojem, že právě brání děti proti brutálnímu ubližování. Fajn. Posud se to dá pochopit. Pokud dítě chce někdo hodit z nuseláku, tak většině národa, zvláště odborníkům je jasné a i potvditelné, že se jistě jedná o snahu dítě zabít, Problém je, že se občas najde občan , který si myslí, že lidi mohou lítat a skočí sám, nebo vyhodí třeba své dítě z okna.Je fakt přesvěčený, že je třeba dítěti i jemu dát volnost k letu, vždyť je to tak jednoduché a krásné.Pokusíte se ho přesvědčit, ale on na to nedá, vždyť je (mu) to jasné, taky kamarád o tom mluvil.....Pokračování

0/0
22.3.2011 20:15

Juraj 1

Re: svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Pokračování. Celá story o očkování je o tom, co je vlastně objektivně správně. Povídání psychopata nevzdělaného v chemii a medicíně, který si možná vyřizuje účty se svým bývalým zaměstnavatelem, nebo prokazatelné , dlouhodobé, velmi jednoznačné výsledky? Rozhodněte se každý sám a čudlo a jemu podobní, nechte, ať se lidi rozhodnou sami. O hodnocení poznatků v medicíně píši na svém blogu, je to hodně obecně a laicky pojato, ale základ z toho snad leze. taky vysvětlení, co je Evidence Bazed Medicine. http://selucky.blog.idnes.cz/ .

Pak druhý problém je odpovědnost za blbost.Proč mají normální lidi platit následky občanů přesvědčených, "že se dá lítat"? Bylo již níž, ale přepíši dál

Pokračování

0/0
22.3.2011 20:22

Juraj 1

Re: svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Pokračování 3

mayové a studny,Svoboda o odpovědnostJá bych teda rozhodně pro svobodu v očkování byl. Pokud se týká dospělých. spolu s odmítnutím očkování by ale museli podepsat reverz, že za všecky zdravotní problémy, které pak budou chtít léčit, si můžou sami a hradí je sami a ručí za něj majetkem celé rodiny. Pak je to fakt OK, se svobodou by měla být spojena zodovědnost a nezodpovědnost by měla mít následky. U dětí jsem proti, protže nemohou za bludy svých rodičů. Začal bych o tom uvažovat, pokud by při zjevných škodách způsobených neočkováním  byl trest smrti pro rodiče  zasřelením na náměstí......Pak by to bylo srovnaný, ať nikdo neriskuje pro svou duševní nemoc zdraví svých dětí.Ať taky zariskuje sám. Třeba by si konečne sehnal věrohodné údaje, než se rozhodne.

0/0
22.3.2011 20:27

blondie76

Re: svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Vím, jak to myslíte. Přesto jsem pro to, aby bylo očkování nepovinné a hned Vám řeknu proč: Historická zkušenost s chorobami, na které malé děti buď v dost velkém procentu umíraly anebo přežily s trvalými následky, je dávno pryč - respektive nejsou přímí pamětníci. Sice existují záznamy, ale ty vždycky určitá část populace může označit za propagandu...nebo může nabýt dojmu, že by tyto choroby vymizely i bez očkování. Zkušenost ze západních zemí ukazuje, že proočkovanost zůstává vysoká i při nepovinném očkování a zvedne se vždy poté, co čas od času proběhne mezi neočkovanými menší epidemie infekčních chorob. Osobně je mně těch dětí taky líto, ale to je asi tak všechno. Zbývá pouze poskytnout lidem co nejvíc co nejobjektivnějších informací, aby se mohli rozhodnout sami, koneckonců následky ponesou taky sami. Ekonomický aspekt nechám stranou, protože na náklady všech jsou léčeni i alkoholici, kuřáci, drogově závislí či obézní lidé, kteří si taky ničí zdraví sami

0/0
22.3.2011 20:48

Juraj 1

Re: svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Jasně že by mohlo být dobrovolné.  Jasně že by bylo řešením  ve svobodné společnosti dělat osvětu. To, co chci říct  svými texty, je to, že ke svobodě patří zodpovědnost. Pokud někdo chce poškodit sebe, jistě bych mu to vymlouval, pokud by byl ochotný naslouchat. Na druhou stranu mám problém s představou, že moje prachy jdou také na léčení osob, které si své nemoci zavinili sami, čímkoliv. Pokud by si to museli nebo chtěli hradit, nemám s tím potíže. Problém je s dětma.  Berte to jako obecný problém, ne problém s očkováním, docela se to v praxi děje. Občas rodiče vymyslí zjevnou a nebezpečnou krávovinu a zákonitě, předvídatelně tím poškodí svoje dítě (nemluvím o očkování- pro fanatiky). Jak za to ty děti mohou?  Vadí mi to stejně , jako týrání dětí psychopaty, záměrné hladovění a zavírání kamkoliv- jak ukazuje občasně kriminálka. Považuji to za stejný problém.

0/0
31.3.2011 20:29

Juraj 1

Re: svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Pokračování

 Fanatici neočkování  si ńejsou schopni připustit myšlenku, že očkování sice může způsobit potíže, ale pravděpodobnost je v řádu   menším než promile. Česky jedno dítě z několika (mnoho) tisíc dětí má nějaké závažnější trable. Pravděpodobnost poškození dítěte neočkováním je jistě nějaké procento. Prostě mnohonásobně víc. Takže, aby se vyhnuli riziku problémů  s pravděpodobností zlomku promile, riskují potíže za své dítě  v procentech pravděpodobnosti.Ani o tom nejsou schopni uvažovat. Prostě očkování je zločin a hotovo. Jistě jsou zodpovědni svému dítěti,  ale proč bych měl platit já za jejich nevědomost a nést následky jejich zjevně mylného rozhodnutí na bazi nesmyslný, neověřených a neověřitelných údajů? O jejich duševních rozměrech jistě napovídá i nepochopení mého úmyslného přehánění se střílením na náměstí, chtěl jsem některé dožduchnout k přemýšlení, ale dožduchnul jsem je k něčemu jinému. Co nadělám.

0/0
31.3.2011 20:30

čudla_1

Re: svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Nesmsly. Na západě to funguje zcela normálně i bez střílení lidí na náměstích. Na to se odstěhujte někam do Libye proboha. A pokud jd eo hrazení léčby, nejsem proti ale až po tom co si léčbu budou hradit  lidé kteří mají nemoci z kouření, alkoholu, drog, nesprávné životosrávy -  to nejspíš čeká vás když vás tak vidím na té fotce, hubeňour nejste, cukrovka,vysoký krevní tlak, zlomeniny, chřipka......... Všechno až se toto bude hradit na dřevo mimo pojištění pak souhlasím i s tím, ať se hradí komplikace způsobené neočkováním. Ten blábol o střílení na ulici už si nechte někam na koledu, od lékaře se to celkem nehodí.:-P

0/0
22.3.2011 22:26

floridoq

Re: svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Pane Juraj,chcete me presvedcit,abych si myslel,ze mezi ty fanatiky patrite vy?Kdyz chcete strilet lidi na namesti,aby si hradily lecbu,rucily majetkem(predpokladam,ze nejlepe alespon po 10 dalsich generaci).To jsou ty Vase krasne rovne podminky pro vsechny?Podminky nastavit tak hrube,aby to nikdo neodmitnul ze?Rikal sem si,ze bych si i precetl Vas blog,protoze nejsem neomezenec abych se nepodival i na druhou stranu mince,avsak po poslednim vyjadreni,ktere ani nebudu opakovat,jste u me klesnul hluboko do tech nejspodnejsich pricek.Dokazal bych to napsat i vulgarneji.Jestlijste lekar,tak doufam,ze odchazite taky do Nemecka.At si Cesky narod a lid oddychne od takovych vredu.A propo,kdyz nekdo si vyhledal protiinformace,kterym nejen veri,ale je o nich presvedcen a na zaklade toho neockuje deti,je uplne neco jineho,oproti vrahu,ktery chce chladnokrevne schodit dite z mostu.Asi jste nejaky extremista.Srovnavate jablko z hruskou.

0/0
23.3.2011 0:38

čudla_1

Re: svoboda a zodpovědnost, jak se to rýmuje

Jestli on nemá něco společného s dsss. To by odpovídalo

0/0
23.3.2011 9:36

venenum

odvádění pozornosti

Očkování se tu řeší, ale antidepresiva, která zobe kdekdo, nikoho nevzrušují. A při tom Virapen píše, že jeho firmě (která je i vyrábí) báječně zvyšují odbyt inzulinu, protože způsobují cukrovku. To vám nevadí ???

+1/0
22.3.2011 20:05

Petr K_.

Re: odvádění pozornosti

Antidepresiva jsou už z podstaty věci kravina. Když je člověku mizerně tak má něco dělat pro to aby mu bylo líp a ne se nadrogovávat práškama. Antidepresiva je asi tak dobré řešení deprese jako alkohol. Akorát spolykat hromadu  antidepresiv je to víc cool než vyžahnout flašku vodky, ale efekt pro zdraví je zhruba stejný.

0/0
23.3.2011 10:01

špekoun

Re: odvádění pozornosti

Proti očkování tam je jeden rozdíl, a to že antidepresiva nejsou povinná. Je na každém jestli je ochoten je zobat nebo ne.

0/0
23.3.2011 19:33

Toranoko

Re: odvádění pozornosti

Antidepresiva se vetsinou nepredepisuji nemluvnatum, ale verte, resi se taky. V drtive vetsine se ale tykaji dospelych, kteri maji jakous takous moznost o sobe rozhodovat sami. A mozna vam uniklo, ze antidepresiva nejsou povinna :-)

0/0
4.6.2011 15:51

Titan no.1

Problém

"rozhodne za své potomstvo" - to je ovšem další druh totalitního diktátu. Nejhorší, co se může dítěti stát, jsou chybná rozhodnutí rodičů, ať jsou to vegetariáni, katolíci, násilníci, alkoholici či odmítači očkování. Dítě může maximálně mlčet a následky si ve všech případech nedobrovolně nese celý život. Hysterická vegetariánská matka zanechá na svém dítěti mnohem horší škody, než ta, která ho nechá očkovat. Vy jen vypichujete jednu věc a neuvědomujete si, že věznice jsou plné lidí, kteří jsou sice očkovaní, ale podepsalo se na nich dětství, kdy rodiče rozhodovali za dítě o všem. A nejsou to jen věznice, ale také psychiatrické léčebny a diagnostické ústavy...

0/0
22.3.2011 11:25

čudla_1

Re: Problém

Aha a když rozhoduje jakýsi anonymní ouřada od stolu to ti přijde v pořádku jo. Máš pocit, že dělá lepší rozhodnutí než rodič? Myslím, že historie dostatečně ukázala, že úředník je vždycky horší a čím méně má pravomocí tím lépe. To ti nevadí, že dítě může maximálně mlčet, že? Blábol o vegetariánské matce je vycucán z prstů, je to osobní postoj autora a neodpovídá poznatkům. Ne, že bych byl vegetarián teda.

0/0
22.3.2011 11:45

lotosový květ

Re: Problém

R^

0/0
28.3.2011 20:08

floridoq

Re: Problém

To jste me zcela uklidnil,ze misto spatneho rozhodnuti rodice je tady superhyper urednik,vzdy neomylny co nam zaridi skvele zitrky pro nase deti,pro budoucnost.A navic i kdyby rodic rozhodl spatne,tak jen on by mel mit pravo rozhodnout.

A o vegetarianstvi,jste tomu nasadil tu skutecnou korunu.Zajimalo by me(protoze to nevim ani ja)jak muzete vedet ze vegetarianstvi skodi nebo naopak neskodi.Nemuzete to potvrdit ani vyvratit.Je to o presvedceni lidi a pokud chce byt vegetarian at jim je.pokud nekdo nechce se ockovat,at se neockuje.Uz tady byl stat,ktery rad narizoval vsechno vsem.

Opravdu Vas nepotrebujeme k tomu aby jste za nas rozhodovali.

0/0
22.3.2011 13:36

blondie76

Re: Problém

Ale my za vás nerozhodujeme, to pláčete hezky, ale na špatném hrobě. Pokud s tím chcete něco dělat, obraťte se na jinou adresu. Je velice jednoduché nadávat a nic neudělat

0/0
22.3.2011 15:53

čudla_1

Re: Problém

Rozhodujete.

0/0
22.3.2011 17:39

blondie76

Re: Problém

;-D

0/0
22.3.2011 19:03

blondie76

Re: Problém

Nezlob se na mě, čudlo, ale tvoje myšlenka, že zrovna já rozhoduju o tobě, je už lehce paranoidní. Nejdřív jsem se musela smát, teď už mě smích přešel a můžu ti zodpovědně napsat, že já s rozhodováním o zákonech a vyhláškách tohoto státu (a tím pádem o životě obyvatelstva) nemám opravdu nic společného. To můžu - stejně jako ty - ovlivnit maximálně u voleb, takže v tomto ohledu jsme na tom s vlivem na chod tohoto státu stejně.

0/0
22.3.2011 19:35

čudla_1

Re: Problém

Chodíš k volbám? Chodíš.

0/0
22.3.2011 19:40

blondie76

Re: Problém

A to je jako špatně? ;-D

0/0
22.3.2011 20:31

floridoq

Re: Problém

Tak za prve ziju v zahranici.Za druhe tady diskutujeme,neresime problem,nebo myslite,ze kdybych ho chtel resit,ze bych sel na diskuzi?A za treti tady vy vnucujete nejake "ourednicky".A tak bych mohl reagovat primo vasi zbrani...chcete uredniky za rozhodovani ockovani?tak to placete na spatnem hrobe,musite se obratit tam kde Vam daji za pravdu.;-D

0/0
22.3.2011 18:12

blondie76

Re: Problém

Tak si přečtěte poslední větu svého minulého příspěvku, bylo to něco ve smyslu "opravdu vás nepotřebujeme k tomu, abyste o nás rozhodovali". No a když vám napíšu, že my o vás nerozhodujeme, ať se obrátíte na odpovědné lidi, tak se oháníte, že vám vnucuju úředníky...

0/0
22.3.2011 19:10

floridoq

Re: Problém

to jste me spatne pochopila,tim .."nepotrebujeme vas" bylo mysleno ty uredniky..;-)

0/0
22.3.2011 19:44

blondie76

Re: Problém

No když už jsme u toho, někdo ten stát řídit musí, takže s byrokracií (u nás hodně a zbytečně přebujelou) se zřejmě budeme muset smířit jak my tady, tak vy v zemi, ve které žijete. Jestli jsem vás špatně pochopila, tak jen proto, že na mě čudla v pravidelných intervalech útočí, že jsem přímo zodpovědná za to, že je nucen do povinného očkování...

0/0
22.3.2011 20:55

floridoq

Re: Problém

Oni by prave radi,aby se lidi smirily,ale zpet k diskuzi.Cudla to mysli dobre,verim,ze nemysli primo Vasi osobu.R^

0/0
23.3.2011 0:25

blondie76

Re: Problém

No on je čudla dost nesmiřitelný a zbytečně kolem sebe kope, i když v principu nám jde o totéž, totiž aby se zodpovědnost za zdraví přenesla ze státu na jedince. Jenomže nesmyslnýma argumentama celé věci spíš škodí. Kdyby aspoň přestal hlásat zjevné nesmysly, jako že pravé neštovice byly vymýceny pomocí mýdla, že žije v totalitě a podobně. Pak bychom se mohli shodnout, že někdo pokládá veškeré očkování za zbytečné, někdo pokládá za užitečné se očkovat jen proti některým nemocem, no a někdo běží k lékaři, kdykoliv se objeví na trhu nová vakcína. No a nakonec jsem mu docela často radila, jak se dají věci změnit - nebo aspoň jak se na ně dá upozornit. S tím, že to musí udělat někde jinde, než jen na diskuzi. Tady může být anonymně king každý (a je to jednodušší, než udělat pro věc něco daleko smysluplnějšího)

0/0
23.3.2011 7:37

venenum

Re: Problém

čudla je nebezpečný tím, že zblbne jiné. Měl by za jejich zdraví tedy nést zodpovědnost. Jenže jeho tiskem nikdo vláčet nebude, tak co by se nenatřásal. Je dokonce možné, že to dělá schválně, aby ostatní poškodil...

0/0
23.3.2011 8:47

Bubulus Extremus

Re: Problém

Korunu z nechápavosti má patrně někdo jiný :-)

Je prokázáno, že děti, kterým rodiče odpírají živočišnou stravu, mají zpomalený duševní vývin. Osobně znám dva takové rodiče a všechny jejich děti mají odklad nástupu školní docházky, v dospělosti už toto nedoženou. Blahopřeji. A teď můžete zase o tom, jak jsou rodiče úžasní a vše vědí.

Já jsem rovněž proti očkování v takovém rozsahu, jako je v ČR, zároveň ale říkám, že rodič svými chybnými kroky ovlivní dítě cca 100× víc, než očkování.

0/0
22.3.2011 18:58

čudla_1

Re: Problém

Ach bože. Nic takového prokázáno není a nikdy nebylo. Co se týče odkladu školní docházky je to zcela běžná praxe u dětí napříč vrstvami společnosti a tím co jedí. To opravdu nemá souvislost s vegetariánstvím. V mém ročníku byly 3/4 s odloženou docházkou, a to bylo za bolševika kdy tady lidé o vegetariánství ani neslyšeli. Než začnete blábolit svoje dojmy tak si o vegetariásntví laskavě něco zjistěte. To co tady plácáte jsou předsudky zhruba z 80. let komunismu.:-P

0/0
22.3.2011 19:28

floridoq

Re: Problém

A jeste tu pohadku o Jenickovi....Takze obrazek o vegetarianstvi jste si udelal na zaklade dvou pripadu.Predpokladam,ze jeste znamych.Kdyz uvadite osobni....Vy by jste mohl skutecne dobre pracovat pro nejaky prognosticky urad.Zkuste se zeptat,treba Vas vezmou.A kdyz uz tady rikate o chybach co rodice delaji...hm..co treba zavest v republice vubec dite podrobit vsemu...ze by urady radily co maji jist,jak maji byt naockovany,ke kterym detem ve skole se nejlip hodi a jeste co by meli cist a co je tabu...mozna by jste uspel i jako diktator nejake zeme tretiho sveta.taky se zkuste poptat...Mozna se ted jedno misto uvolni v Libyi.good luck

0/0
22.3.2011 19:51

blondie76

Re: Problém

No on ten příspěvek byl podle mě myšlen trochu v nadsázce. Ale když už o tom mluvíte, tak osobní zkušenost není od věci. Přestože jsem pro to, aby bylo očkování nepovinné, sama uznávám jeho užitečnost - právě kvůli ne snad osobní, ale rodinné zkušenosti (mojí prababičce zemřely při epidemii záškrtu dvě děti). Když si najdete informace o té nemoci, jejím průběhu, procentu úmrtnosti, možnostech léčby a možných následcích + spojíte si to s někým konkrétním, vidíte to v jiném světle. Tolik k osobní zukušenosti.

Proto jsem na jednu stranu pro to, aby rozhodnutí o tom, zda očkovat nebo neočkovat (nebo jak to zveličujete s tou školou, výživou či četbou), byla výhradně na rodičích - a na druhou stranu mě iritují příspěvky popírající význam očkování v historii, notabene od lidí, kteří si nedokáží ani zjistit základní informace

0/0
22.3.2011 21:06

floridoq

Re: Problém

Mohl bych i souhlasit,presto mam vyhrady ke genetickemu vyvoji ockovacich vakcin a tez neinformovanosti o techto latkach medikum.Medik by mel byt tim informatorem a vedet co podava.Podat nezaujate informace o dane latce rodicum.Co si budeme povidaj.Ne v se co je na svete je dokonale a uzitecne.To plati i pro ockovani.

0/0
23.3.2011 0:22

blondie76

Re: Problém

Můžu souhlasit s tím, že je potřeba větší osvěta ohledně péče o zdraví - a tím nemyslím jenom očkování, tam spadá spousta věcí a mělo by s s tím důsledně začít už na školách, aby i děti věděly, jaké jsou důsledky zanedbání svého zdraví (a teď tím opravdu nemyslím lobbing ve prospěch očkování, ale osvětu ohledně životního stylu). I když dnes ta informovanost není zas tak nízká, v době internetu je přístup k informacím, kterým se dřív člověk neměl šanci dostat, spíš jde o to, že lidé jsou z velké části dost pasivní.

Pokud se mám vrátit k očkování, pak musím říct, že mám jiné informace: vakcíny obsahují buď oslabené či usmrcené viry, případně toxiny bakterií (jako v případě tetanu) + samozřejmě pomocné látky z důvodu trvanlivosti a sterility. Zatím jsem neslyšela, že by obsahovaly geneticky upravovaný materiál

0/0
23.3.2011 7:48

venenum

Re: Problém

Kdyby redaktoři stáli za něco, dali by si tu práci a před psaním svých blábolů nastudovali skutečnou odbornou literaturu (ne nějaké domněnky a objevy vygooglované na stránkách různých snaživých novátorů), udělali by kus záslužné práce. Lidem je třeba servírovat informace jasně a přehledně, nejlépe za pomoci obrázků a grafů, jinak se v tom ztrácejí, nemají-li alespoň základní znalosti.

Když čtu článek týkající se oboru, který mi nic neříká, taky slupnu všechno i s navijákem.

Problém je, že obecně se má za to, že zdraví a lidskému tělu rozumí každý, prostě protože ho vlastní. Jenže já taky vlastním několik počítačů místní sítě, dovedu s nimi pracovat na úrovni "franta-uživatel", a přesto vůbec netuším, jak se s nimi domluvit "strojákem"... Podobně pacient nemůže tušit, jak jeho tělo skutečně funguje, když nezná fyziologii, anatomii, histologii, imunologii, farmakologii, patologii, patofyziologii...atd...atd...atd... tedy tělo rozebrané až na molekulární úr

0/0
23.3.2011 8:42mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.