Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Svého syna nenechávám očkovat, říká lékař

Lékař Jiří Mařádek nesouhlasí s povinným očkovacím kalendářem a pro svého syna sestavil vlastní. Ponechal v něm jen tetanus, tuberkulózu a záškrt. Ty další mohou podle jeho slov víc uškodit než pomoci. "Je potřeba, aby rodiče tlačili na pediatry, aby jim poskytovali adekvátní informace o vakcínách," říká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CHLORELLA

Každý má zdraví ve své moci

Pana doktora znám osobně z praxe a už jsem ho pár let neviděla. A o to víc mě potěšilo, když jsem zjistila, že se dal i cestou alternativní medicíny. Protože není nic lepšího v dnešní době než najít lékaře, který dokáže spojit jak západní tak východní medicínu.Mrzí mě, že ho hodnotí lidé, kteří ho ani neznají. Spíše bychom si takových to lidí měli vážit a vyhledávat je. Ale to je na každém, jak si se svým zdravím naloží.

Jsem zdravotní sestra a ze své praxe vím, že se lidi o své zdraví nestarají a pak chtějí zázraky. Farkaceutický průmysl je jeden velký byznis tudíž i očkování souhlasím s panem dr.J. Mařádkem. Každý lidský tvoreček by si měl nejprve vytvořit imunitu a né do něho hned po narození něco umněle vpravovat. Očkování by mělo začít nejdříve po prvním roce života.Samozřejmně, že při akutní péči je západní medicína na místě. Východní medicína však daleko lépe řeší příčinu nemocí.

0/0
27.9.2010 18:24

Johny_S

Re: Každý má zdraví ve své moci

Mohu se optat? Jak jste stanovila zrovna ten jeden rok života? Čerpáte z nějaké vědecké studie, či jste jej stanovila arbitrárně? A když jeden rok, tak proč ne jedenáct měsíců? A proč ne devět? Jste schopna to nějak vysvětlit? Co se týče onoho "byznisu", gigantický byznys je i obchod s přípravky východní medicíny a homeopatiky. Zatímco západní medicína vyžaduje dlouholetý výzkum a testování, což je důvod, proč jsou léky tak drahé, homeopatika jsou drahá sama o sobě, prostě si výrobce stanovil nějakou cenu. Žádný výzkum k jejich vývoji potřeba není, protože ani nemají žádný účinek, jsou to jenom cukrové kuličky. A zákazníci cálují a cálují. Podobně dovozce někde nakoupí směs bylinek neznámého původů, opatří to nějakou hodně přitažlivou legendou a prodá to. Byznys to ovšem patrně není...

0/0
1.10.2010 21:21

Jezdím na neutrál

Jo neočkujte a zápal plic lečte mateřídouškou.

Znala jsem jednoho, co si léčil rakovinu čajem, pak hladovkou, pak byl tak zesláblý, že už nemohl ani absolvovat operaci, ve finále si na místo, kde byl nádor přikládal pyramidu (úplně cítil, jak se mu to tou pyramidální energií zahřívá). No a pak umřel. Ve 20ti letech. ;-(

0/0
20.9.2010 16:35

Barica1

Diky za takove clanky!

Diky za takove clanky, kez by vice rodicu o ockovani premyslelo a kez bychom meli vice sanci tomuto hazardu se zdravim svych deti zabranit!!!

0/0
17.9.2010 18:01

IfčaX

Re: Diky za takove clanky!

Tak přemýšlím, jaký názor by na tento "hazard" se zdravím měla jedna moje babička, které, když byla ještě malá, zemřela maminka na tuberkulózu. Nebo druhá moje babička, jejíž první dvě děti zemřely na záškrt...

0/0
18.9.2010 9:56

Jezdím na neutrál

Re: Diky za takove clanky!

R^

0/0
20.9.2010 16:23

hamili

Re: Diky za takove clanky!

Mně zemřelo dítě po vakcinaci proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím, tedy nemocem, které by s velkou pravděpodobností překonalo bez problémů a přesto toto očkování patří mezi povinné. Neodmítám úplně všechna očkování,  proti tetanu a záškrtu bych svým dětem dala, ale všechna ta  povinná očkování, tak jak se u nás provádí, mi zabila dcerušku, opravdu nemohu říct, že takhle je to v pořádku.

0/0
22.9.2010 10:21

Jezdím na neutrál

Re: Diky za takove clanky!

To je velmi smutné, že se vám tohle stalo, ale je třeba také myslet na ty děti, které díky očkování přežily.

0/0
22.9.2010 17:18

Johny_S

Re: Diky za takove clanky!

Je mi líto, co se vám přihodilo. Fakt je ale ten, že proti těmto nemocem se očkuje z jiného důvodu - dítě spalničky, zarděnky či příušnice v pohodě přežije, ale co když zarděnky dostane těhotná matka, neočkovaná, která je doposud neměla? Pak hrozí opravdu vážné postižení plodu. A příušnice v dospělém věku mají daleko vážnější průběh i komplikace (mezi jinými např. neplodnost).

0/0
22.9.2010 20:10

hamili

Re: Diky za takove clanky!

Podobné výroky jsou pro mě docela zraňující. V podstatě říkají, že moje dvouletá dcera byla méně důležitá, že její zdraví bylo méně hodné ochrany než případné nenarozené dítě potenciálně ohrožené spalničkami nebo zarděnkami.

0/0
24.9.2010 12:55

Jezdím na neutrál

Re: Diky za takove clanky!

Je to opravdu smutné, že vám zemřelo dítě, ale zemřelo by jich podstatně více, nebýt očkování.

0/0
24.9.2010 13:26

IfčaX

Re: Diky za takove clanky!

Nicméně pokud to bylo opravdu kvůli očkování proti spalničkám a zarděnkám, tj. nemocem, které jsme v mé generaci měli téměř všichni - tak tady už je ta užitečnost očkování opravdu diskutabilní. Nejsem si jistá, ale mám dojem, že nějakou dobu se proti těmto nemocem očkovaly jen dospívající dívky, které nemoc dosud neprodělaly. Kvůli ohrožení během těhotenství. Ale očkovat proti nemoci, která má v dětství vyloženě lehký průběh, všechna mimina - tam mi to riziko taky přijde nepřiměřené.

0/0
24.9.2010 13:49

Johny_S

Re: Diky za takove clanky!

Není to náhodou jedna z nemocí, které mohou způsobit i mužskou neplodnost?

0/0
1.10.2010 21:22

Johny_S

Re: Diky za takove clanky!

A mimochodem, s tou neškodností např. spalniček to není tak docela pravda... Cituji:  V zemích, kde není zavedené očkování jsou spalničky nebezpečné, život ohrožující onemocnění. Z celosvětového pohledu patří toto onemocnění mezi nejčastější příčiny úmrtí dětí do 5 let. Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Spalni%C4%8Dky

0/0
1.10.2010 21:26

IfčaX

Re: Diky za takove clanky!

Jistě, neškodná snad není vůbec žádná nemoc... Ale u nemocí, kde riziko komplikací v důsledku vedlejších účinků očkování je řádově srovnatelné s rizikem, které vyplynou z nemoci samotné, bych si se smysluplností povinného celoplošného očkování opravdu nebyla jista... Zatímco takový záškrt, tetanus, či TBC - o tom bych vůbec nediskutovala...

0/0
2.10.2010 7:13

Johny_S

Re: Diky za takove clanky!

Je mi líto, že  to takto cítíte. Naznačujete tedy, že bylo vaše dítě něco víc nežli ty děti poškozené zarděnkami?

0/0
1.10.2010 21:17

Johny_S

Re: Diky za takove clanky!

A mimochodem, kde berete tu jistotu, že by vaše dítě ony zarděnky či spalničky bylo přežilo? Ony to nejsou zase tak banální choroby. A pokud mělo přecitlivělou reakci už na vakcínu, kdo ví, jak by bylo reagovalo na "divoký" virus...

0/0
1.10.2010 21:28

;palič_

a

tohle si taky říká doktor.

0/0
15.9.2010 10:07

PepaVonDepo

Re: a

Vy jste četl jenom ten hovadský nadpis, co?

0/0
15.9.2010 14:27

Rudý přízrak fights for freedom

hexavakcina

je svinstvo, radeji s detmi na ockovani vicekrat nez tuhle silenost. !!!

0/0
15.9.2010 7:47

Rudý přízrak fights for freedom

panu doktorovi

nesmirne fandim. presne tak by se melo postupovat obecne u vsech deti. nikoli uplne odmitani vakcinace, ale rozumne se k problemu postavit a ockovat skutecne jen proti tomu co skutecne hrozi a hlavne ve spravnou chvili. a samozrejme je to hlavne o odpovednosti rodicu, protoze dnes se mnozi rodice nechteji omezovat a tahaji sebou deti vsude mozne hned od jejich narozeni, v takovych pripadech je samozrejme treba s ockovanim zacit drive i za cenu vyssiho rizika vyplyvajiciho z podani ockovaci latky nez u deti, ktere zustavaji doma a tedy mohou rizikova ockovani podstoupit pozdeji. Tak hlavne drzim palce, aby stejne informace jako pan doktor co nejdrive ziskali i detsi lekari a deti nadale nebyly vystavovany tem rizikum tak jako dnes. R^R^

0/0
15.9.2010 7:45

pesimistka7

Re: panu doktorovi

Diskuse je jistě na místě, ale argumenty stran proočkovanosti mi také připadají smysluplné. Jako laik nemám šanci odhalit "jak to tedy opravdu je". Individuální přístup je samozřejmě vždy na místě.

0/0
15.9.2010 8:32

Johny_S

Ach tak

Alternativní medicína. ;-D

0/0
14.9.2010 21:53

martin atuhal

to chce odvahu

Mě osobně se očkování taky nezdá. Na vlastní oči jsem viděl paní, která se nechala ve franciji očkovat a skončila na vozíku. A to nebyla sama. Obdivuji odvahu, že se pán doktor nebojí to říct nahlas, i když bylo jasné, jakou lavinu nevole tím spustí. A stačí se podívat, kolik starých lidí chodí do nemocnice s miliónem různých problémů. To bylo to očkování za komunistů hodně účinné.

0/0
14.9.2010 20:57

IfčaX

Re: to chce odvahu

Chcete říct, že ti staří lidé tam chodí s problémy s obrnou, záškrtem a pravými neštovicemi? Nebo jak jste myslel tu souvislost s očkováním?

Nebo tak, že kdyby bývali byli v mládí na nějakou tu nemoc bez očkování umřeli, tak nemuseli na stáří chodit s problémy po nemocnicích?

0/0
14.9.2010 21:03

Jarmila 1

Re: to chce odvahu

no jo, komu neni z hury dano - v apatice nekoupi;-D

0/0
15.9.2010 2:24

Peťulák2

Je zajímavé,

jak Češi místo toho, aby si řekli "Vystudoval jak klasickou západní medicínu, tak si nastudoval i východní, bude mít nejvíce informací.", automaticky řeknou "Protože nepraktikuje jen západní medicínu, ale dovolí si používat i něco, co tady neznáme, tak je to bezmozek." Ovšem i to o nás jako o národu dost vypovídá...

0/0
14.9.2010 14:35

IfčaX

Re: Je zajímavé,

No, upřímně... na základě toho, že si přečtete pár názorů, se kterými nesouhlasíte, hned víte, že takoví jsou "Češi" a spekulujete o tom, jak to vypovídá "o národu"... to je taky dost zvláštní přístup.

0/0
14.9.2010 14:38

Stará turistka

Re: Je zajímavé,

Vystudoval rehabilitaci a dopisuje s nějakým pánem. Dále čte jakési "studie nepřístupné laikům".

Hm, ve středověku by se z něj možná opravdu machr přes imunologii stal.

0/0
14.9.2010 16:08

Jarmila 1

Re: Je zajímavé,

zase reagujete na to, o cem asi moc nevite. Naopak vic a vic vystudovanych lekaru v celem svete se priklani taky k prirodni medicine. Ja ziji v zahranici a chodim k prakticke lekarce, ktera "vystudovala medicinu" ale poradi i s alternativni lecbou. Doporucuji vic "znalosti" nez zacnete kritizovat a zesmesnovat.Rv

0/0
15.9.2010 2:31

Stará turistka

Re: Je zajímavé,

Víc a víc? Kolik tedy? A v procentech?

0/0
15.9.2010 10:53

net.Xtreme počtvrté

Re: Je zajímavé,

Je zajímavé, že hned soudíš, místo aby ses zamyslel, jak to s tou východní medicínou vlastně je;-)

0/0
14.9.2010 16:57

Johny_S

Re: Je zajímavé,

Základní medicína je založena na vědeckých poznatcích. Východní medicína je založená na domněnkách či pověrách. Ještě by kromě ní mohl vystudovat např. tradiční české babo-kořenářství, co myslíš?

0/0
14.9.2010 21:54

Jarmila 1

Re: Je zajímavé,

mily pane, mate pravdu v tom, ze "zakladni medicina" je zalozena na vedeckych poznatcich, ale nemate uz pravdu v tom, ze vychodni je zalozena na domenkach a poverach. Ta je totiz zalozena na zkusenostech po mnohla staleti, ale jelikoz se postavily tovarny na leky a pod. tak se musi vyuzit.

Proc si myslite, ze se kazdou chvilku stahuji z obehu nejake leky? No protoze se uzivaji kratkou dobu a i za tu dobu se prislo na to,ze skodi mnohem vic, nez pomahaji.

Kdyby jste trosku sledovat tuhle problematiku, tak nebudete delat smich z cloveka, ktery vystudoval a vzdelava se nadale.

U nas zacali napr. ockovat proti chripce vakcinou male deti do 5 let a vsechny skoncily v nemocnici s vysokymi teplotami a dokonce nejaktere i zemrely. Okamzite vakcinu stahli z obehu a prestali ji davat.

Co to asi znamena? Ze nebyla dostatecne vyzkousena, ale zdravi i zivot tem detem uz nikdo nevrati, bohuzel.Rv

0/0
15.9.2010 2:37

net.Xtreme počtvrté

Re: Je zajímavé,

Znamenat to může ledaccos, v řadě případů se léčiva stahují i kvůli jedinému úmrtí, mnohem častěji jen proto, že na trhu jsou lepší a bezpečnější alternativy.

Jinak problém řady přístupů v alternativní medicíně je ten, že moc neškodí, tudíž dle tebe je to ta správná léčba a úplně ignoruješ tu část, že ani moc neléčí, problém funkčních léků je, že mají nějakou aktivní látku, která může se u někoho projevit vedlejšími účinky, takřka všichni se mohou předávkovat a brát ji ve zdraví je nebezpečné. Takže to je o správné aplikaci léku tak, aby více pomohl než uškodil.

0/0
15.9.2010 7:50

pesimistka7

Re: Je zajímavé,

S Vaší první větou souhlasím. Můj názor, ve zkratce, (a jak jsem zjistila, tak je to názor více lidí, i jeden léčitel a spacialistka na vých.medicínu ho nezávisle na sobě vyjádřili v TV) je, že tyto dvě medicíny by měly spolupracovat, doplňovat se. Jsou lidé, kterým pomohl "západní" lékař po neúspěšné léčbě léčitelem i naopak, v jakém poměru řešit nechci. Jakákoliv medicína není všemocná a "chyby" zde - bohužel, mají často i nejhorší následky.

Co se týče očkování. Debatu jistě, ale na odborné úrovni, se specialisty v oboru. Připadá mi, že v poslední době dostává prostor spíš "strana proti", ale nikdo z nich nebyl specialista přímo z oboru.

0/0
15.9.2010 8:11

net.Xtreme počtvrté

Re: Je zajímavé,

Pokud jde o můj názor, tak by stačilo, kdyby spolu komunikovlai lékaři západní medicíny, často jsou úzce specializovaní a nevidí pořádně do druhého oboru, i proto občas nepomohou přitom by stačilo, aby se dermatolog poradil s alergologem... a občas by neškodila ani komunikace s pacientem.

0/0
15.9.2010 12:41

pesimistka7

Re: Je zajímavé,

Smutná pravda. Ovšem co se komunikace, či vůbec přístupu k pacientovi týče,  "alternativní" vedou, rozbor přířin by byl na dlouho. (Je-li příčina nemoci psychosomatická, potom je právě ten přístup polovina úspěchu a v podstatě postačí i to placebo, pokud ale není nemusí na ni alternativní medicína stačit.)

0/0
15.9.2010 13:19

Stará turistka

Re: Je zajímavé,

O jakém očkování proti chřipce mluvíte? A kde je to u Vás? A kde je odkaz na ty následky?

0/0
15.9.2010 10:55

Jarmila 1

Re: Je zajímavé,

mluvim o ockovani "nejnovejsi vakcinou" proti chripce, no a u "nas" je to konkretne v Australii. Bylo to zacatkem roku, takze zprava uz probehla v novinach pred nekolika mesici, ale kdyz si zadate podrobnosti na googl, tak je jiste najdete.

0/0
16.9.2010 5:50

Johny_S

Re: Je zajímavé,

Trošku jsem se přepsal. Měl jsem na mysli "západní medicínu". Východní medicína je založena především na empirii, omáčka okolo je jenom náboženská víra. Někdy bylinky skutečně mohou pomoci, ale nelze si nalhávat, že existují nějaké energetické dráhy. Nikdy je nikdo nepozoroval ani nezměřil. Otázka "proč si myslíte, že se z oběhu každou chvíli stahují nějaké léky" mi přijde poněkud sugestivní - jak často, jaké léky, jak škodily? Ta informace o očkování proti chřipce mi připadá velice překvapivá. Měla bys nějaký odkaz na relevantní stránky obsahující podrobnější informace o této události? A pozor - neberu články "jedna paní povídala" a "znal jsem jednoho, a ten o tom slyšel" v časopisech typu Regenerace. Rovněž tak neberu výmluvy typu "farmaceutická mafie se postarala o to, aby žádné informace dostupné nebyly".

0/0
22.9.2010 20:16

Jarmila 1

Re: Je zajímavé,

nebudu vam opet vysvetlovat a dokazovat, prectete si prosim muj prispevek nad vami , co jsem psala te pani, nahodte si na googl  vsechny informace o posledni chripkove vakcine pro deti od 0-5let v Australii, je to ovsem v anglictine, a tam se doctete, ze museli vsechny stahnout z obehu, protoze deti dostaly vysoke horecky, vsechny skoncily ve spitale a jedno, pokud si dobre pamatuji i zemrelo.

Moje dcera pracuje v nemocnici a kazdy rok se davala ockovat proti chripce, kazdy rok ji vzdycky dostala. Nakonec si dala rict a prestala s ockovanim. Bere pouze homeopatika a dva roky zatim nic. Netvrdim, ze neni nemocna, ale v mnohem lehci forme jako kdyz brala vakciny;-)

0/0
23.9.2010 3:23

Johny_S

Re: Je zajímavé,

A určitě je to díky těm homeopatikům. ;-D

0/0
1.10.2010 21:23

net.Xtreme počtvrté

Nadpis LŽE

:-P

Jinak doktor uvažuje krásně sobecky, bohužel v případě očkování je skutečný efekt patrný jen, když je určité procento populace proočkované, mezi 90% očkovanými se neočkovaným daří o chlup lépe, protože jim nehrozí vedlejší účinky a nemoc nejspíš nedostanou, problém je, když se ten poměr otočí.

0/0
14.9.2010 14:28

Quick.

Tak to mě dostal

tvrzením, že hemofilus se dá zvládnout bylinkami. Náš syn měl smůlu, že se před patnácti lety proti hemofilovi neočkovalo, několikrát prodělal zánět středního ucha, opakované záněty průdušek, angíny, záněty dutin - vždy byl ve stěru hemofilus a někdy streptokokus.

0/0
14.9.2010 10:04

Peťulák2

Re: Tak to mě dostal

No a zkoušeli jste to nějakými bylinkami zvládnout (najít si o tom informace), nebo jste si jenom povzdechli, že je škoda, že tehdy se proti němu ještě neočkovalo?

0/0
14.9.2010 14:30

ndee: victim of censorship mk. 5

vrať diplom

0/0
14.9.2010 9:24

skrbling

Šarlatán

Jak jsem četl, že je zároveň i lékařem "čínské medicíny", tak mi to stačilo. Takovým by se snad měl odebírat diplom.

Nemám nic proti odborné diskusi na téma očkování, ale argumenty musejí být testovatelné vědeckou metodou. Nemůže jít o cancy "celostní medicíny", homeopatie, čínské medicíny, bab kořenářek a jiných šarlatánů.

0/0
14.9.2010 1:21

mjmjm

Re: Šarlatán

Souhlas. Dočetl jsem do stejného místa a dál už mě ten člověk nezajímá. S tímto se setkávám často: jak mám důvěřovat lékaři, který má na dveřích vylepeno, že nabízí akupunkturu, homepatii, magnety, atd..? Buď ví, že to je k ničemu a schválně podvádí lidi nebo tomu sám věří. Nevím, co je horší.

0/0
14.9.2010 1:29

Jarmila 1

Re: Šarlatán

Konecne "nomalni"lekar, kteremu nejde jenom o "podil" z predepisovani antibiotik a ostatni chemie.

Musim vam (prispivatelum) doporucit precist si taky neco na tohle tema ze svetove mediciny a taky cinske historie. Osobne mam s alternativni medicinou ty nejskvelejsi vysledky a doporucuji vsem si o tom alespon precist, kdyz uz ne vyzkouset na sobe.

Drzim palce panu doktorovi a vsem "nevericim tomasum" doporucuji prostudovat alespon cast informaci dostupnych pro "laiky" aby si pak rozmysleli kritizovat neco, cemu vubec nerozumi.Rv

0/0
14.9.2010 2:29mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.