Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Neumíte parkovat? Může za to výchova

Nová studie australské psycholožky z Melbournské univerzity tvrdí, že přirozené rozdíly mezi muži a ženami neexistují. Jsou údajně formovány až naší výchovou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Renatus Karmín

Tak to už je moc

Zdá se, že někteří  vědci již zcela zdegenerovali výchovou a zřejmě by měli vrátit všechny diplomy, včetně těch z mateřské školky. Vysvětlení vrozených rozdílů mezi pohlavími je ta nejjednodušší věc, která praští do hlavy každého, kdo se jenom mihnul kolem nejobyčejnější příručky pojednávající o vývoji živých organismů a tedy i lidí. Myslel jsem, že alespoň vzdělaní lidé mají představu jak vlastně v praxi probíhal onen mnohokrát zmiňovaný "přirozený výběr", ale asi ne. Mozky všech relativně zdravých lidí jsou v podstatě stejné a přesto jsou mezi nimi propastné rozdíly.

0/0
18.8.2010 9:49

Imperator.Caligula

Re: Tak to už je moc

Klídek, jo? Je dobré si všimnout, že oni vědci jsou dva. A nejsou to vědci, ale dvě ženské;-D. Prostě feministické žvanilky, co se rozhodli dokázat, že ženská je stejně dobrá jako chlap;-D. Ony nesnáší chlapy a jejich šovinistické machistické chování, proto si pořízují umělé penisy, aby mohly čůrat ve stoje;-D.

0/0
19.8.2010 10:30

Imperator.Caligula

Re: Tak to už je moc

rozhodly

0/0
19.8.2010 10:30

xBaHnO

Asi se taky dam na "vedu"

"Neurologické srovnávací studie mozku mužů a žen vykazují pouze nepatrné strukturální rozdíly. Z toho vyplývá, že veškeré rozdíly v chování získáváme výchovou," tvrdí Fineová.

Neni-li to zkomoleni novinarem ci chyba v prekladu, mela by pani Fineova prestoupit kamkoliv mimo vedu.

1) z ceho usuzuje, ze nepatrne(kolik to je??? 5%? Na tyhle hladine se geneticky nelisime od simpanze.) rozdily v necem tak slozitym jako je mozek nemaji zadny vliv na jeho fungovani?

2) I kdybychom predchozi bod nakrasne uznali, z ceho prameni jeji jistota ze jsou veskere rozdily ziskane vychovou? Vyrazne odlisny hormonalni system nic? Zadny jiny mechanismus existovat nemuze?

0/0
18.8.2010 0:14

Woschouch

Re: Asi se taky dam na "vedu"

S tím bádáním jsem pro. Vymyslíme nějaký "zajímavý" projekt (nějaký bulvárně naučný či poučný), seženeme grant a během okurkový sezóny vydáme výsledky. Úspěch zaručen. A tak se dá pokračovat stále dokola. Hlavně to chce nějaký populárně naučný témata, který vyvracejí nebo naopak potvrzují něco naprosto běžného.;-)

0/0
18.8.2010 2:44

Hrochomut

Re: Asi se taky dam na "vedu"

je to psycholožka, žádná vědkyně.. chce jen být zajímavá.. Ona je ale věda plná lidí, kteří se uměli našprtat na samé jedničky, ale samostatného uvažování a logických závěrů v pro ně nové problematice nejsou schopni.. Kvalitních vědců je asi stejné procento, jako kvalitních zedníků, kvalitních soustružníků, novinářů, lékařů nebo čehokoli jiného..

0/0
18.8.2010 9:33

Arny

Re: Asi se taky dam na "vedu"

Přesně tak. Také dělám částečně "ve vědě" a když vidím, jak někteří lidé (a to jsou ti s nejvíce tituly) píšou neustále článek za článkem, jejichž smysl je velice marginální, případně se v daném článku nachází dokonce nesprávné úvahy, tak jsem ztratil hodně iluzí o "vědě" jaké jsem jako dítě měl.

0/0
18.8.2010 15:23

m. l.

Bezva, já to jen uvítám

Hlavně konečně někdo s tou správnou výchovou začněte! Firmy po celém světě brečí po programátorech (muži:ženy 100:10), konstruktérech (stejný poměr), strojírenských i jiných technolozích (100:5), vývojářích elektroniky (zero_divide_error :-)), ... Proč proboha "špatně vychované" holky pořád a pořád končí s naprosto nepoužitelnými vysokými školami typu sociologie, filosofie, sociální psychologie, kulturní antropologie, historie umění a francouzská literatura na neadekvátních špatně placených místech místech, když průmysl je v zoufalé situaci a přijme za těžké peníze kohokoliv kdo umí prakticky libovolný technický obor na přijatelné úrovni. Jestli je to výchovou tak to je surové a brutální a mělo by to být trestné takhle vlastní děti připravovat o příležitosti.

0/0
18.8.2010 0:10

Woschouch

Re: Bezva, já to jen uvítám

Souhlas. Měla by se zavést kontrola výchovy dětí, aby se zjistilo, zda není ovlivněna zažitými předsudky. V případě nevhodné výchovy dívek, vlastně i chlapců (stále je málo stylistů a podobných "odborníků"), je zapotřebí zjednat okamžitou nápravu. Nejlépe pětadvacet na holou pro rodiče, ať nám pořádně vychovají tu novou generaci.

Jinak je super, že je okurková sezona. Tohle jsou kvalitní články, které vybízejí k ještě kvalitnější diskuzi ;-D.

0/0
18.8.2010 2:25

ferry11

multitasking..

..kdybych se rozkrajel a treba me vychovavali uplne jinak, tak ten multitasking stejne proste nikdy nedaaaam !!!!!! 8-o ;-D

0/0
17.8.2010 17:09

fitzie

Re: multitasking..

a proč si myslíte, že ho ženy "dávají"? ;-D

jsou takové, co jim to taky dvakrát nejde (tak jako se najdou chlapi, co jim to jde).

0/0
17.8.2010 17:39

Chytracisko

Re: multitasking..

zkuste se ženou, která se učí psát všemi deseti, vést nějaký hovor, uvidíte jak "dává" multitasking a "neovlivní" to přesnost psaní. Totéž při řízení auta a podobně. Ženy dávají multitaskingem jen rutinní věci které mají zautomatizované a to umí stejně dobře i muži (řídit a telefonovat a nadávat najednou apod).

0/0
17.8.2010 22:30

Woschouch

Re: multitasking..

jo jo nadávat mi jde dobře, kolikrát multitaskinguju tak, že pro jistotu vynadám všem ;-D, i sobě ;-)

0/0
18.8.2010 2:17

Romale Shalom

Žádné přirozené rozdíly?

Tím líp. Už žádné protežování žen při rozvodovém řízení, už žádné úlevy ženám nejen na pracovišti, už žádné výmluvy že mají krámy a až bude válka, tak i ženy budou umírat v první linii.

A nebo v těchto případech ženský rády ze sebe udělají slabé chudinky které nic nezmohou?

0/0
17.8.2010 16:35

RonnieV

Re: Žádné přirozené rozdíly?

Á vida,zval se potrefený zástupce slabšího pohlaví...

takže už žádné vymlouování, že  dvě věci najednou chlap prostě dělat nemůže a tudíž nebude, žádné umírání při rýmičce,.. fakt nevím, KDO je to slabší pohlaví. ;-D

0/0
17.8.2010 18:10

agilni_jeseter

Re: Žádné přirozené rozdíly?

;-D proboha, porovnávat neporovnatelné, snad mi nechceš tvrdit, že ženy jsou silnějším pohlavím? Mimochodem, to je přesně důvod, proč odmítám a nesnáším feministické blafy, ženy se snaží mužům vyrovnávat i v oblastech, kde to nebude nikdy možné

0/0
17.8.2010 19:26

kalifkaca

to je blbost

můj syn od chvíle kdy byl schopen se posadit v kočárku obdivoval každé projíždějící auto, o náklaďácích a traktorech ani nemluvě. Přitom nevlastnil až do roku ani jedno autičko, v knížkách byly zastoupeny stejnou měrou hračky "holčičí" a i on měl k dispozici hračky neorientované na pohlaví. Ani jeden z nás ho nijak k autům či ničemu takovému nevedeme. A přesto slovo "auto" bylo jeho první a na dlouho jediné slovo. Za tohle výchova nemůže ani omylem. Je to prostě kluk.

0/0
17.8.2010 15:36

fitzie

Re: to je blbost

to JE blbost. auto bylo jedno z prvních slov mé dcerky. obou mých dcer. auta jsou prostě zajímavější než panenky. stejně jako vláčky a kostky. Panenky jí pořád cpaly babičky. co já si vzpomínám, že moje nejoblíbenější hračka byl model škody 100. Jsme prostě holky. ;-D

0/0
17.8.2010 17:42

Karel_dnes

Re: to je blbost

Hele , ale pokud máte pindíky, tak nejste holky....

0/0
18.8.2010 9:12

RonnieV

Re: to je blbost

Jako matka dvou kluků a jedné holky musím souhlasit, že rozdíly jsou fakt vrozené. Auta sice moc nezajímají ani ty kluky, zato matika, fyzika, chemie a jiné exaktní vědy. Ale zas bych na ně mohla navlíct pytel a bylo by jim to jedno. Dcera si vybírala oblečení už jako malinkatá, pomalu ještě pořádně nechodila, a počty jí dělají problémy  na prvním stupni ZŠ, i když jinak je jedničkářka.  A s panenkami si přitom nikdy nehrála - už jsem jí je dávno přestala nabízet :-)

0/0
17.8.2010 18:20

fitzie

Re: to je blbost

rozdíly mezi lidmi jsou vrozené. zda jde o rozdíly mezi pohlavími či jedinci, je otázka.

nabídku jiný příklad: kluk, vyložená "bábovka", na techniku od mala nikdy nebyl, ale pokojík plný lega. dostal dokonce jedno z prvních Atari. matika děs běs. prospěch nic moc. holka by šla na prodavačku. kluk šel na elektro-slaboproud, i když na to fakt nebyl. na ekonomickou fakultu ho nevzali, protože neudělal přijímačky z matiky. tak šel dělat elektro fakultu. víte, čím se dneska (velmi dobře) živí? Jako informatik. Na výšce dělal zkoušku z matiky snad dvacetkrát, černých termínů měl nepočítaně. Holku by v téhle situaci dávno vyhodili, že "na to nemá". Rodiče by ji ve studiu rozhodně nepodporovali - protože je to přece holka, a na techniku nemá buňky.

Jo, rozdíly tu jsou.

Zas by to měl těžší, kdyby chtěl dělat... no, já nevím. nic mě nenapadá. :-/

0/0
17.8.2010 18:42

net.Xtreme počtvrté

Re: to je blbost

sekretářku;-D

0/0
17.8.2010 20:01

fitzie

Re: to je blbost

no jo, takových šéfů jsou jen čtyři procenta. ;-)

0/0
18.8.2010 10:32

_m-

Re: to je blbost

Jako matka dvou kluků to považuju za nesmysl. Podotýkám že oba mají tutéž matku a téhož otce. jeden je  matematik, absolutně tvrdý na jazyky (což má po obou rodičích), druhý je humanista, absolutně tvrdý na matiku.Akorát hudební talent mají oba.;-)

0/0
17.8.2010 20:46

yanoshick

Re: to je blbost

A jak je to s prarodiči? ;-D

0/0
18.8.2010 17:54

m4!_luke

Re: to je blbost

Predevsim je blbost generalizovat jeden konkretni pripad. Ze je to tak u vas vubec nic nedokazuje, je to statisticky naprosto bezvyznamne...

0/0
17.8.2010 20:27

SYETEY-KOTZOUR

to je zase blábol

ale ta micka v autíčku je dost dobrá......není jedno, jestli umí couvat?;-D

0/0
17.8.2010 14:58

CasVyprsel

Re: to je zase blábol

V domácnosti nebude znalost couvání autem potřeba.

0/0
17.8.2010 15:39

_DT

Re: to je zase blábol

az ti takova samicka 6x rocne odre tvy bmw tak sakra budes chtit, aby i tohle umela :D

0/0
17.8.2010 16:23

iuos

hmm

jenom jestli jí spíš než couvání nejde zahejbání ;-D

0/0
17.8.2010 16:25

_DT

Re: hmm

to pak i lehka nehoda muze zpusobit kapani chladice:-)

0/0
17.8.2010 16:33mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.