Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Běžec Quido se loučí. Vy nepřestávejte sportovat

Pokud jste pečlivě dodržovali náš tréninkový plán, čeká vás teď poslední, dvanáctý týden. Vzpomenete si ještě, jak jste v srpnu začínali? Šlo to asi těžce, první dny a týdny pro vás byly složitější, ale teď určitě vidíte změnu. Změnu k lepšímu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zajca

boty

tak já mám teda největší problém z botama mám beznadějně ploché nohy a není to nekvalitní obuví prostě mám takové nohy odjakživa. mám kvalitní boty za 2k a stejně to je pro moji nohu celkem problém. jednak mají boty vysoké vykrojení a po nějaké době se všechny boty u vykrojení trošku rozšíří a někdy mě lítá noha.

0/0
25.3.2008 17:24

sokol

maraton rekord

Máme spor-jaký je nejlepší uznaný čas maratonu Sokol 

Email oplosokol@seznam.cz

0/0
9.5.2007 17:35

Jerry97

Re: maraton rekord

V případě že se neptáš na nějaký maraton Sokola a že jsi jenom tuto prosbu podepsal ..... Paul Tergat to odběh za 2:04:55

A Paula Radcliffe to odběhla za ......... http://www.youtube.com/watch?v=fWB2ofa8NZU    :-)

ttp://www.youtube.com/watch?v=fWB2ofa8NZU    :-)

0/0
9.5.2007 22:31

Jirka

Vložka v botě

Prosím o radu zkušenější !

Často mi při běhání ( v lese ) utíká vložka přes patu z boty ven .... ? Když jsem šněrování více utáhl, zase příliš tlačí......

Díky

0/0
22.4.2007 9:35

Lotus Land Lunatic

Re: Vložka v botě

Častěji si umívat chodidla noh je na tento problém hejně doporučováno. Vložky totižto chtějí z bot ven jen když se potřebujou vyvětrat. A že ti nechtějí dělat ve veřejnosti ostudu s tím smradem, tak utíkaji ven jen v lese, kde nikdo jiný než ony a ty není. :-)

0/0
23.4.2007 15:31

Jerry97

Re: Re: Vložka v botě

R^;-DR^

0/0
23.4.2007 20:34

Jirka

Re: Re: Vložka v botě

.... v lese nejsi nikdy sám, ale někdo takhle samolibý něco podobného nemůže zaregistrovat. Á propos - prosil jsem o radu zkušenější , nikoliv retardované !!! Takže příště před vstupem na WWW neopomenout denní dávku sedativ ap. ....Rv

0/0
23.4.2007 21:48

Lotus Land Lunatic

Re: Re: Re: Vložka v botě

Máš pravdu! Jsi tam s ptáčky, malejma zvířátkama, všelijakejma mouchama a brouky, atd.. A ty mi řikáš že JÁ potřebuju sedativy? ;-€ Jedinej čas kdy normální lidi chodí do lesa je když houby rostou. A mimochodem ... běhat v lese není dobré na tvé kotníky! Rv

0/0
27.4.2007 22:54

Jerry97

Běžecká poradna panáčka Quida

Tato poradna     http://zdravi.idnes.cz/poradna.asp?p=quido       již nefunguje?                                Dal jsem si tam několik otázek, a vždycky jen dostanu toto oznámení  ...... "Děkujeme, vaši otázku jsme uložili.Odpověď nečekejte hned, toto není on-line rozhovor. Odborník odpovídá obvykle do jednoho týdne. Závisí to i na počtu položených otázek." ........  a pak už nic. Kolik jich tam musíme nasekat než nám někdo odpoví?  :-)    

0/0
22.4.2007 2:42

Jerry97

Bez legrace

Buď-to jakýkoliv sport, děti se vždycky snaží napodobovat elitářům toho sportu. A tak se nedivím že od doby kdy Quidova poradna chybně oznámila že ... "Elitní vytrvalci došlapují na špičku" ... moje dcerky nechtějí běhat nijak jinak. A nedá se jim vysvětlit že Quido v tomto případě učinil chybu. VELKOU chybu. Celá škola již došlapuje na špičku. V tělocvičně mají plakát ..."Ptejte se panáčka Quida, za nímž se skrývá zkušený běžec s mnoha kilometry v nohách!"  Rodiče prostě nemají šanci.

 Od začátku Quidova seriálu jsem se divil že on se "skrývá"?  Teď už ne tak moc. :-(

0/0
3.2.2007 21:56

Jerry97

Re: Bez legrace

Déle to bude Quidovi trvat než on se tady zastaví a tu chybu napraví, větší šance bude toho že nějakej vyčůranej advokát začne dávat dohromady seznam dětí s příznaky tělesných a mentálních problémů z toho vytrvalostního běhání na špičkách. S pomocí vyčůranejch rodičů jich bude určitě mnoho. Já už se nemůžu dočkat vyměnit ten můj starej Trabant za novýho Mercedesa. ..... CIAO! :-)

0/0
4.2.2007 18:21

RUFOLD

Re: Bez legrace

Za kolik běžíte ty maratony!? Alespon jeden čas ! Nikoho tak chytrýho jsem dlouho něměl možnost číst. A věk ?

0/0
7.2.2007 15:40

Jerry97

Re: Re: Bez legrace

Záleží kde. Na tratích které nekvalifikují na světové rekordy, jako třeba St.George Marathon v Utáhu kde padneš skoro 800 metrů dolů , za dosti rychle.  Na těch které kvalifikují na světové rekordy, jako třeba New York, Chicago, Toronto, Vancouver, Boston Marathon, tam ne tak ychle.  ........................ Celý Quidův seriál byl bezvadný a bezchybný, i jeho poradna. Úplna nádhera, pro začátečníky. Škoda že Quido důvěřoval Milošovi s odpověďmi z 1.Února, co?  A co ta Milošova gramatika ... "v obcodě"?, "psycickýmy"? ....tsk tsk tsk !  Příjde se Miloš omluvit? :-)

0/0
8.2.2007 4:41

Jerry97

Re: Re: Re: Bez legrace

Musím se vám omluvit, udělal jsem chybu. ;-(

 

Boston Maraton NEKVALIFIKUJE na sětové rekordy, běží moc z kopce. :-)

0/0
12.2.2007 20:04

Jerry97

Re: Re: Bez legrace

RUFOLDE!  ;-O .... V připadě že ty chceš tady tu moji dodbrou reputaci zničit kvůli tomu že já jsem jednou nebo dvakrát tvrdil že mnoho špičkových maratonců kouří, nesnaž se, nemáš šanci!!  Včera jsem si zaběhnul k mé kamarádce, ona je novinářka, a požádal jsem ji aby ona tento fakt, co nejrychleji, uveřejnila v novinách. ..... UŽ  JE TO VENKU !   PŘEČTI SI TO A PLAKEJ !!!   ;-D

 

http://www.canada.com/nationalpost/news/artslife/story.html?id=f6a360ab-2865-419b-9cb4-e1bb699dd86c

 

0/0
8.2.2007 18:40

Jerry97

Re: Re: Re: Bez legrace

No, ona tam základně potvrzuje všechno co já jsem vám tady o těch špičkových vytrvalostních bežcích nakecal. Že někteří jsou tomu kouření trošku oddaní, že jim to, jako mně, hrozně chutná okamžitě po dlouhém běhu, že ale oni, jako já, nekouří moc, jen tak na pochoutku, 3 až 10 cigaret denně, že je jich vždycky velká smečka i v tom nejprestižnějším z prestižných maratonů, Boston Maratonu, atd. atd..  Ona ale zapoměla napsat o tom co jeden z nejlepších doktorů v USA  odpověděl když mu byla položena otázka zdali je lepší a nutnější přestat kouřit, anebo aerobně cvičit. Jeho odpověď? ...  Aerobně cvičit !!!!! !  

 

0/0
8.2.2007 23:27

Jerry97

Běžecká poradna panáčka Quida

Quido se s námi rozloučil, tu poradnu ale snad nenechal v tak moc schopných rukách. Za tyto dvě z odpovědí ze včerejška někdo by měl jít do žaláře!  Podívejte se: ....1- Aneta: Jak správně při běhu dopadat, na paty nebo na špičky? Odpověď:  Elitní vytrvalci došlapují na špičku. .... 2 - Piskoř: Běhám tak, že mám kolena docela nízko, nohy nezvedám příliš vysoko. Je mi to pohodlné, ale nevím, jestli je to energeticky výhodné. Odpověď: Běhejte prostě tak, jak je vám to nejpříjemnější. .....

Aneta si teď asi myslí že chce-li vyhrát olympiádu ona musí dopadat na špičky, což je uplná blbost!!   Piskoř mluví o tom nejekonomičtějším stylu běhu (a nejjemnějším na kolena), proč za to nebyla pochválena? ... Frank Shorter běhal jako Piskoř. A NEDOŠLAPOVAL NA ŠPIČKU!!

0/0
2.2.2007 19:22

Jerry97

Re: Běžecká poradna panáčka Quida

3 hodiny se již marně snažím vygůglovat elitní vytrvalce kteří došlapují na špičku. I ti nejelitnější jako Paula Radcliffe (2:15:25 maraton) a Paul Tergat (2:04:55) nedošlapují na špičku. Vypadá to tak že nejvíce elitních vytrvalců došlapují na střední část šlapky. Mnoho jich ale taky došlapuje na patu, což prý nemusí být vůbec na závadu.  Četl jsem taky že jenom hrozně výjimečně někdo dokáže být úspěšný s dopadem na špičku nohy.  Tak až na Jaře půjdete na ten velký Pražský Maraton dávejte si na to pozor. A uvidíte-li tam kluka kdo si, jako jelen, došlapuje na špičku, to asi určitě bude náš Quido. :-) 

 

0/0
2.2.2007 23:47

Jerry97

Re: Re: Běžecká poradna panáčka Quida

Když si o tom pomyslím, lepší porovnání  než "jako jelen"  je snad "jako balerína", nebo "tanečník".  Zdali Rudolf Nureyev, Margot Fonteyn, Mikhail Baryshnikov a Karen Kain běhají maratony, já si pak umím dobře představit že oni došlapují na špičku. Chcete-li tedy na tom Pražském Maratonu najít Quida, dávejte si pozor ne jen na kluky ale i na děvčata! :-)

0/0
3.2.2007 4:52

Jerry97

Četl jsem kdesi ...

Četl jsem kdesi že když, naproti obyčejné dietě, člověk vytrvalostně běhá aby shodil váhu ten nebezpečný tělesný tuk mu pak odchází mnohem rychleji než ten bez rizika, ten podkožní. Quido se o tomto nikde v seriálu (a ani v poradně) nezmiňuje tak jsem si na tu bežeckou poradnu zaskočil ... se zeptat. Dnes on odpovídá jiným běžcům, mně ale ne.  Je to pravda? 

 

Taktéž ... v jedné z joho dnešních odpovědí Quido píše ... "Jak se dostanete do kondice, určitě se vám zase vrátí radost z běhání."  On nám ale nikde v seriálu neslibuje že po 12. týdnech jeho tréninku už tam jsme. A trvá-li to déle než tři měsíce se do dobré aerobní kondice dostat (toto jsem taky kdesi četl)  proč on nás tak predčasně opustil? ;-(

0/0
11.1.2007 22:27

Jerry97

Re: Četl jsem kdesi ...

Taktéž jsem kdesi mnohokrát četl že přestane-li člověk vytrvalně trénovat, že bude za dvě až tři léta v tak špatné aerobní kondici jako člověk kdo nikdy takto necvičil. Tyto drahocenné výstrahy jsem ale objevil trochu pozdě, až mi taky úplně utekla. Teď se snažím do ní vratit. S pomocí tohoto výborného seriálu, pochopitelně.

0/0
12.1.2007 4:01

Jerry97

Re: Re: Četl jsem kdesi ...

To že jsem to že ... "přestane-li člověk vytrvalně trénovat, že bude za dvě až tři léta v tak špatné aerobní kondici jako člověk kdo nikdy takto necvičil" ... z vlastní zkušenosti vypátral, proto si snad také umím dobře představit proč se píše že hlavně kvalita, a ne tak moc kvantita, života se lidem kteří jsou v dobré aerobní kondici pohádkově zlepší.         Je to určitě asi proto že většina dědečků & babiček kdo jsou dneska v krásné aerobní kondici už někdy před průmerném umíraní (80) přestanou vytrvalostně (4 az 5 hodin týdně) pohodlně běhat a za dva roky jsou pak ve stejné aerobní kondici jako je většina obyvatelstva.  A jen PROTO pak také tak předčasně odejdou. Kam odejdou, se ptáte?  Ti s jejich rekordním maratoním časem nad 3:46:25 do nebe, ostatní asi někam jinam.

0/0
13.1.2007 22:48

wikas

Re: Četl jsem kdesi ...

Od mladi jsem dost sportoval, zavodne hral fotbal a pozdeji zavodne behal. Od stredni jsem toho trochu a na vejske krom obcasneho behu skoro uplne nechal. Co se se mnou deje ted je hruza, za 2-3 roky mam 22 procent tuku v tele. Cca deset kilo nahore. A to se prosim nejak silene nepreziram, proste nesportuju jako kdysy. A nemluvim prave o podkoznim tuku. Proste jsem na brise vypasenej. V rukach, na tvari a nohou jsem stejnej. :) Asi znova zacnu :)  

0/0
14.1.2007 19:52

Jerry97

Re: Re: Četl jsem kdesi ...

22% není moc. Že se ti to drží v okolí břicha, to by ale mohl být průser. Záleží. Řekne-li ti milenka že to břicho je jako měkoučký polštář, to je vina podkožního tuku, a to nevadí. Řekne-li ti ale že to břicho vypadá jako by jsi spolknul míč na košíkovou, to je hrůza... Škoda že jsi přestal sportovat. A byl-li jsi gaučová brambora na ty 2-3 roky, tvoje vytrvalostní kondice je pryč.    Neobávej se ale moc.  Dáš-li se do Quidova tréninku, a pak to ještě asi tak o rok prodloužíš a protáhneš to na 5 hodin klusání týdně, to bude stát za to. Jestliže to vydržís to se pak dostaneš do aerobní kondice jakou jsi ještě nikdy neprožil. Američcani to nazývají  "runner's high".  Jeden bežec to vylíčil takto: ... "If you can persevere you will enter in upon the stage where you see things you that you want to see, wonderful curious things." .... Je to prostě nádhera.  Je to jakoby člověk byl v Šhangri-La. Musíš ale běhat.

0/0
16.1.2007 5:26

Iva

Možná k diskuzi....

Běh je opravdu časem nudný,ale to přece každý sport,který se nevystřídá s nějakým jiným sportem.Jde jen o odhodlání.Nesnáším kecy typu," skoro nejím a tloustnu".....každý může hubnout nebo se alespoň udržovat.Je mi 40 a nechci skončit jako moje vrstevnice,které mi někdy připomínají kredenc.Jsem samoživitelka,tím pádem preferuji levný sport,jako je běh.Všem vřele doporučuji:-)  a za seriál dík,byl super!

0/0
23.11.2006 16:44

alex

Re: Možná k diskuzi....

Bylo tam sice mnoho nesmyslů,spíše to psal neběžec, ale aspon něco. Nedostatečně hlavně k oblečení,večernímu běhání,pocení.dýchání.dehydrataci,tepové  frekv.,počasí atd. Ale jinak vydržte ! Stojí to za to. 

0/0
28.11.2006 14:03

Jerry97

Re: Re: Možná k diskuzi....

Ja již běhám devět let (i maratony) a za tu dobu jsem prostudoval spoustu knih a časopisů  na tento subject.  V celém seriálu Quida (a i ve 146. odpovědí z jeho běžecké poradny)  jsem však ale, bohužel, ani jeden nesmysl nenašel. 

 

Vždy se rád ale poučím ... A TAK .... můžete nám tady zjevit alespoň jeden z těch mnoha "nesmyslů"? 

Držím vám palce! ( i když vím že to je zbytečné.)

0/0
5.1.2007 19:08

Jerry97

Re: Re: Možná k diskuzi....

Ja již běhám devět let (i maratony) a za tu dobu jsem prostudoval spoustu knih a časopisů  na tento subject.  V celém seriálu Quida (a i ve 146. odpovědí z jeho běžecké poradny)  jsem však ale, bohužel, ani jeden "nesmysl" nenašel.

 

Vždy se rád ale poučím ... A TAK .... můžete nám tady zjevit alespoň jeden z těch mnoha "nesmyslů"?

 

Držím vám palce! ( i když vím že to je zbytečné.)

0/0
5.1.2007 19:11

Jerry97

Re: Možná k diskuzi....

"Běh je opravdu časem nudný,"  Rv

"Za seriál dík,byl super!"  R^

0/0
5.1.2007 17:42

roses_live

Lepší než-li se po cestě honiti,

ovarové koleno s pivkem sníti !!  R^

0/0
13.11.2006 20:33

King_Feanor

Re: Lepší než-li se po cestě honiti,

Rv;-D;-D no nevím... ale radši se budu honit než v 40 potřeobvat do letadla dvě letenky na dva půlky zadku....;-P

0/0
13.11.2006 20:42

King_Feanor

Běh...

běh je super sport, moc úžasnej a skvělý na kondici a tak všechno. Ale sám o sobě je taky v celku nudnej, myslím běhat se sluchýátky v uších je blbost... a tak radši zkuste orientační běh!!! Běžíte v lese, kde vás určitě kolena trápit nebudou, že běžíte na asfaltě, poznáváte celou republiku a dostanete se do míst, kam ani ty největší turisti jdoucí s nejlepší mapou prostě nemohou najít a vy třeba v krásné jeskyni máte kontrolu... A když vyběhnete z hustníku a před vámi se rozuteče stádo nějakých jelenů to prostě jen tak nezažijete... O moc lepší než nákej maraton, kde jde akorát o to se absolutně odrovnat...

zkuste: http://zhusta.sky.cz ;-)

0/0
13.11.2006 18:55

mammamia

Díky moc za seriál.

Byla jsem zvyklá sportovat, ale po 2 dětech jsem ztloustla na hroších 100 kg.  Začala jsem tedy běhat se snahou uběhnout hned napoprvé aspoň 5 kilometrů. ;-D Samozřejmě to nedopadlo dobře, byla jsem urvaná a na běh jsem málem zanevřela. Naštěstí se tu objevil tenhle seriál a já jsem zjistila, že na tak pozvolné začátky v pohodě mám i se svým katastrofálním nedostatkem kondice. Teď začínám pátý týden a mám dole zatím 4 kila. Před měsícem bych si v životě nepomyslela, že dokážu uběhnout bez problémů 20 minut v kuse. Jestli to dobře dopadne, na jaře se chystám na nějaký ten závod, abych měla motivaci (nemám ambice být první - zatím ;-), bude mi stačit, když doběhnu a přežiju.) Autore, moc a moc díky!R^

0/0
13.11.2006 12:36

Jerry97

Re: Díky moc za seriál.

MAMMA MIA ..... 20 minut v kuse. Jak dlouho Vám to trvalo?R^:-)

0/0
21.1.2007 23:36

Jerry97

Re: Re: Díky moc za seriál.

Korekce; .......... Mínil jsem se zeptat jak daleko Mammamia za těch 20 minut dorazila. ....... Já, přestože se nikdy nepředháním a běhám jenom ve velice příjemném pohodlí, se zrychluji a zrychluji. Bývalo to přes osm minut za kilometr když jsem začínal. Ted, po 14. týdnech Quidova tréninku, je to okolo šesti minut. Nádhera!

0/0
22.1.2007 2:37

MAMMAMIA

Re: Re: Re: Díky moc za seriál.

Tak to jste mě zaskočil :-) -  zatím jsem to neměřila a vzhledem k tomu, že běhám skoro pokaždé jinudy a občas se vracím i několikrát po vlastních stopách, nedokážu to ani odhadnout. Ale nějaké zlepšení tam určitě bylo vzhledem k tomu, že na začátku jsem do kopce funěla i pěšky a pak jsem ho byla schopná celkem v klidu vyběhnout. ;-)

Ale teď po vánocích je to bída, měsíční výpadek v tréninku a budu muset začít znovu ;-( Doufám aspoň, že ne úplně od začátku.

Ale s tím měřením  to není špatnej tip.:-):-)

0/0
23.1.2007 14:24

Jerry97

Re: Re: Re: Re: Díky moc za seriál.

Je a není to špatnej tip. Když se pak človek začne pořád prohánět aby své rekordy z minulého týdne/měsíce pobil, ty hodinky jsou recept na neúspěch.  Když ale vydržíte stále běhat  (:-)nebo jít i pěšky :-))  jen ve velice pohodlném, příjemném aerobním stylu a čekat až ty rekordy samostatně příjdou, hodinky jsou pak dobrá motivace. Časově se budete přirozeně zlepšovat až do doby kdy se konečně dostanete do báječné aerobní kondice (asi tak rok). A pak už nebudete potřebovat motivaci, pak už budete oddaná tomu běhání tak jako kuřáci jsou tabáku a alkoholici pivku. Já doufám že, díky Quidovi,  brzo už zase budu oddaný všem třem.

0/0
23.1.2007 23:18

Jerry97

Re: Re: Re: Re: Re: Díky moc za seriál.

Mnoho vytrvalostních běžců kouří. V druhé polovině sedmdesátých let Bill Rodgers vyhrál 4 Boston a 4 NYC maratony.  A v jeho knihách z té doby píše o tom jak si vždycky po dlouhém běhu rád zapálil. Že prý mu po dlouhém běhu cigareta velice chutnala.    Četl jsem kdesi že během času kdy se kuřák snaží dostat do vytrvalostní kondice, on/ona prý s tím kouřením přirozeně zpomaluje a zpomaluje. A když se tam konečně dostane, a kouří-li stále, to se prý pak jedná jenom o tom neškodlivém, lahůdkovém kouření (okolo pěti denně).  Pán Buh nám laskavě dal tabák, neuvědomil si ale snad že my pitomci, kdykoliv nejsme v dobré aerobní konici, toho budem zneužívat.  To samé s alkoholem!

0/0
25.1.2007 22:35

deda.pierre

Supr

Musim podekovat za tento bezecky serial, spousta zajimavych informaci napsanych odlehcenou formou. Mel jsem ho rad a sledoval jsem ho od srpna. Musim se pochlubit ze priblizne pred rokem jsem si trhnul svuj rekord a to 12km v kuse a tak pri kazdem novem clanku jsem zavzpominal jak jsem zacinal ja a proklinal me telo, za neustale bolistky... BTW: jedine co jsem tady nenasel, je pro me zahada c.1 nekdy (vetsinou po jidle, nebo propite noci, ale i treba samo od sebe) cloveka zacne ostre pichat v bocich, a clovek proste musi zastavit, iprestoze neni vubec unaven a nikdy jsem nezjistil proc se to tak deje.

0/0
13.11.2006 1:16

:)

Re: Supr

Nepříjemně bolestivé píchání pod žebry může mít několik důvodů. U nezkušených běžců to je většinou příliš razantní tempo, které bylo nasazeno nebo velmi povrchní dýchání, které je častým jevem u začátečníků. Bránice nestíhá být dostatečně prokrvena a zásobena kyslíkem. U zkušenějších běžců může být na vině nadýmání či příliš vydatné jídlo před tréninkem. Co tedy dělat, když nás píchá v boku? Každopádně se doporučuje zvolnit tempo a prohloubit dýchání – hlasitý nádech nosem a výdech ústy.

0/0
13.11.2006 13:10

mm

Re: Re: Supr

Jěště bych k těm dvěma důvodům píchání v boku přidal otřesy při běhu, běhám závodně a občas mne začne píchat v boku při prudkém seběhu z kopce v závodním tempu. Na kole při stejné tepové frekvenci se mi to nestane, proto to přičítám těm otřesům, příčiny uvedené v předchozím příspěvku samozřejmě platí.

0/0
13.11.2006 15:00

mm

Re: Re: Supr

... jo a jěště k tomu co dělat, když začne píchat v boku: Chrti, kteří mají v pase slabě přes 70 cm a dobrý břišní lis si ještě mohou pomoci tak, že si ruku zmáčnou příslušný bok a takto běží dále v tempu

0/0
13.11.2006 15:05

deda.pierre

Re: Re: Re: Supr

Diky za odpovedi..

0/0
13.11.2006 15:07mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.