Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karel Kožíšek: mistr podvědomí

  0:01aktualizováno  0:01
Zvláštní schopností opravdu dobrých léčitelů je umění stanovit přesnou diagnózu. V tomto ohledu vynikal brněnský malíř a psychotronik Karel Kožíšek (1921-1995), který dokázal, že lidská bytost je schopná výkonů, před kterými ryze materialistické uvažování neobstojí.

Z malíře psychotronikem
Celý život se věnoval malířství a začátkem šedesátých let se seznámil s psychotronikou. Jeho osudem se potom stala takzvaná automatická nebo okultní kresba.

V monografii, která pod názvem Kniha, která léčí přiblížila jeho život a zvláštní nadání, říká: "Automatická kresba je neovlivnitelná, ruka ji kreslí sama. Musí být celá provedena jedním tahem. Jakmile se rozjedu tužkou po papíře, nepřestanu, dokud kresbu nedodělám."

"Pak teprve přemýšlím o tom, co jsem vlastně vytvořil. Automatickou kresbou se zabývali Modigliani, Mucha nebo Kandinskij, ale nikdo z nich to nedotáhl až do konce, protože nedokázali překonat strach z neznáma."

Časem za ním začali přicházet lidé, kteří chtěli znát svůj zdravotní stav a jeho prognózu. Karel Kožíšek nazýval svoje diagnostické kresby portréty astrálního těla a byl schopen nakreslit momentální stav nebo předvídat příchod nemocí, či dokonce smrti s předstihem až půl roku.

Ojedinělý výzkum
V letech 1987-1991 s ním v nemocnici v Hustopečích provedli ojedinělý výzkum. Lékař Lubomír Oliva ve spolupráci s Psychoenergetickou laboratoří testoval fenomén mentální diagnostiky pomocí automatické kresby.

Pracovní postup byl takový, že Karel Kožíšek kreslil k ústřižkům vlasů diagnózy, stručně je komentoval a odesílal zpět. Jmenoval nemocné orgány, končetiny, klouby nebo uváděl například střevní potíže nebo vysoký krevní tlak.

Některé pacienty zakreslil ve zvláštní spirále, která znamenala, že dotyčný je již mrtev nebo je smrt velmi blízko. Přitom neznal ani základní údaje, vzorky dostával pod kódovými čísly a nevěděl, zda kreslí chlapce, muže, dívku nebo stařenku.

Pohyboval se v rozpětí až 130 základních diagnóz a v množství kombinací. Do vyhodnocení bylo zahrnuto 263 pacientů. V případě diagnóz z ústřižků z vlasů dosáhl úspěšnosti 70 procent, avšak u pacientů nakreslených ve "spirále smrti" byl přesný více než z 90 procent.

Kožíškova schopnost během experimentu kolísala v čase a byla období, kdy kreslil neomylně. Mnohé diagnózy byly samy o sobě přesvědčivým důkazem distanční diagnostiky, když například zakreslil amputovanou nohu, metastázy v hlavě spolu se správnou předpovědí termínu úmrtí, nebo vzácně se vyskytující kombinace diagnóz.

Pravděpodobnost, že by to bylo výsledkem náhodného hádání, je v zásadě nulová. Po odchodu Karla Kožíška se u nás nenašel žádný podobný léčitel, který by byl schopen tohoto druhu psychotronické diagnózy.

Bohužel neexistuje ani podobná instituce, která by se po vzoru bývalé Psychoenergetické laboratoře koncepčně věnovala výzkumu diagnostických schopností našich léčitelů.

Autoři:Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Šest mýtů, které možná brání k získání vysněné postavy

Ilustrační fotografie

Existuje mnoho mýtů z oblasti zdravého životního stylu a fitness. My jsme vybrali jedny z nejrozšířenějších, které už...

Novorozený princ bude zajímavé princátko, myslí si astroložka

Svého třetího potomka přišla vévodkyně představit veřejnosti v červených šatech...

Třetí potomek prince Williama a jeho ženy Kate se narodil 23. dubna v 11 hodin a jednu minutu, podle astrologického...

Další z rubriky

Anorexie ničí sportovkyně, modelky i obyčejné dívky. Léčba je obtížná

Ilustrační fotografie

Anorexie je závažné psychiatrické onemocnění, které může postihnout kohokoliv bez ohledu na věk nebo pohlaví. Naposled...

Sedm výhod listové zeleniny. Prospívá srdci, zraku i mozku

(Ilustrační foto)

Pro takzvané superpotraviny nemusíte vyrážet do exotických krajin ani do specializovaných obchodů. Některé z těch...

Chození naboso se hodí jen pro 15 procent lidí. Jste mezi nimi?

Ilustrační fotografie

V poslední době je v módě vracet se k přírodě v mnoha oblastech - a nevyhnulo se to ani obouvání. Řada lidí přísahá na...

Využijte pro svoji krásu tuzemskou kosmetiku

Využijte pro svoji krásu tuzemskou kosmetiku

Arome.cz I když kosmetický trh ovládají nadnárodní giganti, čím dál více získávají na popularitě lokální kosmetické firmy. Tento ...

Najdete na iDNES.cz