Při Výměně manželek klečel Péťa na vařečce naposledy. Teď už nemusí

  0:15aktualizováno  0:15
Darina terorizuje rodinu věčným uklízením. Rozčílí ji drobky i špatně postavený hrnek, přiznává v úvodu dalšího dílu Výměny manželek. Navíc na svého manžela extrémně žárlí. "Manžel se přede mnou neschová ani v mobilu ani na počítači. Chci zkusit, jestli zvládnu být bez něj," říká otevřeně čtyřiatřicetiletá Darina Bezděková.

Ze svého upraveného sklepního bytu 2+1 ve Vidově u Českých Budějovic a od manžela a čtyř dětí odjela bydlet do částečně zrekonstruovaného rodinného domku v Podomí na jižní Moravě. "Vyfasovala" o dva roky staršího manžela Jana Polanku, tříletého Matěje a na víkendy ještě tři Janovy děti z prvního manželství.

Fotogalerie

"No, když se rozhlédnu, tak uklizeno úplně není. Třeba sedačka není umytá. Když jsou doma děti, mělo by to vypadat jinak," zkontrolovala Darina novou domácnost hned po svém příjezdu.

Honza si její pracovitost zkraje pochvalovat: "Když jsem ráno vstal, tak bylo poklizeno, bylo zatopeno v kamnech, je tu teplo, super." Po pár dnech ale mudroval na kameru jinak. "Nevím, proč není s dětmi a nevěnuje se jim."

Darina je v nové domácnosti spokojená, cítí se svobodně a na svého Petra, kterého nechala doma s jinou ženou, kupodivu vůbec nežárlí. "Takovou, jaká jsem tady, by mě asi doma chtěli," přiznala poté, co jí Honza důrazně upozornil, že k nim nepřijela na pracovní tábor. "Úklid počká, teď si jdeme hrát s dětmi."

Aby Darina svého muže překvapila, došla si poslední den ke kadeřnici a nechala si prodloužit vlasy. "Jsem zvědavá, jestli si toho všimne..."

Péťa musel klečet na vařečce

O něco napjatější vztahy panovaly mezi Darininým manželem, šestatřicetiletým Petrem Bezděkem a o 13 let mladší pohodářkou Barborou Polankovou. Zpočátku osvobození od manželčina drilu Petr vítal.

V hospodě, posilněn několika pivy, měl dokonce slzy v očích. "Miluju svou ženu, ale manželka mi nevěří, nedůvěřuje mi, je to o žárlivosti. Je i není mi po ní smutno." Na adresu Barbory nešetřil chválou: "Dá se s tebou povídat. Bereš život jinak než manželka. Máš stejné názory jako já, nežiješ úklidama. Cítím se víc svobodně, nejsem tak svázanej." Také proto byl zaskočen, když ho Barbora požádala o společnou večeři.

"Dostalo mě to, protože jsem nikdy s žádnou jinou ženou na večeři nebyl," tvrdil. Podle Barbory se asi bál s večeří souhlasit, aby manželka nežárlila.

Později se ale konflikty točily okolo úklidu, který rodina považovala za nedostatečný, i kolem výchovy dětí. "Bude skoro deset, my už dávno uklízíme, ale Barbora pořád spí." A když se třináctiletá Vendula ráno do školy namalovala, byl křik. "Máma ti jasně řekla, že se malovat nebudeš," křičel Petr na dceru a špatně se pochopitelně smiřoval s tím, že Barbora se Venduly zastala.

Scéna přišla i kvůli klukovině jedenáctiletého Péti, který zkoušel zapalovat svíčku. "Budeš klečet na vařečce!" rozhodl Petr a klučina opravdu musel zakleknout. "Klečení na vařečce ho bolí, takže si pro příště dá pozor," vysvětlila pak mezi osmi očima Darina, zatímco Barbora kamerám shrnula svoje pocity: "Berou výchovu dětí hrozně upjatě. Na děti křičí, chtějí, aby dělaly všechno, aby byly dokonalé."

S odstupem od natáčení

Polankovi si během Výměny manželek uvědomili, že se potřebují. "Manžel se polepšil, víc se věnuje dětem. S dětmi dělá úkoly do školy, chodíme na houby,“ vysvětluje Barbora. "S Bezděkovými jsme stále v kontaktu, byli jsme u nich na výletě, navzájem si pomáháme. Myslím, že se to u nich s tresty změnilo a i Darina už tolik nežárlí. Víc se věnují dětem," uzavírá Barbora Polanková.

V příštím díle...

...uvidíte, jestli se podaří 26leté Lucii nalézt ztracené sebevědomí v aktivní rodině. A na druhé straně, zda sebejistá 36letá Martina neztratí svou sebejistotu v domácnosti s panovačným invalidou.

"Během výměny mě nepřepadla ani jednou žárlivost. Přišla jsem na to, že mám vedle sebe opravdu jedinečného a báječného chlapa," říká s odstupem Darina Bezděková. "Půl roku po Výměně jsme prožívali opět zamilovanost, objímání, vyznávání ze strany manžela. Nestačila jsem se divit a byla jsem jako Alenka v říši divů. Nevím, co se s manželem dělo, ale bylo to krásné."

Fyzické tresty Bezděkovi zrušili a dceři povolili piercing. "Teď, jak žijeme, tak jsem šťastná. Dostala jsem z toho sebetrýznění a nesmím myslet na minulost, musím ji nechat spát," uzavírá Darina.

Jaká výchova dětí je správnější?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 12. října 2013. Anketa je uzavřena.

Taková, kdy je rodič dítěti spíš kamarád 927
Přísná s fyzickými tresty a povinnostmi 140
Autor:

Nejčtenější

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Ilustrační snímek

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá tmavovlasá středoškolačka Jana, matka...

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je už dlouhá léta zvyklá na tvrdý život. Starosti se na ni znatelně...

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu si dodělává střední školu, kterou kvůli...

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Natálka má vrozenou vývojovou vadu, kvůli které nosí protézu. Zoufale by...

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie touží po obyčejném pohybu. Přestože se...

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Rodinu v opraveném domě přivítali příbuzní i kamarádi.

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní, dostavily se ještě zdravotní potíže dětí...

Další z rubriky

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Vztah lze udržet, jen stojí-li o to oba partneři (ilustrační snímek)

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo. Zplodil jsem syna a dceru, postavil dům a...

Příběh Zuzany: Přítel je chorobně závislý na své matce

Ilustrační snímek

Tomáše jsem poznala před dvěma lety. Líbil se mi na první pohled, byl milý a galantní. To sem u svých vrstevníků...

Snacha bere drogy, rodí a děti končí u prarodičů. Teď mají nový domov

Spokojená rodina se vrátila do nového domova.

Je to tři roky zpátky, co manželům Juchelkovým zavolala sociálka. Jejich děti odrostly a Helena (52) s Erichem (62) se...

Najdete na iDNES.cz