Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak zlepšit angličtinu? Inspirujte se od teenagerů

aktualizováno 
Češi na tom mezi Evropany nejsou nejhůře, ale rozhodně ne nejlépe. Jak si celkem jednoduše vylepšit jazykové dovednosti, abychom nebyli v cizině za balíky? Píše o tom páteční magazín Rodina DNES.

Ilustrační fotografie | foto: Profimedia.cz

Vymlouvat se na skvělý český dabing už je trochu trapné. V době, kdy na nás angličtina křičí z každého kouta domácnosti a na ulici z každého rohu, je to nesmyslné. 

Přesto sledovat filmy a oblíbené seriály v nepřemluvené podobě je jednou z cest, jak si angličtinu celkem nenápadně, ale jistě pozvednout. Vědí to i teenageři. V čem se od nich ještě inspirovat?

1. Neposlouchejte pořád dokola české hity 80. let, ale dopřejte uším i anglické texty. Opravdu se do nich zaposlouchejte, odchytejte konkrétní slova a dohledejte si překlad, pokud tápete. I z hitů typu Dance, Dance, Dance Justina Timberlaka se dá ledacos pochytit. A jestlipak víte, o čem je vlastně beatlesovské Yesterday?

2. Náctiletí dělají pro svou angličtinu ještě další skvělou věc. Na sociálních sítích, na které tolik nadáváme, se odehrává jedno velké pozitivum – komunikace. V rámci různých skupin, které se točí kolem oblíbených seriálů, zpěváků a zpěvaček, diskutují dívky a chlapci z celého světa a zdaleka nejde jenom o „lajkování“ a „hejtování“. Věřte, že kolikrát si musí dlouze zjišťovat, jak se co řekne, než pošlou do světa svůj postřeh. Také odkoukají nové fráze a obraty a udržují tak svou slovní zásobu v mezích kategorie „cool“ a „trendy“.

3. Rovněž zakládají vlastní „fan pages“ – prostor pro fanoušky, kam vkládají příspěvky v angličtině. A když máte mezi sledujícími hrstku teenagerů z Británie, hrstku z Ameriky, tu někoho anglicky mluvícího z Německa, tu z Indie, to se sakra snažíte, abyste neudělali v příspěvku hrubku.

4. Pokud chce člověk se svojí angličtinou doopravdy pohnout, pravděpodobně bude nejlepší zaplatit si nějakou jazykovou školu. Nabídka je široká, a máte-li pár hodin týdně čas jít si sednout do školní lavice, tak proč ne. Ale existují i školy, které myslí alternativně. Třeba Edoo.cz. Vyučuje totiž po telefonu a dost tak šetří čas. Nemusíte nikam jezdit a lektora máte jenom pro sebe. Telefonujete s ním jen pět až deset minut, ale zato každý den, což vás doopravdy naučí plynule komunikovat a po čase v angličtině i myslet.

5. Angličtině se věnuje spousta webových stránek. Testy, podklady ke slovní zásobě, poslechová cvičení – navíc často úplně zadarmo (v těch základních verzích) – najdete třeba na www.duolingo.cz, www.jazykolog.cz, www.helpforenglish.cz nebo www.landigo.cz.

Autor:Nejčtenější

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Chvilka klidu je pro maminku čtyřčat opravdu vzácná.

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo jednoho má tříletý Vojta hned tři sestry a...Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová chce být zapsána v knize rekordů jako žena s největším pozadím...

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je stejně pohledná jako její hubenější...

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Takto se Kimberel Eventide obléká běžně.

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na světě zvláštní poslání. Rozdává totiž lidem...

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Jak nosit džíny čtyřikrát jinak?

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude rozumět s naším typem postavy, a máme...

Další z rubriky

Jak zlepšit angličtinu? Inspirujte se od teenagerů

Ilustrační fotografie

Češi na tom mezi Evropany nejsou nejhůře, ale rozhodně ne nejlépe. Jak si celkem jednoduše vylepšit jazykové...

Sedí-li dítě u počítače, je lepší je pohladit a jít, než se stresovat

Dítě a tablet

Generace dnešních školáků žije v docela jiném světě, než který kdysi obývali jejich rodiče. A to je zdrojem mnoha...

Teribear pomohl více než 9 miliony, Mafra a.s. přispěla 63 495 korun

Členové Mafra týmu na trati pomáhají celý týden. Každým kilometrem chůze či...

Za deset dnů nachodilo a naběhalo na pražském Vítkově 16 260 lidí 320 812,5 kilometru na pomoc znevýhodněným dětem. Za...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz