Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě než zemřela, zabalila Britka 18 narozeninových dárků pro syna

  9:52aktualizováno  9:52
Čtyřicetiletá moderátorka televizní stanice BBC Rachael Blandová prohrála na začátku září dvouletý boj se zákeřnou nemocí. Protože věděla, že se blíží konec, zaměřila se poslední týdny a dny života na to, co tu zanechá svému tříletému synovi Freddiemu.

Čtyřicetiletá moderátorka Rachael Bluntová, matka tříletého Freddieho, podlehla rakovině. | foto: Shutterstock

O tom, že má rakovinu prsu, se Rachael Blandová z Cheshire, která pracovala jako televizní moderátorka, dozvěděla před dvěma lety. Svůj úděl brala statečně a krátce poté, co se dozvěděla diagnózu, založila blog Big C Little Me, ve kterém informovala známé i neznámé o výsledcích své léčby a vlastních pocitech během nemoci.

Fotogalerie

Moderátorka zpráv na britské televizní stanici BBC a také také spoluprůvodkyně televizním pořadem zaměřeným na příběhy lidí, kteří bojují s rakovinou You, Me and the Big C, podstoupila v roce 2017 chemoterapii, ozařování a také operační zákrok, ale další vyšetření bohužel ukázala, že se zákeřná nemoc vrátila a v jejím těle se objevily metastázy.

Strašlivou zprávu o tom, že její rakovina je v posledním stádiu a není jí už pomoci, se Rachael dozvěděla na výletě se synem a jeho kamarády. „Srdce mi tlouklo jako o závod, když jsem přijímala hovor,“ cituje Rachael Daily Mail.

„A pak přišla ta slova: Je mi to moc líto, ale výsledky biopsie ukázaly, že je rakovina zpět, a to v pokožce.“ Šokující zpráva nemocnou moderátorku zasáhla především jako matku: „Dívala jsem se na malého Freddieho, jak si hraje, a moje srdce pro něj pukalo,“ přiznala.

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Upnula se sice ještě k nové léčebné metodě, když sama sebe v blogu označovala za „laboratorní krysu“, ale už se nedalo nic dělat a konec byl neodvratný.

V pondělí 3. září pak na sociálních sítích Rachael Blandová oznámila, že jí zbývají už jen dny života, a ve středu 5. září v ranních hodinách těžké nemoci podlehla.

„Naše krásná, statečná Rachael zemřela poklidně dnes ráno obklopena svými nejbližšími,“ napsal poté na Twitter její manžel a otec jejího tříletého syna Freddieho Steve Bland. Poděkoval také veřejně všem, kdo sledovali příběh jeho ženy a vyjadřovali jí podporu, která pro ni hodně znamenala.

„Rachael byla a navždy bude neuvěřitelnou inspirací pro každého, s kým se setkala,“ napsal podle britského deníku Steve Bland. „Pro nás byla skvělá po všech stránkách a bude nám chybět víc, než je možné vypovědět slovy.“

Moderátorka, velká bojovnice a maminka malého syna ovšem na smrt nečekala se založenýma rukama. 

Kromě toho, že pro Freddieho pořídila a zabalila 18 dárků k narozeninám, aby měl od ní pozornost každý rok až do svých 21 let, také sepsala paměti, jež nazvala jednoduše Pro Fredieho, kde chtěla pro svého syna zachovat vše, co by mu v budoucích letech mohla povědět.

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Rachael Blandová před svou smrtí myslela především na syna a jeho budoucnost

Ve snaze, aby na svou maminku chlapec nezapomněl, dala také dohromady sbírku ručně psaných poznámek, nahrávek, voňavek a dalších předmětů, jež mu ji měly v budoucnu připomínat.

Rachael také založila skupinu na WhatsAppu s manželovou sestrou a Freddieho tetou a v ní sepsala všechna svá přání ohledně budoucnosti malého syna. 

Kromě praktických věcí, jako je pomoc s výběrem kvalitní školy, nezapomněla Rachael ani na hodně osobní požadavky - například prosbu, aby Freddieho vlasy nestříhali příliš nakrátko, pokud si to sám nebude přát.

Autor: pro iDNES.czNejčtenější

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Chvilka klidu je pro maminku čtyřčat opravdu vzácná.

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo jednoho má tříletý Vojta hned tři sestry a...Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová chce být zapsána v knize rekordů jako žena s největším pozadím...

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je stejně pohledná jako její hubenější...

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Takto se Kimberel Eventide obléká běžně.

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na světě zvláštní poslání. Rozdává totiž lidem...

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Jak nosit džíny čtyřikrát jinak?

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude rozumět s naším typem postavy, a máme...

Další z rubriky

Teribear pomohl více než 9 miliony, Mafra a.s. přispěla 63 495 korun

Členové Mafra týmu na trati pomáhají celý týden. Každým kilometrem chůze či...

Za deset dnů nachodilo a naběhalo na pražském Vítkově 16 260 lidí 320 812,5 kilometru na pomoc znevýhodněným dětem. Za...

KVÍZ: Otestujte si znalosti a zjistěte, zda byste zvládli základní školu

Ilustrační snímek

Prázdniny skončily a třídy se zase plní rozjívenými dětmi, které o prázdninách jako by zapomněly, co se v minulých...

Jak dětem pomoci zvládat stres? Úzkostlivě je neochraňujte a nepřetěžujte

Ilustrační fotografie

Ne každý je ze začátku září nadšený. Pro některé děti představuje škola obrovskou zátěž. Jak stres zvládat? Přinášíme...Najdete na iDNES.cz