Ještě než zemřela, zabalila Britka 18 narozeninových dárků pro syna

  9:52aktualizováno  9:52
Čtyřicetiletá moderátorka televizní stanice BBC Rachael Blandová prohrála na začátku září dvouletý boj se zákeřnou nemocí. Protože věděla, že se blíží konec, zaměřila se poslední týdny a dny života na to, co tu zanechá svému tříletému synovi Freddiemu.

Čtyřicetiletá moderátorka Rachael Bluntová, matka tříletého Freddieho, podlehla rakovině. | foto: Shutterstock

O tom, že má rakovinu prsu, se Rachael Blandová z Cheshire, která pracovala jako televizní moderátorka, dozvěděla před dvěma lety. Svůj úděl brala statečně a krátce poté, co se dozvěděla diagnózu, založila blog Big C Little Me, ve kterém informovala známé i neznámé o výsledcích své léčby a vlastních pocitech během nemoci.

Fotogalerie

Moderátorka zpráv na britské televizní stanici BBC a také také spoluprůvodkyně televizním pořadem zaměřeným na příběhy lidí, kteří bojují s rakovinou You, Me and the Big C, podstoupila v roce 2017 chemoterapii, ozařování a také operační zákrok, ale další vyšetření bohužel ukázala, že se zákeřná nemoc vrátila a v jejím těle se objevily metastázy.

Strašlivou zprávu o tom, že její rakovina je v posledním stádiu a není jí už pomoci, se Rachael dozvěděla na výletě se synem a jeho kamarády. „Srdce mi tlouklo jako o závod, když jsem přijímala hovor,“ cituje Rachael Daily Mail.

„A pak přišla ta slova: Je mi to moc líto, ale výsledky biopsie ukázaly, že je rakovina zpět, a to v pokožce.“ Šokující zpráva nemocnou moderátorku zasáhla především jako matku: „Dívala jsem se na malého Freddieho, jak si hraje, a moje srdce pro něj pukalo,“ přiznala.

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Upnula se sice ještě k nové léčebné metodě, když sama sebe v blogu označovala za „laboratorní krysu“, ale už se nedalo nic dělat a konec byl neodvratný.

V pondělí 3. září pak na sociálních sítích Rachael Blandová oznámila, že jí zbývají už jen dny života, a ve středu 5. září v ranních hodinách těžké nemoci podlehla.

„Naše krásná, statečná Rachael zemřela poklidně dnes ráno obklopena svými nejbližšími,“ napsal poté na Twitter její manžel a otec jejího tříletého syna Freddieho Steve Bland. Poděkoval také veřejně všem, kdo sledovali příběh jeho ženy a vyjadřovali jí podporu, která pro ni hodně znamenala.

„Rachael byla a navždy bude neuvěřitelnou inspirací pro každého, s kým se setkala,“ napsal podle britského deníku Steve Bland. „Pro nás byla skvělá po všech stránkách a bude nám chybět víc, než je možné vypovědět slovy.“

Moderátorka, velká bojovnice a maminka malého syna ovšem na smrt nečekala se založenýma rukama. 

Kromě toho, že pro Freddieho pořídila a zabalila 18 dárků k narozeninám, aby měl od ní pozornost každý rok až do svých 21 let, také sepsala paměti, jež nazvala jednoduše Pro Fredieho, kde chtěla pro svého syna zachovat vše, co by mu v budoucích letech mohla povědět.

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Rachael Blandová před svou smrtí myslela především na syna a jeho budoucnost

Ve snaze, aby na svou maminku chlapec nezapomněl, dala také dohromady sbírku ručně psaných poznámek, nahrávek, voňavek a dalších předmětů, jež mu ji měly v budoucnu připomínat.

Rachael také založila skupinu na WhatsAppu s manželovou sestrou a Freddieho tetou a v ní sepsala všechna svá přání ohledně budoucnosti malého syna. 

Kromě praktických věcí, jako je pomoc s výběrem kvalitní školy, nezapomněla Rachael ani na hodně osobní požadavky - například prosbu, aby Freddieho vlasy nestříhali příliš nakrátko, pokud si to sám nebude přát.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až na zem. Pečuje o ně i několik hodin denně,...

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Kozačky by neměly chybět v žádném ženském botníku. Jsou jedním ze základních...

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává čas oprášit kozačky a další boty, které...

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Ilustrační fotografie

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů špatná ústní hygiena. Většina lidí si podle...

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Nejmenšímu naháčovi připadla klec.

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V potemnělých prostorách činžovního domu v...

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino po proměně

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si ji dobíraly kvůli vzhledu. Tehdy si řekla,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Třicet korun za každý kilometr. Přijďte s námi pomáhat dětem

I tým vydavatelství Mafra a.s každým kilometrem pomáhá na trati happeningu...

I tým vydavatelství Mafra a.s každým kilometrem pomáhá na trati happeningu Teribear hýbe Prahou, který na pražském...

Modli se, Panenka Marie tě ochrání, radila matka dceři, která rodila

„Nevím, jak se budu chovat při porodu, ale když mě něco bolí, tak jsem i...

Pro některou ženu je porod strašák, jenž ji budí ze snů, pro jinou je to docela pohodová záležitost, které není třeba...

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Najdete na iDNES.cz