S péčí o syny pomůžeme díky Jarmarku více než 300 000 korunami

  10:01aktualizováno  10:01
Podzimní bazar oblečení OnaDnes.cz pomohl paní Blance Krouzové s péčí o tři autistické syny, z nichž dva trpí i vzácnou svalovou dystrofií. Díky vydavatelství Mafra, Nadaci Agrofert, partnerům a hlavně díky čtenářům a návštěvníkům 21. Jarmarku, se vybralo celkem téměř 320 tisíc korun.

Paní Blanka s nejstarším synem vám přijeli na Jarmark OnaDnes.cz osobně poděkovat. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Fotogalerie

Na transparentní účet zřízený pro paní Blanku, posílali čtenáři finanční pomoc již od srpna, kdy jsme zveřejnili celý její příběh. Díky vám se na kontě nasbíralo dvě stě tisíc korun a dalšími penězi přispěla Mafra a.s. z tomboly a aukce i prodeje věcí ze skříní známých osobností - v kasičce, do níž padaly na Jarmarku peníze, bylo po rozpečetění 81 736 korun. Osmnáct tisíc ze své tržby věnoval řetězec Starbucks, pět tisíc Potex, který se navíc postaral o již nepotřebné oblečení.

„Ráda bych za sebe a své syny poděkovala všem, kteří se věnovali organizaci celé akce Jarmark OnaDnes s pomocí pro nás, dali tomu svůj čas a energii, své věci do charitativní dražby oblečení, děkuji za věnovanou finanční pomoc i jednotlivým partnerům akce, kteří nám poskytli část svého výdělku,“ poděkoval všem dojatá paní Blanka. „Velmi si vážím ochoty a chuti pomoct právě nám, celá atmosféra na Jarmarku byla milá až dojemná, spousta přítomných mi osobně popřáli hodně sil a slíbili držení palců. Děkujeme moc a určitě dáme vědět, jak se nám daří poprat se se životem dál, a to i zásluhou právě vás všech, kdo pomohli.“

Do aukce oblečení přispěly moderátorky Kristýna Kloubková, Tereza Tobiášová a Karla Mráčková a zpěvačka Elis Ochmanová, které na Jarmark na Výstaviště v pražských Holešovicích přišly osobně. Své věci pak na pomoc paní Blance poslaly Lejla Abbasová, Heidi Janků, Bára Basiková, Monika Babišová, kapela Lunetic, violoncellistka Terezie Kovalová, blogerka Anna Šulcová.

Poděkování patří i partnerům, kteří se starali o naše pohodlí, jako například Podravka, Mentos, firma 4PM, která věnovala hlavní cenu do tomboly, Bino Europe, Mr. Parkit a dalším.

Na co se vybíralo?

2x 20 000 korun - doplatky doplňků na nové zdravotní kočárky zn. Ulises Evo pro oba kluky, revizní lékař oběma klukům schválil plně hrazené kočárky, pojišťovna je hradí jen v základní verzi bez doplňků. Děti potřebují zimní fusaky, košíky pod kočárek, pláštěnky, obal na kočárek, antidekubitní podložky na sezení a stříšky.

2x 3 000 korun - nové ambuvaky, z těch stávajících dětem vyrostly obličeje, původní věnovala maminka do FN Motol pro malé děti, stejně jako předchozí kočárky. Ambuvaky nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

1x 12 000 korun - přenosný oxymetr s nabíjecí stanicí do auta pro Florimona, kvůli zastávám dechu. Oxymetry nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

300 korun za 25 minut intenzivní neurorehabilitace v Medical centru v Liberci, kde s dvojčaty cvičí a posilují svaly fyzioterapeuti pod dohledem neurochirurga, který se specializuje na na myoskeletární medicínu, což je mimo lázeňskou péči téměř nemožné najít. Do centra dochází každé dvojče 2x měsíčně, tj. částka 1200 korun.

A v neposlední řadě v době září a října bude maminka potřebovat využívat intenzivněji respitní odlehčovací službu Nautis, protože bude po operaci. Cena za jeden den za oba kluky je 3 000 korun.

„Je to pro nás velká podpora v nelehké situaci, finance nám aktuálně pomohou s uhrazením nezbytných doplňků k novým rehabilitačním kočárkům, novým ambuvakům, pořízení přenosného oxymetru na cesty autem, doplatkům za speciálním tekutou výživu, nové dioptrické brýle pro Florimona a v neposlední řadě na úhradu respitních odlehčovací pobytů pro obě dvojčata na následující období,“ poděkovala všem paní Blanka.

Autor:

Nejčtenější

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma s manželem v porodnici s dcerkami

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené pupeční šňůře, když byla v devětadvacátém týdnu...

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Gábina před a po proměně

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového života touží vykročit s novým účesem a...

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Ilustrační snímek

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra prevence rizikové virtuální komunikace...

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Rodinu v opraveném domě přivítali příbuzní i kamarádi.

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní, dostavily se ještě zdravotní potíže dětí...

Další z rubriky

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Módní divočina podle Heleny Konarovské

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek představila na své přehlídce Helena Konarovská,...

Zimní zachumlání podle celebrit. Vyhrávají prošívané péřové kabáty

Zima se rozjela na plné obrátky, je tedy nejvyšší čas pořídit si ten správný...

Zima se rozjela na plné obrátky, je tedy nejvyšší čas pořídit si ten správný model, ve kterém zvládnete plískanici i...

OBRAZEM: Priyanka Chopra se vdala. Toto je její módní styl

Priyanka Chopra (26. února 2017, Vanity Fair Oscar Party, Hollywood)

Indická herečka Priyanka Chopra se o víkendu vdala za svého snoubence, zpěváka Nicka Jonase. Jaký je módní styl krásné...

Najdete na iDNES.cz