Diskuze

Kdo mi ušil tričko? Kampaň ukazuje špatné podmínky v módním průmyslu

Láska k módě v souladu s respektem k lidem a přírodě, to je hlavní hnací motor celosvětové iniciativy Fashion Revolution, která už pět let mapuje zákulisí oděvní výroby. Během týdenní kampaně na různých místech republiky ukáže, jak to, co si oblékáme, ovlivňuje nejen nás, ale celou planetu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Nekupujte asijská trička - berte tamnějším lidem práci. Jistě budou vděční.

0 0
možnosti
OZ

A pak se každý diví, že např. sukně na. https://www.sladimevas.cz/23-sukne jsou za vyšší ceny. Alespoň se ví, že se to šije u nás a ne nikde v Asii a kvalita je taky jinde. Raději přispívat do naši země.

0 0
možnosti
JK

J62a84n 72K55r87p24e86c

24. 4. 2018 22:52

pokud jsem si koupil nejake obleceni vyrobene v asii, tak ten kdo ho vyrobil za to dostal mzu a diky te mzde si muze koupit jidlo. kdyz to tricko od nej nekoupim, tak nebude mit penize na jidlo. cili to nejlepsi co muzu pro asijske deliniky udelat je to, ze od nich budu to obleceni kupovat. a to cim vice, tim pro ne lepe. tihle pomateni aktivisticti hipsteri co vetsinou na praci jeste ani nehmatli ziji v nejake pomatene predstave, ze pokud tomu delnikovi seberu jeho praci, ze pujde delat neco lepsiho. to je samozrejme pitomost. to lepsi uz dela, cokoliv jineho je pro nej horsi volba. typicka ukazka naplneni porekadla "cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly"

8 0
možnosti
DT

R^ To je naprosto přesné.

Navíc klidně může být, že za touto kampaní stojí pouze "kupte si naše předražené oblečení a mějte u toho dobrý pocit" zatímco stejně šijí u těch samých firem v Asii.

1 0
možnosti
DK

Nechápu proč bych se měl cítit nějak zodpovědný za to, že v Bangladéži spí dělníci ve fabrice na zemi. Když jim to tak vyhovuje, proč ne. V Evropě si take dělníci na přelomu 19. a 20. století museli vybojovat lepší podmínky sami. Proč by to Bangladéžani nemohli zvládnout sami.

5 1
možnosti
Foto

Ano. Podobně jako boje proti dětské práci - ty děti pracují, protože musí, protože potřebují peníze. Pokud je nebudou zaměstnávat fabriky, budou krást nebo se živit prostitucí.

Souhlasím s tím, že ty země potřebují projít celým vývojem, podobně jako si jím prošli Evropané, roubovat do jiné země hotový systém se neosvědčilo.

4 0
možnosti
DK

Nikdo nechce veřejně přiznat, že bohatne na vykořisťování druhých,” říká Veronika Blabla Hubková, koordinátorka kampaně pro Českou republiku

Zdroj: https://ona.idnes.cz/fashion-revolution-modni-prumysl-tovarny-odevni-retezce-pm9-/modni-trendy.aspx?c=A180420_143222_modni-trendy_kace

Klasické socialistické levičácké kecy. K tzv. vykořisťování potřebujete 2 strany - jednu, co vykořisťuje, a druhou, co nechá vykořisťovat. A ejhle, najednou je z toho klasický obchodní smluvní vztah - já ti ušiji tričko v tvé fabrice, ty mě za to zaplatíš mzdu. A že šička akceptuje cenu, která je pro ni nevýhodná, je pouze její problém.

A že někdo (obchodník) prodá za daleko větší náklady, než koupil? To je zase věc toho, že to jeho zákazník akceptoval. Mimochodem každý má možnost si zaletět do Bangladéže a kkoupit si to tričko tam za 1 USD místo v Evropě za 20 USD. Těch 19 USD dá za to, že mu to někdo doveze až pod nos, pověsí na ramínko v hezké prodejně.

0 1
možnosti