Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

  9:28aktualizováno  9:28
Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté dítě a začaly jí selhávat orgány a imunitní systém. Lékaři jí dávali nejvýše rok života. Jedinou šancí byla nákladná léčba. Ačkoli neměla finance, přeci jen se dostala do rukou lékařů. Díky instagramové hvězdě.

Žena začala držet diety, když se dostala na střední školu. Od té doby se nikdy normálně nenajedla a úzkostlivě si hlídala svou hmotnost. Nyní váží zhruba jako čtyřleté dítě a její zdravotní stav je alarmující.

Ačkoli Kristina věděla, že jí jde o život, nebyla schopná začít sama jíst. Potřebovala léčbu na klinice, kde se budou lékaři věnovat i jejímu duševnímu zdraví. Ale neměla na ni finanční prostředky a pomalu se smiřovala s tím, že pokud se sebou nic neudělá, do roka zemře.

Fotogalerie

Naštěstí její příběh zaznamenala ruská instagramová a televizní star Maria Kokhno a rozhodla se jí pomoci. Na svém instagramovém profilu vyzvala fanoušky, aby na transparentní účet posílali peníze, které pak půjdou na léčbu Kristiny.

Částka nebyla nijak závratná, vybralo se v přepočtu zhruba 35 tisíc korun. Na léčbu by to bylo málo, ale štěstí Kristině přálo. Ozval se totiž ruský lékař Jan Goland, který ji bude léčit zdarma.

Celebrity, které to s hubnutí přehnaly

Peníze se tak použily pouze na to, aby se Kristina dopravila do místa, kde bude léčba probíhat. „Stále nemohu uvěřit tomu, co se vlastně stalo. Kolik dobrých lidí okolo sebe máme. Viděla jsem, jak moje dcera jí kaši. Po mnoha měsících, kdy nejedla prakticky nic než banán či jablko. Je to obrovský úspěch a já jsem tak moc šťastná,“ sdělila Kristinina matka serveru Daily Mail.

„Když přede mě v minulosti někdo postavil jídlo, nebyla jsem schopná se ho ani dotknout. Mám ze svého pokroku radost,“ doplnila Kristina, které se pomalinku začínají vracet síly.

Ale pořád má před sebou dlouhou cestu a některé změny na jejím těle jsou nevratné. Vzhledem k tomu, že jí chyběly vitaminy, jsou ve špatném stavu i její kosti. Co se týče pohybu, tak bude muset být velmi opatrná a pod lékařským dohledem bude patrně po celý zbytek svého života.

„Kdybych se mohla vrátit zpět, udělala bych všechno na světě, aby se se mnou nestalo toto. Dejte si na tu nemoc pozor,“ dodala.

Autor:Nejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Věra Špinarová: První lidovky mě učil dědeček

Zpěvačka Věra Špinarová

Jestli si někdo zasloužil oslovení "paní zpěvačka", pak to byla Věra Špinarová. Kvůli výjimečnému hlasu, který jí byl...

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

První dáma Svobodová: žena generála, kterou nezlomili

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u obyvatel Československa. Manželka generála...

OBRAZEM: Dokonalé krásky, které byly v minulosti muži

Tyto krásky byly kdysi muži

Někteří muži se necítí dobře ve svém těle. Touží se stát ženami. Mnoho z nich po letech úvah podstoupí změnu pohlaví a...Najdete na iDNES.cz