Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

5. Chci zpátky své peníze!

aktualizováno 
Vztah s Honzou je samá trhlina a chýlí se ke konci. On ale ještě dluží Daně čtyři tisíce korun. Podle vás na něj měla nekompromisně udeřit, aby jí peníze vrátil.
Dana 05

Dana 05

Poraďte Daně: Jak se má zachovat? Hlasujte ZDE

Myslím, že by bylo snazší vyhrát ty čtyři tisíce na výherním automatu v luxusním kasinu v Monte Carlu nebo třeba i v méně honosné zaplivané nonstop herně na předměstí Prahy než je dostat z Honzy, vlastně už bývalého přítele, co si se mnou zpočátku hrál na upřímnou lásku.

Když jsem mu zavolala, hned se začal vykrucovat. Peníze mi prý samozřejmě vrátí, ale teď je hrozná situace. Když jsem zvýšila hlas, slíbil, že si někde půjčí. Ale všichni kamarádi jsou prý na tom stejně jako on.

Setkali jsme se v kavárně. Honza se napřed rozpačitě usmíval, pak pokrčil rameny a dal mi dvě stovky. Začal mi do toho vykládat, že udělal životní rozhodnutí a zůstane se svým synem. Což už mě vlastně nemuselo zajímat.

Poraďte Daně
Předchozí díly seriálu

Kiki už se nejspíš vrátila, napadlo mě. Nevím, proč znovu zopakoval, že je rozvedený a že mu na mě záleží. Každopádně jsem na něj křikla, že kdyby mu na mě opravdu záleželo, tak by mi ty peníze vrátil. Několik lidí u okolních stolů se na nás podívalo a Honza si začal rozpačitě kousat rty. Už tišeji jsem zasyčela, že mi chtějí vypnout plyn, když nezaplatím upomínku. Pak už jsem s ním jednala stroze jako bankovní úředník. Tímhle stylem jsem mu oznámila, že je definitivní konec a že mi musí uhradit dluh do čtyřiadvaceti hodin. Pak jsem sebrala ty dvě stovky a odešla.

Hned druhý den mi Honza poslal esemesku, že peníze pošle pozítří na můj bankovní účet. Neposlal ani groš a omlouval se, že ho narychlo poslali do Liverpoolu vyjednat nějaký důležitý obchod. To by tam poslali toho pravého. Anglicky jsem ho slyšela mluvit jen jednou, ale stačilo to. Lépe by se tam domluvil průměrný žák sedmé třídy. Pak volal prý z Liverpoolu, ať se nezlobím, ale že se pobyt protáhl. Uvěřila bych mu, kdybych neslyšela, jak hlas z reproduktoru v tramvaji ohlašuje stanici Řepy. Alespoň mohl vystoupit a pak teprve telefonovat. Nic jsem ale tomuhle světoběžníkovi neřekla a začala jsem připravovat tvrdý protiúder.

Druhý den jsem mu zavolala na pevnou linku do práce. Když zvedl sluchátko, napřed jsem jízlivě poznamenala, že se z té Anglie vrátil nějak rychle. Zakoktal se. Mluvil tiše a rozpačitě. Podle toho jsem poznala, že v místnosti jsou jeho spolupracovníci a možná i Zuzi, která se mu zjevovala ve snech. Tahle situace mi vyloženě nahrávala. A tak jsem začala řvát a ječet, ať mi vrátí ty peníze, že je podvodník a že ještě uvidí.

Zavolal mi o pár hodin později a byl uražený. Prý zrovna vedle něj stál šéf a nějak divně se na něj díval. A že ty peníze opravdu posílal. Zřejmě se podle něj ale někde zatoulaly.

Byla jsem tím vším znechucena. Do někoho se zamilujete a za pár měsíců s ním pohrdáte, protože lže a ve finále se s ním handrkujete o peníze. Ty se ostatně musely hodně toulat, protože stále nepřicházely na můj účet a já už měla toho všeho dost.

Rozhodla zavolat jeho matce, aby Honzovi domluvila nebo prostě něco udělala. Když jsem vytáčela číslo zvláštní školy, kde učí, zlomyslně mě napadlo, že Honza mohl klidně být jejím žákem. Maminčin hlas na mě působil velmi příjemně a teprve o chvilku později mě napadlo, že jsem jí raději neměla nic říkat. Ale v tu chvíli to bylo rychle venku. Že zkrátka nevím, co mám dělat, protože mi její syn dluží. Ani ona si s tím nevěděla rady a rozplakala se. Honzík, jak mu říkala, prý dluží, kam se podívá. Včetně Dopravních podniků, protože jezdí na černo. Díky němu si může z ostudy ušít kabát. Aspoň, že prý má hodnou ženu, která ho drží nad vodou. Raději jsem  se k tomu nevyjadřovala. Ten mizera lže i vlastní mámě.

Mám na Honzu obrovský vztek, který vystřídal velkou lásku. A mám chuť mu všechny ty jeho lži oplatit. Ale hlavně chci zpátky své peníze. Ty mu rozhodně nenechám!  Mám s ním mít soucit Mám se obrátit na jeho ženu Mám mu udělat ještě větší ostudu, aby si konečně uvědomil základy slušnosti?

Co byste na místě zamilované Dany, které je jinak s Honzou dobře, udělali vy? Vždyť přece život, zvláště v lásce, není jen černobílý, ne? Na to, abyste jí poradili, máte deset dní. Můžete jí napsat do diskuze pod článkem, anebo hlasovat v anketě ZDE.
Poté se zachová podle mínění většiny z vás. Jak se budou její problémy vyvíjet dál, to se dočtete 23.10. v šestém díle příběhů ze života Dany, který vychází pravidelně každé dva týdny.

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Spalničky se vrací. Nemoc začíná jako viróza, ale může skončit i smrtí

Uplakaný výraz v obličeji je typickým příznakem spalniček.

Případů spalniček nebezpečně přibývá. Choroba, která se před lety měla za „vyhubenou“, se od loňského roku objevuje u...Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Další z rubriky

Jsi zakomplexovaný despota, slyšel Mirek ve Výměně manželek

Mirek (58) žije s rodinou ve Vyškově.

Že je Mirek (58) despota, na tom se tentokrát v premiérové Výměně manželek shodlo celé jeho okolí. „Jsem zklamanej,...

Příběh Jany: Přítel pořád chtěl dítě, pak mě těhotnou opustil

ilustrační snímek

Už od puberty jsem věděla, co chci, ale i co nechci. Chtěla jsem mít po boku fajn chlapa, pohodovou práci a žít...

Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Arome.cz Avokádo, banán, ovesné vločky, nebo vajíčko nebo želatina. Ingredience z kuchyně přeneste do koupelny a nechte přírodu, ...

Najdete na iDNES.cz