Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

5. Chci zpátky své peníze!

aktualizováno 
Vztah s Honzou je samá trhlina a chýlí se ke konci. On ale ještě dluží Daně čtyři tisíce korun. Podle vás na něj měla nekompromisně udeřit, aby jí peníze vrátil.
Dana 05

Dana 05

Poraďte Daně: Jak se má zachovat? Hlasujte ZDE

Myslím, že by bylo snazší vyhrát ty čtyři tisíce na výherním automatu v luxusním kasinu v Monte Carlu nebo třeba i v méně honosné zaplivané nonstop herně na předměstí Prahy než je dostat z Honzy, vlastně už bývalého přítele, co si se mnou zpočátku hrál na upřímnou lásku.

Když jsem mu zavolala, hned se začal vykrucovat. Peníze mi prý samozřejmě vrátí, ale teď je hrozná situace. Když jsem zvýšila hlas, slíbil, že si někde půjčí. Ale všichni kamarádi jsou prý na tom stejně jako on.

Setkali jsme se v kavárně. Honza se napřed rozpačitě usmíval, pak pokrčil rameny a dal mi dvě stovky. Začal mi do toho vykládat, že udělal životní rozhodnutí a zůstane se svým synem. Což už mě vlastně nemuselo zajímat.

Poraďte Daně
Předchozí díly seriálu

Kiki už se nejspíš vrátila, napadlo mě. Nevím, proč znovu zopakoval, že je rozvedený a že mu na mě záleží. Každopádně jsem na něj křikla, že kdyby mu na mě opravdu záleželo, tak by mi ty peníze vrátil. Několik lidí u okolních stolů se na nás podívalo a Honza si začal rozpačitě kousat rty. Už tišeji jsem zasyčela, že mi chtějí vypnout plyn, když nezaplatím upomínku. Pak už jsem s ním jednala stroze jako bankovní úředník. Tímhle stylem jsem mu oznámila, že je definitivní konec a že mi musí uhradit dluh do čtyřiadvaceti hodin. Pak jsem sebrala ty dvě stovky a odešla.

Hned druhý den mi Honza poslal esemesku, že peníze pošle pozítří na můj bankovní účet. Neposlal ani groš a omlouval se, že ho narychlo poslali do Liverpoolu vyjednat nějaký důležitý obchod. To by tam poslali toho pravého. Anglicky jsem ho slyšela mluvit jen jednou, ale stačilo to. Lépe by se tam domluvil průměrný žák sedmé třídy. Pak volal prý z Liverpoolu, ať se nezlobím, ale že se pobyt protáhl. Uvěřila bych mu, kdybych neslyšela, jak hlas z reproduktoru v tramvaji ohlašuje stanici Řepy. Alespoň mohl vystoupit a pak teprve telefonovat. Nic jsem ale tomuhle světoběžníkovi neřekla a začala jsem připravovat tvrdý protiúder.

Druhý den jsem mu zavolala na pevnou linku do práce. Když zvedl sluchátko, napřed jsem jízlivě poznamenala, že se z té Anglie vrátil nějak rychle. Zakoktal se. Mluvil tiše a rozpačitě. Podle toho jsem poznala, že v místnosti jsou jeho spolupracovníci a možná i Zuzi, která se mu zjevovala ve snech. Tahle situace mi vyloženě nahrávala. A tak jsem začala řvát a ječet, ať mi vrátí ty peníze, že je podvodník a že ještě uvidí.

Zavolal mi o pár hodin později a byl uražený. Prý zrovna vedle něj stál šéf a nějak divně se na něj díval. A že ty peníze opravdu posílal. Zřejmě se podle něj ale někde zatoulaly.

Byla jsem tím vším znechucena. Do někoho se zamilujete a za pár měsíců s ním pohrdáte, protože lže a ve finále se s ním handrkujete o peníze. Ty se ostatně musely hodně toulat, protože stále nepřicházely na můj účet a já už měla toho všeho dost.

Rozhodla zavolat jeho matce, aby Honzovi domluvila nebo prostě něco udělala. Když jsem vytáčela číslo zvláštní školy, kde učí, zlomyslně mě napadlo, že Honza mohl klidně být jejím žákem. Maminčin hlas na mě působil velmi příjemně a teprve o chvilku později mě napadlo, že jsem jí raději neměla nic říkat. Ale v tu chvíli to bylo rychle venku. Že zkrátka nevím, co mám dělat, protože mi její syn dluží. Ani ona si s tím nevěděla rady a rozplakala se. Honzík, jak mu říkala, prý dluží, kam se podívá. Včetně Dopravních podniků, protože jezdí na černo. Díky němu si může z ostudy ušít kabát. Aspoň, že prý má hodnou ženu, která ho drží nad vodou. Raději jsem  se k tomu nevyjadřovala. Ten mizera lže i vlastní mámě.

Mám na Honzu obrovský vztek, který vystřídal velkou lásku. A mám chuť mu všechny ty jeho lži oplatit. Ale hlavně chci zpátky své peníze. Ty mu rozhodně nenechám!  Mám s ním mít soucit Mám se obrátit na jeho ženu Mám mu udělat ještě větší ostudu, aby si konečně uvědomil základy slušnosti?

Co byste na místě zamilované Dany, které je jinak s Honzou dobře, udělali vy? Vždyť přece život, zvláště v lásce, není jen černobílý, ne? Na to, abyste jí poradili, máte deset dní. Můžete jí napsat do diskuze pod článkem, anebo hlasovat v anketě ZDE.
Poté se zachová podle mínění většiny z vás. Jak se budou její problémy vyvíjet dál, to se dočtete 23.10. v šestém díle příběhů ze života Dany, který vychází pravidelně každé dva týdny.

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Hot Dog

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší rychlé jídlo na světě. Podobně jako jeho...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

Příběh Luboše: Přítelkyně mě sprostě využila

Ilustrační snímek

Před pár lety jsem se zamiloval. Byla krásná, milá a měla dítě. Brzy se z nás stala rodina. Já vydělával peníze,...

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

Ilustrační snímek

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová hledala partnera svých snů pomocí...

Příběh Lenky: Bývalá manželka mého muže nám komplikuje život

Ilustrační snímek

První manželství se mi nepovedlo, doufala jsem, že druhé bude lepší. Je, ale má to háček. I když mám za manžela...Najdete na iDNES.cz