Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

4. Dluží mi peníze, myslím že je mezi námi konec

aktualizováno 
Jak jste rozhodli ve třetím díle seriálu Poraďte Daně, tak se stalo. Dana nechala Honzu u sebe bydlet, ale aby jí neklepal po bytě popel, nepřepínal televizi, když se na ní dívá a tak podobně, stanovila mu pravidla soužití.
Dana 04

Dana 04

Hlasujete: JAK SE MÁ DANA ZACHOVAT?

Honza dodržoval stanovená pravidla dva dny. Dělal si ze mě přitom legraci, ze je to takový silniční bodový zákon. Třetí den už ale nasbíral pár bodů a do konce týdne jich měl tolik, že by mu vzali řidičský průkaz.

Snažil napravovat své prohřešky třeba tím, že přinesl švestkový koláč prý od maminky. Podruhé to byl reklamní popelník z firmy, kde pracuje, pak mi zase dal bonboniéru. A jednou dokonce vynesl odpadkový koš.

Naše společné večery ale spočívaly v tom, že buď seděl u počítače a nebo telefonoval. Když někomu volal, mluvil s ním tak hlasitě, že překřičel televizi, na kterou jsem se dívala já. Když na pár dní zmizel, docela jsem si první večer vychutnala ten klid.

Poraďte Daně 
čtěte předchozí díly seriálu

Prý byl doma a tapetoval koupelnu. Celou tu dobu mi nezavolal, snad aby neupatlal telefon od lepidla. Když se pak znovu u mě objevil, šli jsme do kina. Neměl na lístek, takže jsem platila já. Nemohli jsme si ani jít po filmu někam sednout. Krčil rameny, že má teď problémy, protože musel zaplatit nějakou velkou složenku. Druhý den neměl ani na to, aby půjčil DVD.

Po pár dnech se na mě podíval takovýma prosebnýma a kajícnýma očima a já mu půjčila dva tisíce. Připomněla jsem mu, že teď už mi dluží čtyři. To nebude problém, hned po výplatě mi ty peníze přinese, dušoval se. A že prý je mi hrozně vděčný.

Honza se znovu snažil dodržovat pravidla, telefonoval méně, neřval do aparátu a byl vůbec nějaký takový ohleduplnější. A mně s ním zase bylo báječně.

Ale pak mě šokoval. Tu noc jsem nemohla usnout a pořád jsem přemýšlela, jak to s Honzou dopadne.

Natáhla jsem ruku a chtěla ho pohladit a snad se i ujistit, že opravdu leží vedle mě. On mě ale odstrčil a obrátil se na druhou stranu. A když jsem na něj promluvila, začal chrápat. Pohladila jsem ho ještě jednou. V polospánku zamumlal: „No tak, Zuzi.“

Má ruka se rychle odtáhla od jeho tváře. Sedla jsem si a chvíli na něj civěla jako opařená. A pak jsem spustila. Rozespalý Honza se bránil. Žádnou Zuzi prý nezná. Jak by ale přišel ve spánku na tohle jméno?

Přidala jsem ještě víc na intenzitě hlasu a on si najednou vzpomněl. Sedl si, opřel se zády o zeď a zapálil si cigaretu. Zuzi je jeho nová kolegyně v práci. Občas mu vaří ovocné čaje. Pro mě to zas byla silná káva. Ve snech se mu zjevuje nějaká holka z kanceláře, on sám myslí jen na sebe a mě krmí všelijakými pitomostmi. Vždyť ani pořádně lhát neumí. A co když není rozvedený?

Přestala jsem mu věřit i to, že jeho žena odjela na delší dobu. Když jsem to na něj všechno vykřičela, Honza se sebral a ještě v noci odešel. Od té doby ani sám nevolá a když mu volám já, tak hovor rychle ukončí. Asi je uražený, i když uražená bych měla být spíš já. Možná zase doma tapetuje, protože to dostal za úkol a manželka ho pochválí, až se vrátí.

Myslím, že mezi námi je konec. Jedině snad kdyby se vrátil a změnil své chování. Každopádně mi ale dluží peníze a já je zrovna teď taky potřebuji. Zatímco on se do vracení zrovna nežene.

Co mám tedy dělat? Mám na něj nekompromisně  udeřit, aby mi je vrátil? Nebo se mu mám jen připomenout a počkat, až mu přijde výplata? A nebo mám ty  peníze oželet?

Co byste na místě zamilované Dany, které je jinak s Honzou dobře, udělali vy? Vždyť přece život, zvláště v lásce, není jen černobílý, ne? Na to, abyste jí poradili, máte deset dní. Můžete jí napsat do diskuze pod článkem, anebo hlasovat v anketě ZDE.
Poté se zachová podle mínění většiny z vás. Jak se budou její problémy vyvíjet dál, to se dočtete 9.10. v pátém díle příběhů ze života Dany, který vychází pravidelně každé dva týdny.

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Ilustrační snímek

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého přítele, ale na svého exmanžela nemůžu...

Další z rubriky

Příběh Sylvy: Sestra skáče, jak její přítel píská

Ilustrační snímek

Mám mladší sestru, ale jen o pár minut, jsme totiž dvojčata. Vždy mě ale jako starší brala, dala na můj názor a téměř o...

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...

Příběh Martiny: Matka nechce přijmout mého přítele

Ilustrační snímek

Po smrti manžela se ke mně nastěhovala moje matka. Byla jsem na dně a potřebovala její pomoc. Bez ní bych to nejspíš...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz