Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

3. Konečně bydlí u mě! Ale klepe po bytě popel...

aktualizováno 
V minulém díle jste Daně poradili, že má Honzovi dát klíče od svého bytu. Ať se tedy ukáže, kde chce bydlet. Zda u své údajně bývalé manželky, anebo to s Danou myslí vážně.
Dana 03

Dana 03

Hlasujte: Poraďte Daně, jak se má zachovat?

Honza schoval klíče do vestičky a poděkoval. A stejně šel spát zase k ní. Třeba už měl zase chuť na mastnou večeři se šesti knedlíky.

Nejistota a napětí prý prospívají každému vztahu, tvrdí psychologové. Já už mám ale dost přemýšlení nad tím, jestli se před bývalou manželkou producíruje ve slipech a s cigaretou stejně jako když občas přespává u mě. A taky mně vadí, co řekne, když se loučíme: Jdu domů.

I moje kamarádka Irena uznala, že tohle je, jak ona říká, na palici. Věděla, o čem mluví, protože se s Oldou, jejím přítelem, pohádali. Ten pak zmizel a když mu volala, měl vypnutý mobil. Pak Irena telefonovala všem ženským, se kterými se její přítel znal a na které zároveň měla telefonní číslo. Marně. Tak jsme se ze žalu hned druhý den obě opily. To už také Irena věděla, že Olda strávil noc u světlovlasé Oksany, co prodává ve stánku klobásy. Kdybychom měly pít pokaždé, když nás chlapi naštvou, skončily bychom obě v léčebně.

Hned druhý den jsem tedy na Honzu spustila, ať mi dá ty klíče zpátky. Je přece nesmysl, aby je měl a zároveň přespával u ní. Mám toho dost! křičela jsem na něj.

Honza mi ale vzal vítr z plachet. Všechno se prý mezitím vyřešilo samo. Kiki, jak jí říká, odjela i se synem k rodičům a zdrží se tam delší dobu. Její otec je prý vážně nemocný.

Napadlo mě, jestli to není nějaká smyšlená Honzova historka. Přemýšlela jsem o tom, že moje soupeřka sice vyklidila pole, ale může se kdykoliv vrátit.

A tak se Honza ke mně nastěhoval. Přinesl si s sebou další trička, košile, dvoje kalhoty a ještě pár drobností. Poprvé se u mě zdržel celé tři dny.

Nejdřív jsem byla z toho všeho nadšená, ale potom ve mně začal převládat pocit, že Honza se u mě chová jako v hotelu. Kouřil cigarety, které zrovna dvakrát nevoněly, a všude klepal popel. A když s někým telefonoval, udělal na mě takovou důležitou grimasu a zasyčel: Pšššššššt.

Celý tenhle jeho pobyt jsem financovala já a k tomu všemu jsem mu půjčila dva tisíce. Cesta Kiki za rodiči ho prý stála spoustu peněz.

Napadlo mě, jak to asi mezi nimi chodilo a jestli je vůbec schopen trochu se přizpůsobit druhému. Mám se snažit postupně a nenápadně ho převychovávat? A nebo, láska, neláska, mu rázně stanovit nějaká pravidla soužití? Můžu ale také nechat tomu všemu volný průchod, nakonec jsem to byla já, kdo chtěl s Honzou žít.

Co byste na místě zamilované Dany, které je jinak s Honzou dobře, udělali vy? Vždyť přece život, zvláště v lásce, není jen černobílý, ne?  Na to, abyste jí poradili, máte deset dní. Můžete jí napsat do diskuze pod článkem, anebo hlasovat v anketě ZDE.
Poté se zachová podle mínění většiny z vás. Jak se budou její problémy vyvíjet dál, to se dočtete 25.9. ve čtvrtém díle příběhů ze života Dany, který vychází pravidelně každé dva týdny.

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Fotka ze svatby jí změnila život. Obtloustlá družička zhubla 50 kg

Družička, která vážila 117 kilo, z této fotky moc velkou radost neměla. Na...

Jestli byl někdo živoucím důkazem toho, že mateřství kazí ženám postavu, tak to byla Kayla Hatcherová z Alabamy. Po...

Další z rubriky

Nadia ve Výměně: Po pivu je jako prase, ale za 50 tisíc neřeknu slovo

Takhle se sedí v zahradním domku na záchodě, demonstruje Aneta.

Obě rodiny z premiérové Výměny manželek si žijí docela spokojeně. Nadia (37) se přistěhovala do Česka z Ukrajiny a...

Kam se poděla chuť na sex? Těchto 7 tipů vám ji vrátí

Ilustrační snímek

I ten nejvášnivější vztah se jednoho dne dokodrcá na odstavnou kolej rutiny, šedi a nezájmu. Byla by však škoda myslet...

Příběh Vlasty: Po smrti manžela už chlapa doma nechci

Ilustrační fotografie

Manžel zemřel před třemi lety. Byli jsme spolu třicet let a já myslela, že můj život skončil. Byl ještě tak mladý a...

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Arome.cz Přetřít rtěnkou a hotovo? Kdepak, jen se nebojte věnovat líčení svých rtů pár minut navrch a použijte k tomu víc než jen...

Najdete na iDNES.cz