Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

3. Konečně bydlí u mě! Ale klepe po bytě popel...

aktualizováno 
V minulém díle jste Daně poradili, že má Honzovi dát klíče od svého bytu. Ať se tedy ukáže, kde chce bydlet. Zda u své údajně bývalé manželky, anebo to s Danou myslí vážně.
Dana 03

Dana 03

Hlasujte: Poraďte Daně, jak se má zachovat?

Honza schoval klíče do vestičky a poděkoval. A stejně šel spát zase k ní. Třeba už měl zase chuť na mastnou večeři se šesti knedlíky.

Nejistota a napětí prý prospívají každému vztahu, tvrdí psychologové. Já už mám ale dost přemýšlení nad tím, jestli se před bývalou manželkou producíruje ve slipech a s cigaretou stejně jako když občas přespává u mě. A taky mně vadí, co řekne, když se loučíme: Jdu domů.

I moje kamarádka Irena uznala, že tohle je, jak ona říká, na palici. Věděla, o čem mluví, protože se s Oldou, jejím přítelem, pohádali. Ten pak zmizel a když mu volala, měl vypnutý mobil. Pak Irena telefonovala všem ženským, se kterými se její přítel znal a na které zároveň měla telefonní číslo. Marně. Tak jsme se ze žalu hned druhý den obě opily. To už také Irena věděla, že Olda strávil noc u světlovlasé Oksany, co prodává ve stánku klobásy. Kdybychom měly pít pokaždé, když nás chlapi naštvou, skončily bychom obě v léčebně.

Hned druhý den jsem tedy na Honzu spustila, ať mi dá ty klíče zpátky. Je přece nesmysl, aby je měl a zároveň přespával u ní. Mám toho dost! křičela jsem na něj.

Honza mi ale vzal vítr z plachet. Všechno se prý mezitím vyřešilo samo. Kiki, jak jí říká, odjela i se synem k rodičům a zdrží se tam delší dobu. Její otec je prý vážně nemocný.

Napadlo mě, jestli to není nějaká smyšlená Honzova historka. Přemýšlela jsem o tom, že moje soupeřka sice vyklidila pole, ale může se kdykoliv vrátit.

A tak se Honza ke mně nastěhoval. Přinesl si s sebou další trička, košile, dvoje kalhoty a ještě pár drobností. Poprvé se u mě zdržel celé tři dny.

Nejdřív jsem byla z toho všeho nadšená, ale potom ve mně začal převládat pocit, že Honza se u mě chová jako v hotelu. Kouřil cigarety, které zrovna dvakrát nevoněly, a všude klepal popel. A když s někým telefonoval, udělal na mě takovou důležitou grimasu a zasyčel: Pšššššššt.

Celý tenhle jeho pobyt jsem financovala já a k tomu všemu jsem mu půjčila dva tisíce. Cesta Kiki za rodiči ho prý stála spoustu peněz.

Napadlo mě, jak to asi mezi nimi chodilo a jestli je vůbec schopen trochu se přizpůsobit druhému. Mám se snažit postupně a nenápadně ho převychovávat? A nebo, láska, neláska, mu rázně stanovit nějaká pravidla soužití? Můžu ale také nechat tomu všemu volný průchod, nakonec jsem to byla já, kdo chtěl s Honzou žít.

Co byste na místě zamilované Dany, které je jinak s Honzou dobře, udělali vy? Vždyť přece život, zvláště v lásce, není jen černobílý, ne?  Na to, abyste jí poradili, máte deset dní. Můžete jí napsat do diskuze pod článkem, anebo hlasovat v anketě ZDE.
Poté se zachová podle mínění většiny z vás. Jak se budou její problémy vyvíjet dál, to se dočtete 25.9. ve čtvrtém díle příběhů ze života Dany, který vychází pravidelně každé dva týdny.

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Ilustrační snímek

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však překvapí, že jsou potraviny, které byste...Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Výrazné kousky a doplňky mají na pracovišti stopku. Zbytečně by odváděly...

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé rukávy a upnutá sukně můžou rapidně...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...

Další z rubriky

Příběh Luboše: Přítelkyně mě sprostě využila

Ilustrační snímek

Před pár lety jsem se zamiloval. Byla krásná, milá a měla dítě. Brzy se z nás stala rodina. Já vydělával peníze,...

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Ilustrační snímek

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého přítele, ale na svého exmanžela nemůžu...

Toyota RAV 4 2,0i,KÚŽE/4x4
Toyota RAV 4 2,0i,KÚŽE/4x4

r.v. 2011, naj. 132 000 km, benzín
338 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz