Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Nike

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Při nákupu bot naslouchejte svému tělu

  • 0
Vybrat si běžecké boty podle barvy nebo ceny by byly pravděpodobně vyhozené peníze. Zkuste to chytřeji. Boty vám pak déle vydrží a nohy zůstanou zdravé.

Před samotným nákupem bot si zkuste utřídit své požadavky. Výběr běžecké obuvi by se měl řídit především vaší váhou, velikostí chodidla, četností a intenzitou běhání, způsobem došlapu a povrchem, na kterém budete nejčastěji běhat.

V botách se proběhněte

Nejlepší je zajít na nákup běžeckých bot do specializované prodejny, kde prodávají často aktivní nebo bývalí běžci, kteří botám rozumí. Pokud ve vašem okolí žádný takový obchod nemáte, a prodavač je spíše jen podavač krabic, nevěště hlavu. Přizvěte si zkušenějšího kamaráda běžce, který o botách něco ví. Nebo si zjistěte alespoň základní informace na internetu. Vždyť za boty zaplatíte několik tisíc, tak ať si pořídíte pro vás ty nejlepší.

Skvělé je, když se můžete v prodejně proběhnout. Ať už v dlouhé uličce nebo ještě lépe na běžeckém pásu. Poznáte tak, co vám noha dělá v botě při pohybu. Bohužel ani tak zcela nezjistíte, jak se bude chovat bota při skutečném běhu – na asfaltu nebo v terénu. Na to byste se v ní museli proběhnout venku a to vám prodavači samozřejmě nedovolí.

Prohlédněte si chodidlo

Důležitým faktorem, který by měl ovlivnit výběr vhodné obuvi je typ a tvar vašeho chodidla. Rozlišují se tři základní anatomické tvary – řecký, krychlový a egyptský.

Tvary chodidel.

U řeckého (a) tvoří prsty na noze jakoby špičku, kdy "prsteníček" je delší než palec. Krychlový tvar chodidla (b) zase poznáte tak, že délka prstů je obdobná a tvoří tedy jakousi rovinu – obzvlášť palec, prsteníček a prostředníček. U egyptského tvaru chodidla (c) vyčnívá nejvíce palec.

"Pokud má obuv vyjímatelnou stélku, doporučuji ji vyndat a postavit se pouze na ni. Jednoduše tak poznáte, zda vám její tvar vyhovuje. Stélka by měla kopírovat tvar vašeho chodidla. Pokud ne, zvolte jinou šířku, velikost nebo tvar," radí Jakub Suzan z pražského Studia Zdravého obouvání.

Jak vybírat běžecké boty

- Boty nikdy nekupujte jen podle uvedené velikosti. Botu si vždy vyzkoušejte.

- Do prodejny se vydejte raději odpoledne, kdy jsou nohy trochu "nateklejší", stejně jako při běhu.

- Boty vždy zkoušejte v ponožkách, v kterých budete běhat.

- V zašněrované botě by vám noha neměla klouzat. A hlavně vás nesmí nikde nic tlačit nebo škrtit.

- Boty by vám neměly být úplně těsné. A to jak na šířku, kdy prsty potřebují dostatek prostoru, tak i na délku. Mezi špičkou a vašimi prsty by mělo být zhruba půl centimetru prostoru.

- Pokud nosíte ortopedické vložky, nezapomeňte vyzkoušet, zda vám do nových bot sednou. Ale nestačí je jen vložit a vytáhnout. Měli byste se s nimi v nových botách alespoň projít nebo ještě lépe zaklusat, když to prodejna dovolí.