Zubní poradna MUDr. Kopeckého

narkóza a analgosedace
Dobrý den.Mám strašně silný dávivý reflex a mám podstoupit vyoperování osmiček v částečné narkóze.Bojím se,že se mi celou dobu bude zvedat žaludek,který se mi zvedá i při běžnějších zubních ošetřeních.Mohu pro to něco udělat,aby se tyto problémy nějak zmírnily a nebo na to upozornit zubního chirurga před zákrokem?Zkoušela jsem léky na cestovní nevolnost,ale nepomohly.Cítím se pak i trapně před daným lékařem,ale bohužel to nejde nijak potlačit.Samozřejmě přijdu na lačno.Moc děkuji za odpověď Ivona Č.
Ivona Černá
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, částečná narkóza by měla ovlivnit i dávicí reflex, nemějte obavy, ale rozhodně na to upozorněte.
narkóza a analgosedace
Dobry den, slysela jsem o moznosti vyvrtat si zubni kazy v celkove narkoze. Ja mam panicky strach ze zubare a tuto moznost bych velmi uvitala. Co si o teto nove metode myslite?
Daniela
MUDr. Václav Kopecký
hledejte ve starších dotatech na téma analgosedace a narkóza. Pro zuby to nepovažuji za příliš šťastné.
narkóza a analgosedace
Trhání zubů Dobrý den, mám dceru, kterou čeká trhání 4 mléčných zubů. Protože se bojí injekce, ptám se jestli existuje (mimo narkózy) ještě nějaká jiná možnost umrtvení zubu před vytržením? Třeba nějaký lék na celkové "oblbnutí" ? Děkuji
Helena
MUDr. Václav Kopecký
Oblbnutí existuje jako tzv. analgosedace, kdy dojde k celkovému zklidnění podáním nitrožilní anestesie – viz dotazy na toto téma. Analgosedace není hrazení ze zdravotního pojištění.
narkóza a analgosedace
Dobrý den pane doktore, rád bych se zeptal jestli je možné se u Vás objednat na ošetření zubů v narkóze, kolik tento zákrok stojí a za jak dlouho od objednání bude zákrok proveden? Děkuji za odpověd a kontakt na Vás. S pozdravem Melichar František
fmelichar@seznam.cz
MUDr. Václav Kopecký
U nás provádíme ošetření v analgosedaci, stojí cca 3.500,- Kč, objednací termíny máme v rozmezí 1 až 3 měsíce, ale nejprve je nutné vyšetření a naplánování léčby. Kontakty jsou na www.cistezuby.cz. Více informací ve starších dotazech.
narkóza a analgosedace
dobrý den,pane doktore mám problém, strašně se bojím už od malička zubníh lékařů,chtěla bych se zeptat jestli se dají zuby ošetřit pod narkozou a kolik to stojí. děkuji
petra
MUDr. Václav Kopecký
Přečtěte si odpovědi na toto téma – je to možné, ale lze provést jen jednodušší výkony, například extrakce. Možným řešením je také analgosedace, kdy jste sice při vědomí, ale nic si nepamatujete.
narkóza a analgosedace
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, kolik stojí provedení zákroku v celkové anestezii? Děkuji.
Karolína
MUDr. Václav Kopecký
V nemocnici to hradí pojišťovna, jinak záleží na konkrétním pracovišti.
narkóza a analgosedace
Dobrý den pane doktore,chtěla jsem se vas zeptat jestli nevíte kolik stojí ošetřeni zubů v celkové narkóze,podotýkám že mám zuby ve špatném stavu,je mi 23 let a zuby mam vylomené a hnijí...jestli se to tak dá říct.Prosím vás můžete mi odpovědět na můj email?nikca84@seznam.cz,protože na internet se často nedostanu,děkuji mockrát za vaší odpověď nashledanou
Nikola
MUDr. Václav Kopecký
Přečtěte si odpovědi na toto téma – pokud je pro narkózu zdravotní indikace, hradí ji pojišťovna. V narkóze ale počítejte jen s jednoduchými výkony, tj extrakce, případně jednoduché plomby, a navíc se špatným přístupem a v limitovaném čase, proto je lépe překonat strach a ošetření vydržet (asi je zbytečné psát že při tom nic nebolí), nebo absolvovat výkon v analgosedaci – viz dotazy na toto téma.
narkóza a analgosedace
dobry den,planujeme s pritelem miminko.jen muj velkky problem je,ze mam panickou hruzu ze zubare.mam proto uz dva rozpadle zuby,lepe receno jen zbytek zubu.nemam s nimi zadne problemy,neboli to,nic neotika.muze to mit nejaky vliv na vyvoj plodu?opravdu mam strasny strach ze zubare,ktery nemohu prekonat.jen vzpominka na umrtvujici injekci ve me vyvolava paniku.hodne lidi rika,ze to nic neni,ale ja jsem pri injekci zazila hrozne bolesti a jeste se mi udelalo nevolno,takze se musel zakrok prerusit.nevim,jak z toho zacarovaneho kruhu ven:-(dekuji za odpoved a preji hezky den
aneta
MUDr. Václav Kopecký
Před plánovaným těhotenstvím je vhodné dát zuby do pořádku, komplikace zubních potíží v období těhotenství jsou velmi nepříjemné. I když samozřejmě ošetřujeme i těhotné ženy, mnohdy je to zbytečná zátěž pro ženu i plod, zvláště pokud o problému předem víte. Doporučuji Vám provedení výkonu v analgosedaci (přečtěte si dotazy na toto téma), kdy Vám anestesiolog píchne jen injekci do žíly, a Vy budete sice při vědomí, ale z výkonu si nebudete nic pamatovat, a nebudete se tedy ani bát – nebudete o ničem vědět. Na podobný výkon není problém se objednat na našem pracovišti, a určitě nejdete i jiné poblíž svého bydliště. Analgosedace ale není hrazená ze zdravotního pojištění, a cena je různý podle typu pracoviště (u nás cca 3.500,- Kč).
narkóza a analgosedace
Dobrý den, trhání osmičky pro mě bylo příšerným zážitkem, zejména kvůli nepřekonatelnému strachu, který nezahnala ani premedikace uklidňujícími kapkami, dokonce jsem měla ze strachu zvýšenou teplotu. Při trhání a vyřezávání těch ostatních osmiček už určitě nechci být při vědomí a rozhodně se chci vyhnout injekci do patra. A můj dotaz - když se provádí úkon v celkové narkóze, jakým způsobem je pacient uspán? Musí se nitrožilně nebo dají něčeho dýchnout, případně podají anestezii ústně? Existuje třeba něco šetrnějšího, tím myslím něco jako polospánek, ne úplná narkóza? Cena nerozhoduje. Děkuji za radu.
Iva
MUDr. Václav Kopecký
Kromě klasické narkózy existuje možnost provedení výkonu v analgosedaci (viz dotazy na toto téma) – to je stav, kdy jste sice při vědomí a při výkonu spolupracujete, ale nic si z toho nepamatujete – jen dostanete injekci a pak vám oznámí, že už je po všem. Způsobů narkózy je více, pro stomatologické výkony se používají většinou ty nitrožilní (injekcí do ruky).