Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Znáte návod, jak si mám otestovat partnera?

aktualizováno 
Dana vlastně ani neví, co má říct Ireně na to, že si chce pořídit dítě bez souhlasu partnera. Poradili jste jí, že si má počkat na toho pravého, který s ní bude chtít dítě.
Dana 08

Dana 08


HLASUJTE: Jak se má Dana zachovat?

Irena se na chvíli zamyslela a pak spustila ten svůj nenapodobitelný chraplavý smích. Na takovouhle pitomost by přišla sama taky.

Na to se prý fakt nemusela nikoho ptát. Bude čekat na prince a přitom budou tikat biologické hodiny. A jak se vůbec pozná ten pravý?

Poraďte Daně
Předchozí díly seriálu

Irena mě seznámila se svojí kamarádkou Martinou, která je odstrašujícím případem. Ta si každého potencionálního partnera pořádně prověřila, jak se to dělávalo před lety.  Podrobně zkoumala, z jakého že prostředí ten její miláček pochází, jací jsou jeho rodiče, zamýšlela se nad genetikou a nakonec také samozřejmě zjišťovala, zda by byl její partner schopen dítě uživit. Mnozí neprošli a někteří utekli sami, když se dozvěděli, že jsou předmětem jejích experimentů.

Zvítězil inženýr s diplomem a se slušným příjmem. Působil tak dokonale, až to bylo podezřelé, vyprávěla Martina. Jenže tohle jí prý došlo až později.  Rád mluvil o tom, jak by s Martinou vychovával děti, do jaké školy by chodily a jakému sportu by se věnovaly. A už se prý na první děťátko těší. Po půl roce jejich ukázkového vztahu byla opravdu těhotná. Řekla mu to na jednom večírku. Opatrně, aby se chudák nevyděsil. On se ale jenom zasmál, že prý je to od Martiny dobrý fór. A dál se bavil s nějakými holkami a s jednou z nich na pár hodin zmizel.

Druhý den, jako by se nechumelilo, řekl Martině že by na pár měsíců vyjel na nějakou stáž do Německa. Tentokrát zopakovala o něco důrazněji, že je asi v jiném stavu. To už se trochu zamyslel, ale pak jí řekl, že takovou nabídku, jako je to Německo, nemůže odmítnout.

A to byl konec vztahu s princem, který se pyšnil inženýrským diplomem a seriózní vizáží. O pár dní později mu napsala esemesku, že těhotná není. Aby si s tím nedělal hlavu. Což asi nehrozilo, protože už mezitím stačil odjet do Německa. Martina zůstala sama. Už je ve čtvrtém měsíci a na miminko se těší. A nechce, aby se to dozvěděl. Než takového otce, to radši žádného. Když Martina  dodala, že si s dítětem vystačí sama a sama to také všechno zvládne, Irena ji zarazila. 

No vidíš, začala hned rozhazovat rukama div mě nepopálila cigaretou, ono je úplně jedno, jestli se ukáže jako grázl hned a nebo až potom. To dítě většinou stejně zůstane na krku ženský.

Všechno tohle vyprávění mi zamotalo hlavu ještě víc. Zvláště když okolo mě krouží několik ctitelů a já vlastně ani nevím, co dál. Vždyť sázet na toho pravého je stejné jako napsat nějaká čísla na tiket a doufat, že vyjdou.

Hledám nějakou metodu, podle které se dá poznat, jaký vlastně ten ctitel je. Mám se s ním tedy třikrát setkat a snažit se ho poznat a nebo použít pravidlo tří měsíců? Nebo to mám nechat na kartářce? A nebo nad tím nepřemýšlet a jít do toho, protože je to stejně sázka do loterie?

Co byste na místě Dany udělali vy? Vždyť přece život není jen černobílý, ne? Na to, abyste jí poradili, máte deset dní. Můžete jí napsat do diskuze pod článkem, anebo hlasovat v anketě ZDE.
Poté se zachová podle mínění většiny z vás. Jak se budou její problémy vyvíjet dál, to se dočtete 4.12. v devátém díle příběhů ze života Dany, který vychází pravidelně každé dva týdny.

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Spalničky se vrací. Nemoc začíná jako viróza, ale může skončit i smrtí

Uplakaný výraz v obličeji je typickým příznakem spalniček.

Případů spalniček nebezpečně přibývá. Choroba, která se před lety měla za „vyhubenou“, se od loňského roku objevuje u...Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...

Línému rodiči se volná výchova nevyplatila. Syn kouří trávu a nic nedělá

Tom Hodgkinson - autor knihy Líný rodič

Před deseti lety oslnil české čtenáře svou filozofií líného rodičovství. Jestli se šéfredaktorovi britského časopisu...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Další z rubriky

Dva mýty o panenství, které ničí život ženám po celém světě

ilustrační snímek

Dvě norské odbornice na sexualitu tvrdí, že toho většina žen a dívek ví o svých intimních partiích málo. Za...

Nadia ve Výměně: Po pivu je jako prase, ale za 50 tisíc neřeknu slovo

Takhle se sedí v zahradním domku na záchodě, demonstruje Aneta.

Obě rodiny z premiérové Výměny manželek si žijí docela spokojeně. Nadia (37) se přistěhovala do Česka z Ukrajiny a...

Kam se poděla chuť na sex? Těchto 7 tipů vám ji vrátí

Ilustrační snímek

I ten nejvášnivější vztah se jednoho dne dokodrcá na odstavnou kolej rutiny, šedi a nezájmu. Byla by však škoda myslet...

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Arome.cz Přetřít rtěnkou a hotovo? Kdepak, jen se nebojte věnovat líčení svých rtů pár minut navrch a použijte k tomu víc než jen...

Najdete na iDNES.cz