Craft RUNGO běh brněnskou zoo 2016

Craft RUNGO běh brněnskou zoo 2016 | foto: Filip Marvan, Rungo.cz

Zoo Brno dnes navzdory špatnému počasí zažila stovky šťastných tváří

• 3
Když vezmete partu nadšených běžců a spojíte síly s neméně nadšenými partnery, vytvoříte závod, jehož organismus žije a dýchá radostí z pohybu. Brněnskou zoo se již podruhé prohnalo na 500 běžců, které hnala do cíle vlastní píle i domácí dobroty tam čekající.

Po žhavých slunečných dnech přišlo ochlazení a déšť právě v den, kdy se podruhé konal závod Craft RUNGO běh brněnskou zoo. My organizátoři jsme se zaradovali, neboť takové počasí běžcům svědčí daleko lépe. Tomu odpovídala i spousta spokojených tváří, která vyběhla vstříc mrholení a trati o délce 7,3 kilometrů.

A trať to byla veskrze náročná! Nedávala ani chvíli odpočinout, stále se běželo buď nahoru, nebo se klesalo. V cílové rovince jsme tak mohli ve tvářích běžců sledovat doslova dramata. Byly to boje o poslední metry, o to sladší pak byly úsměvy z dobře zvládnutého závodu, které byly ke spatření někdy v cílové bráně, u mnoha jedinců pak až u domácího rautu ze společné kuchyně organizátorů, či delikatesního hamburgru bistra Deguštace.

Fotogalerie a výsledky

To však nebylo vše, co se ten den dalo v Zoo Brno zažít. Běžci ochutnali sportovní výživu Herbalife, vyzkoušeli sportovní obuv Inov-8 a oblečení Craft, vylosovaní šťastlivci si nechali změřit laktát ve stánku B. Braun.

Mužským vítězem se letos stal Michael Pozdenkov (s časem 27:22), mezi ženami zvítězila Tereza Jagošová (s časem 31:00). Zoo Brno pak pozvalo všechny z kategorií, kteří se umístili na prvním místě, aby společně nakrmili žirafy.

Děkujeme všem za společně krásně prožitý den a za rok opět zase!

Zvláštní poděkování patří partnerům Craft, Mattoni, B. Braun, EPP - PomáhejPohybem, Herbalife a Garmin, Zoo Brno a primátorovi statutárního města Brna Petru Vokřálovi.