Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z Ivy může být hvězda. Chce to jen hodně pohybu

  1:00aktualizováno  1:00
Finalistka Proměny Iva Jokielová předstupovala před dietoložku Marii trochu s obavami. "Byla bych radši, kdybyste to netočili," obracela se na kameramana, když jí Marie měřila tuk v těle. Vše ale dopadlo lépe, než sama čekala.

PROMĚNA

ČTĚTE TAKÉ:
Chci dělat lepší první dojem, říká Iva
O co jde v reality show Proměna?

"Iva má celkem souměrnou postavu, to je výhoda," prohlásila hned na úvod Marie. "Když zredukuje tuk a zpevní svaly, bude vypadat úžasně."

Iva by si hlavně přála mít menší pozadí. Půjde s tím něco udělat? ptala se dietoložky. Když Marie odpověděla, že samozřejmě, Ivě se viditelně ulevilo.

Konec konců, už při samém začátku Proměny přece vyprávěla, jaké problémy jí dělal zadek při seznamování s příslušníky opačného pohlaví.

Z měření vyplynulo, že Iva má celkem robustní typ kostry. Vzhledem k věku, výšce a dalším faktorům by měla optimálně vážit nějakých pětasedmdesát kilogramů. "Tolik jsem měla naposledy ve druhé třídě," konstatovala finalistka Proměny.

Displej váhy jí tentokrát ukázal číslo 93,5, tedy zhruba o dvě kila méně než před týdnem při natáčení medailonku. Během celé Proměny by Iva chtěla shodit deset kilogramů, ale Marie jí doporučila nanejvýš osm.

Rychlé hubnutí totiž není zdravé. A navíc Iva spíš než shazovat kila potřebuje zpevnit postavu. Svaly jsou těžší než tuk, a tak se může stát, váhový úbytek u Ivy nebude zas tak razantní.

"Máš málo pohybu," řekla Ivě dietoložka Marie, která už dlouhá léta vede kurzy hubnutí ve společnosti STOB. "Začni cvičit, choď třeba na aerobik," doporučila.

Fotky, video, televize Óčko!

Iva JokielováReportáž najdete ve VIDEOGALERII.
Fotky z natáčení jsou ve FOTOGALERII.
A nezapomeňte, že Proměna běží každý všední den v 16:25 na Óčku!


Stejně jako ostatní z pětice finalistů si také Iva vedla jídelní deník. Marie ho přejela zkušeným okem a spokojeně pronesla, že Iva s hubnutím nebude mít moc velký problém. Až na tu taštičku u McDonalda a půl láhve šampaňského," smála se.

"Když já jsem slavila, že jsem se dostala do Proměny," opáčila Iva. Marie jí poradila, aby šampus pila spíš ráno než večer. Zaměstnavatel by byl asi moc rád, kdyby Iva chodila do práce pod parou a hájila se radou od odborníka.

Každopádně pro příští oslavu doporučila Marie Ivě suché bílé víno. Je méně kalorické a pro člověka nacházejícího se uprostřed diety prý naprosto ideální.

A co si bude muset Iva úplně odpustit? Své oblíbené pochoutky: párky a moravské uzené. Naštěstí má velmi pevnou vůli. "Když bude dodržovat jídelníček a začne cvičit, bude z ní absolutní hvězda," zopakovala na závěr Marie.

IVA V ČÍSLECH

Aktuální váha: 93,5 kg
Prsa: 103 cm
Pas: 83 cm
Boky: 114 cm
Krk: 33 cm
Paže: 33 cm
Stehno: 76 cm
Lýtko: 42 cm

Hmotnost tuku v procentech: 36,3 (ideál je 20-26)
Hmotnost svalů a tkání v procentech: 63,7 (ideál 74-80)
Obsah vody v litrech: 40 (ideál 40-48)
Obsah vody v procentech: 42,8 (ideál 50-60)
Bazální (klidový) metabolismus: 7782 kJ/den
Cílová hmotnost: 85 kg
Autoři:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Spalničky se vrací. Nemoc začíná jako viróza, ale může skončit i smrtí

Uplakaný výraz v obličeji je typickým příznakem spalniček.

Případů spalniček nebezpečně přibývá. Choroba, která se před lety měla za „vyhubenou“, se od loňského roku objevuje u...Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...

Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Další z rubriky

Prodala 500 litrů svého mléka. Kupují ho kulturisté, tvrdí Kypřanka

Rafaela Lamprou z Kypru kojí svého syna. Rozhodla se, že si bude prodejem...

Lidské mléko nejmenší obsah bílkovin ze všech živočišných druhů, přesto ho od Kypřanky Rafaely Lamprou (24) kupují...

Lékař: Změna času škodí. Sovám víc na jaře, skřivanům na podzim

Ilustrační snímek

Koncem března nás čeká změna středoevropského času na letní. Zdraví člověka to neprospívá, shodují se lékaři. „I když...

Infarktu se nebojte, sex je dobrý pro srdce. Prospívá mu na pět způsobů

(Ilustrační foto)

Na srdce nejsou jen Poděbrady, ale i zdravý životní styl. Když je jeho součástí také pravidelný a uspokojivý sexuální...

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Arome.cz Říká se, že každé barvě očí sluší určité odstíny. Kéž by to bylo tak jednoduché. Modroočky, hnědoočky a majitelky očí ze...

Najdete na iDNES.cz