Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vydejte se do podivuhodného světa třpytivých šperků

  • 0
Není všechno zlato, co se třpytí. To je sice pravda, ale na druhou stranu něco z toho, co se třpytí, přece jen zlato je. A kdyby nebylo, stříbro či chirurgická ocel také nejsou k zahození.

Se zdobením sama sebe začali lidé už opravdu velmi dávno. Šperky ale měly i jiné funkce, i když se dnes můžeme jen dohadovat, které z nich převažovaly nejdříve. Předně bylo potřeba uchytit pevně oděv, k čemuž sloužily spony.

Kromě toho ale naši předkové věřili v magickou moc nejrůznějších tvarů a materiálů. Nošení amuletů a talismanů je mělo ochránit před zlými silami a zajistit jim přízeň osudu. Připadá vám to jako dávno překonaná pověra? Tak ruku na srdce, opravdu nemáte ani jste nikdy neměla například malý přívěsek na krk pro štěstí?

Ze zlata i z plexiskla

Tradičními materiály pro výrobu šperků byly v minulosti drahé kovy, tedy zlato, platina, stříbro, a celá řada drahých kamenů. Zhruba před 200 lety se ale móda klenotů rozšířila i mezi měšťany, kteří si často nemohli dovolit šperky z drahých kamenů a tak se objevily náhražky v podobě levnějších kovů.

Vyhrajte šperky Swarovski a parfém Versace

Až do 2. prosince letošního roku můžete na stránkách České pojišťovny Myslíme na ženy vyhrát hodnotné ceny od světoznámého výrobce šperků Swarovski a parfémy Versace.

Účast je snadná - stačí jen se zaregistrovat pomocí jednoduchého formuláře. Parfém můžete vyhrát každý týden a po ukončení soutěže proběhne slosování o hlavní ceny. Úplně všichni zúčastnění navíc získají zajímavé slevy na některá pojištění u ČP.

"Nikdy jsem nepociťovala k žádnému muži takovou nenávist, abych mu vrátila diamanty." Toť jeden ze slavných citátů maďarsko-americké herecké hvězdy zlaté éry hollywoodského filmu, Zsa Zsa Gaborové.

Zlato je ovšem v klenotnictví dodnes nestárnoucím hitem, a kromě dobře známých variant bílého a žlutého zlata se poslední dobou začíná prosazovat i zlato růžové, zejména díky svým dobrým vizuálním vlastnostem.

Pokud vám ale nejde přímo o to, mít zlatý či stříbrný prsten a fascinuje vás spíše zajímavý design a originalita, vězte, že v současnosti se šperky vyrábí opravdu téměř z čehokoliv.

Můžete si koupit krásný a stylový šperk i z naprosto netradičního materiálů, například z hliníku, plexiskla, plastu, pryže, corianu (také nazývaného umělý kámen) či třeba niklu nebo carbonu.

Zajímavosti ze světa šperku - rekord

V létě roku 2011 byl v Kyjevě představen šperk Labutí carevna (Tsarevna Swan) jako prsten vykládaný největším počtem diamantů. Rekord si připsala ukrajinská společnost Lobortas Classic Jewelry House a letos byl oficiálně zapsán do Guinessovy knihy rekordů. V prstenu je dohromady 2 525 diamantů a jeho hodnota je přibližně 180 000 amerických dolarů (v přepočtu tedy necelých 3 a půl miliónu korun).

Drtivá většina žen při pohledu na klenoty světoznámých značek, jako jsou Cartier, Dior či Swarovski jen povzdychne, protože jejich cena většinou značně přesahuje jejich minulý, současný i budoucí celoživotní výdělek dohromady.

Není však třeba zoufat - krása šperku a jeho cena mezi sebou nemusí mít vždy nutně znaménko rovná se. Slušivé šperky mohou být vyrobené třeba i z textilu, z kůže, či dřeva a hodnotu u nich vytváří hezký design. Navíc mohou být šperky našimi malými pokladničkami vzpomínek, třeba na babičku, po které jsme podědily zlatý řetízek.

Jedno je však jisté - ať už darované, koupené či snad dokonce vlastnoručně vyrobené, šperky zaujímají mezi módními doplňky výsostné postavení a jsou ozdobou každé ženy.