Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Východ Evropy je pro Němce levnou ordinací

  15:02aktualizováno  15:02
Zuby v Maďarsku, prsní implantáty v Čechách – U nás levněji a stejně kvalitně. Tak vypadá velká reklamní kampaň východoevropských klinik, které v německých médiích nabízejí zdravotní zákroky. Ve spojení s cestovními kancelářemi dostane klient kompletní servis od dopravy, ubytování až po ošetření.

V Německu se stala zdravotní turistika během pár měsíců po rozšíření EU masovou záležitostí. Na lékařské zákroky do Maďarska, Polska a Čech odjíždějí denně stovky pacientů.  

Rozhodující je cena
Například zubní protéza stojí v Německu kolem pěti tisíc eur. Na přední renomované soukromé klinice v polském Štětíně zaplatí pacient necelou třetinu.

Němečtí pacienti pojímají své zdravotní pobyty formou týdenní dovolené, kam někdy vyrazí i celá rodina. Hodinu denně pak stráví na zubařském křesle, zbytek času si užijí v přírodě, prohlídkou města nebo vyrazí za kulturou. Vše je perfektně zorganizováno.

V Maďarsku dokonce existují kliniky, které své německé klienty vyzvednou individuálně na letišti ve Vídni a dovezou přímo na ošetření. Lékaři většinou hovoří plynně německy, pokud ne, je na místě překladatel. Každý pacient má svého koordinátora, který mu zajišťuje kompletní program. Kliniky se směnným provozem fungují 12 hodin denně a v nasazení jsou desítky zubařů. 

České prsní implantáty pro nezaměstnané
Pětatřicetiletá Ulrike Mayerová ze saského Bautzenu už rok nemá práci. Pobírá měsíční podporu kolem tisícovky eur. Už dlouho si chtěla splnit svůj sen a nechat si zvětšit prsa. V Německu by pro ni byl takový zákrok naprosto nedostupný. Zaplatila by minimálně šest tisíc eur.

"Jednou jsem slyšela o jisté klinice plastické chirurgie v Praze. Známá si tam nechala zmenšit nos a vyšlo to poměrně levně. Se zákrokem byla navíc nadmíru spokojena, tak jsem se tam vypravila," říká Ulrike.

Ulrike byla příjemně překvapena. Celou dobu se jí věnoval primář kliniky, seznámil ji se všemi riziky, podrobně vysvětlil postup při zákroku. Ještě ten samý den se rozhodla, že operaci podstoupí.

Dostala lůžko na samostatném pokoji a jednu noc po zákroku na klinice zůstala. Výsledek byl přímo ohromující - bez bolestí a viditelných jizev. Za celý zákrok i s pobytem na klinice zaplatila 1580 eur. Na implantáty dostala dokonce záruku 10 let.

Na zuby Němcům přispěje pojišťovna
Plastické operace si musí hradit německý pacient celé sám, na zubní protézy ale dostane od pojišťovny příspěvek. Vzhledem k tomu, že se zákroky provádějí v zemích Evropské Unie, většinou uhradí až 60 % nákladů.

I tak jsou to ale částky, které jsou zlomkem cen výkonů v Německu. Jedinou nevýhodou pro německé pacienty je, že když protéza nesedí jak má či se prsní implantáty neujmou, musí zpět k lékaři do ciziny. Záruka na provedený výkon totiž v Německu neplatí.

Autor:Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Zbavila se nevzhledného nosu a je konečně šťastná. Už nemusí nosit ofinu

Fotky z profilu pro Báru nejsou žádný problém. Pomohla jí plastická operace.

Velký nos byl pro Báru po mnoho let symbolem utrpení. Až operace jí pomohla začít nový život a získat nikdy nepoznané...

V mužském těle byla nešťastná, dnes má krásná Erin ňadra i lásku

Poprvé poznala Jareda ještě jako Aaron. Dnes s ním Erin prožívá lásku svého...

Narodila se jako chlapec jménem Aaron, ale už od tří let věděla, že do klučičího těla nepatří. Před dvěma lety se...

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Další z rubriky

Sedm výhod listové zeleniny. Prospívá srdci, zraku i mozku

(Ilustrační foto)

Pro takzvané superpotraviny nemusíte vyrážet do exotických krajin ani do specializovaných obchodů. Některé z těch...

Příliš zaměstnaní na sex? Plánujeme ho na sobotu do hotelového pokoje

I když máme hektický životní styl, sex by měl být jeho nezbytnou součástí.

Plný denní program nám brání oddávat se sexuálním radovánkám tak často, jak bychom chtěli. Proto si sex musíme...

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Highlighter za tisíce? Rozjasněnou pleť zvládnete i bez make-upu

Highlighter za tisíce? Rozjasněnou pleť zvládnete i bez make-upu

Arome.cz Projasněná pleť působí svěže, mladě a zdravě. Většina z nás proto používá třpytivé pudry, lesklé stíny a rozjasňovače. N...

Najdete na iDNES.cz