Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Veronika je pohyblivá a ve slušné kondici, řekl trenér

  1:00aktualizováno  1:00
Po konzultaci s dietoložkou se finalisté Proměny vydali do posilovny. První šla na řadu Veronika a hned si vyzkoušela, že sport není žádná legrace. Dneska mám narozeniny a místo oslav jezdím na rotopedu, smála se.

PROMĚNA

ČTĚTE TAKÉ:
Dieta bude pro Veroniku dlouhou a trnitou cestou
O co jde v reality show Proměna

Do fitness-centra LannaGYM na pražských Vinohradech dorazila Veronika v devět hodin ráno. Poněkud "vražedná" hodina? Podle Petra Vecka, jednoho z dvojice trenérů, kteří se odvážlivcům z Proměny věnují, nijak zvlášť.

"I když je pravda, že úplně nejlepší čas na cvičení je kolem šestnácté hodiny. To je organismus nejaktivnější. Většina lidí je však bohužel v tu dobu v práci," vysvětlil Petr. Cvičit se podle něj dá i večer, ale nejpozději 2 až 3 hodinky před spaním.

Hned při příchodu Veronika hlásila, že má narozeniny. "No a místo abych to někde s kamarády nebo přítelem slavila, tak se tady budu potit," zlobila se naoko.

Na posilování si pořídila nové tričko ve slušivé žluté barvě. Asi aby se líbila svalnatým chlapíkům v boxerském ringu, který je hned vedle sálu s posilovnou.

Než se začalo cvičit, Petr a jeho trenérský kolega Antonín Bolina Veroniku provedli po celém fitness-centru. To je opravdu rozlehlé - nachází se v bývalém kině Květen.

Veronika si prohlédla rotopedy a běžecké pásy, na nichž se člověk musí před cvičením rozehřát.

"Na zahřátí svalů stačí na rotopedu asi deset minut. Ale pokud bude Veronika chtít, aby se spalovaly tuky, musí tam být aspoň půl hodiny. Metabolismus se totiž aktivuje až po dvaceti minutách," vysvětlil Petr Vecko.

Fotky, video, televize Óčko!

Veronika ŘímovskáReportáž najdete ve VIDEOGALERII.
Fotky z natáčení jsou ve FOTOGALERII.
A nezapomeňte, že Proměna běží každý všední den v 16:25 na Óčku!


Veronika neváhala a nasedla. Rotoped jí docela svědčil. Nasadila svižné tempo a ani se pořádně nezadýchala. Pak přišel na řadu strečink a takzvaná testovací baterie.

O co jde? Trenér pomocí různých cviků zkouší pohyblivost svalů, kloubů a vazů. Tonda nejdříve zkontroloval Veroničinu celkovou ztuhlost. Finalistka Proměny musela přitahovat palec u ruky k předloktí, předklonit se a sáhnout na zem, sedět mezi patami nebo spojovat ruce za zády.

Ukázalo se, že je vcelku pohyblivá - ani jeden ze cviků jí nedělal zvláštní problémy, z čehož měl trenér Tonda radost.

Potom přišly na řadu jednotlivé svaly. Veronika s větší či menší úspěšností prováděla řadu úkonů. Tonda ji sledoval zkušeným okem a nakonec konstatoval, že nejhůře je na tom svalstvo břišní a hýžďové. A některé svaly, třeba trapézové a lýtkové, má prý Veronika dost ztuhlé.

Jak to napravit? Samozřejmě cvičením! Tonda proto Veronice podrobně ukázal, na kterých strojích a jak trénovat jednotlivé skupiny svalstva. Přesný a na míru šitý cvičební plán jí pak sestavil na základě výsledků měření, které mu poslala dietoložka Marie.

Veronika byla nejdřív z toho všeho poněkud vyplašená, ale záhy se oklepala a odhodlaně prohlásila, že se bude snažit, co to půjde.

Povzbudil ji i Tonda. "Veronika je vzhledem ke své postavě v dobré kondici. Má výbornou flexibilitu, jsem překvapený," řekl.

Nakonec se dohodli, že bude Veronika do LannaGYMu docházet třikrát týdně na jeden a půl až dvě hodiny. Stejně jako ostatním soutěžícím jí vždy bude k dispozici trenér, s nímž bude konzultovat složení tréninku.

ON-LINE DENÍKY

Finalisté Proměny si začali psát on-line deníky. Každý den zaznamenávají, jak se jim hubne a jak se cítí v rolích mediálních hvězd. Některé jejich postřehy jsou velmi vtipné, tak si je nenechte ujít!

• On-line deník Veroniky najdete ZDE

• On-line deník Martina najdete ZDE

• On-line deník Ivy najdete ZDE

• On-line deník Alberta najdete ZDE

• On-line deník Terezy najdete ZDE
Autoři:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Hot Dog

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší rychlé jídlo na světě. Podobně jako jeho...K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

Když vás bolí záda, změňte životní styl. Jednorázová pomoc nefunguje

Ilustrační snímek

Znáte to hezké české přísloví: tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne? Tak přesně to sedí na...

Dětí s psychickými potížemi přibývá. Chybí nám odborníci, řekl lékař

Ilustrační fotografie

Deprese, bipolární porucha a další duševní nemoci se netýkají pouze dospělých, ale také dětí. Navíc je nyní postihují v...

Zachránili mi život, říká pacientka. Na podporu Aktipu sepsala petici

Alžběta Labounková, pacientka institutu AKTIP.

Po odvysílání televizního dokumentu Obchod se zdravím nevěřila Alžběta Labounková svým očím. Psychosomatický institut...Najdete na iDNES.cz