Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Velký přehled masážních technik

  1:00aktualizováno  1:00
Masáže pro mnoho lidí stále zavánějí exotikou, nebo si je dokonce mylně spojují s erotikou. Ze všeho nejčastěji lidé očekávají, že se díky masážím zbaví bolestí zad. Ale tyto techniky mohou pomoci i při jiných potížích. Nejsou však zázračné.
Masáž

Masáž - Masáž. | foto: Profimedia.cz

Thajská masáž
Zvyšuje pohyblivost těla, posiluje nervový systém, je prevencí před nemocemi, působí proti bolesti svalů a kloubů. Spojuje harmonii těla i ducha, nabízí člověku relaxaci a doplnění energie. Provádí se přes oblečení na měkké podložce.
Doba trvání: cca 90 minut
Cena: 400 až 1500 korun za hodinu

Lávové kameny (Hot stones)
Kameny nahřáté ve vodní lázni patří k masážím, u nichž si nejvíce odpočinete. Kameny se přikládají přímo na tělo a poté se jimi masíruje. Uvolňují ztuhlé svaly, působí antistresově, proti nespavosti, podporují detoxikaci organismu a zároveň dodávají energii.
Doba trvání: 20-60 minut
Cena: 250 až 800 korun za hodinu  

Lymfodrenáž
Díky stimulaci lymfatického systému, ovlivňujícího funkci ledvin a jater, se zvyšuje obranyschopnost, snižují se otoky. Lymfodrenáž je využívána také k odstranění celulitidy nebo při léčbě revmatismu. Začíná vždy odblokováním centrálních míst lymfatického systému s následnou speciální masáží.
Doba trvání: 60 minut
Cena: od 350 korun za hodinu

Havajská masáž LOMI-LOMI
Výjimečná terapie LOMI-LOMI, havajsky předloktí, je specifická střídáním dlouhých rytmických tahů a silnějších tlaků prsty, dlaněmi a právě předloktími. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolest, únavu a napětí.
Doba trvání: do 90 minut
Cena: od 350 do 700 korun za hodinu  

Ajurvédská masáž
Účinné oleje jsou vstřebávány pokožkou i dýcháním, působí na konkrétní obtíže. Masáž napomáhá pročištění těla, zlepšuje krevní oběh, stav pokožky a pohyblivost, posiluje zrak a svalstvo, působí proti depresi, brání předčasnému stárnutí. Provádí se vleže po celém těle včetně hlavy a obličeje. Bývá synchronní - prováděná dvěma maséry. Poskytují ji salony a maséři specializující se na orientální medicínu.
Doba trvání: 60 minut
Cena: dvouručně do 1400 korun, čtyřručně do 2000 korun  

Shia-tsu
Tato japonská technika spojuje principy akupunktury, akupresury amasáží v kombinaci s relaxační hudbou a aromaterapií. Užitečná je zvláště při bolestech hlavy způsobených staženými svaly a jiných bolestech, u poruch spánku, depresí. Masáž probíhá na velké podložce na zemi v pohodlném oblečení bez použití olejů.
Doba trvání: 60 minut
Cena: od 400 do 1000 korun za hodinu  

Baňkování
Působí mnohem hlouběji než klasická masáž. Existuje několik způsobů použití, využívá se také masírování baňkou pomocí masážního oleje. Po aplikaci baněk mohou zůstat podlitiny, které brzy zcela zmizí. Působí místně pro uvolnění a proti bolesti a všeobecně k pročistění a zlepšení oběhu krve.
Doba trvání: cca 20 minut
Cena: od 250 korun  

Medová masáž
Díky detoxikačním účinkům medu a specifickým masérským hmatům dochází k odstraňování usazenin a jedů z tělesných tkání. Masáž oživuje a detoxikuje organismus, je vhodná při alergiích (kromě alergie na med), bolestech hlavy, revmatických onemocněních, pro prevenci a léčení počátečních stadií celulitidy, při problémech s pletí.
Doba trvání: cca 60 minut
Cena: od 300 korun za hodinu

Reflexní masáž
Provádí se na chodidle a nártu nohou, popřípadě také na rukách. Při reflexní masáži se neužívají masážní prostředky a je potřebná naprostá uvolněnost. Pomáhá předcházet akutním projevům nemoci, tělo je vyrovnanější, působí proti bolesti. Je vhodná pro každého a provádí ji zkušený terapeut nebo školený masér, který díky ní rozpozná příčiny zdravotních problémů. Její nabídka je rozšířená, bývá spojována s masáží zad a šíje.
Doba trvání: 30 minut
Cena: od 250 korun

Aromaterapeutická masáž
Silice pronikají do organismu a napomáhají odstraňovat obtíže, příznivě ovlivňují krevní oběh, nervový systém a trávení, harmonizují psychiku a tělesné funkce. Masáž je vhodná při únavě a přepracování.
Doba trvání: cca 90 minut
Cena: od 400 korun za hodinu 

Připraveno ve spolupráci se studiem Káčko Heleny Kholové, Energy Studiem Václav Krejčík a centrem Sabai.

Autoři:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Výrazné kousky a doplňky mají na pracovišti stopku. Zbytečně by odváděly...

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé rukávy a upnutá sukně můžou rapidně...K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

Zachránili mi život, říká pacientka. Na podporu Aktipu sepsala petici

Alžběta Labounková, pacientka institutu AKTIP.

Po odvysílání televizního dokumentu Obchod se zdravím nevěřila Alžběta Labounková svým očím. Psychosomatický institut...

Plavání je zdravé. Ale pozor na tyto mýty, které vašemu tělu škodí

Ilustrační fotografie

Plavání patří k nejoblíbenějším letním aktivitám, zvláště v těchto horkých dnech. Pro tělo je nejen příjemným...

Pět věcí, kterých se vyvarovat, abyste neonemocněla vaginální mykózou

Ilustrační fotografie

Léto je nejčastějším obdobím, kdy ženy bojují s vaginální mykózou. Toto nepříjemné onemocnění postihne za život téměř...Najdete na iDNES.cz