Ona
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V nových běžeckých botách se nejdříve projděte

  • 2
Konečně máte za sebou dost možná vysilující výběr a nákup běžeckých bot. Určitě se už nemůžete dočkat, jak si v nich pěkně zaběháte. Nazout, zavázat tkaničky a jdeme! Ano, napoprvé bude lepší než běh "obyčejná" chůze.


Musíte si na sebe zvyknout

Pokuste se odolat pokušení a vydejte se v nových běžeckých botách nejdříve na procházku kolem domu, do parku se psem nebo v nich choďte doma místo v pantoflích. Bota se vám pěkně vyšlápne podle vašich chodidel, které si na ni při chůzi zvyknou.

A jestli to opravdu nemůžete vydržet, tak tedy na chvilku vyběhněte. Ale pokuste se alespoň nenechat unést euforií, jak se vám v těch krásně barevných botkách skvěle běží.

Že jste si koupili boty na závod? Určitě uděláte dobře, když si v nich nejdřív odběhnete několik tréninků. Nastoupit do závodu v nových, nerozběhaných botách by byla chyba. Už jen pro ty nepříjemné puchýře, otlaky a rozedřené paty.

Zavažte si boty na míru

Komfort nošení můžete zlepšit i způsobem uvázání tkaniček. Ty by měly být vždy protažené až do poslední dírky, jinak obuv nemusí na noze sedět tak, jak má.

Pokud i přesto máte pocit, že to není ono, můžete vyzkoušet některé fígle šněrování tkaniček – na vysoký nárt, prokluzující patu nebo třeba bolavý palec.

Tipy na šněrování bot

* Vysoký nárt

Protahujte tkaničky odspoda v rovině, na každé straně ob jednu dírku. Tkanička přitom prochází na vnitřní straně svršku k dalšímu oku, nikoliv křížem. Takovýmto zašněrováním omezíte tlak jazyka na nárt, který způsobuje bolest nártu.

Jinou možností je, šněrovat tkaničky klasicky křížem a v místě, kde vás jazyk nejvíce tlačí, vynechat třeba jedno oko po každé straně.

* Prokluzující pata

Tkaničky provlékněte odspoda klasicky křížem až k předposlední dírce. Od té prostrčte každý konec přímo do posledního oka, nikoliv křížem. Konce tkaniček tak budete mít uvnitř bot. Teprve teď je překřižte a podvlékněte okem na opačné straně, které vzniklo z tkaničky mezi poslední a předposlední dírkou.

* Bolavý palec

Provlékněte tkaničku z horní vnější do spodní vnitřní dírky. Pak už jen provlékejte křížem nahoru. Podaří se vám tak trochu nadzvednout špičku boty, což oceníte, pokud vám obuv způsobuje krvácení nebo bolesti palce.

* Větší volnost

Máte pocit, že byste třeba potřebovali utáhnout obuv více v horní části a u špičky mít větší volnost, ale s jednou tkaničkou to nejde? Zkuste tedy na každou botu dvě kratší tkaničky. Obě začněte protahovat od prostředních dírek. Jednu směrem vzhůru, druhou dolů ke špičce. Utažení pak budete moci lépe přizpůsobit.