Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V čem se ženy a muži zraňují

  1:00aktualizováno  1:00
Sytý hladovému nevěří, říká přísloví. Velká pravda Člověk, který v určité oblasti nemá problém, se těžko vciťuje do jiného člověka, který zde problém má. Stává se, že onen hladový by mohl vyletět z kůže údivem a bezmocným vztekem nad tím, jak málo mu sytý rozumí.

Uzel: Závislost na sexu neexistuje - čtěte ZDE
Jak málo mu sytý chce pomoci či jak málo ho sytý spoluobčan chápe.

Když je muž bezohledný
Muž dokáže ženě nejkrutěji ublížit v oblasti fyzické, a to je pro ni zároveň i krajní trauma psychické.

Muž zneužívající své pozice fyzicky silnějšího ubližuje, bije, znásilňuje. Jemu je hej: má pro strach uděláno, má své mužské svaly a pěsti, svou větší výšku, váhu, sílu, vitální kapacitu plic, větší rychlost nohou jak při útěku z nebezpečí, tak při útoku na svou oběť.

Muž se tedy s poměrným klidem pouští do slovních sporů a hádek, muž je s klidem onoho "sytého" vyhrocuje. On to při krajním vyhrocení sporu nebude, kdo z něj odejde s modřinami či zlomeninami.

Nedovede se vcítit do "hladového", tedy zde podle přísloví do ženy. Nemá ponětí, co to je pro ženu za nervy, hájit si svá práva s vědomím, že když dojde na nejhorší, ošklivě to odnese; nepřetlačí muže, neuteče mu.

Žena může také ublížit
Typická žena nemá na typického muže v silové oblasti šanci, a proto se na první pohled zdá, že jej srovnatelně trápit nemůže. Ale posuďte sami; v oblasti psychické jsou vlastnosti a důsledky ženina trýznění někdy horší, než nám připadá.

Ženě velí nejhlubší lidský pud - pud sebezáchovy - mít děti a pečovat o ně. Největší ženina psychická bolest nastává, když je ohrožen život jejích dětí. Pak se z ní stává zuřivá bránící tygřice a nikdo se jí nesmí divit, že v obraně svých dětí použije jakýkoliv prostředek.

Mužovi velí nejhlubší lidský pud - pud sebezáchovy - mít děti, tedy plodit je, rozsévat semeno, aby byla genetická pravděpodobnost úspěchu maximální.

A když si žena s mužem komunikačně pohrává, láká jej k rozsevu příjemným hovorem, pohledy očí, kladnou odezvou na lichotky, ba prostě tím, že dobře, mladě a zdravě vypadá, pak je pro muže uplatnění jeho nejhlubšího pudu na dosah.

Kruté ženské ne na konci takové konverzace, která má pro muže logicky vyústit v milování, lze u muže pocitově přirovnat k pocitu matky, které zraňují či zabíjejí dítě. Každý vnímavý muž ví, o čem je teď řeč.

Ženino lehkomyslné "snad vydržíš do příště" na muže působí tak, jako by ženě řekli "tohle dítě ti zničíme, pořiď si nové". Mužské hypertenze, vředové choroby, deprese, závislosti na alkoholu i zkrácení života mají nemalou příčinu i zde.

Autoři:Nejčtenější

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Blanka s přítelem Valentýnem a jejich nejmladší dcerka Saša.

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o jejich výchově má docela přesnou představu....

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Marta Gottwaldová (Na snímku z roku 1948)

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě Gottwaldové, která začínala jako služka a...Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté dítě a začaly jí selhávat orgány a...

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Tchyně Martina a zeť Ján se v porodnici, kam doprovázeli Marii k porodu, hodně...

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec skončí. Jiná o něj žadoní, ale nakonec porodí...

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Romy Schneiderová v roli císařovny Sissi, Alžběty Bavorské.

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech zazářila jako císařovna Sissi, našla...

Další z rubriky

Nespokojenost nás posouvá dál. Kdy nám prospívá a kdy škodí?

Ilustrační fotografie

Málokdo by řekl, že touží být nespokojený. Ale je to často právě nespokojenost, která nás motivuje k pozitivním...

Šest příznaků rakoviny slinivky, které byste neměli ignorovat

Rakovina slinivky (ilustrační fotografie)

Rakovina slinivky patří mezi nejzákeřnější a nejagresivnější typy nádorů. Často je hlavně kvůli anatomickému uložení...

Když vás bolí záda, změňte životní styl. Jednorázová pomoc nefunguje

Ilustrační snímek

Znáte to hezké české přísloví: tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne? Tak přesně to sedí na...Najdete na iDNES.cz