Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V čem se ženy a muži zraňují

  1:00aktualizováno  1:00
Sytý hladovému nevěří, říká přísloví. Velká pravda Člověk, který v určité oblasti nemá problém, se těžko vciťuje do jiného člověka, který zde problém má. Stává se, že onen hladový by mohl vyletět z kůže údivem a bezmocným vztekem nad tím, jak málo mu sytý rozumí.

Uzel: Závislost na sexu neexistuje - čtěte ZDE
Jak málo mu sytý chce pomoci či jak málo ho sytý spoluobčan chápe.

Když je muž bezohledný
Muž dokáže ženě nejkrutěji ublížit v oblasti fyzické, a to je pro ni zároveň i krajní trauma psychické.

Muž zneužívající své pozice fyzicky silnějšího ubližuje, bije, znásilňuje. Jemu je hej: má pro strach uděláno, má své mužské svaly a pěsti, svou větší výšku, váhu, sílu, vitální kapacitu plic, větší rychlost nohou jak při útěku z nebezpečí, tak při útoku na svou oběť.

Muž se tedy s poměrným klidem pouští do slovních sporů a hádek, muž je s klidem onoho "sytého" vyhrocuje. On to při krajním vyhrocení sporu nebude, kdo z něj odejde s modřinami či zlomeninami.

Nedovede se vcítit do "hladového", tedy zde podle přísloví do ženy. Nemá ponětí, co to je pro ženu za nervy, hájit si svá práva s vědomím, že když dojde na nejhorší, ošklivě to odnese; nepřetlačí muže, neuteče mu.

Žena může také ublížit
Typická žena nemá na typického muže v silové oblasti šanci, a proto se na první pohled zdá, že jej srovnatelně trápit nemůže. Ale posuďte sami; v oblasti psychické jsou vlastnosti a důsledky ženina trýznění někdy horší, než nám připadá.

Ženě velí nejhlubší lidský pud - pud sebezáchovy - mít děti a pečovat o ně. Největší ženina psychická bolest nastává, když je ohrožen život jejích dětí. Pak se z ní stává zuřivá bránící tygřice a nikdo se jí nesmí divit, že v obraně svých dětí použije jakýkoliv prostředek.

Mužovi velí nejhlubší lidský pud - pud sebezáchovy - mít děti, tedy plodit je, rozsévat semeno, aby byla genetická pravděpodobnost úspěchu maximální.

A když si žena s mužem komunikačně pohrává, láká jej k rozsevu příjemným hovorem, pohledy očí, kladnou odezvou na lichotky, ba prostě tím, že dobře, mladě a zdravě vypadá, pak je pro muže uplatnění jeho nejhlubšího pudu na dosah.

Kruté ženské ne na konci takové konverzace, která má pro muže logicky vyústit v milování, lze u muže pocitově přirovnat k pocitu matky, které zraňují či zabíjejí dítě. Každý vnímavý muž ví, o čem je teď řeč.

Ženino lehkomyslné "snad vydržíš do příště" na muže působí tak, jako by ženě řekli "tohle dítě ti zničíme, pořiď si nové". Mužské hypertenze, vředové choroby, deprese, závislosti na alkoholu i zkrácení života mají nemalou příčinu i zde.

Autoři:Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Zbavila se nevzhledného nosu a je konečně šťastná. Už nemusí nosit ofinu

Fotky z profilu pro Báru nejsou žádný problém. Pomohla jí plastická operace.

Velký nos byl pro Báru po mnoho let symbolem utrpení. Až operace jí pomohla začít nový život a získat nikdy nepoznané...

V mužském těle byla nešťastná, dnes má krásná Erin ňadra i lásku

Poprvé poznala Jareda ještě jako Aaron. Dnes s ním Erin prožívá lásku svého...

Narodila se jako chlapec jménem Aaron, ale už od tří let věděla, že do klučičího těla nepatří. Před dvěma lety se...

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Další z rubriky

Sedm zajímavostí ze života kardiochirurga Pirka, který slaví sedmdesátiny

Jan Pirk

Proslulý český kardiochirurg Jan Pirk slaví 20. dubna sedmdesáté narozeniny. Týdeníku 5plus2 při této příležitosti...

Příliš zaměstnaní na sex? Plánujeme ho na sobotu do hotelového pokoje

I když máme hektický životní styl, sex by měl být jeho nezbytnou součástí.

Plný denní program nám brání oddávat se sexuálním radovánkám tak často, jak bychom chtěli. Proto si sex musíme...

Syn má juvenilní idiopatickou artritidu, diagnózu odhalili až za půl roku

Matěj se snaží stále rehabilitovat.

První náznak toho, že se synem Matějem není něco v pořádku, jsme zaznamenali v jeho dvou letech při cvičení. Diagnózu...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.cz