Adventní víkend: živý betlém, výstava hraček a kurz pečení cukroví

  0:02aktualizováno  0:02
O víkendu můžete nasát vánoční atmosféru u živého betléma nebo se od cukrářky naučit péct cukroví jako profesionál. Vánočně bude laděná i dernisáž liberecké galerie. Děti určitě zaujme výstava hraček a řemesel a veselé skotačení v Kotvě.

Tahací dřevěný koník z Valašska od firmy pana Vojtěcha Ondruše. Je vyroben z měkkého lipového dřeva, které je příjemné na dotek, hračky jsou jen zabroušeny a hrany zakulaceny . Děti si doma mohou hračky vhodnými atestovanými barvami samy dotvořit. | foto: MAFRA

Česká hračka a řemeslo na Novoměstské radnici

Na mnohé z nich si vzpomenete ještě ze svého dětství. Další hračky by mohly být...

První ročník adventního trhu nabídne široké spektrum inspirací pro vánoční dárky a děti i dospělé pobaví lákavým programem. Unikátní historické prostory Novoměstské radnice zaplní více než 30 českých výrobců hraček i provozovatelů tradičních řemesel od malých dílen až po zavedené firmy, které znají celé generace. Provozovatelé tradičních českých řemesel zde představí výrobky ze skla, keramiky, kovu či bižuterie. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program pro malé i velké a něco dobrého na zub. Vstup je zdarma. Více zde.

Loučení s galerií v Liberci

dernisáž v OGL

Velkolepé loučení nejen s úspěšnou výstavou Mladí lvi v kleci, ale také s celým Liebiegovým palácem chystá na neděli 15. prosince Oblastní galerie v Liberci. Na Nový rok se totiž její brány uzavřou a galerie se přestěhuje do nově zrekonstruované budovy Lázní. Celodenní nedělní dernisáž nabídne poslední komentované prohlídky výstavami i budovou. Ve vánočních dílnách si budete moci vyrobit netradiční vánoční ozdoby na stromeček, vyzkoušet si práci se sklářským kahanem, vyfouknout si vlastní skleněnou ozdobu nebo vyrobit korálkový přívěs. Připraven je i další bohatý doprovodný program. Vstup je po celý den zdarma. Více zde.

Živý Betlém na zámku Berchtold

živý betlém

Areál Hotel zámek Berchtold zve všechny v neděli 15. prosince od 12:00 na tradiční divadelní představení Živý Betlém, příběh zrození malého Ježíška. První představení bude ve 12:00 a poslední ve 16:00. Výtěžek ze vstupů se rozdělí na dvě části a finance poputují dětem, které navštěvují učiliště v Kunicích a základní školu v Olešovicích. Z peněz se obvykle hradí vstupné na výlety či další potřebné věci pro děti. Více zde.

Kurz pečení vánočního cukroví v Kašperkách

čokoládové lanýže a kuličky s praženými mandlemi

Jestli hledáte k pečení inspiraci, chcete zkusit něco nového a nebaví vás stát o samotě v kuchyni, tak to letos udělejte jinak! Upečte si luxusní cukroví pod vedením cukrářky Jitky, která se právě vrátila z měsíční stáže u Romana Pauluse z michelinského Alcronu. Naučíte se nové recepty a hlavně vám to v partě rychle uteče. Na závěr kurzu odejdete s krabicí vánočního cukroví, které bude mít zaručeně úspěch. Pro děti je připravená hezká herna. Více zde.

Předvánoční skotačení v Kotvě

Skotačení s VZP

Přijďte si s dětmi užít odpoledne plné zdravého a hravého pohybu. Předvánoční skotačení se koná v sobotu 14. prosince ve Fitnesskotva (4. patro OD Kotva) a díky podpoře VZP je vstup pro všechny děti i jejich rodiče zdarma. Více zde.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma s manželem v porodnici s dcerkami

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené pupeční šňůře, když byla v devětadvacátém týdnu...

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Ilustrační fotografie

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle odborníků důležité se dobře vyspat. Dlouhodobě...

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Ilustrační snímek

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra prevence rizikové virtuální komunikace...

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Ilustrační snímek

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba nic doslazovat,“ nabádá specialistka na...

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Gábina před a po proměně

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového života touží vykročit s novým účesem a...

Další z rubriky

13. prosince: Lucie noci upije a dne nepřidá

ZPĚV PRO SVATOU LUCII. Během svátku svaté Lucie děti z dánské Královské hudební...

Dnes slaví svátek všechny Lucie, a to znamená, že dnes Slunce zapadne o něco málo později - „noci upije“, ale „dne...

16. prosince. Zapalte třetí adventní svíčku

Adventní věnec tři svíčky

Dnes je stříbrná neděle a třetí svíčka na věnci představuje přátelství a podle tradice by měla mít růžovou barvu....

17. prosince: Udělejte dobrý skutek

Vánoce - ilustrační fotografie

Všechno už máte téměř hotovo nebo nachystáno a nastal čas vzpomenout na ty, kteří takové štěstí nemají. Udělejte dnes...

Najdete na iDNES.cz