Kam vyrazit? Za mladými návrháři, loutkami nebo na chilli

  0:04aktualizováno  0:04
Pokud nechcete o víkendu sedět doma, nabízí se vám pestrá škála aktivit. V Praze a Brně se pokochají milovníci mladé módy, gurmáni si mohou vybrat mezi chilli, pivním a food festivalem. Zkrátka nepřijdou ani děti.

Víkend ve znamení módy přinese pražský Arcolor a brněnský Open Space Market. | foto: Petr Bača

Festival mladé módy Arcolor

ArColor 2012 - Pavla Gerschonová

Od čtvrtka do soboty je program nabitý módními přehlídkami nadaných mladých návrhářů a hudbou. Festival každoročně vrcholí průvodem modelek přímo v centru Prahy, letos dívky oblečou novou kolekci Satori Veroniky Švehlíkové. Projdou tříkilometrovou trasu městem pod heslem  Přivádíme módu do ulic. Více zde.

Open Space Market v Brně

Open Space Market

Od pátku do neděle se v krásných prostorách Místodržitelského paláce v centru Brna bude podruhé opakovat výběrový trh české nezávislé módy a designu Open Space Market. Ve výstavních místnostech a chodbách budou svou práci prezentovat návrháři a designéři, zatímco na přilehlém nádvoří bude probíhat doprovodný kulturní program, workshopy a módní přehlídky. Návštěvníci se mohou přijít podívat zcela zdarma, akce je bezbariérová a vhodná i pro děti. Více zde.

Festival loutkových divadel v Písku

Výstava loutek v Muzeu Vysočiny.

Neobyčejný loutkový festival, který pořádá Loutkový spolek Nitka, bude v Písku první víkend v září, 6. a 7. Ve čtvrtek 5. září odpoledne historickou částí města projde průvod loutek a pozve všechny přihlížející na páteční a sobotní představení. Ta se pak odehrají v šapitó Na Bakalářích. Více zde.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

Zarážení hory ve Velkých Pavlovicích.

Vydejte se za skvělým vínem, bohatým folklorem a pohostinností do slováckého regionu. Připraven je bohatý program plný desítek hudebních vystoupení, tance, prohlídek historických objektů a degustace a vín i místní kuchyně.Pro děti je určeno páteční dýňobraní, při kterém se naučí vyřezávat z dýní nejrůznější tvary. Více zde.

Avon pochod proti rakovině prsu

Růžového pochodu proti rakovině prsu se v centru Prahy zúčastnilo odhadem 15

Tradiční Avon pochod proti rakovině prsu začíná v neděli ve 12 hodin na Staroměstském náměstí. Cíl pochodu je ve Žlutých lázních, kde na všechny účastníky čeká další doprovodný program ve stylu after party. Více zde. 


Chillibraní a Chilližrout v Brně

Ilustrační snímek

Spolek vášnivých pěstitelů a konzumentů chilli připravuje na sobotu druhý ročník tohoto velmi pikantního festivalu a mistrovství v pojídání chilli. Jedním z cílů celé události je představit chilli z jiného úhlu pohledu, než jsou běžné supermarketové produkty, a současně rozbořit mýty, kterých je kolem chilli více než dost. Návštěvníci zde poznají pikantní pokrmy z celého světa a zároveň budou mít možnost se seznámit s nemalou částí populace věnující se tomuto koníčku. Více zde.

Hradní radovánky v Dolních Kounicích

Hlavní loď kláštera Rosa Coeli - Dolní Kounice

Celodenní program pro rodiny s dětmi a nejen pro ně, zábavná a soutěžní stanoviště, šermířská představení, pohádky, programy pro děti, vodní atrakce, prohlídky s průvodcem, výstavy, kreativní dílničky, občerstvení, ukázky kovářského řemesla, ovečky pro potěšení dětí, losování vstupenek o ceny pro děti a mnoho dalšího.  Více zde.

Pivní slavnosti v Hanušovicích

Když si chcete dát pivo, vybírejte při hubnutí to s nižší energetickou...

Jubilejní 10. ročník vyhlášených Pivních slavností proběhne od 6. do 7. září. Přiláká Chinaski, Roberta Křesťana a druhou trávu a další muzikanty různých žánrů. Zájemci se budou moci podívat do výroby v rámci exkurzí spojených se zajímavým výkladem. Po ukončení akce bude zajištěna mimořádná vlaková doprava ve směrech Šumperk, Jeseník i Zábřeh na Moravě.Více zde.

Foodparade v Praze

Vepřový bok v černém kari, čočkový salát a rýže basmati.

V krásných zahradách zámku Troja se představí známé pražské restaurace a jejich šéfkuchaři, kteří připraví vybrané speciality. Po celé dva dny bude vás i vaše děti bavit pestrý program, ochutnáte lahodná vína a kávu, několik druhů piv, exotické koktejly a delikatesy z celého světa. Novinkou letošního festivalu je amatérská soutěž, které se může zúčastnit každý, kdo přijde s originálním receptem, ve kterém použije dýni. Více zde.


Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma s manželem v porodnici s dcerkami

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené pupeční šňůře, když byla v devětadvacátém týdnu...

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Ilustrační fotografie

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle odborníků důležité se dobře vyspat. Dlouhodobě...

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Ilustrační snímek

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra prevence rizikové virtuální komunikace...

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Gábina před a po proměně

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového života touží vykročit s novým účesem a...

Další z rubriky

15. prosince: Adventní trhy jsou v plném proudu. Vyrazte do ulic

vánoční trh svařák žena zima svařené víno

Adventní trhy jsou skvělou příležitostí, jak nasát tu pravou vánoční atmosféru.

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu. Paradoxně ji posměšky vyprovokovaly jen k...

12. prosince: Vyměňte mobilní telefon za tužku a papír

Neposílejte vánoční esemesky, napište pohled nebo dopis.

Zkuste dnes být co nejvíce offline, zapomeňte na telefon, maily a vzkazy přes sociální sítě. Pozdravit své blízké...

Najdete na iDNES.cz