Kam vyrazit? Za mladými návrháři, loutkami nebo na chilli

  0:04aktualizováno  0:04
Pokud nechcete o víkendu sedět doma, nabízí se vám pestrá škála aktivit. V Praze a Brně se pokochají milovníci mladé módy, gurmáni si mohou vybrat mezi chilli, pivním a food festivalem. Zkrátka nepřijdou ani děti.

Víkend ve znamení módy přinese pražský Arcolor a brněnský Open Space Market. | foto: Petr Bača

Festival mladé módy Arcolor

ArColor 2012 - Pavla Gerschonová

Od čtvrtka do soboty je program nabitý módními přehlídkami nadaných mladých návrhářů a hudbou. Festival každoročně vrcholí průvodem modelek přímo v centru Prahy, letos dívky oblečou novou kolekci Satori Veroniky Švehlíkové. Projdou tříkilometrovou trasu městem pod heslem  Přivádíme módu do ulic. Více zde.

Open Space Market v Brně

Open Space Market

Od pátku do neděle se v krásných prostorách Místodržitelského paláce v centru Brna bude podruhé opakovat výběrový trh české nezávislé módy a designu Open Space Market. Ve výstavních místnostech a chodbách budou svou práci prezentovat návrháři a designéři, zatímco na přilehlém nádvoří bude probíhat doprovodný kulturní program, workshopy a módní přehlídky. Návštěvníci se mohou přijít podívat zcela zdarma, akce je bezbariérová a vhodná i pro děti. Více zde.

Festival loutkových divadel v Písku

Výstava loutek v Muzeu Vysočiny.

Neobyčejný loutkový festival, který pořádá Loutkový spolek Nitka, bude v Písku první víkend v září, 6. a 7. Ve čtvrtek 5. září odpoledne historickou částí města projde průvod loutek a pozve všechny přihlížející na páteční a sobotní představení. Ta se pak odehrají v šapitó Na Bakalářích. Více zde.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

Zarážení hory ve Velkých Pavlovicích.

Vydejte se za skvělým vínem, bohatým folklorem a pohostinností do slováckého regionu. Připraven je bohatý program plný desítek hudebních vystoupení, tance, prohlídek historických objektů a degustace a vín i místní kuchyně.Pro děti je určeno páteční dýňobraní, při kterém se naučí vyřezávat z dýní nejrůznější tvary. Více zde.

Avon pochod proti rakovině prsu

Růžového pochodu proti rakovině prsu se v centru Prahy zúčastnilo odhadem 15

Tradiční Avon pochod proti rakovině prsu začíná v neděli ve 12 hodin na Staroměstském náměstí. Cíl pochodu je ve Žlutých lázních, kde na všechny účastníky čeká další doprovodný program ve stylu after party. Více zde. 


Chillibraní a Chilližrout v Brně

Ilustrační snímek

Spolek vášnivých pěstitelů a konzumentů chilli připravuje na sobotu druhý ročník tohoto velmi pikantního festivalu a mistrovství v pojídání chilli. Jedním z cílů celé události je představit chilli z jiného úhlu pohledu, než jsou běžné supermarketové produkty, a současně rozbořit mýty, kterých je kolem chilli více než dost. Návštěvníci zde poznají pikantní pokrmy z celého světa a zároveň budou mít možnost se seznámit s nemalou částí populace věnující se tomuto koníčku. Více zde.

Hradní radovánky v Dolních Kounicích

Hlavní loď kláštera Rosa Coeli - Dolní Kounice

Celodenní program pro rodiny s dětmi a nejen pro ně, zábavná a soutěžní stanoviště, šermířská představení, pohádky, programy pro děti, vodní atrakce, prohlídky s průvodcem, výstavy, kreativní dílničky, občerstvení, ukázky kovářského řemesla, ovečky pro potěšení dětí, losování vstupenek o ceny pro děti a mnoho dalšího.  Více zde.

Pivní slavnosti v Hanušovicích

Když si chcete dát pivo, vybírejte při hubnutí to s nižší energetickou...

Jubilejní 10. ročník vyhlášených Pivních slavností proběhne od 6. do 7. září. Přiláká Chinaski, Roberta Křesťana a druhou trávu a další muzikanty různých žánrů. Zájemci se budou moci podívat do výroby v rámci exkurzí spojených se zajímavým výkladem. Po ukončení akce bude zajištěna mimořádná vlaková doprava ve směrech Šumperk, Jeseník i Zábřeh na Moravě.Více zde.

Foodparade v Praze

Vepřový bok v černém kari, čočkový salát a rýže basmati.

V krásných zahradách zámku Troja se představí známé pražské restaurace a jejich šéfkuchaři, kteří připraví vybrané speciality. Po celé dva dny bude vás i vaše děti bavit pestrý program, ochutnáte lahodná vína a kávu, několik druhů piv, exotické koktejly a delikatesy z celého světa. Novinkou letošního festivalu je amatérská soutěž, které se může zúčastnit každý, kdo přijde s originálním receptem, ve kterém použije dýni. Více zde.


Autor: pro iDNES.czNejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Věra Špinarová: První lidovky mě učil dědeček

Zpěvačka Věra Špinarová

Jestli si někdo zasloužil oslovení "paní zpěvačka", pak to byla Věra Špinarová. Kvůli výjimečnému hlasu, který jí byl...

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let svého fungování vydala dvanáct alb. Teď...

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...Najdete na iDNES.cz