Štíhlá do plavek: cviky a rady, díky kterým vám zmizí pneumatika v pase

  • 22
Pneumatika kolem pasu trápí většinu lidí. A podle odborníků na cvičení bývá shazování tuku v oblasti břicha o trochu složitější, než u jiných partií. Jak si ještě do léta vypracovat pevné břicho vám ve čtvrtém díle seriálu Štíhlá do plavek poradí fitness trenérka.

Pokud se chceme zbavit nevzhledné pneumatiky v pase, je nutné se v první řadě zaměřit na stravování. „Ne nadarmo se totiž říká, že bříško se dělá hlavně v kuchyni,“ uvádí trenérka Silvie Sher z Online Fitness.

O trenérce

Silvie Sher je trenérka z Online Fitness, kde si s ní můžete zacvičit odkudkoliv v živém přenosu na pravidelných lekcích břicho, zadek, nohy a břicho express. Působí také jako trenérka ve fitness centru a v současné době se soustředí na přípravu a soutěžní sezonu v kategorii Bikini fitness, kde letos získala na Mistrovství Moravy a Slezska 4. místo.

Jestliže nebudeme jíst zdravě a spořádáme spousty prázdných kalorií, tak nám ani cvičení nepomůže. Kromě úpravy jídelníčku je nutné zařadit i více kardio tréninku - například chůze do schodů, rychlé chůze, běhu, jízdy na kole či bruslích.

Čtyři cviky na rýsování

A jako poslední krok k vysněnému vyrýsovanému bříšku musíme zařadit pravidelné posilování. Čas bychom si měli najít alespoň 3krát týdně a doporučené cviky provádět v pomalém tempu a dbát na správnou techniku.

Pokud jsme už ve cvičení trochu zběhlí, tak z posilování bříška můžeme vytvořit i kardio. V takovém případě provádíme cviky rychleji, ale stále dbáme na správné provedení cviku.

Pokud jsme začátečníci, tak začneme na 10 opakováních pro každý cvik, a to ve třech kolech. Následující týden zvedneme počet opakování o tři. Takto každý týden přidáváme další tři opakování.

Pokud už máme nějaké zkušenosti, tak začneme na dvaceti opakováních pro každý cvik, a to ve třech kolech. Následující týden zvedneme počet opakování o pět. Takto přidáme každý další týden pět opakování.

1. cvik: Kmity

Kmity: lehneme si na zem, pokrčíme nohy, zvedneme lopatky ze země a natáhneme...

Lehneme si na zem, pokrčíme nohy, zvedneme lopatky ze země a natáhneme ruce ke kolenům. Bedra jsou stále na podložce. Snažíme se dostat konečky prstů, co nejdále to jen jde a následně jdeme zpátky. Stále máme lopatky ve vzduchu. Při pohybu dopředu vydechujeme a nazpět se nadechujeme.

2. cvik: Přitahování kolene ve vzporu

Přitahování kolene ve vzporu: lehneme si na bok, zapřeme se o loket spodní ruky...

Lehneme si na bok, zapřeme se o loket spodní ruky a druhou ruku dáme za hlavu. Nadzvedneme pánev, zpevníme bříško a s výdechem přitáhneme koleno k hornímu loktu. Chvíli vydržíme a s nádechem vracíme koleno zpět. Pokud je pro nás cvik moc těžký, tak místo přitahování kolene k loktu pouze zvedáme napnutou nohu nahoru a pomáháme držet balanc druhou rukou. Jakmile bříško trochu zpevníme, tak nám půjde původní cvik úplně snadno.

3. cvik: Hod závažím

Hod závažím: u tohoto cviku potřebujeme nějaké závaží. Úplně postačí lahev s...

U tohoto cviku potřebujeme nějaké závaží. Úplně postačí lahev s vodou, kterou uchopíme oběma rukama. Postavíme se s mírně rozkročenýma nohama, nadzvedneme závaží a mírně se vytočíme doprava (jako bychom chtěli závaží odhodit – ale neodhazujeme). S výdechem zvedneme levé koleno a současně přitáhneme závaží k němu. Cvik nejdříve opakujeme na jednu stranu a až poté na druhou.

4. cvik: Cik – Cak pokládání nohou

Cik – cak pokládání nohou: lehneme si na zem, dáme si dlaně pod zadeček a...

Lehneme si na zem, dáme si dlaně pod zadeček a nadzvedneme obě nohy pár centimetrů nad zem. S nádechem zvedneme pravou nohu nahoru a s výdechem ji položíme zpátky. Pokračujeme levou nohou nahoru a s výdechem zpátky.