Kdy s ním poprvé do postele? Dejte na intuici a rozum, radí koučka

  0:27aktualizováno  0:27
Kdo by to neznal: báječný muž, jiskrná komunikace, úžasná večeře, excelentní víno, vášnivý polibek… A otázka: jdeme ke mně nebo k tobě? Dilema však nespočívá v tom, kam jít, ale jestli do toho vůbec jít. Dozrál čas na intimní sblížení?
Chytrá žena ví, že muž je svou podstatou lovec a rychlé "skolení kořisti" ho nudí.

Chytrá žena ví, že muž je svou podstatou lovec a rychlé "skolení kořisti" ho nudí. | foto: Profimedia.cz

Pocity jsou smíšené a zkonzumovaný alkohol rozhodování povážlivě vychyluje směrem k ano, chci tě, přestože rozum protestuje. Sklouzne se snadno, cesta zpět však neexistuje, nebo je velmi, velmi obtížná...

Poradna vztahové koučky

Chcete se na vztahy zeptat koučky a autorky tohoto článku Libuše Konopové? Můžete ZDE.

Jak tedy dlouho odolávat, aby neztratil zájem? Kdy se nechat svést, abych nevypadala jako děvka? A vůbec, co mužům imponuje víc - odmítavý, nebo smyslný přístup? Andílek, nebo ďáblice? Co si muži myslí o ženě, která "podlehla" hned na prvním rande, a co o té, která dlouhé týdny uniká?

Jisté je, že zaručený recept na to, kdy k tomu má dojít poprvé, neexistuje. Záleží na mnoha okolnostech, například jak dlouho se známe, za jakým účelem se scházíme. Má-li jít jen o flirt, není co řešit. Jde-li o takzvaně vážný vztah, platí ovšem jiná pravidla.

Rychlá kořist nebaví dlouho

"Nedávám ženám svou kůži zadarmo," řekl mi kdysi překvapivě jeden muž. Šlo o šedesátiletého umělce, ženami nasyceného až přesyceného. Dostal jich do postele mraky a v té době na tom už s potencí nebyl nejlépe, začal tedy dělat drahoty, stejně jako ženy.

Chytrá žena ví, že muž je svou podstatou lovec a rychlé "skolení kořisti" ho nudí. Vzrušující hrou je kličkování, příslib a odmítnutí, provokace a stažení se zpět do ulity. Samozřejmě správně nadávkované. Muži totiž touží po ženě, která je současně čistá a nevinná, zároveň však smyslná a chtivá.

Kdy se tedy spolu poprvé vyspat? Tuto otázku jsem položila i jednomu Rakušanovi, který toho o ženách věděl mnoho a byl to intelektuální erotoman, čili osoba nejpovolanější. "Musí vzniknout napětí, erotické dusno, které oba aktéři stupňují erotickou konverzací přes letmé doteky až po sex. Špatné je to uspěchat, ale i natahovat příliš dlouho. Jde o to, aby oba vycítili, kdy nastal ten správný moment. K tomu ale není třeba slov."

Inženýr Milan (37 let) mi odpověděl takhle: "Samozřejmě to zkusím hned na prvním rande, a když žena souhlasí a jde se mnou domů, vyspím se s ní. Pak ji ale bez milosti vypoklonkuju a už se jí nehlásím. Beru to tak, že je na to zvyklá, jsem chlap, čili proč bych toho nevyužil, ale jako partnerka u mě nepřipadá v úvahu."

Spoléhejte na intuici a zdravý rozum

"Už se mi párkrát stalo, že jsem váhala, jestli už ano, nebo to ještě oddalovat. Ale to je normální. Zažila jsem ovšem i opak, kdy muž nejevil žádný zájem, nevyvíjel žádnou iniciativu směrem k sexu. A to je pěkně demotivující, protože se sluší a patří, aby se o to aspoň pokusil. Zdrženlivost u muže, ještě k tomu ve stádiu námluv, je přece proti přírodě," říká dvaačtyřicetiletá manažerka Jana.

Žádný zaručený recept, kdy se spolu poprvé vyspat, se nenabízí. Nezbývá nic jiného, než se spolehnout na vlastní intuici a zdravý rozum.

Z mého soukromého průzkumu vyplývá, že k prvnímu sexu se pár odhodlá zhruba po týdnu, scházejí-li se každý den. Po měsíci, vídají-li se asi tak jednou týdně, a déle, je-li frekvence schůzek ještě nižší.

Za sebe bych dodala, že by žena nikdy (až na výjimky, jakou může být výrazně nesmělý muž) neměla sexuální sblížení iniciovat sama. K sexu by mělo dojít teprve tehdy, je-li si žena jista skutečným, hlubokým zájmem muže o svou osobu. Jedině v tom případě se sex stane mezníkem přechodu do dalšího, ještě hezčího stadia.

Autoři: pro iDNES.czNejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Sexuální život podle horoskopu. Jací jsou Býci, Vodnáři nebo Blíženci?

sex

Hvězdy mají jasno nejen v tom, jakou máte povahu, nebo které slabé stránky vám zkomplikují život, ale také na vás ví...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Pětkrát o žárlivosti: Nesnažte se být lepší než sokyně, říká psycholožka

(Ilustrační snímek)

K žárlení můžeme mít někdy reálný důvod. „Užitečné je si uvědomit vlastní hodnotu a nesrovnávat se se sokem či sokyní,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz