Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lenka Hornová: Otěhotněla jsem při rozchodu, dítě jsem neplánovala

  0:30aktualizováno  0:30
Moderovala Občanské judo, později bulvární Prásk a všechno se jí dařilo. Neúspěch zastihl Lenku Hornovou nepřipravenou: když ji z televize odvolali kvůli neúspěšné reality show Big Brother, zhroutila se. "Dny mi splývaly, nechtěla jsem se ani probouzet," říká Lenka Hornová v rozhovoru pro pondělní magazín ONA DNES.

Prožila slávu i nezdary. Dnes je Lenka Hornová úspěšnou producentkou. | foto: Lucie Robinson

VIZITKA

Lenka Hornová (47)

  • Narodila v Praze. Po studiu střední ekonomické školy absolvovala večerní žurnalistickou školu.
  • Pracovala jako zprávařka v rádiu Bonton a moderovala magazín pro mládež v České televizi. V únoru 1994 se poprvé objevila na obrazovce TV Nova, moderovala úplně první Snídani s Novou. Později se podílela na mnoha dalších projektech: Občanské judo, Prásk, XXL, To nevymyslíš, Druhá šance.
  • Kvůli neúspěchu reality show Big Brother se v roce 2005 stáhla z obrazovky, na placené dovolené však vydržela jen chvíli. Začala psát scénáře seriálu Ulice.
  • Je producentkou několika seriálů: Ordinace v růžové zahradě, Gympl s ručením omezeným, Doktoři z Počátků.
  • Z prvního manželství má třiadvacetiletého syna Michaela. V roce 2010 se po patnáctileté známosti vdala za režiséra Libora Kodada, s nímž má šestiletou dceru Lauru.

"Nevstávala jsem z postele, neotvírala internet, nepouštěla televizi, nebrala jsem telefony a jen jsem doma fňukala," vzpomíná dnes. Netrvalo ale dlouho a na Novu se vrátila. Psala scénáře pro Ulici, dnes je producentkou seriálů Gympl, Ordinace a nejnověji má na starosti Doktory z Počátků. A také je matkou šestileté Laury, která je na světě jen díky velké náhodě. Její rodiče se zrovna v době jejího početí rozcházeli. Partner Lenky Hornové odešel, pak se zase vrátil…

Co se stalo?
Byli jsme spolu deset let a on zřejmě cítil dlouhodobou nespokojenost. Nejdřív jsem si toho nevšimla, protože jsem měla moc práce, a pak jsem si zase nevšimla, protože jsem byla z problémů v práci na dně. A pak už bylo pozdě.

Odešel ze dne na den?
Byla to půlroční agonie – věděla jsem, že je něco špatně, ale nemohla jsem přijít na to co. Skončilo to klasickou situací: vlezla jsem mu do mobilu a bylo jasno.

Máte malé dítě, to znamená, že se vrátil?
Přišel a řekl, že to byla chyba. Nejen jeho, od začátku jsem věděla, že jsem na tom měla značný podíl. Nechovala jsem se ideálně a on byl dlouho trpělivý. Pak to přeteklo, což se může stát a je to odpustitelné. Přesto jsem odpustit nemohla. Milovala jsem ho a zároveň nenáviděla za to, co mi provedl. Chtěla jsem to definitivně ukončit, ale pořád jsem to oddalovala a říkala si – až to bude míň bolet.

Čtěte v pondělí

Moderátorka a producentka Lenka Hornová

Velký rozhovor s Lenkou Hornovou čtěte v pondělním magazínu Ona Dnes.

Když jste pak otěhotněla, vyděsilo vás to?
Totálně! Otěhotněla jsem totiž na naší rozlučkové dovolené. Už se opravdu schylovalo k tomu, že se s Liborem rozejdu. V té chvíli mě pozval na dovolenou a já jsem jela s tím, že mu to tam řeknu. Umanula jsem si, že se rozejdeme důstojně. Tak jsme to udělali opravdu důstojně! (smích)

Dítě jste do té doby nechtěla?
Byla to jedna z věcí, v nichž jsme si nerozuměli – on chtěl, já ne. Jedno jsem měla a byla jsem ráda, že Michalovi už v té době bylo šestnáct a já jsem to měla za sebou. Ani na vteřinu by mě nenapadlo, že bych chtěla další dítě. 

Když jste zjistila, že právě to se stalo, co se vám odehrávalo v hlavě?
První myšlenka byla, že je mi čtyřicet a dítě, které jsem nechtěla, teď čekám s chlapem, s nímž se rozcházím. Fakt bomba. To řešení bylo úplně jasné, proto jsem mu o dítěti neřekla, o mém konečném řešení se neměl dozvědět. Taky jsem byla smířená s tím, že když tohle udělám, Libora navždy ztratím, protože on bude dítě dříve či později chtít. Ale pak jsem se jednoho rána vzbudila, a doteď nevím proč –  měla jsem křišťálově jasno v tom, že to dítě chci. Bez ohledu na to, jak to dopadne s Liborem.

Autor:Nejčtenější

Helena Třeštíková: Jiří přišel o nohu, Marcela zápasí se zdravím i synem

Marcela a Jiří Haverlandovi v dokumentárním cyklu Heleny Třeštíkové Manželské...

Marcela a Jiří, kteří před více než třemi desítkami let souhlasili s natáčením časosběrného dokumentu o jejich životě,...

Osm věcí, které nás dělají staršími, než ve skutečnosti jsme

Nezáleží na věku, ale na tom, jak vypadáme a působíme. Roky navíc nám může...

Jsou věci, které nás mohou udělat mladší a přitažlivější. Anebo naopak způsobí, že vypadáme starší a poněkud out. Pozor...Manželské etudy: Vladimírova zpověď mě překvapila, říká Třeštíková

Dokument o Zuzaně a Vladimírovi Gdovínových z cyklu Heleny Třeštíkové Manželské...

Vladimír Gdovín je duší umělec, bonviván. S manželkou Zuzanou se brali v 80. letech a od té doby je sleduje kamera...

Manželské etudy: Standovi přeji šťastné slepice, říká Třeštíková

Zuzana a Stanislav Čeřovští v cyklu Heleny Třeštíkové Manželské etudy

Jednou z šesti dvojic, která v 80. letech svolila k natáčení časosběrného příběhu o svém životě, jsou Zuzana a její...

Zpověď Vondráčkové: Chtěla jsem tři děti, ale nebylo mi shůry dáno

Zpěvačka Helena Vondráčková

Helena Vondráčková oslaví své jubileum koncertem v O2 Aréně. Dnes už si nehýčká sny a je spokojená, jak věci v životě...

Další z rubriky

Dakar už mě stál hodně krve, říká česká závodnice

Olga Roučková

Za několik dní se Olga Roučková postaví na start slavné Rallye Dakar, kterou pojede na čtyřkolce. Vydá se tak na...

Jaká bude první dáma? Zemanová by pomáhala dětem, Drahošová seniorům

Ivana Zemanová a Eva Drahošová během prvního kola prezidentských voleb. (13....

Do druhého kola prezidentské volby Češi poslali stávající hlavu státu Miloše Zemana a vědce a vysokoškolského pedagoga...

Maminka říkala, ať se na to vykašlu, říká videoblogerka roku Šulcová

Anna Šulcová

Je mladá a videa točí teprve dva roky. Přestože ji maminka zrazovala v tom, co dělá, dnes se Anna Šulcová (18) pyšní...

TOP 6 rtěnek z drogerie. Skvělou pořídíte i za pár korun

TOP 6 rtěnek z drogerie. Skvělou pořídíte i za pár korun

Arome.cz Nechcete utrácet vysoké částky, ale i přes to byste si rádi dopřáli opravdu kvalitní rtěnku? Kosmetické značky se předhá...

Najdete na iDNES.cz