Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lenka Hornová: Otěhotněla jsem při rozchodu, dítě jsem neplánovala

  0:30aktualizováno  0:30
Moderovala Občanské judo, později bulvární Prásk a všechno se jí dařilo. Neúspěch zastihl Lenku Hornovou nepřipravenou: když ji z televize odvolali kvůli neúspěšné reality show Big Brother, zhroutila se. "Dny mi splývaly, nechtěla jsem se ani probouzet," říká Lenka Hornová v rozhovoru pro pondělní magazín ONA DNES.

Prožila slávu i nezdary. Dnes je Lenka Hornová úspěšnou producentkou. | foto: Lucie Robinson

VIZITKA

Lenka Hornová (47)

  • Narodila v Praze. Po studiu střední ekonomické školy absolvovala večerní žurnalistickou školu.
  • Pracovala jako zprávařka v rádiu Bonton a moderovala magazín pro mládež v České televizi. V únoru 1994 se poprvé objevila na obrazovce TV Nova, moderovala úplně první Snídani s Novou. Později se podílela na mnoha dalších projektech: Občanské judo, Prásk, XXL, To nevymyslíš, Druhá šance.
  • Kvůli neúspěchu reality show Big Brother se v roce 2005 stáhla z obrazovky, na placené dovolené však vydržela jen chvíli. Začala psát scénáře seriálu Ulice.
  • Je producentkou několika seriálů: Ordinace v růžové zahradě, Gympl s ručením omezeným, Doktoři z Počátků.
  • Z prvního manželství má třiadvacetiletého syna Michaela. V roce 2010 se po patnáctileté známosti vdala za režiséra Libora Kodada, s nímž má šestiletou dceru Lauru.

"Nevstávala jsem z postele, neotvírala internet, nepouštěla televizi, nebrala jsem telefony a jen jsem doma fňukala," vzpomíná dnes. Netrvalo ale dlouho a na Novu se vrátila. Psala scénáře pro Ulici, dnes je producentkou seriálů Gympl, Ordinace a nejnověji má na starosti Doktory z Počátků. A také je matkou šestileté Laury, která je na světě jen díky velké náhodě. Její rodiče se zrovna v době jejího početí rozcházeli. Partner Lenky Hornové odešel, pak se zase vrátil…

Co se stalo?
Byli jsme spolu deset let a on zřejmě cítil dlouhodobou nespokojenost. Nejdřív jsem si toho nevšimla, protože jsem měla moc práce, a pak jsem si zase nevšimla, protože jsem byla z problémů v práci na dně. A pak už bylo pozdě.

Odešel ze dne na den?
Byla to půlroční agonie – věděla jsem, že je něco špatně, ale nemohla jsem přijít na to co. Skončilo to klasickou situací: vlezla jsem mu do mobilu a bylo jasno.

Máte malé dítě, to znamená, že se vrátil?
Přišel a řekl, že to byla chyba. Nejen jeho, od začátku jsem věděla, že jsem na tom měla značný podíl. Nechovala jsem se ideálně a on byl dlouho trpělivý. Pak to přeteklo, což se může stát a je to odpustitelné. Přesto jsem odpustit nemohla. Milovala jsem ho a zároveň nenáviděla za to, co mi provedl. Chtěla jsem to definitivně ukončit, ale pořád jsem to oddalovala a říkala si – až to bude míň bolet.

Čtěte v pondělí

Moderátorka a producentka Lenka Hornová

Velký rozhovor s Lenkou Hornovou čtěte v pondělním magazínu Ona Dnes.

Když jste pak otěhotněla, vyděsilo vás to?
Totálně! Otěhotněla jsem totiž na naší rozlučkové dovolené. Už se opravdu schylovalo k tomu, že se s Liborem rozejdu. V té chvíli mě pozval na dovolenou a já jsem jela s tím, že mu to tam řeknu. Umanula jsem si, že se rozejdeme důstojně. Tak jsme to udělali opravdu důstojně! (smích)

Dítě jste do té doby nechtěla?
Byla to jedna z věcí, v nichž jsme si nerozuměli – on chtěl, já ne. Jedno jsem měla a byla jsem ráda, že Michalovi už v té době bylo šestnáct a já jsem to měla za sebou. Ani na vteřinu by mě nenapadlo, že bych chtěla další dítě. 

Když jste zjistila, že právě to se stalo, co se vám odehrávalo v hlavě?
První myšlenka byla, že je mi čtyřicet a dítě, které jsem nechtěla, teď čekám s chlapem, s nímž se rozcházím. Fakt bomba. To řešení bylo úplně jasné, proto jsem mu o dítěti neřekla, o mém konečném řešení se neměl dozvědět. Taky jsem byla smířená s tím, že když tohle udělám, Libora navždy ztratím, protože on bude dítě dříve či později chtít. Ale pak jsem se jednoho rána vzbudila, a doteď nevím proč –  měla jsem křišťálově jasno v tom, že to dítě chci. Bez ohledu na to, jak to dopadne s Liborem.

Autor:Nejčtenější

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Chvilka klidu je pro maminku čtyřčat opravdu vzácná.

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo jednoho má tříletý Vojta hned tři sestry a...Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Takto se Kimberel Eventide obléká běžně.

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na světě zvláštní poslání. Rozdává totiž lidem...

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Jak nosit džíny čtyřikrát jinak?

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude rozumět s naším typem postavy, a máme...

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

František a Monika se potkali v psychiatrické léčebně.

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně společného. Oba padli na dno a díky tomu, že...

Další z rubriky

Žena miluje tanec u tyče, nezanevřela na něj ani během porodu

Protože bylo Christinino těhotenství bezproblémové, nemusela s tancem končit.

Christina Spirigová (31) ze Švýcarska je instruktorkou tance u tyče. Tomuto nevšednímu sportu zasvětila většinu času a...

Klášter mi vzal pubertu, říká spisovatelka Petra Dvořáková

„Byla jsem pořád zavřená v klášteře a dřela. Pamatuji si, že bylo šílené vedro...

Její poslední kniha Dědina sklízí nadšené reakce. Realisticky popisuje dění ve vesnici na Vysočině. Samotný život...

VIDEO: Těžký osud Charlotty Masarykové. Úmrtí dětí i vážná nemoc

Prezident Tomáš Garrigue Masaryk s manželkou Charlottou.

Před 100 lety se Charlotta Masaryková stala první dámou Československa. Kvůli vážnému zdravotnímu stavu, na němž se...Najdete na iDNES.cz