Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rodičovská poradna Kateřiny Novotné

Poradna

ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...

Poraďte se s Kateřinou Novotnou, spoluzakladatelkou Akademie rodičovství , lektorkou a autorkou kurzů pro rodiče a dospívající děti. V soukromé praxi řeší problémy s výchovou dětí a pomáhá nastartovat změny v rodinách – aby se jim spolu dobře žilo. Když se zrovna nevěnuje své rodině, superviduje případy svých kolegů terapeutů, koučů i asistentek v domově pro mentálně postižené.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Osobní vzkazy
Děkuji Vám za vaše dotazy a přeji krásné vánoční svátky a mnoho radosti s našimi dětmi.
Srdečně Katka Novotná
- otázka upravena poradcem
Eva
Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...
Osobní vzkazy
Pro paní Alenu:
Náhodou mi sem vyskočila tahle diskuse a přečet jsem si váš příspěvek a můžu říct jenom tolik: Neničte dceři život, jako to svým nátlakem udělala moje matka mě. Jednak je filosofie k ničemu jak do života, tak zejména na trhu práce, jednak zcela očividně chcete aby studovala školu jenom kvůli škole. Měla byste oslavovat, že to chce někam dotáhnout a ne se jí snažit buzerovat. Navíc na medicínu se dá jít jenom jednou v životě, fakultu pro blbečky si může dodělat kdykoliv chce. A pokud jí chcete vy - čemuž to, že k tomu nutíte dceru dost nasvědčuje - tak si jí udělejte sama, většina těch paoborů se dá studovat dálkově.
(Na nátlak matky jsem vystudoval místo medicíny FF ZČU díky čemuž mam do života jistotu že nikdy nebudu moct dělat práci co by mě bavila).
Dan
Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...
Dobrý den Dane,
váš apel paní Aleně předávám.
Přeji vše dobré Katka
Osobní vzkazy
Pro Kamilu:
Žádný pedagog nedokáže za týden či dva odhadnout dítě, učitelkám ze školky proto věřte.
Selže-li komunikace s učitelkou, neváhejte se obrátit na ředitele. Toto je opravdu hodně nestandardní a demotivující jednání, které může ovlivnit vztah ke vzdělávání na celý život. Já bych svoje dítě klidně i dala na jinou školu. Není třeba rozdávat motivační jedničky za nic, ale netřeba dítě shazovat... Děti se teprve učí, že existují domácí úkoly...proč dcera nedostala další šanci ho splnit? Pedagog není neomylný. Rodič je zodpovědný za své dítě...
Vanda
Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...
Dobrý den Vando,
vzkaz pro kamilu předávám. Děkuji pěkně. Katka
Osobní vzkazy
Velice děkuji za odpověd. Zkusíme to zvladnout sami, pokud se to nezlepší, tak se na Vás obrátím a zkusily by jsme ten telefon. Jěště jednou moc děkuji. Katka
Kateřina
Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...
Držím palce. Mějte se krásně. Katka
Osobní vzkazy
Dobrý den, paní Kateřino, moc chválím Vaší poradnu, je skvělá, čerpám z ní mnoho cenných rad.

Četla jsem se zájmem dotaz od Dianne, byla jsem v téměř identické situaci. Chtěla bych jí sdělit mou zkušenost, nechám na Vás jestli můj příspěvek zveřejníte....

Také jsem poznala muže, bydlel také daleko. Také se nemohl přestěhovat (podnikání). Já 3 děti. Je skvělý, ale jak se život dostal do rutiny, vášně opadly, nastaly jiné starosti. Jedna z dcer s novým partnerem nevychází, což se projevuje na atmosféře doma. Ani nevychází z jeho synem. Kdybych měla vrátit čas tak se nerozvádím a nestěhuji. Pokud je Váš manžel skvělý otec a o syna se vždy staral a projevoval zájem, nedivte se mu, že nechce o syna přijít. Zkuste si tu situaci představit jeho pohledem. Pokud Váš nový vztah nevyjde (denně na to myslím, nikde není záruka doživotního vztahu, i když nám to momentálně funguje) co si tam počnete? Co Váš syn? Děti mají paměť a jednou, až Váš syn vyroste, by Vám mohl ledacos vyčítat. Vše dobré!
Anet
Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...
Dobrý den Anet,
děkuji za vaše milá slova na úvod (od září mě i s kolegyněmi z Akademie rodičovství najdete v novém video pořadu Rodič v 21. století na Flowee.cz, kde věřím, najdete také pár nápadů a tipů. Vaši zkušenost předávám Dianne, díky za ni.


Osobní vzkazy
Děkuji za odpověď a velmi se omlouvám za popletení jména. Mějte hezký den.
Hana
Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...
Já děkuji. Katka
Osobní vzkazy
Dobrý den, paní Novotná, moc se mi líbí Vaše odpovědi. Nicméně mám dotaz, proč používáte konkrétně v odpovědi paní Jitce pojem „biologická matka“. Z dotazu paní Jitky nevyplývá, že by holčička měla více matek. Přiznávám, že na tento termín jsem dost alergická, velice často se vyskytuje na jednom raději nejmenovaném fóru, které radí milujícím taťkům, jak bojovat PROTI „biologickým matkám“, aby jejich děti byly konečně šťastné. Dle mého názoru má dítě jen jednu matku, pouze pokud tato není, například umře, může ji (do určité míry) nahradit jiná osoba - macecha, babička nebo hodná teta, ale i ty mají své označení. Bohužel poslední dobou jsem zaregistrovala, že začíná být jedno, jestli má dítě mámu a tátu, může mít dva táty nebo dvě mámy, přátelé rodičů jsou považováni za rovnocenné rodičům (ačkoli tito plní své rodičovské povinnosti) apod. Skutečně tedy dnes musíme odlišovat rodiče dítěte víceslovnými pojmenováními, aby bylo jasné, o kom je řeč? Zajímal by mě Váš názor. Moc děkuji
Alena
Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...

Dobrý den Aleno,


právě proto, že se v současné době používá tolik pojmů a není jasné jaké vztahy v rodinách panují – je pro mě použitý termín snaha vyjasnit o kom je v textu řeč. Jde opravu jen o technický termín pro vyjasnění situace (aby se čtenář neztratil v textu).


Chápu, že některé výrazy jako macecha či tchýně mívají negativní podtexty v naší kultuře. A záleží na každém z nás jak to slyší a vnímá.


Děkuji, že čtete moji poradnu a zamýšlíte se nad jednotlivými příběhy.

Srdečně, Katka

Osobní vzkazy
Dobrý den, Katko. Dnes jsem prvně s velkým zájmem nahlédla do vaší poradny, chtěla bych se vám poklonit za to, jak nádherně odpovídáte, je to úžasné. Ráda bych se zeptala, zda je na vás kontakt pro možnost zasílání mých klientů k vám do vaší soukromé praxe. Zatím nabízím kontakt na Ilonu Špaňhelovou, a kdyby to bylo možné, nabízela bych i kontakt na vás. Je to fakt nádhera, jak se na věci díváte, co nabízíte interaktivně pro přemýšlení vašich tazatelů. Srdečně Jitka Douchová, vaše spolukolegyně na poradnách Ona Idnes :-)
Jitka
Katka Novotná je spoluzakladatelkou Akademie rodičovství. Lektorka a autorka...

Dobrý den Jitko,


velice vám děkuji – moc mě vaše ocenění potěšilo stejně tak nabídka předání kontaktu pro vaše klienty. Kontakt na mě najdete na stránkách Akademie rodičovství – buď přímo na mě zde nebo na stránce kontakty zde. Budu moc ráda, za vaše doporučení.


Všichni kolegové i já v Akademii rodičovství jsme systemici a pracujeme s rodinou jako systémem s unikátní formou komunikace. Nabídku kurzů pro rodiče i puberťáky, seminářů i individuálního poradenství najdete na našich stránkách.


Děkuji vám a přeji vše dobré.

Srdečně, Katka


mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.