VIDEO: Pusátko zvětší rty bez operace. Podívejte se jak

aktualizováno 
Toužíte po plnějších rtech, ale nechce se vám k plastickému chirurgovi? Právě na vás míří novinka na zvětšení rtů, takzvané pusátko. Slibuje přirozeně plné a šťavnaté rty až na dlouhé hodiny.

Na oblibě nabírají zvětšovače rtů, které fungují na principu vakuové pumpy. V češtině pro ně byl vytvořen novotvar pusátko složením slov pusa a sát. Pumpička má konec uzpůsobený tvaru rtů, na které se nasadí. Pohybem od sebe se z náústku vytlačí vzduch a rty jsou vystaveny podtlaku. Následkem sání dojde k nashromáždění mezibuněčné tekutiny ve rtech a jejich zvětšení.

Uživatelky by podle výrobce měly nejprve absolvovat dvě přípravné fáze, ve kterých používají pusátko pouze na několik sekund.Takový postup by měl zajistit, aby nedošlo k modřinkám nebo "cucflekům". Přípravnou fází si prošla i naše figurantka, kosmetička Tereza Schüllerová ze studia Dermitage.

Fotogalerie

"Když si rty zvyknou a je v nich již nashromážděno více tekutiny, tak je efekt největší a trvá delší dobu," vysvětluje kosmetička, která nám použití pusátka předvedla. Podle slečny Schüllerové nejsou po použití přístroje vidět vrásky na ústech a v jejich okolí.

Pozor na suché rty a modřiny

Na názor jsme se zeptaly i lékaře. "Principem tohoto přístroje je vytváření podtlaku a ten generuje nárůst mezibuněčné tekutiny anebo lidově řečeno otok. Otok je přirozený obranný mechanismus lidského těla na podtlak," říká MUDr. Patrik Paulis, plastický chirurg a soudní znalec v oboru plastická chirurgie.

Použití pusátka by nemělo být bolestivé, ale není ani příjemné, doprovází ho pocit mravenčení. Podle kosmetičky je při používání pusátka důležité rty vyživovat hydratačními balzámy, aby se předešlo jejich vysoušení. Před tím varuje i doktor Paulis, podle kterého trvalá přítomnost otoku zhoršuje výživu pokožky a teoreticky by mohla způsobit i svalovou atrofii.

"Navíc je samozřejmé, že vyšší podtlak může způsobit praskání drobných cévek, a tím způsobit hematom - modřinu. Ty mohou způsobit zvýšení otoku, takže riziko asymetrie rtu v místě, kde by taková modřina vznikla, je poměrně velké," varuje dále MUDr. Paulis.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma s manželem v porodnici s dcerkami

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené pupeční šňůře, když byla v devětadvacátém týdnu...

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Jako dvě různé ženy. Tak vedle sebe vypadají fotky Aleny před a po hubnutí. Na...

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny (35). Zašlo to tak daleko, že se její váha...

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Ilustrační fotografie

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle odborníků důležité se dobře vyspat. Dlouhodobě...

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Ilustrační snímek

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba nic doslazovat,“ nabádá specialistka na...

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Ilustrační snímek

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra prevence rizikové virtuální komunikace...

Další z rubriky

OBRAZEM: Adventu letos vládnou sladké pastely, červená, bílá i led

Jak si domov v adventním čase vyzdobíte, je hlavně a jedině o vašem pocitu. „Je...

Jak si domov v adventním čase vyzdobíte, je hlavně a jedině o vašem pocitu. „Je to o tom, co se nám líbí, jaký máme...

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je už dlouhá léta zvyklá na tvrdý život. Starosti se na ni znatelně...

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu si dodělává střední školu, kterou kvůli...

Vrásky vnímám jako příběhy svého života, říká miss Helena Houdová

Modelka a trojnásobná matka věří na ženství, krásu každé z nás a spojení s...

Bývalá miss a modelka je známá nekonvenčním přístupem k životu i výchově svých dětí. Sází stromy v pralesích a motivuje...

Najdete na iDNES.cz