Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proč se ženy rády parádí

  1:00aktualizováno  1:00
Dejte tu ruku pryč! volá žena rozhořčeně v přeplněném veřejném dopravním prostředku. A dodává: "Vy ne - ale vy!" Starý vtípek má hlubší smysl, než se na první pohled zdá. Jde o hluboký rozdíl v myšlení mezi muži a ženami.

Tento rozdíl by se snad dal nazvat: selektivní ženské přitahování kontra všeobecné mužské přitahování.

Vysvětleme si to blíže: Ženy se odjakživa rády pěkně upravují a parádí. Potřebují vypadat přitažlivě. Krátké sukně nebo dlouhé s vysokým rozparkem, boty na podpatcích, jež efektně tvarují lýtka, aspoň jeden horní knoflíček u blůzky rozepnutý.

Namalované rty, pramének vlasů padající do obličeje - takže je třeba jej každou chvíli půvabně odfukovat či zastrkovat za ucho. Viditelná ramínka podprsenky. Kalhotky, které se rýsují pod přiléhavými kalhotami či sukní.

Muž je tvor vzrušivý už na dálku - stačí mu jeden krátký pohled na to všechno. Prapůvodní přírodní signál mu při spatření jakékoliv této finty či jejich kombinace říká: "Přibliž se k takové ženě a bez dlouhých řečí ji svlékni."

Burka versus minisukně
Muž si zakládá na své mohutné schopnosti sebeovládání, schopnosti potlačování emocí. A tak neučiní přímo to, co mu velí příroda, v krutém vnitřním boji potlačí devadesát devět procent svého přirozeného pudu - a vyjeví jen jedno jediné procentíčko: třeba plácne ženu po zadku a prohodí nějakou tu lechtivost.

Ženě však i tohle malé procentíčko často připadá až příliš vulgární. Protože ona tyhle oděvní a kosmetické atraktivity používá selektivně. Ne pro každého muže, kterého přes den potká na vzdálenost menší než dvacet metrů. Ale pro některé muže více a pro některé méně.

Kdyby před ženou nějakou dvojsmyslnou větu svědčící o zájmu prohodil nějaký Tom Cruise nebo Šebrle, žena by šla do kolen slastí. Ba dokonce, žena by byla uražená, kdyby neprohodil, kdyby se ani nepodíval.

V ženském světě se o tom vytvořilo i úsloví: "Žena odpustí mužovi všechno, jen ne nezájem o sebe samu." Když ženy spolu o tom hesle hovoří, všechny přikyvují, že je to tak a nejinak.

Když však dvojsmyslnou větu vysloví třeba obtloustlý připlešatělý postarší šéf, je oheň na střeše, harassment na světě a soud v dohledu.

Dámy, v našem primitivnějším mužském světě to vůbec není selektivní. Když přitažlivá, tak pro všechny ve viditelné vzdálenosti a se všemi důsledky. Když pro někoho ano a pro jiného ne, tak si, ženo, choď před jedním v minisukni, ale před ostatními se ukazuj jen zahalená v muslimské burce.

Autoři:Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Šest mýtů, které možná brání k získání vysněné postavy

Ilustrační fotografie

Existuje mnoho mýtů z oblasti zdravého životního stylu a fitness. My jsme vybrali jedny z nejrozšířenějších, které už...

Novorozený princ bude zajímavé princátko, myslí si astroložka

Svého třetího potomka přišla vévodkyně představit veřejnosti v červených šatech...

Třetí potomek prince Williama a jeho ženy Kate se narodil 23. dubna v 11 hodin a jednu minutu, podle astrologického...

Další z rubriky

Sedm zajímavostí ze života kardiochirurga Pirka, který slaví sedmdesátiny

Jan Pirk

Proslulý český kardiochirurg Jan Pirk slaví 20. dubna sedmdesáté narozeniny. Týdeníku 5plus2 při této příležitosti...

Sebevraždu spáchají v Česku tři lidé denně, nejčastěji v pondělí

Ilustrační fotografie

Náchylnost lidí řešit problémy sebevraždou znepokojovala vědce už před 150 lety. T. G. Masaryk o tom dokonce napsal...

Sója u žen zvyšuje plodnost, u mužů ji snižuje, řekl lékař v Rozstřelu

Ilustrační fotografie

Každý čtvrtý pár v Česku má v současné době problémy s plodností. "Hlavním důvodem je zvyšující se věk prvorodiček,...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

Najdete na iDNES.cz