Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proč se ženy rády parádí

  1:00aktualizováno  1:00
Dejte tu ruku pryč! volá žena rozhořčeně v přeplněném veřejném dopravním prostředku. A dodává: "Vy ne - ale vy!" Starý vtípek má hlubší smysl, než se na první pohled zdá. Jde o hluboký rozdíl v myšlení mezi muži a ženami.

Tento rozdíl by se snad dal nazvat: selektivní ženské přitahování kontra všeobecné mužské přitahování.

Vysvětleme si to blíže: Ženy se odjakživa rády pěkně upravují a parádí. Potřebují vypadat přitažlivě. Krátké sukně nebo dlouhé s vysokým rozparkem, boty na podpatcích, jež efektně tvarují lýtka, aspoň jeden horní knoflíček u blůzky rozepnutý.

Namalované rty, pramének vlasů padající do obličeje - takže je třeba jej každou chvíli půvabně odfukovat či zastrkovat za ucho. Viditelná ramínka podprsenky. Kalhotky, které se rýsují pod přiléhavými kalhotami či sukní.

Muž je tvor vzrušivý už na dálku - stačí mu jeden krátký pohled na to všechno. Prapůvodní přírodní signál mu při spatření jakékoliv této finty či jejich kombinace říká: "Přibliž se k takové ženě a bez dlouhých řečí ji svlékni."

Burka versus minisukně
Muž si zakládá na své mohutné schopnosti sebeovládání, schopnosti potlačování emocí. A tak neučiní přímo to, co mu velí příroda, v krutém vnitřním boji potlačí devadesát devět procent svého přirozeného pudu - a vyjeví jen jedno jediné procentíčko: třeba plácne ženu po zadku a prohodí nějakou tu lechtivost.

Ženě však i tohle malé procentíčko často připadá až příliš vulgární. Protože ona tyhle oděvní a kosmetické atraktivity používá selektivně. Ne pro každého muže, kterého přes den potká na vzdálenost menší než dvacet metrů. Ale pro některé muže více a pro některé méně.

Kdyby před ženou nějakou dvojsmyslnou větu svědčící o zájmu prohodil nějaký Tom Cruise nebo Šebrle, žena by šla do kolen slastí. Ba dokonce, žena by byla uražená, kdyby neprohodil, kdyby se ani nepodíval.

V ženském světě se o tom vytvořilo i úsloví: "Žena odpustí mužovi všechno, jen ne nezájem o sebe samu." Když ženy spolu o tom hesle hovoří, všechny přikyvují, že je to tak a nejinak.

Když však dvojsmyslnou větu vysloví třeba obtloustlý připlešatělý postarší šéf, je oheň na střeše, harassment na světě a soud v dohledu.

Dámy, v našem primitivnějším mužském světě to vůbec není selektivní. Když přitažlivá, tak pro všechny ve viditelné vzdálenosti a se všemi důsledky. Když pro někoho ano a pro jiného ne, tak si, ženo, choď před jedním v minisukni, ale před ostatními se ukazuj jen zahalená v muslimské burce.

Autoři:Nejčtenější

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Blanka s přítelem Valentýnem a jejich nejmladší dcerka Saša.

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o jejich výchově má docela přesnou představu....

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Marta Gottwaldová (Na snímku z roku 1948)

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě Gottwaldové, která začínala jako služka a...Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Tchyně Martina a zeť Ján se v porodnici, kam doprovázeli Marii k porodu, hodně...

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec skončí. Jiná o něj žadoní, ale nakonec porodí...

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Jak nosit džíny čtyřikrát jinak?

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude rozumět s naším typem postavy, a máme...

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Indira Gumarová

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě, pracovala pro dovozce džusů. To všechno by...

Další z rubriky

Co se děje s tělem po třicítce: mění se perioda, pleť i metabolismus

Ilustrační snímek

Dávno víme, že třicítky – ostatně ani žádného jiného věku – není třeba se děsit. Ale musíme počítat s tím, že po tomto...

Jak se vyznat v informacích na obalech. Méně je někdy více

Ilustrační fotografie

Jestli se jen trochu zajímáte o zdravou výživu, asi víte, že už při nákupu potravin byste měli pozorně číst etikety....

Může tetování ovlivnit zdraví? Barvy často obsahují nebezpečné chemikálie

Ilustrační fotografie

Tetování má dnes každý pátý Američan a každý devátý Evropan. U mladých lidí jsou pak čísla ještě vyšší. Stále se však...Najdete na iDNES.cz