Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proč muži žadoní a ženy se zdráhají

  0:01aktualizováno  0:01
Muž žadoní o sblížení, žena se upejpá a zdráhá. To je typický obrázek konverzace, když to mezi oběma pohlavími má tendenci jiskřit. Hlavní idea se dá zobrazit stručně. On: "Nemohli bychom být více než přátelé?" Ona: "Nemohli. Známe se příliš krátce."

Dialogy rozvedené na této bázi byly už milionkrát zobrazeny v knihách, filmech, divadelních hrách - delší či kratší, s vývojem přímočařejším či plným zákrut a zvratů, slavné i zapomenuté. A ještě pořád neodrážejí celou skutečnost každodenní praxe.

Na co ji sbalit? Těžká odpověď
Mladí muži od jistého pubertálního věku se velice pídí po té správné formulaci. Moc rádi by věděli, jak zvolit, jak poskládat za sebou slůvka, aby dáma odpověděla: "Ach ano, jistě, mohli bychom být víc než přátelé."

Jak naivní je to pídění! Jak naivní jsem byl dlouhá léta i já sám. Už už jsem si myslel, že jsem na to kápl. Jedna krásná známá mi totiž před časem odpověděla na otázku, jaká že formulace mužského "balení" na ni v životě nejvíce zapůsobila:

"To jsem šla takhle po Václaváku od koně dolů, když mě oslovil jeden pán: Slečno, kvůli ženám jako vy Rembrandt začal malovat!" Dnes už to my, pánové v pokročilém věku a prakticky po sezoně, víme lépe. Nebo aspoň méně naivně, abychom si zase tolik nefandili. 

Můžeme mladší generaci mužů nezištně poradit zhruba toto. Žena nepotřebuje nějakou konkrétní formulaci. Potřebuje především čas. Potřebuje mít pocit, že se komplexně zajímáte o její osobnost a že ten zájem trvá určitý čas. Určitý mnohem delší čas, než je čas potřebný k vyslovení několika vět.

Žena za to do jisté míry nemůže, že natahuje naši pánskou trpělivost k prasknutí. Že nás nutí k tomu nejnamáhavějšímu v životě, k překonání a popření vlastní nemluvnosti, k přidávání třetí, páté, padesáté namlouvací věty k těm prvním dvěma (které by přece pro jasné vyjádření a pochopení našeho přání normálně měly stačit).

Tohle se vyplatí vědět ještě před seznámením
Žena jde totiž při navazování vztahu do většího rizika. A to hned z několika závažných důvodů: Zaprvé: Při obvyklém intimním styku to není muž, ale žena, kdo více riskuje. Je to žena, koho se při milování někdo zmocní, koho si někdo vezme a kdo je do jisté míry v podřízené pozici.

Zadruhé: Žena je s novým partnerem daleko více náchylná k infekcím a zdravotním potížím podobného druhu. Ženských potíží je více druhů než mužských. Příroda proto ženě velí mnohem více než muži: neriskovat, prověřit, neměnit lehkomyslně partnera.

Zatřetí: Muž vždy vstane po milování z postele ve stejném stavu, v jakém do ní vstoupil. Ženě se může stát, že z ní vstane v jiném stavu - což je dramatická změna na celý život. A proto - kluci, chlapci, mladíci, pánové všech věků - dejte dámám své touhy dostatek času.

Autoři:Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Šest mýtů, které možná brání k získání vysněné postavy

Ilustrační fotografie

Existuje mnoho mýtů z oblasti zdravého životního stylu a fitness. My jsme vybrali jedny z nejrozšířenějších, které už...

Novorozený princ bude zajímavé princátko, myslí si astroložka

Svého třetího potomka přišla vévodkyně představit veřejnosti v červených šatech...

Třetí potomek prince Williama a jeho ženy Kate se narodil 23. dubna v 11 hodin a jednu minutu, podle astrologického...

Další z rubriky

Kvůli barvě očí téměř oslepla. Modelka varuje před nebezpečnou operací

Modelka Nadinne Bruna kvůli plastické operaci očí málem přišla o zrak.

Je jí dvaatřicet, na Instagramu ji sleduje skoro 200 tisíc lidí. A má zrak devadesátileté ženy. Nadinne Bruna si za to...

Sebevraždu spáchají v Česku tři lidé denně, nejčastěji v pondělí

Ilustrační fotografie

Náchylnost lidí řešit problémy sebevraždou znepokojovala vědce už před 150 lety. T. G. Masaryk o tom dokonce napsal...

Sója u žen zvyšuje plodnost, u mužů ji snižuje, řekl lékař v Rozstřelu

Ilustrační fotografie

Každý čtvrtý pár v Česku má v současné době problémy s plodností. "Hlavním důvodem je zvyšující se věk prvorodiček,...

Využijte pro svoji krásu tuzemskou kosmetiku

Využijte pro svoji krásu tuzemskou kosmetiku

Arome.cz I když kosmetický trh ovládají nadnárodní giganti, čím dál více získávají na popularitě lokální kosmetické firmy. Tento ...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz