Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přitvrdila jsem, přiznala Jana Berg po své módní show

  12:23aktualizováno  12:23
Letos už podruhé představila ve čtvrtek večer své modely návrhářka Jana Berg. Jako kulisu zvolila pro svou show, nazvanou COOL 2006 Exhibition, Národní památník na ražském Vítkově.

Model návrhářky Jany Berg - říjen 2006 | foto: Aleš Vlachovský

"Je to prostě show. Oproti jarní přehlídce v Rudolfinu jsem ale malinko přitvrdila. To je vidět nejen na modelech, ale i na prostředí, kde se přehlídka konala," přiznala návrhářka.

Živou kulisu pro modely tvořily holé ruce několika desítek komparzistů, kteří celou přehlídku leželi natěsnaní pod molem. Do zhruba půlmetrového otvoru vystrkovali pouze paže, jimiž pak pohybovali v rytmu hudby. Jejich pohyby měly dokreslit atmosféru, do které autorka stylizovala své modely.

Berg navrhla pro přehlídku osm kolekcí inspirovaných fotografiemi Marka Vašuta: Fotky z cest, Vašut & Berg, Abstrakce kontra realita, Páví pábení, Pneu-moto-rax, Nejsvětější srdce páně, Nostalgie 2005 a Zlatá Praha. Jeden z modelů věnovala hlavnímu městu.

V róbě nazvané Zlatá Praha, jež korunovala přehlídku, se objevila houslistka Gabriela Demeterová. Podívat se přišel i pražský primátor Pavel Bém.

"Modely jsou inspirované především atmosférou Markových obrazů. V jeho pracích se prolíná cit pro barvy, rebelství, nostalgie, smysl pro recesi, abstrakce stvořená moderní počítačovou technologií i romantická tesknivost duše. To vše jsem se snažila do svých modelů přenést," vysvětlila návrhářka.

Návrhářka zdůraznila, že hlavní je pro ni nositelnost téměř všech modelů. Po zhasnutí posledního světla nad molem zábava pokračovala rautem na ochozu.

Velký úspěch u diváků vzbudily modely z kolekce nazvané Nejsvětější srdce páně - kožené, krajkové, hedvábné i saténové modely v kombinaci nachové a černé barvy vyvolaly nadšené ovace několika stovek diváků. Obdobný potlesk si ale získala také romantická kolekce Nostalgie bohatě zdobená výšivkou nebo originální kožešinové modely. Líbila se také ležérní kolekce se skotským vzorem nebo vyzývavé sexy modely.

Show doprovázelo vystoupení zpěvačky Heleny Zeťové, jež se na molu objevila také v elegantním modelu. Moderátorem akce pak byl spoluautor přehlídky, herec Marek Vašut, který představil také své fotografie. Právě atmosféra jeho snímků prý inspirovala autorku při tvorbě jednotlivých kolekcí.

Některé fotografické obrazy návrhářka aplikovala přímo na šaty.

Večírek ukončila nestandardní prohlídka místního mauzolea. Fotoobrazy Marka Vašuta a vybrané modely Jany Berg budou od 16. října vystaveny ve Škodově paláci v Jungmannově ulici.

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Hot Dog

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší rychlé jídlo na světě. Podobně jako jeho...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

Léto patří všem odstínům žluté. Podívejte, jak ji nosí celebrity

Chcete o sobě dát v létě vědět? Pak by ve vašem šatníku neměla chybět žlutá...

Chcete o sobě dát v létě vědět? Pak by ve vašem šatníku neměla chybět žlutá barva. Ať už jsou to šaty, nebo třeba jen...

Luxusní minimalismus i barvy duhy. Jak a s čím letos kombinovat plavky

Trendy plavky mají geometrické detaily, volánky i retro barvy.

Léto ještě zdaleka nekončí, pořád tedy stojí za to si pořídit nové plavky. Nebo aspoň ty, co už máte doma třeba z...

ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...Najdete na iDNES.cz