Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Připadala jsem si jako cibule

aktualizováno 
Slunce v jemném oparu prosvítající skrz zamlžené tabulky oken prozrazovalo nepříliš teplé ráno. Vůbec mi to nevadilo. Naopak. Hodlala jsem celý den strávit zkrášlovací kůrou.
Solárium, opalování

Solárium, opalování | foto: Profimedia.cz

Od mých zanedbaných nehtů na nohou až po konečky vlasů, které připomínaly ty dokonalé žíně z reklamy jen z leteckého pohledu.

Čekalo mě důležité rande a já chtěla být zkrátka ta dokonalá.

Na hlavě se mi tak začaly hromadit tuny vlasových masek, z obličeje jsem si udělala švédsky stůl a nohy máčela v lavoru tak dlouho, až kůže vypadala jako kůže buldočka. Zkrátka rčení - méně znamená více jsem vypustila spolu s odtékající vodou ve vaně, kde jsem se také málem rozpustila.

Takovou třešničkou na dortu (nebo spíše dortem na třešničce), mělo být dosáhnutí čokoládové barvy kůže. Byla ovšem neděle a otevírací doba solárních studií prozrazovala, že se nenacházím v příliš velkém a rušném městě. Můj plán byl ohrožen. Moje touha po snědé kůži byla však silnější než veškeré překážky, které mi kladlo tohle maloměsto. A tak jsem se zaměřila na plán B. Anebo spíše plán S jako solární slunce.

Za okamžik stálo naproti mě. Už oprášené. A já naproti něj nasávala teplo, s tváři na něm málem přilepenou. Dávkovala jsem si však minuty ve větším než malém množství. Zapomněla jsem, že toto opálení se neobjeví hned, stejně tak jako spálení.

Po hodině jsem se začala vybarvovat. A jak. Vypadala jsem, jako by mě nějaká ježibaba  vytáhla z pece. Má pleť měla barvu právě dozrálého červeného pomeranče. Postupem času, jak se blížil čas odjezdu, jsem se dostávala ze stavu částečné šílenosti do stavu naprosté rezignace. Mou téměř vše odhalující halenku vystřídal rolák  a obličej se chladil pod tlustou vrstvou gelu. Masky, koupele, peeling..to vše vzalo za své. Vytvořila se na mě pestrá paleta barev. Nejvíce to odnesla záda.

Kdejaký malíř by jásal blahem, já však ve vlaku trpěla obavami a bolestmi. V takovýchto situacích by měla být v krabičce poslední záchrany i poskládaná potápěčská kombinéza.

Cestou do Prahy jsem si spolu s Darinkou Rolincovou zpívala - Ležím na trávě. Což o to, také bych si ráda lehla. Nebo jen opřela záda. Za krásu se prý platí. Já platila za ošklivou spálenou kůži. Na rande jsem tak hořela láskou i na povrchu. Jen poznámky typu - ´to vaše slunce je asi pěkně silné co´, mě nechávaly chladnou.

Druhý den jsem raději odcestovala rychle zpět a připadala si jako cibule zkřížená s ještě vetší cibulí. Někdy mé neposedné nehtíky neodolaly a zajely pod vrstvu loupající se kůže a odhalily její bledou tvář. Má krása tak dostávala další rozměr.

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Ilustrační snímek

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však překvapí, že jsou potraviny, které byste...Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Výrazné kousky a doplňky mají na pracovišti stopku. Zbytečně by odváděly...

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé rukávy a upnutá sukně můžou rapidně...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...

Další z rubriky

Příběh Luboše: Přítelkyně mě sprostě využila

Ilustrační snímek

Před pár lety jsem se zamiloval. Byla krásná, milá a měla dítě. Brzy se z nás stala rodina. Já vydělával peníze,...

Příběh Lenky: Bývalá manželka mého muže nám komplikuje život

Ilustrační snímek

První manželství se mi nepovedlo, doufala jsem, že druhé bude lepší. Je, ale má to háček. I když mám za manžela...

Příběh Soni: Přítel mi zatajil syna

Ilustrační snímek

Před lety jsem zažila velké zklamání. Muž, kterého jsem milovala, mě obelhal. Když jsem poznala svého současného...Najdete na iDNES.cz