Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Připadala jsem si jako cibule

aktualizováno 
Slunce v jemném oparu prosvítající skrz zamlžené tabulky oken prozrazovalo nepříliš teplé ráno. Vůbec mi to nevadilo. Naopak. Hodlala jsem celý den strávit zkrášlovací kůrou.
Solárium, opalování

Solárium, opalování | foto: Profimedia.cz

Od mých zanedbaných nehtů na nohou až po konečky vlasů, které připomínaly ty dokonalé žíně z reklamy jen z leteckého pohledu.

Čekalo mě důležité rande a já chtěla být zkrátka ta dokonalá.

Na hlavě se mi tak začaly hromadit tuny vlasových masek, z obličeje jsem si udělala švédsky stůl a nohy máčela v lavoru tak dlouho, až kůže vypadala jako kůže buldočka. Zkrátka rčení - méně znamená více jsem vypustila spolu s odtékající vodou ve vaně, kde jsem se také málem rozpustila.

Takovou třešničkou na dortu (nebo spíše dortem na třešničce), mělo být dosáhnutí čokoládové barvy kůže. Byla ovšem neděle a otevírací doba solárních studií prozrazovala, že se nenacházím v příliš velkém a rušném městě. Můj plán byl ohrožen. Moje touha po snědé kůži byla však silnější než veškeré překážky, které mi kladlo tohle maloměsto. A tak jsem se zaměřila na plán B. Anebo spíše plán S jako solární slunce.

Za okamžik stálo naproti mě. Už oprášené. A já naproti něj nasávala teplo, s tváři na něm málem přilepenou. Dávkovala jsem si však minuty ve větším než malém množství. Zapomněla jsem, že toto opálení se neobjeví hned, stejně tak jako spálení.

Po hodině jsem se začala vybarvovat. A jak. Vypadala jsem, jako by mě nějaká ježibaba  vytáhla z pece. Má pleť měla barvu právě dozrálého červeného pomeranče. Postupem času, jak se blížil čas odjezdu, jsem se dostávala ze stavu částečné šílenosti do stavu naprosté rezignace. Mou téměř vše odhalující halenku vystřídal rolák  a obličej se chladil pod tlustou vrstvou gelu. Masky, koupele, peeling..to vše vzalo za své. Vytvořila se na mě pestrá paleta barev. Nejvíce to odnesla záda.

Kdejaký malíř by jásal blahem, já však ve vlaku trpěla obavami a bolestmi. V takovýchto situacích by měla být v krabičce poslední záchrany i poskládaná potápěčská kombinéza.

Cestou do Prahy jsem si spolu s Darinkou Rolincovou zpívala - Ležím na trávě. Což o to, také bych si ráda lehla. Nebo jen opřela záda. Za krásu se prý platí. Já platila za ošklivou spálenou kůži. Na rande jsem tak hořela láskou i na povrchu. Jen poznámky typu - ´to vaše slunce je asi pěkně silné co´, mě nechávaly chladnou.

Druhý den jsem raději odcestovala rychle zpět a připadala si jako cibule zkřížená s ještě vetší cibulí. Někdy mé neposedné nehtíky neodolaly a zajely pod vrstvu loupající se kůže a odhalily její bledou tvář. Má krása tak dostávala další rozměr.

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...Jak je ve dne oblečenej, tak chodí spát, zděsila se vyměněná manželka

Daniel (42) lidi moc nemusí. Ani ženy nejsou důležité. „Je jich všude spousta,“...

Jsme hovada z lesa, popsala svou rodinu Věra (29), která se přihlásila do Výměny manželek kvůli honoráři i proto, aby...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Příběh Jany: Přítel pořád chtěl dítě, pak mě těhotnou opustil

ilustrační snímek

Už od puberty jsem věděla, co chci, ale i co nechci. Chtěla jsem mít po boku fajn chlapa, pohodovou práci a žít...

Další z rubriky

Příběh Jany: Přítel pořád chtěl dítě, pak mě těhotnou opustil

ilustrační snímek

Už od puberty jsem věděla, co chci, ale i co nechci. Chtěla jsem mít po boku fajn chlapa, pohodovou práci a žít...

Příběh Olgy: S manželem máme rozdílné představy o životě v důchodu

Ilustrační foto

Manžel před rokem odešel do penze, mě to čeká za rok. Ovšem už dnes vím, že si setrvání v práci ještě prodloužím....

Slavíte Mezinárodní den žen? Ptali jsme se v ulicích i na síti

Mezinárodní den žen

Za dob českého socialismu Mezinárodní den žen „povinný svátek“, kdy muži houfně slavili a ženy jim k tomu chystaly...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

Najdete na iDNES.cz