Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Příběh Mariky: Miluji otce mého přítele

  3:20aktualizováno  3:20
Měla jsem pocit, že jsem našla toho pravého. Ale stačilo, aby mě seznámil se svým otcem a najednou bylo všechno jinak. Ten si mě zcela podmanil a já toužím jen po něm. Zároveň vím, že když to praskne, ublížíme mnoha lidem.
Úplně jsem ztratila hlavu a otec mého přítele je na tom stejně. Ilustrační foto.

Úplně jsem ztratila hlavu a otec mého přítele je na tom stejně. Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

S Hynkem jsem se seznámila před více než rokem. Tehdy jsem nastoupila do jedné vinárny jako barmanka a on tam často po práci zašel s kolegy na skleničku. Hned ten můj první pracovní den jsme si padli do oka. Hynek byl se mnou až do zavíračky a pak mě taxíkem vyprovodil domů. Druhý den přišel znovu, pak i ten další, až jsem svolila ke schůzce.

Začali jsme spolu chodit

Na první rande budu dlouho vzpomínat, courali jsme po Petříně, zašli do kina a na skleničku. Sem tam padla nějaká pusa, víc si Hynek nedovolil. Choval se úplně jinak než muži, se kterými jsem chodila před ním.

Řekl mi, že se mu hrozně líbím a nechce, abych si o něm myslela, že mě musí hned dostat do postele. Na pátém setkání jsme se ale už do ní dostali. Bylo to skvělé. Jediné, co kazilo náš vztah, byla moje práce. Viděli jsme se sice často, ale jen proto, že Hynek za mnou chodil po práci do vinárny. Když jsem měla volno, byl většinou všední den a Hynek často pracoval až do večera. Alespoň jeden den o víkendu jsme za dva měsíce spolu zažili jen párkrát.

Dala jsem nakonec výpověď. Měla jsem velké štěstí, kamarádka mi dohodila místo v takové milé rodinné kavárně, kde mám prakticky normální pracovní dobu, jako kdybych pracovala někde v kanceláři.

Hynkův otec mě uchvátil

Od té doby jsme s Hynkem na sebe měli spoustu času. Po půl roce jsme si pronajali malinký byt a začali spolu žít. Tehdy jsme se také navzájem seznámili s našimi rodinami. Hynek svého pravého otce nikdy nepoznal, jeho matku opustil hned, jak se dozvěděl, že bude otcem. Když bylo Hynkovi pět let, matka se vdala za mladšího muže a ten Hynka adoptoval. Hynek o něm vždycky mluvil moc hezky. Mají prý spolu odjakživa skvělý kamarádský vztah. Hynek má ještě mladší sestru.

Návštěvy u Hynkových rodičů jsem se dost bála, na Hynkovi mi moc záleželo a měla jsem strach, abych se jim líbila. Bála jsem se zbytečně. Maminka je moc milá. Ovšem otec mě přiváděl do rozpaků, po celou dobu ze mě prakticky nespustil oči. Kdykoliv jsem na něj pohlédla, buď se už na mě díval, nebo to okamžitě udělal. Je neskutečně charismatický a moc pěkný chlap. Cítila jsem, jak se mi z jeho pohledů úplně podlamují kolena. Měla jsem pocit, že to musí všichni vidět a bylo mi to jedno. Ale vzhledem k tomu, že nálada byla naprosto uvolněná, pochopila jsem, že o "tom" víme jen my dva. Probíhalo mezi námi něco zvláštního, nedefinovatelného.

Nemohla jsem Kamila vyhnat z hlavy

Od prvního setkání nebylo snad hodiny, abych si na Kamila, tak se Hynkův otec jmenuje, nevzpomněla. Stále jsem měla před očima ten jeho pohled, který mě doslova přikovával k zemi.

I další návštěvy u Hynkových rodičů se nesly ve stejném duchu, Kamil se na mě vážně díval a já se propadala, jako by mě hypnotizoval. Při každé návštěvě se vždy posunul o kousek dál. Při loučení mi dlouho tiskl ruku, když se nikdo nedíval, pohladil mě a dokonce i políbil. A já se nikdy neozvala. Pak mi jednou vtiskl do ruky lístek se svým telefonním číslem a vzkazem, abych mu zavolala.

S Kamilem se tajně scházíme

Hned druhý den jsem vytočila Kamilovo číslo. Domluvili jsme si schůzku ve vinárně, ale ani na chvíli jsme se tam nezdrželi, Kamil mě odvezl do bytu svého kamaráda, který si půjčil. Naše milování bylo nádherné, nikdy jsem nic podobného nezažila.

Už se stýkáme několik měsíců a naše schůzky jsou čím dál tím víc vášnivější. Úplně jsem ztratila hlavu a Kamil je na tom stejně. Miluji ho tak, že bych asi raději umřela, než o něj přišla. Jsem jako puberťačka, která se poprvé zamilovala, a to mi už brzy bude osmadvacet. Nikdy jsem nic takového nepoznala, ani s Hynkem, se kterým jsem ještě nedávno plánovala budoucnost.

On ji plánuje dál, já se z toho zatím úspěšně vykrucuji. Mám ho moc ráda, nechci o něj přijít, ale je tady Kamil... Nedávno mi řekl, že uvažuje o rozvodu. Strašně toužím přestat se skrývat, být s ním, společně žít, ale podvědomě cítím, že to nejde. Zveřejnění našeho vztahu by bylo draze zaplaceno. A kdoví, jestli bychom to zvládli. Co byste na mém místě udělaly vy?

Co mám podle vás dělat?

celkem hlasů: 4218

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 10. ledna 2011. Anketa je uzavřena.

2. Mám se s Kamilem rozejít? 2805
3. Mám se rozejít s Hynkem, scházet se s Kamilem a nechat na něm, ať se sám rozhodne, co bude dál? 800
1. Mám se s Kamilem dál tajně scházet? 336
4. Mám se rozejít s Hynkem jedině, když se i Kamil rozejde se ženou? 277

názor odborníka

Váš příběh připomíná pohádku, v níž princezna čeká na hradě na prince. Kolem je příkop se třemi mosty: železným, stříbrným a zlatým. Princezna samozřejmě pošle k šípku ty, co jedou po železném a stříbrném, čeká totiž na prince, co pojede po zlatém (ten bude po princezně toužit tak, že mu bude jedno, že poničí nějaké zlato).
Takže tu máme Hynka (stříbrný most), jenž se zmůže jen na zírání přes barový pult a procházky, přičemž vás ujišťuje, že vás nechce dostat do postele (ač to byla jedna z jeho prvních myšlenek, když vás spatřil). No a pak je tu Kamil. Nekličkuje, dá vám jasně najevo, co chce. A je mu fuk, že most, který podupe, je zlatý. Využije každý okamžik, aby se dostal tam, kam ho touha vede. Vinárny to nejsou. A rázem je tu paralelní vztah. Přitažlivý tím, že je tajný a "zakázaný". Zatímco se stříbrným princem můžete být kdykoli a bez úsilí, po tom zlatém většinu času jen toužíte. Být s ním stojí úsilí, riziko a výmluvy.
Ptáte se, co dělat. Odpovězte si na několik otázek:
1) Máte zkušenost s nevěrou a v jakékoli roli? Jak to pak dopadlo?
2) Byl by váš vztah s Kamilem stejně úžasný, kdybyste spolu žili? Je to skvělé mezi vámi láska? Nebo fyzická přitažlivost spolu se vzrušením ze "zakázaného"?
3) Když zůstanete s Hynkem (ať už se s Kamilem rozejdete hned, později, nebo vůbec), dokážete s ním budovat vztah s perspektivou do budoucna? A dokážete navždy tajit, co mezí vámi a Kamilem je? A dokáže to Kamil?
4) Když se rozejdete se zlatým princem, dokážete se potom spokojit se stříbrným?
Myslím, že když na tyto otázky pravdivě odpovíte, ukážou vám směr.
Pavel Král, Psychologie.cz

Autor:


Nejčtenější

Vyzrálejší, chuťově výraznější až pikantnější sýry si nejlépe rozumí se...
Sýry pravé i falešné, kolik obsahují vápníku a s jakým vínem je párovat

Málokterá potravina je tak samozřejmou součástí českých ledniček a prostřených stolů. Sýry milujeme k snídani, obědu, svačině, večeři nebo třeba večer jen tak...  celý článek

Jane Fondová (Cannes, 17. května 2015)
Představuji si, jak umřu. Smrti se nebojím, říká Jane Fondová

Americká herečka Jane Fondová (79) na svůj věk vypadá neuvěřitelně skvěle a vitálně. Filmová legenda však přiznala, že přemýšlí o smrti. A dodala, že se jí...  celý článek

Iva Frühlingová (11. října 2017)
Iva Frühlingová: Každá máma si občas potřebuje odpočinout od dětí

Bývalá modelka a zpěvačka Iva Frühlingová (35) se ukázala po delší době ve společnosti. Rozpovídala se o mateřství na plný úvazek, nové knize a nápadech na...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Uši se čistí samy, my to dělat nemusíme. Když už, tak jen jemně

Nahromaděný ušní maz svádí k odstraňování, někdo ho dokonce považuje za znak nedostatečné hygieny. A tak uši čistí víc a víc. Ve skutečnosti tolik pozornosti...  celý článek

Babička s dědou se starají o svá vnoučata - jedenáctietou Anežku a osmiletého...
Děti žily ve stanu, než je máma opustila. U prarodičů našly nový domov

Na 35 metrech čtverečních žijí ve dvou místnostech babička s dědou a jejich dvě vnoučata. Jejich máma a prarodičů nejmladší dcera je opustila. Do televizního...  celý článek

Další z rubriky

(Ilustrační snímek)
Od hltače po požitkáře. Osm typů jedlíků, aneb jsme to, co jíme?

Jídlo už dávno nemá jen funkci utišení hladu. Žijeme v době, kdy se z vaření stal módní trend. Jíst musíme všichni a stravování podle současných trendů patří k...  celý článek

Jitka se o svého manžela bála. „Před poslední operací se nevědělo, jestli se...
Nejhorší jsou červi, líčila vyměněná manželka zážitek z krmení plazů

Když se vymění dvě mladé a docela pohodové maminky, není ve Výměně manželek moc co řešit. Rozdíl mezi nimi jsou jen čtyři roky věku a to, že Šárka (33) z...  celý článek

Mirek s Petrou
Běž se oběsit, stromů tu je dost, křičela v hádce vyměněná manželka

Když je něco k řešení, Petra (29) začne křičet, a jakmile už neví kudy kam, tak uteče, popsal svou ženu Mirek (31) z Luk nad Jihlavou. Jejich vztah nefunguje,...  celý článek

Další nabídka

Arome.cz

Proč potřebujete izolepu do kosmetické taštičky
Proč potřebujete izolepu do kosmetické taštičky

Klepe se vám ruka a tekutou linkou si na víčku vytvoříte nepravidelný pruh... co s tím? Pomůže vám obyčejná lepicí páska... celý článek

Grafton Recruitment Praha
Výrobní Technik - normovač

Grafton Recruitment Praha
Ústecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.