Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Příběh Anny: Podezírat manžela bylo pod mou úroveň

  15:17aktualizováno  15:17
Od manželství jsem si nikdy moc neslibovala, spíše jsem počítala s tím, že se nevdám, vědoma si toho, jak mám ráda svobodu a nerada se podřizuji. Od dvaceti do třiceti let jsem bydlela sama, což mi absolutně vyhovovalo.
Manželství a rodina

| foto: Profimedia.cz

Po třicítce, kdy už všechny moje vrstevnice byly dávno vdané, jsem do toho šla s tím, že chci mít děti, jinak bych raději zůstala volná.

Když člověk potká někoho, s kým si opravdu rozumí, koho si váží a miluje, pokud je vztah opětovaný, stojí za to ho prožít bez ohledu na konvence, třeba jen krátkodobě - podle mne vůbec nehraje roli věk. Někomu se ale  takové setkání, kdy dojde k naprostému souznění duší, nepovede za celý život (sex neberu jako prioritu).

Pak je lepší zůstat sám, než násilně jít do vztahu, kde předem vím, že to nebude fungovat, jen proto, abych nevybočoval z obvyklých konvencí. Pro mne je kromě zdraví nejdůležitější přátelství a nezávislost, a to i v manželství (oddací list nepokládám za důležitý).

Partnera si především chci vážit. Být nešťastný v manželství je daleko horší než být sám. Jako ideální vidím vztah založený na finanční nezávislosti, kdy  si každý z
partnerů může dovolit vlastní bydlení a s partnerem zůstává čistě jen proto, že opravdu chce, ne že je k tomu existenčně nucen. Připouštím, že teorie má  k realitě daleko.

Jsem vdaná 29 let s jedním mužem, k věrnosti jsem se nikdy nemusela nutit a manžela jsem neměla důvod z nevěry podezírat. Bylo by to i pod moji úroveň.

Přitom každý máme svoje koníčky a netrávíme veškerý volný čas jen spolu, navíc já často jezdím na služební cesty do zahraničí,  manžel zase v zimě na hory, zatímco já nelyžuji.

O děti jsme se vždy starali oba podle možností, spíše manžel víc, než bývá u českých mužů obvyklé. Například s nimi sám jezdil na hory a učil je lyžovat již v předškolním věku.

Máme i hodně společných přátel a životních zážitků (narození syna, pak dcery, jejich úspěchy, maturita, promoce), což pokládám za přednost dlouhodobého vztahu.

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Ilustrační snímek

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého přítele, ale na svého exmanžela nemůžu...

Další z rubriky

Příběh Lenky: Bývalá manželka mého muže nám komplikuje život

Ilustrační snímek

První manželství se mi nepovedlo, doufala jsem, že druhé bude lepší. Je, ale má to háček. I když mám za manžela...

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

Ilustrační snímek

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová hledala partnera svých snů pomocí...

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...Najdete na iDNES.cz