Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poradna dědka kořenáře

Poradna

Ilustrační fotografie

Na otázky odpovídá

Čaj, bylinky - ilustrační foto

Bylinky, čaje, alternativní medicína. Jak nám mohou pomoci? Kdy a k čemu používat různé byliny a koření? Ptejte se dědka kořenáře Břetislava Nového! Při zadávání dotazu uveďte, prosím, věk. Stránky dědka kořenáře: www.dedekkorenar.cz.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Povoleny jsou fotografie ve formátu JPG či PNG s maximální velikostí 6 MB.

Zasláním fotografie poskytuje jejich autor souhlas k použití fotky v poradně iDNES.cz. Odesílatel prohlašuje, že fotografie je jeho autorským dílem, není v rozporu se zákonem, ani dobrými mravy.

Archiv
Dobry den,
jake bylinky nebo caje poradite po chemoterapie,na obnovu imunity.
Dekuji predem!
LIda
Čaj, bylinky - ilustrační foto
TK 2 lžičky do 2 dcl vody + 1/2 lžičky vitC100 2-4xD mimo jídla
Vhodná by byla pro vyčištění jater i Ostropestřecová kaše jemná OKJ 1/2 lžíce 3xD s jídly.
Archiv
prosím o radu ,něco přes jeden rok se léčím , IGF-i růstový hormon 1inj.každý měsíc.přetrvává každodení průjem 3 krát i více denně.Moc mně to obtěžuje .Děkují za radua pít - otázka upravena poradcem
Milena
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Sanogel 1 lžíce mixovat do 2 dcl vody a do toho REk 1/2 lžíce a pít 3xD mimo jídla. K tomu lze přidat 2 tobolky Biopron9
Archiv
Posím o radu, jak ošetřovat lymfy,vyvazují se,používá se mast od lékaře,ale po čase tečou. Je něco co zabrání tomu mokvání? děkuji Helena
Helena
Čaj, bylinky - ilustrační foto
K mazání doporučuji MO+ a k pití doporučuji MK 2 lžičky do 2 dcl vody a pít mimo jídla 3xD.
Archiv
Dobrý den,
Již několik let se u mě projevuje postevakuační dribbling (inkontinence po vymočení, ukapávání po vymočení). V minulosti jsem prodělal operaci varikokele. Máte prosím již zkušenosti s touto poruchou u mužů a jejím napravením? Jaké cviky by mohli pomoci? Děkuji moc 31let, jinak zdravý :)
Jakub
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Stárnoucí svalovina svěrače má již malou kvalitu stahování, když v měchýři cosi zbylo. Na závěr močení nutno jít do vyššího podřepu v mírném předklonu, aby se měchýř vyprázdnil zcela.
Z bylin LVK 2 lžičky do 2 dcl vody 3xD mimo jídla.
Archiv
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu, protože již dlouhou dobu řeším při sběru jeřabin, jestli je nutné při sběru těch oranžových kuliček řešit jedlost a nejedlost. Ozubení lístků se těžko poznává a je to vůbec potřeba? Můj otec vysadil na chalupě 3 jeřáby, prý jsou dva jedlé a jeden nejedlý, ale já mám dojem, že mezi nimi žádný rozdíl není. Je možné sbírat jeřabiny volně v přírodě?
Předem děku i za odpověď.

Kamila Kuklová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
https://cs.wikipedia.org/wiki/Je%C5%99%C3%A1b_pta%C4%8D%C3%AD
Praví, že čerstvé jeřabiny jsou mírně jedovaté, což sušení či var eliminuje. Já jeřabiny nepoužívám.
Archiv
Dobrý den,žena 72 let po baipas srdce 13.7.2O16
léky:TEZEO,CONCOR,VESIKARE,TORVACARD,STACYL,CARDILAN,NOLPAZA.Na kloubech prstů se tvoří dna.Co mámdělat?Obava z dalšího zanášení cév.Jak nakombinovat Vaše výrobky aby mi bylo dobře.Děkuji za radu Sylva z Tábora
Hanzlíková Sylva
Čaj, bylinky - ilustrační foto
AK + CK 3+3 ml do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla + GY 2 tobolky
Lokality kloubů mazat K1
JK 1 lžička do decky vody 3xD po jídlech
OKH 2 lžičky do jídel nebo při jídlech 2-3xD
Archiv
Dobrý den přitel během půl roku hrozně zeslábnul má problemy i někdy udržet lžičku,jinak mu vše pada z ruk a nohy ho bolí a přestavaji sloužit.Je unavený a má oslabený organismus.Prosím poradte nám co mám mu obstarat.Předem moc děkuji Yveta
Yveta
Čaj, bylinky - ilustrační foto
BK + ROK 2+2 lžičky do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla + Q10SEE + Moringa 3 tablety ke každé porci.
JK 1 lžička do decky vody 3xD po jídlech
OKHI 3xD 2 lžičky s jídly či v jídlech
Sifon 6 a dýchat nejméně 5 minut každou hodinu tělesného klidu
Archiv
Dobrý deň, mám 58rokov, 157 a 71 kg. Jsem žena v domácnosti. Mám problém s játry a bolej me všechy svaly, klouby, kosti a bolest vystreluje do ruznych oblastí tela, jednou pata, jednou rameno, ruka, noha. Dekuji za odpoved.
Viera Hladova
Čaj, bylinky - ilustrační foto
JK 1 lžička do decky vody 3xD po jídlech
OKJ 2-3 lžičky s jídly 3xD
Sifon6 a dýchat co hodinu tělesného klidu nejméně 5 minut a jinak se snažit o ještěrčí dech.
Bolestivé lokality mazat K1 asi 3 minuty a potom hned 5-10 minu větší silou MO+ směrem k srdci.
Mimo jídla bude asi nejlepší kombinace AK + BK 3+3 ml do 2 dcl vody 4xD.
Archiv
Dobrý den
Pavel 37 Let 114 Kg, 190 cm
moc děkuji za rady z předchozího dotazu,
Muho se zeptat kde přesně máte poradnu, eventuelně kdy bychom se mohli sejít, jsem z jihozápadních čech, vesnice nedaleko Blatné, PSČ 38742
Pavel Ho
Čaj, bylinky - ilustrační foto
https://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-produkty/osobni-poradna-dedka-korenare-p128.html
Archiv
Dobrý den
muž 37 let 190 cm 114 Kg, sedavé zaměstnání, stres ( doma práce na zahradě, sekání ruční kosou, předělávání domu, kopání, v zimě v lese dřevo na topení atd)poslední rok problémy s páteří, brnění nejčastěji plosky levé nohy, poslední dobou nejvíce v klidu cukání svalů hlavně nohy ale i jinde po těle záda, ruce, občas svědění kůže, noční pocení nejvíce kolem cca 3-4hodiny ráno. zhruba od ledna v klidu nepřetržité lupání za krkem v leže musím hledat nějakou polohu aby to přestalo. za posledí rok neurol vyšetření 2 x rehabilitace, CT páteře výhřez L4/5 cca 3 mm dle vyšetření od neurologa by nemělo souviset s brněním nohy. cca před dvěma měsíci nastydnutí při předělávání dílny, nahazování zdi betonování atd. a střílení bolesti po levé noze ke kolenu vnější strana, můj problém hodně se potím musím se často převlékat. také když se pohybuji venku ať již pracovně nebo třeba při sportu( kolo, procházka), prosím o váš názor, děkuji.
Pavel Ho
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Zdá se, že se vám vlivem zanedbaného dýchání překyseluje tělo a bortí se páteř, čímž dochází k uvedeným potížím.
Zadbalon 4xD půlminutu, a také cvičení novpoklon, ZLZ, krku. To objevíte na youtube. Jinak bych doporučil za mnou do osobní poradny.
BK 2 lžičky do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla.
Archiv
Dobrý den, v poslední době jsem samé antibiotikum (zánět moč.měchýře, streptokoková angína) a nemohu se z toho vyhrabat. Mám nyní asi oslabenou imunitu neb se nacházím v psychicky i fyzicky náročném období a cítím se opravdu unavená, takže to asi spolu souvisí. Měl byste nějaká doporučení jak se posílit? V bylinkářství zaznělo doporučení na "stříbro" - nevím přesně, oč se jedná. Prosím o Váš názor. Děkuju - otázka upravena poradcem
Jana Nov.
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Koloidní stříbro potlačí růst plísní ve střevech, což zlepší detoxikaci. Když se to přežene, zmodrá pokožky jako cele = argyrie.
Já doporučuji OKHI 1/2 lžíce 2-3xD s jídly či v jídlech. Sifon 6 a dýchat 5 minut co hodinu tělesného klidu.
Více až osobně.
Archiv
Dobrí den. Mám na nohách nemocné cévy. Různé zarudlé fleky i pigmentové změny...pocit těžkosti v nohách. Děkuji za odpověď.
Richard Brunner
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Mazat několikrát denně VXK a na noc MO+ vždy směrem k srdci. K pití se osvědčuje MK 2 lžičky 3xD do 2 dcl vody mimo jídla. Často je příčina v bederní páteři - tu lze masírovat také MO+.
Archiv
Zdravím Vás srdečně a prosím o radu: od září pracuji v MŠ, velmi zhoršená imunita - stále se opakující záněty v krku, od dětství bez mandlí - velmi vysušené sliznice, svědění a píchání v uších, pak afty až v krku, následuje silné a úporné zahlenění, pak kašel. Vše bez teplot, CRP negativní. K tomu únava s dlouhotrvající rýmou, no prostě velká "otrava":( Teď mám prázdniny, a je to tu zase! Sice v lehčí formě, nyní už čtvrtý týden, slabé zahlenění, afty v ústech. Děkuji Vám za radu a přeji hezký den!!! - otázka upravena poradcem
Jana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Bez dubovek pro vás asi nelze žít... Do krku z rozprašovače 2-10xD
Jinak na podporu imunity lze brát TK + LIK 3+3 ml do 2 dcl vody 2-4xD + tableta jedlé sody.
Na noc si berte B komplex forte
Při kašli je vhodné pít PK
Archiv
Dobrý den,mám pálení těla,ne svědění, e to jako kdyby mi tělem tekla vařící voda,beru na to AD,ale není to ono, můžete mi prosím poradit?
Nikola
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Zkuste tělo detoxikovat s pomocí OKHI 3xD 1-2 lžičky. Obvykle s jídly avšak ne na noc.
Archiv
Dobrý den, již rok se nemohu zbavit bakterie e coli nejdříve v močovém měchýři a nyní v pochvě, pociťuji pálení.Je mi 52 let.Děkuji za odpověď.
Martina Svobodová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
LPPK 1 lžíce do 2 dcl vody a pít mimo jídla 5-3xD podle stavu a vždy s 2 tabletami jedlé sody. Lze to zesílit přidáním LIK asi 2 lžičky do stejné vody.
Do pochvy lze aplikovat RK ředěné těsně před aplikací 1:4 vodou a zašlapat na zádech jako na kole = 2-4xD a na noc tamo aplikovat MO+ 1 ml
Archiv
Dobrý den .Chtěla je mi 47 let.Dělám u lisu a před půl rokem jsem měla problémy se zády,chodila jsem na rehabilitace,snažím se chodit rovně .Ted půl roku pracuji a v noci celou noc nespím,na hrudníku ve svalech mám jako by takové záchvěvy ,šla jsem k doktorce a ta mi odebrala krev a říkala ,že mám všechno v pořádku,přes den mi nic není ,ale když si lehnu a jsem v klidu tak to začne .Ted jsem doma a v klidu je to slabší,ale přesto to cítím,někdy mi srdce klepne a potom jako by přeskočilo a taky mi začnou jemně mravenčit lýtka. Paní doktorka říka ,že to je ze stresu.Můžete mi poradit
dana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Zdá se to být kombinace blokád páteře a neprokrvení svaloviny zad.
Asi by postačily novpoklony a poválet se na zadbalonu několikrát denně viz moje videa na youtube
Archiv
Dobrý den,
můj 3,5 letý vnouček má hydrokélu. Nález je starý asi měsíc. Lékaři doporučují operaci. V prenatálním stádiu neodcházela správně moč, problém s ledvinovou pánvičkou.
Lze hydrokélu odstranit pomocí přírodních preparátů?
Jí docela málo, asi poloviční breatharián :-)
Děkuji za odpověď.
Iva22
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Bylinky na toto nejsou.
Archiv
Dobrý den, žena 53 let, 158cm, 50kg, sedavé zam. 5let celiakie a histaminová intol. nezjistila jsem žádné bylinky, které by mi pomohly, většinou po 3 dnech nafouklé břicho, křeče a průjem, proto jsem je přestala užívat. V poslední době jsem zase unavená, i když dodržuji diety, ale u HIT se to dodržuje těžko. užívám Daosin , H+V+Z 6tablet denně Bion3 2tabl.den, krevní testy ve všem normě. dříve jsem sportovala, cvičila, ale nyní chuť schází.
děkuji za radu.
Jana
Jana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Doporučil bych zkusit 12K 1-2 ml do decky vody a pít před jídly 5-10 minut.
Zadbalon - poválet se 4xD půl minuty.
Sifon 6  a dýchat podle možností 3 i vícekrát denně 5-15 minut
Víc jedině osobně.
Archiv
Dobrý den,
prosím vás o názor na zubní implantáty, nakolik jsou vhodné. Pokud ano, zda volit titanové nebo keramické / zirkon/
Děkuji předem
Vladka
Vladimíra Bajerová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Po mechanické i chemické stránce je to podle mého jedno.
Archiv
dobrý den, prosím vás mám vnučku, která má hemolickou anémii a proto má zvětšenou slezinu a ted i kameny v žlučníku ,je ji terve 6 let ,jestli by jste mohl poradit jestli by pomohli nějaké bylinky mooooc děkuju
Jana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Doporučuji jí užívat asi 40 kapek CK a půl lžíce GH do 1 dcl vody 2-4xD mimo jídla podle její chuti.
Také bych doporučil OKJ 2-3xD lžičku s jídly nebo jak bude chtít
Naleznete na novysro.cz
Archiv
Dobrý den, zajímala by mě jedna věc, jestli tedy sem tento dotaz patří....
Syn nasbíral do skleničky mízu z ořešáku (vlašský ořech) a mě zajímá, zda je možné použít ji třeba do sirupu, jestli není nějak závadná, případně pro lidský organismus jedovatá? Nebo zda není dokonce něčím zdravá?
Děkuji Honza
Honza
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Bohužel nemám povědomost, že bych alespoň někdy slyšel o léčebném využití tohoto prostředku a ani jsem nikdy neviděl analýzu.
Archiv
Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně bolesti zad. Je mi 32. Mám ochablé zádové svalstvo (=> kulatá ramena), vše již od dětství. Cvičím cviky z rehabilitace, pomáhají na držení těla. Ale trápí mě bolesti při spaní, v noci. Není to od páteře, spíš plocha zad, jako by mi "kameněla" záda, resp. svaly mezi žebry. Rozumově cítím, že je pro mě těžké svaly uvolnit, z toho to možná plyne. Občas pak mívám problémy při dýchání, protože výdech je zastaven, jak tělo nechce svaly uvolnit. Před spaním se snažím svaly uvolnit vůlí, ale občas to bolí a asi ani nepomáhá. Přes den je vše OK, ráno záda rozhýbu a o problémech nevím (pokud nemusím nosit nic těžkého nebo dlouho stát). Moc děkuji! - otázka upravena poradcem
Anna
Čaj, bylinky - ilustrační foto
V noci ležíte asi na zádech a stlačené svaly nedostávají živiny. Doporučuji se na posteli vrtět. K tomu se hodí spíše více tuhá matrace.
Cvičte si novpoklony viz moje video na youtube a 4xD si půl minuty poválejte záda na Zadbalonu.
Archiv
Dobrý den, chtěla bych prosím vědět, jak je to s jedovatostí pustorylu. Listy a květy se používají jako mýdlo, listy jsou údajně léčivé na kandidu. Někteří používají květy do čajů, podobně jako pravý jasmín. Je to bezpečné? Je pustoryl jedovatý nebo ne?
Jiřina Uhlířová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Pustoryl nepoužívám. Pravděpodobně je jedovatý. Do čajů dávám asi 100 jiných bylin.
Archiv
Chlamýdie na plucach bez kašla a príznakov, pomôže chlamydil extra, prípadne niektoré Vaše produkty?
Muž 72 rokov ,176cm a 86kg.
Ďakujem
Jozef
Čaj, bylinky - ilustrační foto
To by mohlo vyřešit užívání TK 2 lžičky do 2 dcl vody 4xD mimo jídla a do toho si přidat 1 lžíci GH a 1/2 lžičky vit.C100 a k tomu 2 tobolky GY. (naleznete na www.novysro.cz)
Archiv
Dobrý den pane Nový, jsou to asi 2 měsíce, když jsem byla u vás na poradně..mívám silné bušení srdce a nemohu se dodechnout, tlak hrudi,zažívací potíže-po jídle pálení žaludku a zrychlí se mi tep, nemohu ani jezdit na kole, ihned šílené bušení, nezvládám stresové situace, stačí mi uslyšet sanitku a mám pocit, že to se mnou sekne, při sebemenším stresu bušení, těžko se mi dýchá...poradil jste mi zadbalon, novpoklony, sifon 6, GK,MK,Q 10P,JK a OKH..cvičím a vše užívám, ale vyraznější zlepšení se nedostavilo.Jak asi dlouho trvá než vše správně zabere? děkuji
Daniela, 32 let
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Také jsem vám doporučil určitě, že se máte vyprsit a dýchat, protože popisujete blokády nervů od páteře v kombinaci s přidušením a stresem. Počítejte, že to trvá obvykle tolik týdnů, kolik vám je desítek let.
Archiv
Dobrý den! :-) Mám takový intimnější problém. Nikdy jsem to nemívala, ale nyní se mi stále vracejí vaginální problémy. Nevím, zda je to mykóza, nebo něco jiného. Ale mívám to oteklé, červené a tvoří se mi praskliny do krve v záhybech genitálií. Velmi to bolí, pálí, svědí.. Všechno dohromady. Výtok ani moc nebývá. Mám pocit, že se to vrátí obvykle před menstruací. Snažím se léčit volně prodejnými mastmi a globulemi na mykózu, ale buď se to nevyléčí úplně, nebo mám chvíli klid a vrátí se to. Beru dost léků, mám i jiné zdr. problémy (lupus, anémii, hypertenzi, před dvěma týdny jsem byla na zákroku se srdem - uzavření otvoru v přepážce). Takže antimalarika, Trexan, léky na tlak, na ředění krve, proti trombóze, železo.. Třeba je to i těmi léky. Jsem už zoufalá!! Jinak jsem štíhlá a sportuji, na pokyn lékaře držím bezlepkovou dietu. Snažím se o zdravé stravování a životní styl..
Bára
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Na toto fungují docela dobře www.dubovky.cz. Doporučuji 2-4xD aplikovat do pochvy ředěné 1:4 těsně před zavedením. Na noc potom 1-1,5 ml MO+ (zboží viz www.novysro.cz). MO+ bude také vaše údržby stavu a na to stačí 0,5 ml. K pití doporučuji GK + TK + vit.C100 3+3 ml + 1/3 lžičky do 2-2,5 dcl vody 4xD mimmo jídla. Omývat lokalitu doporučuji Mýdlem dědka kořenáře.
Archiv
Trpím syndromem karpálního tunelu. Poradil byste mi, prosím, zda i na tento problém lze využít fytoterapii. Jsem spíše vysoká , štíhlá, stačí výlet na kole a ruce mne velmi bolí a brní. jinak jsem zcela zdravá.
Někde jsem četla, že syndrom karpálního tunelu je vlastně problém oběhového systému. Ale lékař nic takového nezjistil. Věk 55. Děkuji.
Evajzník
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Podstata karpálního tunelu je nenápadné zanášení vaziv jaterním odpadem jeho krystalizací v chladných částech ruky. Mazat doporučuji K1 a hned potom MO+ směrem k srdci  2xD. Na rukách nosit nátepníčky (u nás gumky) a hodí se k tomu dobře i náramek z BEN7 (nesnáší vlhkost). K pití bych dal BK + AK 2+2 lžičky do dvoudecky vody 4xD mimo jídla, ale víc bychom si případně řekli v osobní poradně.
Archiv
Dobrý den, moc prosím o radu. Moje 3,5 roční dcera už od roku a 8 měsíců trpí akutní zácpou, měří 96 cm, váží 12 kg (ani moc nepřibírá). Používali jsme klasické rady (vývar z ovesných vloček, švestky apod.), také jsme používali pravidelně Duphalac, ale bez výsledku. Po vyprázdnění má někdy krev na stolici, sliz, párkrát vytlačila kousek střeva, stolici má tuhou a hodně zapáchající, vykonává potřebu jednou za 4 dny někdy i déle. Sono břicha dopadlo dobře. Při pohmatu na břicho na boku jde nahmatat stolice ve výšce pupíku. Pupík má hodně vyvalený ven a břicho tvrdé. Poslední dobou má křeče do bříška a trpí zápachem z úst. Od nástupu do školky je často nachlazená bez horeček. Když stolici drží delší dobu, tak jí přistihnu někde sedět a jako kdyby poskakovat na prdelce, snaží se jí zatlačit.Nejí moc masa,dlouhou dobu měla období co jedla převážně za celý den jen zeleninu a ovoce,každý den vypije cca půl litru krabicového mléka a tekutin (čaje,šťávy) cca 1 litr.Předem moc děkuji za odpověď.
Klára
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Podle mých zkušeností se na tomto problému kromě psychiky podílí i blokády páteře, které bych vás musel v osobní poradně naučit řešit. Zatím s děckem cvičte novpoklony, ZLZ a udiány viz moje videa se zdravotní tematikou na dedekkorenar na youtube.com
Archiv
Je mi 57 let a mám na prvé noze halux , který mi způsobuje posunutí ostatních prstů, brnění a bolest.

Děkuji za odpověď, co neznám, jsou Vaše značky přípravků pro léčbu. Můžete mi zaslat již namíchanou směs pro léčbu?
Moje e-mailová adresa: mamina1111@centrum.cz
jana šormova
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Nejdřív celou lokalitu promazejte Prvním mazáním K1 asi 3-5 minut a potom pokračujte Měsíčkovým olejem MO Lymfolejem(R) asi 10 minut s velmi pomalým promasírováváním kloubního pouzdra takovou silou, kterou ještě snesete. K1 bude snižovat bolest a regenerovat a MO zvyšovat plasticitu již velmi tuhého pouzdra. Podle tuhosti, deformaci a věku očekávejte dobu masáží spíše v měsících.. Přípravky naleznete na novysro.cz
Archiv
Je mi 43 let, moje strava je bez masa jen ryby,obsahuje i zeleninu a ovoce.Vážím 64 kg a měřím 168 cm. Chodím do zaměstnání a odpoledne 3x 2hod. v týdnu předcvičuji pilates.Již 3 měsíce jsem bez menstruace.Může to být již na trvalo. Cítím se unavená.Můžete mi poradit, co užívat k celkovému posílení, jak předejít únavě?Děkuji Vám za odpověď.
Barča
Čaj, bylinky - ilustrační foto

KK + GK 3+3 ml do 2 dcl vody a pít 3-4xD + Q10P. To vše mimojídla.

JK 1 lžička do decky vody nebo pití po jídlech 3xD.

OKHI 1/2 lžíce 2xD.

Naučit se dýchat i v době mimo cvičení. Nejlépe ještěrčí dech. (viz moje video)

Archiv
Dobrý den,můžete mi prosím Vás poradit něco na premenstruační syndrom?Děkuji
Maruška
Čaj, bylinky - ilustrační foto
GK + VK 2+2 lžičky do čaje z fenyklu (1 lžička do 1/4 l 1/4 hod spařit) a pít mimo jídla dle potřeby 2-4xD. Místo čaje z fenyklu lze také použít pivo nebo pito zředěné horkou vodou 1:1
Archiv
Dobrý den! Prosím, poraďte mi něco na bradavice na chodidlech.. Už několikrát jsem myslela, že jsem se jich zbavila a vždy se mi vrátí.. Děkuji!
Bára
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Osvědčuje se aplikace www.dubovky.cz jako obkládek, kdy na kůži nalepíte náplast s prostřihnutou dírou na bradavici, na kterou dáte vatičku promočenou RK jako kontaktní obklad a přelepíte další náplastí. RK s kožními viry reagují a zabíjí je. Trvá to ale týdny a každý den 2x aplikace...
Archiv
Dobrý den, není nějaká dobrá rada jak na patní ostruhu? Ultrazvuk a obstřik nepomohly.
Eva
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Jedině mazat Lymfolejem MO+ 2xD. (lymfolej.cz)
Archiv
Dobrý den, už nějakou dobu mě trápí stále se vracející pálení žáhy, užívám léky (blokátory protonové pumpy), po nasazení léku se mé problémy zlepšily, avšak bolest žaludku se někdy objeví. Chtěl bych se zeptat, jak bych si mohl ještě pomoci.
Michal
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Problém vzniká obvykle nekorektní inervací od míchy do dvanáctníku blokádami kolem 11 Th obratle, tedy doporučuji Zadbalon viz moje zdravotní videa. 4xD půlminutu. Na žaludek mám Zeměžlučovou směs 12K "neblbě" viz www.dedekkorenar.cz 
Archiv
Dobrý den,
pročítala jsem si Vaši poradnu. Jelikož mám stejný problém jako tazatel. Jsem po baypassu a mám rovněž aterosklerózu. Odpověděl jste, že doporučujte mimo jiné přípravky AO 3x denně 1. Bohužel nevím, co znamená zkratka přípravku AO. Prosím o sdělení, o jaký přípravek se jedná. Děkuji
Ivo
Čaj, bylinky - ilustrační foto
AO je Amarantový olej extrahovaý CO2 viz www.dedekkorenar.cz a ke koupi na www.novysro.cz
Archiv
dobry den ja bych chcela poradit jsem po operacii tlusteho streva a mamjen polovicu streva mela jsem rakovinu a pred rokem jsem mela dalsi operaci konecnika mela jsem zuzeni konecnik a mam trhlini ted to vidim zas nemuzem na vc a vypraznovat se nevim co delat prosim poradete mi dekuji vam
anna
Čaj, bylinky - ilustrační foto

Do konečníku po stolici po omytí mýdlem dědka kořenáře vždy aplikujte MO+ 0,5-1 ml (násadec a inj. 2 ml). Mimo jídla užívejte půl lžíce MO+RO+ 2-3xD, který střevo zvláční a lubrikuje.

Zapít to doporučuji HK + REK 2+2 lžičky do 2 dcl vody 2-4xD.

Archiv
muj manzel nema tolik spermie ma vic mrtvich nez zivich a odumiraji mu nevim spolu sme 10 let a deti nemame poradte my prosim uz nevimco a jak dal vyskovseli se tabletky kotvicnik a nic nezabira prosimo odpoved dekuji

petra
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Než přijdete do osobní poradny, doporučte mu užívání MRK + LVK 2+2 lžičky do 2-3 dcl vody 2-4xD mimo jídla.
Archiv
Dobrý den co by jste prosím poradil na e-coli, která se u mě nachází v pochvě a na močové trubici z venkovní strany.Nic nepomáhá, trápím se s tím již čtyři měsíce. E-coli mě způsobuje stálé pálení. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den.
Petra
Čaj, bylinky - ilustrační foto

Zevně jsou na to určeny RK tamponovat třeba 10xD a mazat na noc PM nebo MOM-Ag. V procesu schvalování je nyní i PM-Ag (nejdezinfekčnější mast).

Do pochvy se osvědčuje MO+ 1/2-1 ml na noc.

Také do konečníku po stolici a omytí Mýdlem dědka kořenáře aplkujte 0,5 ml (násadec + inj. 2 ml)

K pití pro prevenci TK 2 lžičky do 2 dcl vody mimo jídla 2-4xD podle citu.

Archiv
Dobrý den,
můj šestiletý syn už jako malý trpěl na rýmy a následné "huhňání" (i přesto, že se zdálo, že rýma je již vyléčená) a dlouhodobé pokašlávání. Nyní prodělal spálu, je řádně přeléčen antibiotiky (již skoro 3 týdny po nemoci), rýma není, ale stále pokašlává, a to pouze ráno po probuzení. Možná občas spolkne i nějaký hlen, ale nejsem si jistá, on tvrdí, že ne. Pokašlávání bylo již před spálou. Jinak působí zdravě. Je dosti štíhlý, bez jediného kousku podkožního tuku (přes velký apetit a kvalitní stravu), ale stačí pak jedno "ofouknutí" nebo větší zátěž nebo únava a začne mu téct opět z nosu. Co byste prosím doporučil pro celkové zotavení? Přitom hodně sportujeme a žijeme spíše vesnicky... Děkuji, Prášilová - otázka upravena poradcem
Pralenka
Čaj, bylinky - ilustrační foto

Já v takových případech doporučuji spát s černým kulichem na hlavě až po bradu (přednášku mám na youtube) a do krku aplikovat RK z rozprašovače neředěné 2-8xD dle potřeby.

K pití TK, případně PK a v prevenci GH. To si dělejte podle citu nebo mi mládě ukažte v poradně.

Archiv
Dobrý den milý pane, jsou nějaké byliny, které léčí parkinsonovu nemoc? Děkuji moc
kamila
Čaj, bylinky - ilustrační foto
To je problém odumírání neuronů. Právě na to vymýšlím a testuji bylinnou směs PAK, která ale ještě není dodělaná ani schválená. Zkuste tedy zatím užívat BK 1-2 lžičky + GH 1 lžíce do 2-2,5 dcl vody 2-4xD mimo jídla. Doporučil bych i celkovou detoxikaci s JK 1 lžička do 1 dcl vody 3xD po jídlech a OO-KH 2 lžičky zamíchat do jídel 2-3xD. Zatím... osobně bychom si asi řekli víc.
Archiv
Dobry den prodelal jsem mrtvicku tet zjistili ze mam hlani tepnu mozku zadny leky nato neberu jenom zilit
stufka zdenek
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Já bych na toto doporučil užívat MK + CK 1+1 lžička do 2 dcl vody 4xD a k tomu vždy 1-2 tablety GY. Zprvu asi jen 2xD.
Archiv
Dobrý den,
manžel 71 let, po totální endoprotéze kyčelního klouku.
Po přetrvávajících bolestech lékař diagnostikoval neuropatii nohou.
Poradíte, co s tím?
Předem děkuji.
P.
Pavla
Čaj, bylinky - ilustrační foto
BK 2 lžičky do 2 dcl vody a pít 3-4xD mimo jídla. Bolestivé lokality mazat K1 1-3xD a zateplit. Více bychom si asi řekli osobně.
Archiv
Dobrý den,trápí mě zarudnutí pleti,většinou se objevuje při stresových,trapných a nebo chvílích,kdy musím něco prezentovat.Dá se toto začervenání zmírnit nebo se ho úplně zbavit nějakými bylinkami?
Děkuji za odpověď.
Adam
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Ano, jmenuje se to Dobromyslová směs NK 2-3 ml do 1,5-2 dcl vody 10-15 minut před stresovou situací a mělo by to být v pohodě. Naučte se dýchat, asi s pomocí Sif6
Archiv
Jak do těla dostat draslík v přírodní podobě, zda existuje i nějaká pomocná bylinná aplikace.
Děkuji
marcela žebráková
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Cokoliv zeleného v přírodě se vezmete, je plné draslíku.
Archiv
Zdravím,mám dotaz,měl jsem v létě 2015 v průběhu 2měsíců tři anginy za sebou,před tím jsem neměl angínu určitě 10let,nyní mám zvětšené mandle a lékař mě doporučil odstranění krčních mandlí,mám si je nechat vzít nebo se stím dá něco dělat?moc se mě do toho nechce...ještě mám jeden dotaz,asi půl roku trpím bolesti kyčlí,chodím a sedím bez bolesti,ale nesednu si třeba do tureckého sedu,nebo při vykroucení nohy kyčel prudce zabolí,předem díky za radu,s pozdravem Petr S.
petr 36let
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Na angíny a mandle je www.dubovky.cz a na kyčle mazat K1 a hned potom MO+, ale raději bych to viděl, jestli to je jen úpony nebo i chrupavky. Noste Nokilt co nejvíce. K pití AK + CK + ml do  dcl vody 4xD + 2 toboky GY + lžíci Gelmodel premium
Archiv
HLEDAM DOBREHO LECITELE V OBLASTI JICINA
NEVITE ?
DEKUJI
JOSEF RYSL
Čaj, bylinky - ilustrační foto

ne

za málo

Archiv
dobry den chcela by som sa spytat kamaratkyn syn ma atopicky ekzem ma jeden rok a nic nepomaha dakujem
viera
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Mýt Mýdlem dědka kořenáře, prát v něm také, mazat tence RM-BS. Podpořit játra GH a OO-KH nebo alespoň OO. V poradně na www.dedekkorenar.cz na toto téma máte odpovědí celou řadu.
Archiv
Dobrý den,jsem alergička a po kontrole u lékařky na ORL,mi zdělila.že musím na operaci nosních polypu,bojím se a hledám jiné řešení,děkuji,je letos 52let
Anna
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Tak mám pocit, že jsem před chvilkou odpovídal?
Archiv
Dobrý den,jsem alergička a po kontrole u lékařky na ORL,mi zdělila.že musím na operaci nosních polypu,bojím se a hledám jiné řešení,děkuji
Anna
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Zkuste tam do silné duševní přípravě stříknout RK z rozprašovače. Je to drsné, ale ve většině případů úspěšné. Na spaní noste černý kulich až po bradu. Z čajů bych doporučil PPK ě lžičky do 1,5-2 dcl vody 4xD mimo jídla.
Obávám se ale, že je ve vás ještě něco v nepořádku.
Archiv
Dobrý den, jaké byliny by jste mi doporučil na vyrovnání hladiny progesteronu? Podle gynekolozky je nízká, dala mi k užívání Orgametril, který ale špatně snáším.
Děkuji za odpověď.
Lenka, 37 let
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Kdyby byliny, tedy fenykl, chmel, jetel nebo již hotovou naši Chmelovou směs VK 3 ml do 1,5 dcl vody 4xD mimo jídla nebo po jídlech.

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.