Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Po prsou přišla na řadu liposukce stehen

aktualizováno 
Do měsíce se Laděna sžila se svými zbrusu novými trojkami. K období hojení a rekonvalescence se však ještě vrátíme v šestém díle. Tentokrát sledujte další zákrok, při němž přišla o tuk z boků a zevních stehen.

MUDr. Romana Kufy, který operoval Laděnu, se ptejte on-line dnes od 13 hodin ZDE

HLASUJTE: Podstoupili byste na místě Laděny tak náročnou proměnu?

"Tak jdeme na to," říká před narkózou vesele Laděna. A to ji čeká současně i operace břicha. Ale pěkně po pořádku.

Podle MUDr. Kufy je zákrok bolestivý a trvá přibližně hodinu. "Stejně jako u prsou, i teď si nakreslím čáry pro oblasti, které budeme upravovat. V tomto případě na bocích a zevních stehnech."

Plastika.idnes.cz Seriál plastika.idnes.cz
Plastika na vlastní kůži

Liposukci jsme si oblíbily

Liposukce je v plastické chirurgii velmi oblíbená. V České republice tvoří celou polovinu všech výkonů. Snad i proto, že metoda vypadá zázračně. Pacientka totiž navždy přijde o nenáviděné tukové buňky, které sice během života dokáží zvětšovat svůj objem, ale neumí se množit. To znamená, že v těch partiích, kde se tuk odsaje, již znovu nenaroste. Ale pozor! Liposukce vás sice někde zbaví centimetrů, ale nezměníte-li životosprávu, "ztloustnou" vám buňky v jiných partiích a na váze nic nepoznáte.

Odsátí tuku probíhá buď v lokální anestezii, nebo v celkové narkóze. Při místním umrtvení se podá do podkoží lék na znecitlivění, a poté se tuk odsaje. V celkové narkóze rozvolní tukové buňky speciální roztok obsahující adrenalin. Ten zároveň pomáhá zastavit krvácení. Kanylou napojenou na odsávací vývěvu pak lékař tuk odstraní. MUDr. Kufa zvolil pro Laděnu celkovou narkózu.  

Lékař odsál tři litry tuku

Skalpelem si operatér nařízl na každém stehně asi tři milimetry kůže. Jimi vpravil pod kůži kanyly. "Používám vibrační liposukční přístroj. Kanyla vibruje a zároveň rychle odsává," vysvětlil Kufa. Sání je tak podle něj jednodušší a plynulejší. "Hadičkou protéká opravdu čistý tuk, bez větší příměsi krve."

Z každého stehna ubylo skoro půldruhého litru tuku. Kůže zůstala po odsátí volná. Podle odborníků se zpátky "přilepí" obvykle během tří až čtyř týdnů. Otvory v kůži zcelí na dva týdny stehy a po operaci zůstanou jen dvě nepatrné půlmilimetrové jizvičky.

Elastické prádlo nesundá ani na noc

Období hojení provází také výrazné modřiny. A bolest? Třeba jako když se hodně praštíte o stůl, popisují pacientky. Minimálně první týden se žádná bez pomoci v domácnosti neobejde. Do práce se vrací po týdnu, ale cvičit mohou až po měsíci. 

Pokud lékař zvolí postup s umrtvením místní tkáně, není pobyt v nemocnici nutný. Žena může hned po operaci odejít domů. Je-li zásah větší, jako u Laděny, doporučuje doktor Kufa celkovou narkózu a hospitalizaci jeden až dva dny. Na převazy přichází pak jednou týdně, naposledy měsíc po operaci.   

"Každá pacientka musí nosit ještě čtyři týdny po liposukci,  ve dne v noci, elastické prádlo od kolen až nad pupek. Speciální kalhoty dostane přímo u nás na klinice a svléct si je lze jen při sprchování," vysvětluje Kufa, zatímco personál na operačním sále Laděnu přetočil na záda, aby se mohl operatér pustit do zmenšení břicha. O tom ale až v příštím díle.

Pátou část osmidílného seriálu, který vzbudil mimořádný ohlas, věnujeme plastické operaci břicha. Vyjde v pondělí 20. listopadu.

Projekt je připravován ve spolupráci s Bomton studii.
Nejčtenější

Deset otravných zlozvyků, které vám můžou zničit manželství

Ilustrační snímek

Bylo by krásné, kdyby všem, kteří si u oltáře slibovali věrnost a lásku až za hrob, tohle předsevzetí opravdu vydrželo....

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...Fotka ze svatby jí změnila život. Obtloustlá družička zhubla 50 kg

Družička, která vážila 117 kilo, z této fotky moc velkou radost neměla. Na...

Jestli byl někdo živoucím důkazem toho, že mateřství kazí ženám postavu, tak to byla Kayla Hatcherová z Alabamy. Po...

Holčičí vizáž i po čtyřicítce? Reese Witherspoonová ví, jak na to

Reese Witherspoonová na Glamour Women of the Year Awards (New York, 9....

Zdá se, že pravá blondýna vůbec nestárne. Má rozjasněnou pleť bez nedokonalostí a vrásek i štíhlou a drobnou postavu....

Za tohle chování bych své dceři omlátila hlavu o futra, zuřila Marcela

Třináctiletá Helena novou „maminku“ neustále poučuje.

Šest dětí, to už je pořádná „smečka“, zvlášť když převažují dospívající dcery, jako v rodině Heleny (43) a Luďka (55) z...

Další z rubriky

Nejzajímavější make-up z přehlídek. Klikyháky na očích a červené tváře

Pastelové stíny, černé linky a červená ústa. I to jsou aktuální jarní trendy,...

Pastelové stíny, černé linky a červená ústa. I to jsou aktuální jarní trendy, které byly k vidění na přehlídkách...

Z větších prsou je čtenářka Jitka nadšená i po čtyřech letech

S výsledkem je Jitka spokojená i čtyři roky po operaci.

Pro úpravu prsou se čtenářka Jitka (36) rozhodla po letech komplexů, které se zhoršily ještě po odkojení syna. Před...

Holčičí vizáž i po čtyřicítce? Reese Witherspoonová ví, jak na to

Reese Witherspoonová na Glamour Women of the Year Awards (New York, 9....

Zdá se, že pravá blondýna vůbec nestárne. Má rozjasněnou pleť bez nedokonalostí a vrásek i štíhlou a drobnou postavu....

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Arome.cz Červené rty sluší výrazným brunetám i křehkým blondýnkám. A z módy nevycházejí už pěknou řádku let. Že je na vás křiklav...

Najdete na iDNES.cz