Po lázních v šusťákovkách

  18:45aktualizováno  18:45
Karlova Studánka - Před odjezdem do lázní většina dumá nad tím, co si ze šatníku přibalit na cestu. Pobyty v Karlových Varech či Mariánských Lázních jsou především společenskoiu záležitostí. Po Karlově Studánce však můžete klidně chodit v šusťákovkách a nikdo se nad tím nepozastaví.

Klimatické lázně Karlova Studánka se pyšní nejčistším ovzduším ve střední Evropě. Leží v lůnu Jeseníků v nadmořské výšce téměř osm set metrů. Kromě pacientů na léčebných pobytech jsou také vyhledávaným místem turistů v kteroukoliv roční dobu.

Návštěvníci zde oceňují především klid a pohodu. Minilázně, které přejdete z jednoho konce na druhý za chvilku, jsou skutečně krásné, i když postrádají kolonádu a honosné obchody. Kdo nevyhledává luxus, rád se vrací.

"Kapacitu máme v současnosti naplněnou, také turistů k nám chodí tolik jako nikdy. Asi zapracovala reklama, kterou nám svým pobytem udělali manželé Havlovi," řekl tiskové agentuře Korzo ředitel lázní Karlova Studánka MUDr. Jan Vrabec "Hodně se teď chodí do okolí na houby, roste jich strašně moc," dodal.

Raritou je geologická expozice v přírodě, jediná v republice. Zajímavou architekturou se pyšní studený minerální pramen Vladimír, kam si chodí pro osvěžení domácí i přespolní. Řada z nich si odváží tašky plné lahví, pramen je totiž veřejnosti přístupný.

"To mi dost vadí. Láhev nebo dvě, prosím. Příchozí však obsadí zřídlo, které má dva vývody a nepustí k němu pacienty, kteří se chtějí napít," zlobí se ředitel.

Lázně před čtyřmi lety zasáhla povodeň z rozvodněné říčky Opavy, ale škody už nejsou znát. "Dostala se mimo koryto a udělala si nové cesty, které jsme museli upravovat. Už je všechno v pořádku. Více mi vadí, že našim údolím vede silnice. Není na ní sice velký provoz, ale přece jen. Chtěli bychom obchvat, aby lázně byly skutečnou zónou klidu," poznamenal ředitel lázní.

Autor:

Nejčtenější

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je už dlouhá léta zvyklá na tvrdý život. Starosti se na ni znatelně...

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu si dodělává střední školu, kterou kvůli...

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Rodinu v opraveném domě přivítali příbuzní i kamarádi.

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní, dostavily se ještě zdravotní potíže dětí...

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Gábina před a po proměně

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového života touží vykročit s novým účesem a...

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerová s anorexií bojovala už od střední školy

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že je štíhlá kvůli tanci, kterému se věnovala...

Další z rubriky

Češi nemají kondici, ale neřeší to. Přehlíží i stres a lékařské prohlídky

Ilustrační fotografie

Mladší Češi neřeší zdravotní prevenci a jen tři ze sta ve věku nad 25 let se cítí v dobré fyzické kondici. Přitom...

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Růženka se naučila brát hračky do ruky.

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali. Narodila se nám Růženka, u které doktoři...

Pozor na zimní dehydrataci, mráz z organizmu vysává vodu

Ilustrační snímek

V chladném počasí mnozí lidé podceňují pitný režim. Na rozdíl od léta totiž nepociťujeme žízeň tak často a ani se...

Najdete na iDNES.cz