Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svlékla bych se, ale vulgární nahotu nemusím, přiznává Petra Němcová

Exkluzivně   4:39aktualizováno  4:39
Topmodelka Petra Němcová se proslavila svou krásou. Ovšem její život i dosavadní práci změnily v roce 2004 tragické události kolem tsunami v Thajsku. Z modelky se stala osobnost uznávaná po celém světě. Ve svém nabitém programu si udělala čas na exkluzivní rozhovor pro OnaDnes.cz nejen o své práci, ale i o mužích a plánech do budoucna.

Petra Němcová fotila prestižní kalendář Pirelli pro rok 2013. | foto: archiv Unique One

Jak jste strávila vánoční svátky?
Byla jsem u moře, udělali jsme si Štědrý den tam a o pár dní později i doma v Karviné. Ježíšek chodil na etapy. Došlo i na české tradice.

Můžete si jako modelka vůbec dovolit tradiční vánoční jídlo?
Kapra mám moc ráda. Bramborový salát jsem si také dala, ale bez majonézy.

Pózovala jste pro slavný kalendář Pirelli pro tento rok, který je překvapivě cudný, bez nahoty. Byl i to důvod, proč jste na focení kývla?
Je to jedna z nejprestižnějších prací, jakou modelka může během kariéry dělat. Jen pár holek se do něj dostane. Druhým důvodem je jeho charitativní rovina. Letos navíc fotil Steve McCurry, nemohla jsem si vybrat lepší rok. Moc mě těší, že i v Čechách má kalendář Pirelli svůj charitativní rozměr již řadu let. 

Šla byste do toho, i kdybyste se měla svléknout?
Hodně by záleželo na tom, kdo by to fotil. Pokud Steve, tak ano. Vím, že i méně oblečené by to vypadalo nádherně.

Topmodelka Petra Němcová pózuje s kalendářem Pirelli 2013, ve kterém najdete
Chvíle klidného spočinutí v Rio de Janeiru (Petra Němcová). I tak vidí...

Máte nějaké hranice, za které byste při focení nešla?
Určitě ano. Někteří fotografové neustále překračují domluvené hranice. Jde také o to, jak to celé pojmou, zda zdůrazní krásu, nebo nahotu zvulgarizují. To já nemusím, nešla bych do toho.

Více než s módou si vás dnes lidé spojují s charitou. Kolik vaší práce tvoří modeling?
To se rok o roku liší. Například loni jsem věnovala charitě 70 procent svého času a ostatní čas jsem rozdělila mezi práci modelky, ambasadorky na Haiti a budování nových projektů, mezi které patří i Dreft Fashion Week v Praze.

Vizitka

  • Modelka, filantropka, čestná ambasadorka Haiti Petra Němcová se narodila 24. června 1979 v Karviné.
  • V roce 1995 vyhrála modelingovou soutěž Elite Model Look.
  • V roce 2004 přežila tsunami v Thajsku.
  • Založila charitativní organizaci Happy Hearts Fund.
  • Napsala autobiografickou knihu Vždy s láskou, Petra.

Proč právě týden módy?
Byla jsem hostem na prvním ročníku a moc se mi líbilo, jak jej Karolína Bosáková s Barborou Bergovou zorganizovaly. Svou kvalitou se vyrovná zahraničním týdnům módy. V Česku máme nádherné prostory, krásné modelky, talentované mladé módní návrháře. A Dreft Fashion Week položil velmi dobrý základ pro rozvoj českého módního průmyslu. Teď už jen ho posunout na více mezinárodní úroveň. Na čemž se budu jako nový partner projektu aktivně podílet. 

Jaká je vaše role v tomto projektu?
Budu propagovat celou akci v zahraničí a za pár let se o Praze bude v souvislosti s módou vědět celosvětově. Ráda pro rozvoj české módy přispěji svými zahraničními kontakty, které projektu přinesou možnosti zahraničních investic, nové kontakty, dosah na mezinárodní média... 

V Čechách se ale móda nevnímá jako priorita na rozdíl od Paříže, Londýna či Milána.
Je třeba někde začít. V Čechách jsou šikovní návrháři, ale potřebují kvalitní platformu, aby svou práci mohli prezentovat. A to nejen v Praze, ale i venku. To jim Dreft Fashion Week bezpochyby nabízí. Tím, že začnou na týdnu módy v Praze, otevřou se jim dveře i do světa. Už mohou říct, že měli svou přehlídku. Nejen oni, ale i Česko z toho může časem těžit. 

Petra Němcová se v letošním roce bude angažovat také v Čechách. Postará o Dreft...

Petra Němcová se v letošním roce bude angažovat také v Čechách. V Praze se postará o týden módy Dreft Fashion Week.

Nebylo by jednodušší dělat modelku, nosit krásné šaty a usmívat se na fotkách než řešit problémy světa?
Nedovedu si představit, že bych jen seděla na zadku a věnovala se jen povrchnostem. Pomáhat ostatním mi dělá obrovskou radost.

V čem je vaše charitativní organizace Happy Hearts Fund jiná než ostatní?
My nastupujeme v momentě, kdy odchází první vlna pomoci. Půl roku po přírodní katastrofě všichni odcházejí, už to není pro ně tak zajímavé a na postižené oblasti a lidi se zapomíná. I deset let poté vidíte, že lidé žijí ve stanech, chodí do provizorních škol, které mohou spadnout i při malém otřesu. Děti jsou neustále nemocné. Chybí i pracovní příležitosti. Naším cílem je zlepšit dlouhodobě podmínky a pomoct lidem postavit se zpátky na vlastní nohy.

Stala jste se čestnou velvyslankyní Haiti, v čem spočívá vaše role?
Dá se říci, že jsem hlasem Haiti. Reprezentuji zemi po celém světě, upozorňuji na tamní problémy. Před několika desítkami let tam jezdilo plno turistů, měli velké textilní továrny, to se změnilo dlouhodobými nepokoji a také zemětřesením. Nyní mají stabilní vládu, která se opravdu snaží zlepšit lidem život.

V Čechách nejste často vidět, kde trávíte nejvíc času?
Jsem hodně rozlítaná, za poslední dva měsíce jsem byla třeba v Mexiku, Peru, Indonésii, Thajsku, na Haiti, v New Yorku, Los Angeles.

Rozpustilost v podání Petry Němcové v Kalendáři Pirelli 2013

Rozpustilost v podání Petry Němcové v Kalendáři Pirelli 2013

Netrpí neustálým cestováním váš soukromý život?
Moc času na něj nezbývá. Jezdím, pořádám galavečeře, otevírám školy po celém světě, teď jsem ve spolupráci s Clinique představila parfém Happy Heart. V poslední době toho bylo opravdu hodně i na úkor osobního života, a dokonce spánku a jídla. Tělíčko dostalo hodně zabrat.

Nechybí vám domácí klid a pohoda, kdy přijdete večer domů, víte, že vás tam někdo čeká, odpočinete si.
Na jedné straně ano, ale na straně druhé si nemyslím, že bych mohla žít rutinním stylem a zažívat každodenní stereotyp. Po určité době si na tento bláznivý způsob života zvyknete a potřebujete ho.

Nešlo by to celé dělat ve větším klidu z pohodlné kanceláře?
Tuto práci nejde dělat z gauče. Musím cestovat. Ano, málo se vyspím, nemám klid, ale o to více si ho pak vážím. Když jsem přijela na dva dny domů, do Karviné, spala jsem dvanáct hodin. Vůbec jsem se nemohla vzbudit, byla jsem úplně paralyzovaná.

Fotogalerie

Je pro vás těžké si při tom shonu najít partnera?
Je to trochu těžší, ale najít tu správnou osobu není jednoduché pro nikoho. Každému sedí něco jiného. Hodně mužů chce ženu, která je pořád doma, ale jsou i tací, kteří si cení žen, které stojí na vlastních nohách. Je to otázka času a štěstí.

Jak jste na tom momentálně? Máte štěstí?
Šťastná jsem a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Plánujete i vlastní děti?
Momentálně se starám o 42 tisíc dětí a příští rok jich bude ještě víc. To je hodně. Vlastní děti časem chci, teď mám ale práci na několik let dopředu. Na rodinu potřebujete čas i tu správnou osobu.

Jaké vlastnosti by měl mít váš ideální partner?
Jejej. Je pravda, že jsem na začátku měla hodně dlouhý seznam vlastností a požadavků. Ten se mi za ty roky zcela zkrátil. Nikdo není perfektní, partnerství je o tom, co člověk akceptuje.

Které vlastnosti vám na seznamu zůstaly?
Hledám staré základní hodnoty. Můj ideál by měl být otevřený, pomáhat ostatním a mít sebevědomí. Vědět, kdo je a kam směřuje.Nejčtenější

Nakupování online je sice pohodlné, ale přináší i svá úskalí. Často si nemůžete...
Zklamaná zákaznice? Už nikdy. Ukážeme, jak předejít hororovým nákupům

Nemilá překvapení při nakupování zažil asi každý z nás. Rozlepenou podrážku či díru na svetru můžete v kamenném obchodě snadno odhalit. Co ale dělat, pokud si...  celý článek

Ilustrační fotografie
Nechte děti se nudit, podpoříte jejich rozhodnost, radí odborníci

Není dobře, když se dnešní rodiče snaží od rána do večera zabavovat svoje děti. Ony se totiž nenaučí nudit, což pro ně později může být na škodu, varuje...  celý článek

ilustrační snímek
Tři přesvědčení, která získáme v dětství a neseme je až do dospělosti

I když si to občas nechceme připouštět, naše dětství mělo nepochybně velký vliv na to, jací lidé se z nás později stali. Podle odborníků v dětství vznikají tři...  celý článek

Z Kary Robertsové se stala mořská víla, která má vlastní show, při které...
Z Američanky je profesionální mořská víla. Zbavila se tak mindráků

Američanka strávila přes 400 hodin výrobou kostýmu mořské víly. Díky rybímu ocasu může předvádět speciální podvodní show a splnit si sen. Jako podmořská bytost...  celý článek

Ellen DeGeneresová na People's Choice Awards (Los Angeles, 7. ledna 2015)
Měla jsem deprese a navštěvovala jsem terapeuta, přiznala DeGeneresová

Ellen DeGeneresová (59) patří mezi nejúspěšnější ženy Hollywoodu. Má vlastní televizní show, je šťastně zadaná a nebojí se mluvit o své sexuální orientaci....  celý článek

Další z rubriky

Chrissy Metzová na cenách Emmy (Los Angeles, 17. září 2017)
Užívejte si šaty, které si obléknete, říká korpulentní Chrissy Metzová

Americká seriálová herečka Chrissy Metzová (37) se na červeném koberci ráda předvádí v netradičních modelech. Kvůli svým kyprým tvarům si šaty nechává šít na...  celý článek

Charlize Theronová, Ashley Juddová, Goldie Hawnová a Megan Foxová
Cesta k roli přes postel. Herečky promluvily o sexistickém Hollywoodu

Nechvalně proslulá hollywoodská praktika „obsazování rolí přes postel“ není mýtus. V posledních letech o svých zkušenostech se zvykem mocných filmových...  celý článek

Ellen DeGeneresová na People's Choice Awards (Los Angeles, 7. ledna 2015)
Měla jsem deprese a navštěvovala jsem terapeuta, přiznala DeGeneresová

Ellen DeGeneresová (59) patří mezi nejúspěšnější ženy Hollywoodu. Má vlastní televizní show, je šťastně zadaná a nebojí se mluvit o své sexuální orientaci....  celý článek

Další nabídka

Arome.cz

Tajemství dokonalého make-upu odhaleno! Nanesete ho vycpávkou podprsenky
Tajemství dokonalého make-upu odhaleno! Nanesete ho vycpávkou podprsenky

Nanést na pleť make-up tak, aby dokonale seděl? Pořádná alchymie. Beauty blogerky i obyčejné smrtelnice proto sahají k m... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.