Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Petr s přítelkyní se líbali 12,5 hodiny

  23:14aktualizováno  23:14
Na Valentýna nemusíte jen zamilovaně vzdychat a trvat na romantické večeři, či líbání při svíčce. Svátek může být i důvodem k legraci, recesi nebo třeba k netradiční sázce. Můžete se třeba líbat o sto šest a rovnou se přitom pokusit překonat rekord Petra a jeho přítelkyně.

Jako legraci pojal Valentýna například Petr Kříž s nejmenovanou partnerkou, kteří se pod dohledem notáře vydrželi v jednom kuse líbat 12 hodin a 36 minut. Přitom pravidla byla opravdu neúprosná: Pár se nesměl v průběhu líbání svými ústy od sebe oddělit dokonce ani na toaletě! Jejich rekord se dostal do České knihy rekordů.

Ještě delší polibek se povedl Šárce a Soně, dvou kamarádkám z Ostravy. V soutěži pořádané Rádiem KISS se vydržely bez přestávky a ve stoje líbat 34 hodin 7 minut.

S líbáním souvisí i další kuriózní akce. Na mezinárodním festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově šlo o to, kolik lidí políbí žábu. K chrabrému činu, jenž měl vysvobodit princeznu ze zakletí, se odhodlalo 1267 statečných. Ropucha však byla keramická, takže záchrana krásky se nekonala. "Snad se to podaří letos o Valentýnu v Muzeu rekordů a kuriozit, kde akce v den svátku všech zamilovaných pokračuje," doufá Miroslav Marek z agentury Dobrý den.  

Upečte růžové auto
Komu se nechce do líbání, může si vzít příklad z pekařů z Teplic. Před dvěma lety si k Valentýnu upekli obří růžovou škodovku. Na dort spotřebovali 750 kg piškotového těsta (tj 6 000 vajec, 300 kg mouky, 40 kg oleje, 50 litrů vody, 15 kg cukru), 190 kg cukrářského krému a 1 kg červené potravinářské barvy. Samotná výroba dvoutunového dortu trvala 12 hodin a podílelo se na ní osm lidí.

Vezměte se v Sankt Valentinu
Nebo je libo valentýnské vdavky? Svatba v den svátku zamilovaných může být kýč, anebo legrace. Vážně chtěla letos na Valentýna svou lásku k Benu Affleckovi zpečetit Jennifer Lopezová. Naneštěstí se pár rozešel.

Naopak vesele obřad pojímají organizátoři hromadných svateb. K takovému účelu je ideální třeba rakouské městečko, které nese jméno patrona lásky, tedy Sankt Valentin. Na lásku dohlíží socha svatého Valentýna na náměstí i v místním kostele, který nese světcovo jméno.

Poptávka bývá velká. Loni se na tamní radnici bralo osm párů najednou. Občané ve stejný den zaplnili ve svatebních oblecích náměstí, vytvořili největší shromáždění svatebčanů na světě a zapsali se tak do Guinnessovy knihy rekordů. Rok předtím si tu své "ano" řeklo dokonce 14 párů. Není nad to mít doma oddací list ze 14. února z razítkem Svatého Valentýn!

Seznámení ve vagonu
Co ale mají dělat ti, kdo nemají partnera? Zajímavé řešení nabízí Vídeň - při příležitosti svátku všech zamilovaných jezdí v soupravách metra speciální flirtovací vagony. Jsou to všechny první vozy souprav vídeňské podzemky, kam by měli nastupovat jen ti, kdo jsou právě singl - a chtějí se s někým seznámit.

Všichni, kdo do těchto vagonů nastoupí, by se měli snažit flirtovat s ostatními, k čemuž dostanou lízátko pro povzbuzení hravé nálady a knížečku seznamovacích a konverzačních tipů pro ty méně zkušené. Velká výhoda flirtovacích vagonů je prý v tom, že pokud se někomu nelíbí ten, kdo po něm začne házet očkem, stačí se omluvit, vystoupit a počkat si na další soupravu.

Na dort cukráři spotřebovali 750 kg piškotového těsta (tj 6 000 vajec, 300 kg mouky, 40 kg oleje, 50 litrů vody, 15 kg cukru), 190 kg cukrářského krému a 1 kg červené potravinářské barvy.

Autor:Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Zbavila se nevzhledného nosu a je konečně šťastná. Už nemusí nosit ofinu

Fotky z profilu pro Báru nejsou žádný problém. Pomohla jí plastická operace.

Velký nos byl pro Báru po mnoho let symbolem utrpení. Až operace jí pomohla začít nový život a získat nikdy nepoznané...

V mužském těle byla nešťastná, dnes má krásná Erin ňadra i lásku

Poprvé poznala Jareda ještě jako Aaron. Dnes s ním Erin prožívá lásku svého...

Narodila se jako chlapec jménem Aaron, ale už od tří let věděla, že do klučičího těla nepatří. Před dvěma lety se...

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Další z rubriky

OBRAZEM: V Japonsku oslavovali penisy. Největší váží 300 kilogramů

Na první dubnovou neděli připadají japonské oslavy plodnosti a k těm zase patří...

Na první dubnovou neděli připadají japonské oslavy plodnosti a k těm zase patří speciální festivaly zaměřené na lidský...

V mužském těle byla nešťastná, dnes má krásná Erin ňadra i lásku

Poprvé poznala Jareda ještě jako Aaron. Dnes s ním Erin prožívá lásku svého...

Narodila se jako chlapec jménem Aaron, ale už od tří let věděla, že do klučičího těla nepatří. Před dvěma lety se...

Návrhářka podstoupila bypass žaludku a dnes má o víc než 80 kg méně

Předtím, než Thayna podstoupila bypass žaludku, vážila 140 kg. Dnes má o víc...

Módní návrhářka z Brazílie Thayna Pacheco Barboza měla odmalička slabost pro nezdravé jídlo a velké porce. V osmnácti...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Arome.cz Multifunkční produkty mají hned několik výhod. Nestane se vám, že budete v duhovém rozjasňovači a oranžové rtěnce vypada...

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Praha

Najdete na iDNES.cz