Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Peníze za obrázky dostanou děti z Grozného

  16:35aktualizováno  16:35
Tři obrázky od dětí z Grozného vydražil čtyřiatřicetiletý podnikatel Petr Folta z Prahy. Na konto sdružení Berkat provozující dětský domov v Grozném pošle vítěznou částku, která se z výchozích padesáti korun vyšplhala až na konečných 2 533 korun. " Viděl jsem v televizi dokument o dětském domově v Grozném, leccos jsem četl o práci novinářky Petry Procházkové a vím tedy, na co peníze půjdou," řekl iDNES Petr Folta bezprostředně po skončení dražby.
Průběh aukce a pravidla najdete uvnitř článku.

Vstup do aukce ZDE.

Předchozí aukce

Sdružení Berkat bylo založeno z iniciativy novinářky Petry Procházkové a pomáhá dětem, které ve válečném konfliktu v Čečensku buď rodiče ztratily nebo není v jejich silách se o ně postarat.

V Grozném žije ještě mnoho dalších dětí, které se již do dětského domova Berkat nevejdou, avšak nezbytně potřebují každodenní péči. Pomoc Berkatu se - pokud finanční situace umozňuje - rozšiřuje též na osoby, které jsou z různých důvodů vyřazeny z přídělových kategorií humanitárních organizací. Jsou to například případy, kdy lidé ztratili své dokumenty a ruské úřady jim bez úplatku odmítají vydat nové. Mnozí staří lidé a děti se také ve strachu ukrývají a odmítají opustit rozvaliny svých domů, jsou nemocní či po úrazu, takze je nutné dopravovat potřebnou humanitární pomoc přímo k nim a individuálně.

Pro tyto případy sdružení Berkat založilo konto 3009-0600102473/0300, v.s. 555. Finance z tohoto konta, které se daří při různých akcích shromáždit,  putují výlučně na humanitární pomoc čečenským dětem a nejhůře strádajícím lidem v Grozném. Každý výběr z konta a účel je přehledně dokumentovaný.

PRAVIDLA

Dražba tří obrázků dětí z Grozného.

Předmětem dražby jsou tři obrázky, které namalovaly děti z dětského domova Berkat v čečenském Grozném. Pravidla aukce obrázků (dále jen „Aukce“):

I.
Úvodní ustanovení

1. Organizátorem Aukce je obchodní společnost MAFRA, a.s., se sídlem Na Příkopě 31 (č.p. 988), Praha 1, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka č. 1328 (dále jen „Organizátor“).

2. Aukce bude probíhat od 10.12.2001 od 10 hodin do 11.12.2001 do 16:00, tedy celkem dva dny, a to na internetových stránkách provozovaných organizátorem, které jsou zpřístupňovány veřejnosti pod doménou www.idnes.cz/aukce

3. Cílem Aukce je výběr nejvhodnějšího návrhu na uzavření smlouvy, resp. výběr nejvyšší nabídky ceny za tři dětské kresby. Nejvyšší částku poté vítězný Účastník poukáže na konto sdružení Berkat, které provozuje dětský domov v čečenském městě Groznyj.

4. Aukce se může zúčastnit každá fyzická osoba, která je platně zaregistrována v muj.idnes.cz a  která má plnou způsobilost k právním úkonům.

5. Účastníkem Aukce je osoba splňující podmínky uvedené v předchozím odstavci, která respektuje pravidla Aukce a která zašle způsobem níže uvedeným svůj návrh.

6. Organizátor si vyhrazuje právo dle vlastního rozhodnutí v průběhu Aukce měnit její pravidla, popřípadě Aukci v jejím průběhu zrušit.

II.
Průběh Aukce

1. Aukce bude zahájena organizátorem dne 10.12.2001 zveřejněním základní ceny na internetové stránce na adrese uvedené v článku I. odst. 2.

2. Po zveřejnění základní ceny dle předchozího odstavce mohou Účastníci Aukce posílat Organizátorovi své závazné návrhy ceny převyšující tuto základní cenu, minimálně však o 1.000,- Kč a násobky, a to prostřednictvím formuláře na internetových stránkách www.idnes.cz/aukce . O pořadí nabídek se stejnou částkou rozhoduje čas jejich doručení. Organizátor si vyhrazuje právo kontaktovat Účastníka na základě údajů uvedených v registračním formuláři muj.idnes.cz. Pokud se registrační údaje ukáží být nepravdivými či pro Aukci nepostačujícími, Organizátor takový návrh  z Aukce vyřadí. Jinak návrh s označením Účastníka uveřejní na stránkách Aukce.

3. Každý Účastník může v průběhu Aukce zaslat i více návrhů, přičemž platí, že platný je vždy návrh nejvyšší.

4. Návrhy může Účastník posílat v průběhu dnů, kdy Aukce probíhá, a to vždy od 10.00 do 16.00 kdykoliv během trvání Aukce.

5. Organizátor do 10 dnů po ukončení Aukce vyzve vítěze Aukce, tedy Účastníka, který podal návrh s nejvyšší cenou, k poukázání ceny na konto sdružení Berkat, v jehož prospěch peníze půjdou.

6. V případě, že vítěz Aukce odmítne smlouvu uzavřít, popřípadě nezaplatí cenu za vydražené obrázky ve sjednané lhůtě, může Organizátor vyzvat druhého, popř. dalšího v pořadí k uzavření smlouvy a zaplacení ceny, popřípadě Aukci zrušit. Právo volby přísluší Organizátorovi.

IV.
Osobnostní práva Účastníků

Účastí v Aukci každý Účastník souhlasí s tím, že Organizátor je oprávněn užít jména, příjmení a podobizny vítěze Aukce, popř. Účastníka, který v souladu s ustanovením článku III. odst. 6 získá VIP zájezd, ve sdělovacích prostředcích, zejména nikoliv však jen v deníku Mladá fronta DNES a internetovém magazínu iDNES, a to i za účelem propagace Organizátora s tím, že Účastník zároveň souhlasí s tím, aby Organizátor (popř. pro něj třetí osoby) pořizoval a dále za výše uvedeným účelem šířil jeho projevy na zvukových a obrazových záznamech. 

V.
Zveřejnění pravidel

Tato pravidla budou po celou dobu trvání Aukce zveřejněna na internetových stránkách stránkách www.idnes.cz/aukce.

Autor:


Nejčtenější

Ilustrační fotografie
Co dělat, když tělo zadržuje vodu. Na vině může být špatné jídlo i nemoc

Je to vůbec možné, aby se naše tělo příliš „zavodnilo“, když je vlastně z vody? No ano, je. Nejsme totiž z vody úplně a jak praví staré rčení: všeho moc škodí.  celý článek

Zpěvačka Paloma Faith na Britain Q Awards (Londýn, 18. října 2017)
Moje děti budou genderově neutrální, říká zpěvačka Paloma Faith

Loni v prosinci se britská zpěvačka Paloma Faith (36) poprvé stala maminkou. S francouzským partnerem Leymanem Lahcinem (30) by chtěla mít další potomky....  celý článek

Vyzrálejší, chuťově výraznější až pikantnější sýry si nejlépe rozumí se...
Sýry pravé i falešné, kolik obsahují vápníku a s jakým vínem je párovat

Málokterá potravina je tak samozřejmou součástí českých ledniček a prostřených stolů. Sýry milujeme k snídani, obědu, svačině, večeři nebo třeba večer jen tak...  celý článek

Sportovní moderátor ČT Vojtěch Bernatský s rodinou
Vojtěch Bernatský: Starat se o děti a hrát si s nimi je nejvíc

O povolání sportovního moderátora snil Vojtěch Bernatský už v první třídě, komentoval vymyšlené zápasy, zpíval, šaškoval. Sen si splnil už jako student, jen na...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Od hltače po požitkáře. Osm typů jedlíků, aneb jsme to, co jíme?

Jídlo už dávno nemá jen funkci utišení hladu. Žijeme v době, kdy se z vaření stal módní trend. Jíst musíme všichni a stravování podle současných trendů patří k...  celý článek

Další z rubriky

Zpěvačka Paloma Faith na Britain Q Awards (Londýn, 18. října 2017)
Moje děti budou genderově neutrální, říká zpěvačka Paloma Faith

Loni v prosinci se britská zpěvačka Paloma Faith (36) poprvé stala maminkou. S francouzským partnerem Leymanem Lahcinem (30) by chtěla mít další potomky....  celý článek

Jana Bělobrádková se stará o tři děti.
Bartošová, Bělobrádková a Babišová: Své manžely v politice podporujeme

Bez podpory své partnerky žádný politik dlouhodobě neuspěje. Kdo stojí po boku nejvýraznějších osobností letošních voleb? Oslovili jsme manželky lídrů...  celý článek

Iva Frühlingová (11. října 2017)
Iva Frühlingová: Každá máma si občas potřebuje odpočinout od dětí

Bývalá modelka a zpěvačka Iva Frühlingová (35) se ukázala po delší době ve společnosti. Rozpovídala se o mateřství na plný úvazek, nové knize a nápadech na...  celý článek

Další nabídka

Arome.cz

Voděodolné líčení, které ustojí déšť, sport i vodní radovánky
Voděodolné líčení, které ustojí déšť, sport i vodní radovánky

Každá žena touží po tom ráno odejít z domu a večer se vracet se stejně dobře vypadajícím makeupem. Ať už vás během dne p... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.