OnaDnes.cz letos pomohla pěstounkám, dětem i týraným ženám

  0:30aktualizováno  0:30
I když je naším hlavním cílem vám, čtenářům, po celý rok nabízet zajímavé články, v nichž se dozvíte něco nového, anebo vás pobaví a rozptýlí, nezapomínáme ani na pomoc ženám v nouzi a dětem bez rodin. Letos tak jen OnaDnes.cz se svými partnery vybrala na charitu téměř 700 000 korun.

Pěstounka Jana Borkovcová si přijela na Jarmark OnaDnes.cz převzít auto Škoda Citigo i se všemi svými dětmi. | foto: Martin Čuřík

8. Jarmark OnaDnes.cz

Na jaře se konal osmý Jarmark, který se z původních prostor před budovou redakce na Smíchově pro velký zájem přesunul na holešovické Výstaviště. Tradičně charitativní bazárek oblečení, bot a doplňků z vašich skříní přispívá konkrétním lidem, které vybereme společně s Nadací Terezy Maxové dětem.

Na jaře jsme tak pomohli částkou 65 890 korun osmi dětem z pěstounské rodiny, aby mohly vyjet na letní integrační tábor.

V dubnu jsme podpořili veřejnou dražbu tří háčkovaných obrazů od zpěvačky Lucie Bílé. "Velký obraz, váza s květinami, mi trval měsíc," přiznala zpěvačka.

V Hudebním divadle Karlín byly háčkované obrazy Lucie Bílé předány úspěšných...

Celkem 61 900 korun putovalo prostřednictvím programu For You by ING na cyklus vzdělávacích seminářů na téma prevence rakoviny prsu, které se zaměřují na studenty a studentky středních škol po celé České republice a je nazvaný "Nejde jen o prsa".

Na podzimním 9. Jarmarku OnaDnes.cz, který se konal 19. října, se na pomoc pěstounským rodinám vybralo 143 248 korun. Mohli jsme tak pomoci pěstounům malé vnučky Leonky, která má poruchu učení a soustředěnosti, ale i dalším pěti pěstounským rodinám a ještě pěti dětem z Dětského domova HUSITA v Dubenci na sportovní aktivity.

Jako hlavní mediální partner jsme podpořili 18. listopadu charitativní přehlídku Nadace Terezy Maxové dětem nazvanou Fashion for Kids.

Karolína Kurková na přehlídce Fashion For Kids.

Karolína Kurková na přehlídce Fashion for Kids.

Díky Nadaci Terezy Maxové dětem a Auto Škoda jsme na podzim zveřejnili devět příběhů pěstounských rodin, které se přihlásily do hlasování o auto Škoda Citigo. Vy jste pak svými hlasy rozhodli, která rodina auto získá.

Světoznámá modelka Tereza Maxová předala auto pěstounce Janě Borkovcové, o...

Nejvíc hlasů, a tedy také auto, získala Jana Borkovcová, která žije sama a stará se o osm dětí v pěstounské péči.

Z devíti zmíněných příběhů pěstounek byly však obdivuhodné všechny, proto nám bylo líto, že auto může získat jen jedna rodina. Společně s nadací jsme se tedy domluvili, že 7. prosince na 10. Jarmarku OnaDnes.cz budeme vybírat na tu rodinu, která měla nejmenší okruh internetových příznivců.

Plán to byl velmi smělý, protože stejné auto stojí 240 tisíc korun a bylo jasné, že takovou spoustu peněz najednou nevybereme. Pěstounce Haně Hlaváčkové jsme tak zatím přispěli na auto krásnou částkou 150 402 korun.

Dárky pro osamělé a týrané ženy z azylového domu občanského sdružení ROSA.

Pomáhat potřebným se má a o Vánocích obzvlášť, proto jsme před svátky poslali balík kosmetiky a knížek zhruba za 15 tisíc korun týraným a osamělým ženám, jimž pomáhá občanské sdružení ROSA.

Snad udělaly ženám v azylovém domě dárky radost a daly jim na chvíli zapomenout na vlastní starosti.

Autor:

Nejčtenější

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Ilustrační snímek

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá tmavovlasá středoškolačka Jana, matka...

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je už dlouhá léta zvyklá na tvrdý život. Starosti se na ni znatelně...

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu si dodělává střední školu, kterou kvůli...

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Natálka má vrozenou vývojovou vadu, kvůli které nosí protézu. Zoufale by...

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie touží po obyčejném pohybu. Přestože se...

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Rodinu v opraveném domě přivítali příbuzní i kamarádi.

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní, dostavily se ještě zdravotní potíže dětí...

Další z rubriky

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Kateřina Karolová se svými třemi syny

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do Německa, kde zažila velmi náročné služby....

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí nevyžádané rady a štiplavé poznámky. Něčemu...

10. prosince: Připravte si letošní voňavé vzpomínky

Koření i plátky citrusů použité do vína můžete posléze usušit a využít jako...

Všimli jste si, že vzpomínky často voní? Málokteré svátky jsou s vůní spojeny právě tak jako Vánoce. Provoňte si dnes...

Najdete na iDNES.cz