Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Oriflame

Obrana pleti proti mrazu? Odpověď najdete v moři

  • 13
V chladném počasí pokožka trpí, ztrácí vlhkost a snadno se podráždí. Kde hledat pomoc? Zkuste mořskou kosmetiku.

Kvůli nízkým venkovním teplotám, žhavému topení uvnitř a neustálému střídání obou prostředí kůže produkuje méně mazu, který jinak tvoří ochrannou bariéru, a ztrácí přirozenou hladinu hydratace.

Proč máte pomoc hledat právě moři? Zde najdete rostliny, které si dokáží uchovat maximální vlhkost i několik hodin poté, co se dostanou na souš.

Mořské řasy navíc patří mezi bohaté zdroje proteinů, aminokyselin, vitamínů a minerálů. Proto je výrobci kosmetiky stále častěji používají v nejnovějších produktech zaměřených na obnovu stárnoucí pokožky.

Vědci dokonce zjistili, že mořské řasy a lidská kůže vykazují podobné rysy chování. Vzájemně se díky tomu báječně snášejí.

Ilustrační foto

V současnosti najdete v pleťové, tělové i vlasové kosmetice na třicet různých druhů řas. Jejich využití se za posledních pět let více než zdvojnásobilo. Totéž platí i pro mořský kolagen.

Spousta luxusních přípravků v čele s celebritami oblíbeným Creme de la Mer či řadou La Prairie využívá aktivní látky získané ze slané vody.

Cenově dostupnější značky sice nevyužívají drahé a vzácné řasy, na účinku jim to ale nikterak neubírá. Místo cenově nákladných ingrediencí využívají výrobci kosmetiky ty snadněji dostupné.

Motar přímořský sice roste na pevnině, ale v těsné blízkosti moře. Je plný vitamínu C a odolá i chladnému počasí. Proto i on patří mezi oblíbené rostliny, na které se vědci v laboratořích zaměřují. Během průzkumů zjistili, že motar regeneruje pleť, vylepšuje vzhled vrásek a pomáhá předcházet nadměrné pigmentaci.

Pak tu jsou samozřejmě známé chaluhy, zejména chaluha bublinatá se svými zjemňujícími a povzbuzujícími účinky, a extrakty ze solí Mrtvého moře.

Chaluhy představují bohatou zásobárnu uhlohydrátů a olejů, v kosmetice se přitom používají pro omezení produkce nadměrného mazu a ke zvýšení hladiny hydratace ve vrchních vrstvách pleti.

Sůl z Mrtvého moře obsahuje ozdravné minerály, především pak hořčík, draslík, vápník a bróm. Citlivá pokožka zmíněné látky nutně potřebuje pro svou ochranu, v zimních měsících dokáže tato sůl zatočit s problémy s pnutím pokožky, svěděním a praskáním.