Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Není lepší partnera vůbec nemít? Ptaly jste se on-line Petra Šmolky

  0:57aktualizováno  12:59
Kuchařku šťastných vztahů ještě nikdo nesepsal, naštěstí ale máme partnerské poradce. Zkušení umí rady ušité přímo na míru i ty univerzální. Hostem iDNES byl psycholog Petr Šmolka.

Psycholog Petr Šmolka | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

Mnohé z vás nejsou doma spokojené, řeší manžela záletníka, tyrana, jsou obětí manipulátora, neshodnou se s partnerem na výchově dětí, nebo nevyjdou s tchyní.

"Můj partner po pěti letech strašně zlenivěl, mám pocit, že jsem na vše sama, do dneška jsem nepřišla na to, co na něj platí," posteskla si v on-line rozhovoru s psychologem čtenářka Lenka.

Evička se zase svěřila, že její přítel ze dne na den odešel. "Už se mnou nechce žít. Jinou prý nemá a víc nevysvětlil. Jak tomu mám rozumět?" ptá se bezradně.

To čtenářka Katka už zřejmě rezignovala. "Když to tak všechno kolem sebe pozoruju, není lepší partnera vůbec nemít?"

Petr Šmolka však s takovými úvahami rozhodně nesouhlasí a Katce a dalším, co to s muži vzdaly, vzkazuje: "Možná byste se mohla rozhlížet někde jinde. Třeba proto, že být singl má i své stinné stránky. Prokazatelně jsou nemocnější, dříve umírají, mívají horší životní úroveň..."

Co vy? Je u vás doma všechno v pořádku? Můžete se svěřit i v naší partnerské poradně, nebo si o problémech v rodině popovídat v Kavárničce.

A nevzdávejte to, třeba už jen proto, že se blíží Valentýn, svátek zamilovaných. Pokud něco neklape, mohl by svátek zafungovat jako startovní čára, můžete se pokusit pootočit kormidlem, aby vaše společná loď zamířila konečně do klidnějších vod.

Jako bychom vás slyšely: Pcha, Valentýn! Zadržte ale s protesty na adresu komerčního dne. Taky ho moc nemusíme. Víme, že je to importovaný svátek, jehož cílem je zejména zruinovat naše peněženky. Ale! Příležitostí k příjemně stráveným chvílím po boku toho, koho milujeme, není nikdy dost. Tak proč zrovna tuhle nechat ladem?

Autor:Nejčtenější

Análie nebo Melanomia? Rodiče se předhánějí ve vymýšlení neobvyklých jmen

(Ilustrační snímek)

Většina z nás vybírala jména potomků v rodině, případně ve známé knížce Jak se bude jmenovat? Výběr jména u nás i dnes...

Manžel i dcera se zabili, Heleně zůstala vnoučata. Mise jim pomohla

Ráchel a paní Helena

O pomoc pro svou babičku napsala tentokrát do televizního pořadu Mise Nový domov teprve šestnáctiletá Ráchel. Její...Klidně bych kvůli roli přibrala i dvacet kilo, přemýšlí Bára Poláková

Barbora Poláková

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se kvůli klipu k jedné z písniček připravované desky ostříhala. Krátkovlasou...

Některé pomůcky pro děti zpomalují jejich vývoj, raději se jim vyhněte

Vibrační i normální lehátka dítě na chvíli zbaví, ale neumožňují mu volný pohyb...

Rodiče jsou ochotni do nejrůznějších hraček, potřeb a dalších věcí pro své ratolesti investovat neuvěřitelné částky....

Koupelna bez teplé vody a všude zima. Mise pomohla tátovi s malým synem

Julián s Matyáškem si během rekonstrukce bytu užívali v Mikulově.

Svého drogového období Julián (29) lituje. Jenže nezůstalo bez následků, ze vztahu s přítelkyní se narodil syn Matyáš,...Další z rubriky

ROZSTŘEL: Pro malé děti není inkluze vhodná, tvrdí nevidomá právnička

Nevidomá právnička Barbora Kováčová

V České republice na tom nejsme vůbec špatně, řekla v Rozstřelu na adresu nevidomých Barbora Kováčová (32). „Na rozdíl...

Manžel i dcera se zabili, Heleně zůstala vnoučata. Mise jim pomohla

Ráchel a paní Helena

O pomoc pro svou babičku napsala tentokrát do televizního pořadu Mise Nový domov teprve šestnáctiletá Ráchel. Její...

Příběh Žanety: Syn se zamiloval. Bojíme se, aby si nezkazil život

ilustrační snímek

Synovi je teprve sedmnáct a už si plánuje budoucnost se svou první láskou. S manželem bychom mu to přáli, kdyby jeho...Najdete na iDNES.cz