Mladá žena se potýká s narkolepsií, usíná i patnáctkrát denně

  11:02aktualizováno  11:02
Holanďanka Annabelle Huttová (22) má narkolepsii. Nemoc, kvůli které usne kdykoli a kdekoli, a bohužel svůj spánek nemůže nijak regulovat. Usíná v práci i během rande. Kvůli onemocnění dlouhou dobu nemohla najít partnera.

V minulosti ji přítel kvůli nemoci opustil. Nemohl snést fakt, že Annabelle může kdykoli na veřejnosti upadnout do hlubokého spánku.

„Řekl mi, že by se musel stydět, kdybych usnula třeba během společné večeře, a rozešel se se mnou. Cítila jsem se příšerně. V tu chvíli jsem byla přesvědčená o tom, že už si nikdy nenajdu partnera a nebudu mít normální vztah. Byla jsem na tom psychicky zle a nenáviděla jsem se za to, že tuto nemoc mám,“ svěřila se v rozhovoru pro server Daily Mail.

Fotogalerie

Annabelle se narkolepsie rozjela v době, kdy jí bylo třináct let. Tehdy ji rodiče nechali očkovat proti prasečí chřipce a pár týdnů poté začala ve škole usínat.

Několikrát denně upadla do spánku a nebyla k probuzení.

„Spolužáci a učitelé si mysleli, že to jen hraju, abych se ulila ze školy. Sama jsem byla strašně zmatená a nevěděla, co se se mnou děje,“ pokračovala.

Navštívila tedy lékaře, který provedl testy a zjistil, že se u ní projevila narkolepsie. Navíc ještě trpí vzácnou poruchou, při které jí ochabují svaly. Děje se tak ve chvíli, kdy je příliš rozrušená.

„Stačí, abych se vzrušila, nebo abych dostala polibek a začnou se mi doopravdy podlamovat kolena a jdu k zemi. Můj současný přítel mi někdy musí chytit hlavu, aby mě vůbec mohl políbit a nesesunula se mi hlava ke straně,“ svěřila se.

Annabelle Huttová

Annabelle usíná i během cvičení se svými klienty. Ti už jsou na to zvyklí.

S tímto problémem jí pomáhá cvičení. Když totiž pravidelně trénuje své svalstvo, dokáže ho lépe ovládat i ve chvíli, kdy nespolupracuje. „Stala jsem se profesionální trenérkou. Cvičím denně a moji klienti jsou zvyklí na to, že čas od času na chvíli usnu,“ směje se Annabelle, která ač nedoufala, našla pravou lásku.

Svého současného partnera potkala během rodinné dovolené v Austrálii před třemi lety. „Maikel je ze stejné země. Zprvu jsme za sebou dojížděli, protože jsme nebydleli blízko od sebe, ale zvládli jsme to. A já jsem vděčná za muže, který mě přijal takovou, jaká jsem. Ačkoli život se mnou nemá lehký. Pořád vtipkuje, že jsem nejlepší přítelkyně na světě, protože si díky mě může zdřímnout i během dne,“ dodala.

NARKOLEPSIE

Též známá jako DMS (Syndrom Daniela Merricka) je chronická neurologická porucha, kdy mozek není schopen správně regulovat cyklus spánku a bdění. Postižený člověk upadá během dne náhle do spánku nebo trpí extrémní ospalostí, bez ohledu na spánek předchozí noci. Tato ospalost se nedá vůlí potlačit, takže člověku velmi komplikuje běžný život.

Autor:Nejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Nejhezčí neslyšící muž na světě je úředník z Česka

Čech Jan Emmer se stal 29. září 2018 v Praze vítězem 18. ročníku světové...

Za 18 let mezinárodní soutěže neslyšících o nejkrásnější ženu a muže získal poprvé vítězný titul Čech - třiatřicetiletý...

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

První dáma Svobodová: žena generála, kterou nezlomili

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u obyvatel Československa. Manželka generála...Najdete na iDNES.cz